Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pamiątka


  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#21 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-04-03, godz. 20:57

"Bierzcie i jedzcie (Ew. Łukasza - połamał), to jest Ciało moje - TO CZYŃCIE na moją pamiątkę"
TO CZYŃCIE - czyli brać, łamać i jeść i pić!

A mnie powiedziano, że nie jestem godna, więc nawet nie dotknęłam.

Ps. Już w TVP zapowiedziano, że 02.04 za rok będziemy się zbierać na pamiątkę śmierci JP II.

Użytkownik Anowi edytował ten post 2007-04-03, godz. 21:22


#22 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-04-03, godz. 21:25

[quote name='Anowi' date='2007-04-03 20:57' post='58921']
A mnie powiedziano, że nie jestem godna, więc nawet nie dotknęłam.

"sami nie wchodzą i innym nie dają"
czego nie jesteś godna? poprawiasz nakaz Mistrza? za ciebie nie umarł?
spytaj dzieci B)

#23 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-04-03, godz. 21:40

Spytam, a Pascha była świętem rodzinnym,

Wj 16:29 BT „Patrzcie! Pan nakazał wam szabat i dlatego w szóstym dniu dał wam pokarm na dwa dni. Każdy przeto z was pozostanie w domu! W dniu siódmym żaden z was niech nie opuszcza swego miejsca zamieszkania.”

Pierwszy dzień Przaśników " Żydowski Seder" to dzień "7" i będę go obchodzić co tydzień tak jak napisał Paweł

1Kor 11:26 Bw „Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie

#24 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-04-04, godz. 07:57

(...)
Dalej czytam:

"Minęły 1974 lata od czasu, gdy w wielkich cierpieniach oddał za nas życie"

Na jakiej podstawie jest to obliczenie?
(...)

Jakbys troche pomyslal przed napisaniem tego swierdzenia to zauwazylbys ze SJ mowia iz Jezus umarl w 33r. To teraz mala lekcja matematyki

2007-33=?

Uzyj mozgu to nie boli zapewniam
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#25 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-04-04, godz. 08:29

Jakbys troche pomyslal przed napisaniem tego swierdzenia to zauwazylbys ze SJ mowia iz Jezus umarl w 33r. To teraz mala lekcja matematyki

2007-33=?

Uzyj mozgu to nie boli zapewniam


No wiesz, jestem pod wrażeniem. Nigdy bym na to nie wpadł. :lol:
Szkoda tylko, że nie zrozumiałeś mojego pytania. Bo właśnie pytanie było prowokacyjne, zmuszające do myślenia. No ale, ja podobno nie używam mózgu :lol:

A teraz proszę o wyjaśnienie roku 1 po Chr. Czy jest to rok prawidłowy, czy przypadkiem narodzenie Zbawiciela należy cofnąć i kilka lat wstecz, bo ktoś się pomylił? Czy wiesz coś na ten temat? :D
Bo jeżeli jest coś nie tak, to obliczenia Strażnicy... Dokończ sobie sam. :lol:

Użytkownik hi fi edytował ten post 2007-04-04, godz. 08:31


#26 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-04-04, godz. 08:38

A teraz proszę o wyjaśnienie roku 1 po Chr. Czy jest to rok prawidłowy, czy przypadkiem narodzenie Zbawiciela należy cofnąć i kilka lat wstecz, bo ktoś się pomylił? Czy wiesz coś na ten temat? :D


Wszyscy wiemy. Tylko Ty jeden nie zauważyłeś, że ten wątek jest trochę o czym innym. Ale nie przeszkadzaj sobie, baw się dobrze.
[db]

#27 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-04-04, godz. 09:28

' date='2007-04-04 10:38' post='58946']
Wszyscy wiemy. Tylko Ty jeden nie zauważyłeś, że ten wątek jest trochę o czym innym. Ale nie przeszkadzaj sobie, baw się dobrze.


Cieszę się, że wiemy. Bawię się świetnie. Ja tylko zacytowałem broszurę, która mówi o Pamiątce. :D

#28 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-04-04, godz. 09:40

A teraz proszę o wyjaśnienie roku 1 po Chr. Czy jest to rok prawidłowy, czy przypadkiem narodzenie Zbawiciela należy cofnąć i kilka lat wstecz, bo ktoś się pomylił? Czy wiesz coś na ten temat? :D
Bo jeżeli jest coś nie tak, to obliczenia Strażnicy... Dokończ sobie sam. :lol:

Ten watek byl juz poruszany na forum jesli mnie pamiec nie zawodzi. Poszukaj sobie
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#29 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-04-04, godz. 09:46

Ten watek byl juz poruszany na forum jesli mnie pamiec nie zawodzi. Poszukaj sobie


:D

#30 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-04-04, godz. 10:01

Cieszę się, że wiemy. Bawię się świetnie. Ja tylko zacytowałem broszurę, która mówi o Pamiątce. :D


Zupełnie jak ŚJ. Oni też cytują nie na temat, byle tylko choć jedno słowo kluczowe pasowało.

:P
[db]

#31 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-04-12, godz. 11:04

Zaglądałem do Ewangelii wg św. Łukasza i nie znalazłem tam ani słowa by upamiętniać jego śmierć.
Kiedy natomiast zestawimy wszystkie wypowiedzi Pana Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy oraz jeszcze uwzględnimy słowa św. Pawła otrzymamy taki oto obraz:

"Bierzcie i jedzcie (Ew. Łukasza - połamał), to jest Ciało moje - TO CZYŃCIE na moją pamiątkę"

TO CZYŃCIE - czyli brać, łamać i jeść i pić!


A mnie to zastanawia. Czemu tak jest napisane w tym zaproszeniu ? Jak to tłumaczą ŚJ'y ?
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#32 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-04-12, godz. 11:51

A mnie powiedziano, że nie jestem godna, więc nawet nie dotknęłam.


A kto jest godzien przed Majestatem Bożym dostąpić takiej łaski? , dlatego właśnie jest to Dar Boży, wynikający z miłości, iż możemy za darmo, spożywać Ciało i Krew naszego Pana!.

#33 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-04-12, godz. 20:19

A mnie to zastanawia. Czemu tak jest napisane w tym zaproszeniu ? Jak to tłumaczą ŚJ'y ?


Bo musi tak być napisane aby uzasadnić obchodzenie Pamiątki śmierci.
I nie ważne czego dotyczy werset. Ważne aby był i uzasadniał wcześniej założoną tezę.

Można też i tak:

Judasz
"poszedł i powiesił się." (Mt 27,5)
"Idź, i ty czyń podobnie!" (Łk 10,37
"to czyńcie na moją pamiątkę!" (Łk 22,19)

#34 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-03-17, godz. 18:58

Przybyłych na Pamiątkę przyrównano w wykładzie do zaproszonych na wesele. Podoba mi się. A Wam?

Dla zainteresowanych zamieszczam rozwinięcie tej myśli:

Zapytasz może: Po co mam być obecny, jeśli nie spożywam z emblematów? (...)

Twoja obecność na Pamiątce może być porównana z obecnością na czyimś weselu. Sam nie bierzesz ślubu, ale z przywiązania do pary nowożeńców i uszanowania dla otrzymanego zaproszenia okazujesz im szacunek przez swoje przybycie. Tak też ma się rzecz z Pamiątką śmierci Chrystusa; wszyscy, którzy miłują Pana Jezusa Chrystusa i jego oblubienice, to jest członków jego ciała, będą chcieli być obecni. Przypomnienie zwycięstwa Jehowy, osiągniętego przez zachowanie nienaganności ze strony Jezusa, oraz tego, co śmierć Chrystusa będzie oznaczać dla wszystkich posłusznych spośród ludzkości, jak również przywołanie na pamięć godnego przykładu wierności Jezusa — wszystko to o wielce wzmocni twoją wiarę i zwiększy docenianie. Będziesz duchowo pokrzepiony tym, co usłyszysz i zobaczysz.

źródło: "Strażnica" z 1965 roku, nr 4
.jb

#35 starowinka

starowinka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 130 Postów

Napisano 2009-03-20, godz. 06:35

Nie myślicie że w miejscach gdzie jest chleb i jest wino ale nie ma spożywających, to tak naprawde nie było pamiatki. Przecież pamiatka jest tylko tam gdzie są spożywający a nie sami obserwatorzy.

#36 slawo

slawo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 107 Postów

Napisano 2009-03-21, godz. 06:16

Nie myślicie że w miejscach gdzie jest chleb i jest wino ale nie ma spożywających, to tak naprawde nie było pamiatki. Przecież pamiatka jest tylko tam gdzie są spożywający a nie sami obserwatorzy.

Zgadzam się z tą myślą. Chciałbym zwrócić jeszcze uwagę na słowa ap. Pawła :
1 Kor. 10:16-17
16. Kielich błogosławienia, który błogosławimy, izali nie jest społecznością krwi Chrystusowej? Chleb, który łamiemy, izali nie jest społecznością ciała Chrystusowego?
17. Albowiem jednym chlebem, jednym ciałem wiele nas jest; bo wszyscy chleba jednego jesteśmy uczestnikami.
(BG)
Rozumne spożywanie emblematów jest między innymi dowodem naszej wiary w Jezusa jako baranka wielkanocnego i przyznanie się do społeczności z nim.

#37 starowinka

starowinka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 130 Postów

Napisano 2009-03-21, godz. 11:06

Czyli jeśli ktoś był na spotkaniu, na którym nie połamano chleba, to tak naprwdę nie był na żadnej Wieczerzy Pańskiej?

#38 slawo

slawo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 107 Postów

Napisano 2009-03-21, godz. 13:34

Czyli jeśli ktoś był na spotkaniu, na którym nie połamano chleba, to tak naprwdę nie był na żadnej Wieczerzy Pańskiej?

wg. mnie był tylko na spotkaniu

#39 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-03-21, godz. 15:47

Czyli jeśli ktoś był na spotkaniu, na którym nie połamano chleba, to tak naprwdę nie był na żadnej Wieczerzy Pańskiej?

Na wieczerzeolację) idzie się po to aby spożyć wspólny posiłek. Pan Jezus też zaprosił uczniów na wspólny posiłek a nie po to, aby się przyglądali jak on sam je (zwłaszcze, że nie otrzymai jeszcze chrztu Duchem Świętym, czyli wg dzisiejszych standartów WTS nie byli godni spożywać wieczerzy). Cóż więc to za pamiątka Wieczerzy Pańskiej na której jedynie podaje się z rąk do rąk chleb i wino i nikt tego nie spożywa? Toż to jedynie parodia z tego, co ustanowił Pan Jezus, nic więcej.
Czesiek

#40 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-03-21, godz. 15:57

Na wieczerzeolację) idzie się po to aby spożyć wspólny posiłek. Pan Jezus też zaprosił uczniów na wspólny posiłek a nie po to, aby się przyglądali jak on sam je (zwłaszcze, że nie otrzymai jeszcze chrztu Duchem Świętym, czyli wg dzisiejszych standartów WTS nie byli godni spożywać wieczerzy). Cóż więc to za pamiątka Wieczerzy Pańskiej na której jedynie podaje się z rąk do rąk chleb i wino i nikt tego nie spożywa? Toż to jedynie parodia z tego, co ustanowił Pan Jezus, nic więcej.

Zgadzam się, ale jest jeden wyjątek:

1Kor 11:27-30 BW Przeto, ktokolwiek by jadł chleb i pił z kielicha Pańskiego niegodnie, winien będzie ciała i krwi Pańskiej. Niechże więc człowiek samego siebie doświadcza i tak niech je z chleba tego i z kielicha tego pije. Albowiem kto je i pije niegodnie, nie rozróżniając ciała Pańskiego, sąd własny je i pije. Dlatego jest między wami wielu chorych i słabych, a niemało zasnęło.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych