Skocz do zawartości


Zdjęcie

Antyklerykalizm ŚJ, kwestia celibatu w KK


  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#61 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-17, godz. 08:39

Zacytowany werset mówił o posiadaniu jednej żony, a nie więcej, gdyba ta umarła. A więc reszta życia w celibacie. Poza tym celibat w Kościele rzymskokatolickim nie jest dogmatem wiary.


Werset ten nie zakłada celibatu po śmierci żony, jak sugerujesz. Gdyż powtórne małżeństwo nadal sprawia, że jest mężem jednej żony, a nie kilku.

Szkoda, że opuściłeś Kościół założony przez Chrystusa i teraz szukasz zbawienia poza nim, choć sam Kościół dałby by gwarancję zbawienia, ponieważ są w nim wszystkie Sakramenty potrzebne do tego.

Opuściłem, dlatego, że znalazłem zbawienie w Jezusie Chrystusie bez żadnych warunków w postaci sakramentów. Po prostu uwierzyłem Jemu i to wystarczyło aby On mnie zbawił.

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-04-17, godz. 08:40

Czesiek

#62 MYSZ

MYSZ

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 229 Postów

Napisano 2007-04-17, godz. 17:57

Witam!
Zgodnie z tym co wczoraj napisałam,chcę podać wam tłumaczenie zbieżności nazwy STARSZY I BISKUP.Struktura przywództwa w kosciele opisanym w nowym testamencie była niezwykle prosta.Składala się z 2 i tylko z 2 grup ludzi:STARSI I DIAKONI.Dokładna analiza słów użytych w greckim oryginale wykazuje ,że w rzeczywistości biskup i starszy są poprostu różnymi nazwami jednego i tego samego urzędu!
Angielskie słowo "bishop" jest nieco zmienioną fonetycznie wersją greckiego słowa "episkopos".Znaczy ono dosłownie nadzorca.Tak więc określenia:biskup,starszy i nadzorca odnoszą się dokładnie do tego samego urzęd...rzykłady w Biblii:DZ.AP.20,17-...posławszy z Miletu do Efezu,wezwał starszych zboru.
Dalej czytamy,DZ.AP20,28-Paweł powiedział do tych ludzi:..Miejcie pieczę o samych siebie i o całą trzodę,wśród której was Duch św. ustanowił biskupami....
Starszy i biskup więc jest tym samym urzędem,potwierdza to również LIST DO TYTUSA 1,5:oraz 1,7
Innymi słowy. Paweł używa zamiennie słów starszy i biskup na określenie tego samego urzędu.Wydaje się, że najczęściej używanym określeniem jest"starszy".Oprócz starszych wymienieni są diakoni i o innych urzędach Nowy Testament nie wspomina.
Tłumaczenie to podaje na podstawie słynnego,wierzącego człowieka o imieniu Derek Prince,który studiował filologię grecką i łacinską w dwóch słynnych brytyjskich uczelniach.W niezwykle młodym wieku został profesorem filozofii w Cambridge.

--
(tekst zdublowany, edycja moderatora)


#63 MYSZ

MYSZ

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 229 Postów

Napisano 2007-04-17, godz. 18:30

Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Dobrze żeby tak było. NIestety dla każdego człowieka grzech będzie atrakcyjny. Są naprawdę nieliczne wyjątki, które żyją bez grzechu. Dla zwykłych zjadaczy chleba jest to bardzo trudne wręcz niemożliwe. Dlatego Jezus umarł na krzyżu...

Trochę się rozminęłyśmy w rozumowaniu tego.Ja nie napisałam,że jak ktoś się nawróci to grzech nie będzie sam w sobie atrakcyjny.Grzech często dopada nas pod płaszczykiem jakiejś atrakcyjności.Jednak Biblia mówi o 2 rzeczach:1/Kiedy człowiek poznaje i doświadcza Jezusa,to ma poznanie od Ducha św,co jest dobre,a co może wprowadzić nas w grzech
2/Kiedy masz Jezusa"w sobie" grzech przestaje tak fascynować,żeby przysłonił TO ,CO JEST BOGU MIŁE,DOBRE I DOSKONAŁE
i JESZCZE JEDNA SPRAWA:NIE MA CZŁOWIEKA BEZ GRZECHU,inaczej -jak sama piszesz Jezusa ofiara byłaby zbędna.A święci nie stajemy się własnymi zasługami,bo każdy złamał w życiu choćby jedno przykazanie,ale łamie ich więcej..zapewniam cię.Święci stajemy się dzięki krwi Jezusa,która nas oczyszcza z wszelkiego brudu.Tylko dzięki NIEMU możemy być święci i mieć dostęp do Boga,NIGDY własnymi uczynkami,choć bez nich wiara jest martwa.

#64 Kot

Kot

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 122 Postów

Napisano 2007-04-17, godz. 18:57

Trochę się rozminęłyśmy w rozumowaniu tego.Ja nie napisałam,że jak ktoś się nawróci to grzech nie będzie sam w sobie atrakcyjny.Grzech często dopada nas pod płaszczykiem jakiejś atrakcyjności.Jednak Biblia mówi o 2 rzeczach:1/Kiedy człowiek poznaje i doświadcza Jezusa,to ma poznanie od Ducha św,co jest dobre,a co może wprowadzić nas w grzech
2/Kiedy masz Jezusa"w sobie" grzech przestaje tak fascynować,żeby przysłonił TO ,CO JEST BOGU MIŁE,DOBRE I DOSKONAŁE
i JESZCZE JEDNA SPRAWA:NIE MA CZŁOWIEKA BEZ GRZECHU,inaczej -jak sama piszesz Jezusa ofiara byłaby zbędna.A święci nie stajemy się własnymi zasługami,bo każdy złamał w życiu choćby jedno przykazanie,ale łamie ich więcej..zapewniam cię.Święci stajemy się dzięki krwi Jezusa,która nas oczyszcza z wszelkiego brudu.Tylko dzięki NIEMU możemy być święci i mieć dostęp do Boga,NIGDY własnymi uczynkami,choć bez nich wiara jest martwa.


W takim razie jeśli to chciałaś powiedzieć to w 100% się z Tobą zgadzam. :P
Dla współczesnych ludzi jest jedna wielką trudnością dopuścić głos Boga w sobie dlatego grzeszą zagłuszając własne sumienia. Dlatego mimo tego co powiedziałaś, że człowiek który ma Boga w sercu nie grzeszy moim zdaniem jest to dopiero możliwe po śmierci w niebie. Dlatego, że zło ogarnia nas w momecie , w którym najmniej się spodziewamy, nawet kiedy wydaje nam się , że już jesteśmy blisko Boga a wtedy nasza czujność zostaje uśpiona.

#65 MYSZ

MYSZ

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 229 Postów

Napisano 2007-04-17, godz. 19:00

No to miło mi,że są kwestie,w których mamy zbieżne poglądy.

#66 Kot

Kot

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 122 Postów

Napisano 2007-04-18, godz. 06:38

No to miło mi,że są kwestie,w których mamy zbieżne poglądy.

:)

#67 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-04-18, godz. 08:27

Zastanawia mnie jedna rzecz skoro byli starsi to czym różnili sie od starszyzny żydowskiej bo nie nazwą - presbuteros. Pytanie tez czym miał wyrozniac sie starszy mezyczyzna od starszej kobiety :P (nazywani po grecku sa tak samo - presbiteros). No i może się dowiemy czym różni się presbuteros od sumpresbuteros.

Na razie w tym wszystkim ja widze kogel mogel...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#68 MYSZ

MYSZ

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 229 Postów

Napisano 2007-04-20, godz. 17:20

No tak to jest jak się nie ma o czymś pojęcia.Ja szczerze mówiąc też nie znam się na tych wywodach,ale nie jest to tak naprawdę istotne w kwestii wiary...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych