Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prince


  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#81 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-08-11, godz. 17:18

od kiedy to śJ szuka rady u zmarłych, coś z tym świadkiem nie tak.
pozdrawiam Andrzej

#82 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-02-11, godz. 14:41

Kolejny tekst: "Prince i religijne obawy Janet Jackson"
.jb

#83 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2008-02-11, godz. 16:53

tutaj nastolatka, czteroletnia dziewczynka też już ma ten problem i mówi "a mojej mamie to śpiewanie się nie podoba a tobie (chodzi o mnie)" co będzie dalej?
pozdrawiam Andrzej

#84 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2008-02-13, godz. 08:27

Teraz to pewnie mama sama by ją zaprosiła..... ale sama Janet czułaby się nieswojo na tym koncercie ;)

woks
"W nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#85 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-04-21, godz. 10:50

Primaaprilisowym żartem okazała się informacja Pink Crow Records oraz serwisu infomuzyka.pl o planowanym w Polsce koncercie Prince'a i Alicii Keys. Fragment tego doniesienia brzmiał następująco:

Głównymi gwiazdami wydarzenia będą Prince, Alicia Keys i John Legend. Czemu właśnie oni? Odpowiada Hirek Wrona:

Po pierwsze - to niezaprzeczalnie ikony czarnej muzyki, a koncerty na Soul of Warsaw będą ich pierwszymi w Polsce. Prince obchodzi w tym roku 50. urodziny, sprowadzenie go do Polski było od zawsze moim marzeniem. Negocjacje trwały przez wiele, wiele miesięcy. Jak się okazały decydującymi faktami była opinia zaprzyjaźnionej z Prince'm saksofonistki Candy Dulfer, która przekazała Księciu jak wspaniała i otwarta na muzykę soul i funk jest polska publiczność, a także - co dla wielu może być śmieszne - chęć poznania przez Prince'a polskiej społeczności świadków Jehowy! Okazało się, że wśród tej grupy społecznej ma on mnóstwo fanów.

--
źródło


.jb

#86 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-09-30, godz. 21:13


Prince chodzi po domach


niedziela 28-09-08


A fani nie chcą go wypuścić.

Mały-duży chłopiec Prince oświadczył, że jest już na tyle dojrzały, aby przestać pisać piosenki o pożądaniu i dzikiej miłości.

Moi fani mają dzieci. Muszę brać pod uwagę ich świadomość - powiedział. - Ja również dorosłem. Mam za sobą trasę Dirty Mind - to dla mnie zamknięty rozdział. Czego ja nie zrobiłem, dokończyła Madonna. Nie chcę już do tego wracać.

Prince głośno mówi o tym, że jest świadkiem Jehowy i twierdzi, że wiara miała bardzo duży udział w jego przemianie.

Plusem jego nawrócenia dla fanów jest fakt, że Prince odwiedza domy, w których głosi swą religię. Podobno w wielu przypadkach nie chcą go wypuszczać z domu.

--
źródło

odnośniki do artykułów na forum JWD: link1, link2
.jb

#87 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-12-01, godz. 23:39


Nie akceptuje małżeństw gejów


Piątek, 21 listopada (06:44)

W wywiadzie udzielnym gazecie "New Yorker" Prince zakwestionował legalizację homoseksualnych małżeństw.


Artysta, który jest Świadkiem Jehowy, w rozmowie z dziennikarką zaprezentował konserwatywne spojrzenie na kwestię gejowskich małżeństw. Ten problem jest obecnie pierwszoplanowym tematem rozmów w Stanach Zjednoczonych.

"Kiedy Bóg pojawił się na ziemi zobaczył, że każdy robił to z kim popadło. Postanowił to wyprostować. Powiedział: Wystarczy!" - komentował Prince.

Artysta zasugerował także, że kwestia małżeństw homoseksualnych jest promowana przez partię Demokratów.

"Republikanie chcą żyć zgodnie z zasadami Biblii. To oczywiście kwestia interpretacji, ale niektóre kościoły, niektórzy ludzie przekonują, że tak jest napisane w Biblii. To nieprawda" - zdawkowo mówił Prince.

"Demokraci przekonują, że można robić co się chce. Gejowskie małżeństwa, cokolwiek... Nie mają racji" - twierdzi artysta.

Po tych rewelacjach Prince zareagował twierdząc, że został źle zrozumiany i jego słowa przekręcono. Gazeta "New Yorker" oświadczyła jednak, że nie ma zamiaru poprawiać wywiadu i okaże wsparcie i pomoc Clare Hoffman, dziennikarce, która przeprowadziła wywiad z Princem.

--
źródło


.jb

#88 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-12-06, godz. 17:49

czyżby Prince zamiast znanego nam wszystkim twierdzenia ŚJ że ani demokracji ani republikanie lecz (tu padnie słowo klucz) Królestwo Boże usunie problemy itp. śpiewki, opowiedział sie po stronie ludzkich, szatańskich rządów partii Republikańskiej?

#89 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-12-07, godz. 14:47

Target mu się skurczy.
[db]

#90 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-12-07, godz. 15:52

a moze został źle zrozumiany i naprawde popiera homoseksualizm? :P

druga uwaga: od kiedy to ŚJ może przyznawać że cokolwiek jest "kwestią interpretacji" skoro wg ŚJ "Biblia mówi jasno' o najbardziej niejasnych naukach WTS to jak można zaciemniac naprawde jednoznaczna nauke biblijna o homoseksualizmie, przez mówienie że to jest "kwestia interpretacji"? Coś mi ten Prince nie pasuje do ŚJ

#91 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-12-07, godz. 18:39

czyżby Prince zamiast znanego nam wszystkim twierdzenia ŚJ że ani demokracji ani republikanie lecz (tu padnie słowo klucz) Królestwo Boże usunie problemy itp. śpiewki, opowiedział sie po stronie ludzkich, szatańskich rządów partii Republikańskiej?

I tutaj ciekawostka dotycząca innych znanych (podobno) ŚJ: przy okazji wyborów prezydenckich w USA, siostry Williams mimo podkreślania, że jako świadkowie Jehowy nie głosują, prezentowały w wywiadach bardzo entuzjastyczną postawę w związku z kandydaturą, a potem wygraną Obamy. Czyli Prince (mimo zgrzytu w kwestii zachowania neutralności) jest jednak nieco bardziej konsekwentny.
.jb

#92 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-12-07, godz. 22:29

Czyli Prince (mimo zgrzytu w kwestii zachowania neutralności) jest jednak nieco bardziej konsekwentny.

Dokładnie odwrotnie. Prince po prostu stwierdza, że stanowisko republikanów jest bliższe jego poglądom (co jest oczywiste - w końcu ŚJ są konserwatywnymi protestantami). Natomiast siostry Williams nie tylko, że złamały zasadę neutralności to jeszcze opowiedziały się po stronie cywilizacyjnośmierciowej.
[db]

#93 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2008-12-07, godz. 22:50

"...stanowisko republikanów jest bliższe jego poglądom (co jest oczywiste - w końcu ŚJ są konserwatywnymi protestantami)..." Natomiast siostry Williams nie tylko, że złamały zasadę neutralności to jeszcze opowiedziały się po stronie cywilizacyjnośmierciowej.

Nikt mnie bardziej nie rozśmieszał niż Miller i jego "premierowskie" wypowiedzi. Obok Gombrowicza, dostarczał mi najprzedniejszej rozrywki. Ale widzę, że konkurencję czuwa, a ja mam ciągle niezły ubaw.
Brawo i proszę o więcej.

#94 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-12-07, godz. 23:48

nie tylko polarm jest zdziwiony lub rozbawiony stwierdzeniem że ŚJ opowiadają sie przeciwko cywilizacji śmierci. Na podstawie wieloletnich obserwacji wiem, że ŚJ albo byli naprawde neutralni jak WTS przykazał albo 'apolitycznie politykowali' lewicowo, 'trzymali kciuki' (cóż za 'niepogańskie' określenie) za Kwaśniewskiego lub Millera, ew. Cimoszewicza, czytali FiM albo NIE (to takie 'prawicowe' bardzo 'konserwatywne' gazety :P ) itd. itp.

#95 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-12-08, godz. 09:49

nie tylko polarm jest zdziwiony lub rozbawiony stwierdzeniem że ŚJ opowiadają sie przeciwko cywilizacji śmierci

No tak, bo przecież śJ jako pierwsi lecą do urny poprzeć aborcję na życzenie, śluby dla homoseksualistów, nauczanie w szkołach teorii ewolucji, eutanazję, in vitro, a w ogóle ideologicznie to najbardziej im po drodze z Zapatero...

albo 'apolitycznie politykowali' lewicowo, 'trzymali kciuki' (cóż za 'niepogańskie' określenie) za Kwaśniewskiego lub Millera, ew. Cimoszewicza, czytali FiM albo NIE (to takie 'prawicowe' bardzo 'konserwatywne' gazety :P ) itd. itp.

Antyklerykalizm to jeszcze nie lewicowość. Poza tym zlituj się, dajesz przykłady z kraju w którym największą wylęgarnią prawackiego oszołomstwa są... związki zawodowe (sic!).

Użytkownik [db] edytował ten post 2008-12-08, godz. 09:52

[db]

#96 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-07-09, godz. 21:26


Prince chodzi po domach i przekonuje ludzi, aby zostali świadkami Jehowy


2010-07-07

W ten sposób gwiazdor
spełnia ostatnie życzenie swojej matki

W wywiadzie dla Daily Mirror Prince opowiedział o swojej misji.
Większość ludzi jest zaskoczona, gdy otwierając drzwi widzi jedną z największych gwiazd 20-ego wieku. Szok jest jeszcze większy, gdy Prince zaczyna opowiadać o tym, że istnieją dobre i złe anioły, a na koniec nakłania do zostania świadkiem Jehowy. Piosenkarz przyznaje, że są to zabawne przygody, ale chyba zacznie się inaczej czesać, żeby był mniej rozpoznawalny.

(źródło:www.showbizspy.com)

--
źródło


.jb

#97 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2010-07-10, godz. 15:17

czytam jeszcze raz wypowiedź Princa i nadziwić się nie mogę. Gostek naprawdę twierdzi że przed opublikowaniem prawa mojżeszowego ("naprostowaniem") praktyki homoseksualne były czymś powszechnym?

wzmianka o ostatnim życzeniu matki wydaje się co najmniej niezręczna z pkt widzenia interesu organizacji - panie Prince, pan naprawdę w to wszystko wierzy? - a bo ja wiem?! Mama mi kazała to chodzę i głoszę...

#98 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2010-07-15, godz. 07:45

czytam jeszcze raz wypowiedź Princa i nadziwić się nie mogę. Gostek naprawdę twierdzi że przed opublikowaniem prawa mojżeszowego ("naprostowaniem") praktyki homoseksualne były czymś powszechnym?

Każdy kto liznął trochę historii wie, że były czymś powszechnym także potem.
[db]

#99 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2010-07-15, godz. 18:18

może nieprecyzyjnie się wyraziłem.

chodziło mi o to czy Prince uważa że przed Mojżeszem homoseksualizm był powszechnie akceptowany społecznie tak, jak np. wielożeństwo.

o ile można powiedzieć, że Bóg akceptował wielożeństwo w narodzie wybranym "a potem postanowił to wyprostować. Powiedział: Wystarczy!"
o tyle nie mozna powiedzieć że ktoś (Mojżesz?!) zdelegalizował homoseksualizm, wcześniej akceptowany społecznie.

wzmianki o Sodomie i Gomorze wskazują że już w czasach Abrahama homoseksualizm był potępiany społecznie.
nie znam także żadnego "aktu prawnego" od czasu Noego do czasu Mojżesza który cokolwiek stanowiłby nt. homoseksualizmu.
Wg mnie, biblijny Bóg Jahwe "od zawsze" brzydzi sie homoseksualizmem, a Prince bredzi jak potłuczony...



#100 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-07-16, godz. 04:21

Wg mnie, biblijny Bóg Jahwe "od zawsze" brzydzi sie homoseksualizmem, a Prince bredzi jak potłuczony...

Prince wtedy chyba jedynie luźno nawiązał do stanowiska Boga wyrażonego przez interwencję w przypadku Sodomy i Gomory.
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych