Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powikłania emocjonalne.


  • Please log in to reply
65 replies to this topic

Ankieta: Powikłania emocjonalne.

Czy twoim zdaniem miałeś/masz powikłania emocjonalne?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.

Jaki wpływ na to miały materiały i myśli przeciwne Świadkom Jehowy.

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-06-04, godz. 17:52

A skąd wiesz, że owe pytania o tym świadczą? Czy masz stosowną wiedzę której rzekomo ja nie mam aby to ocenić? A jeśli tak to jaką? I dlaczego ona jest wystarczająca a moja rzekomo nie jest?

Mam na tyle "stosowną wiedzę" żeby móc zabrać głos, i powiedzieć, że Ty "nie masz pojęcia na temat terminologii psychologicznej i psychiatrycznej". I w tym stopniu podstawowym, dotyczącym terminologii, moja wiedza z pewnością jest wystarczająca, a Twoja nie :) .
Podkreslam, że nadal chodzi tylko i wyłącznie o nieprawidłowe użycie w pytaniach terminu "powikłania emocjonalne".
Co do Twojej znajomości i "wiedzy na temat zaburzeń emocjonalnych i zboru Świadków Jehowy", nie wypowiadam się, bo nic na ten temat nie wiem. Lecz gdybyś znał nawet tysiąc osób z głębokimi zaburzeniami psychicznymi i byłoby podejrzenie, że powstały w wyniku zetknięcia się z tą sektą, to nie zmieni faktu, że pytania zawarte w ankiecie są bez sensu.
Powtórzę za Maryhną:

Olo wystarczyłoby zmienić formę pytań i odpowiedzi zawartych w ankiecie a całej tej niepotrzebnej dyskusji by nie było...


Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#22 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-06-04, godz. 18:29

Powiem pokrótce tak. Po pierwsze oprócz Waszych zapewnień nie przejawiłyście poszlak omawianej wiedzy. Chcąc jednak dowieść tego wysnujcie pytania które rzekomo miałyby zastąpić moje pytania w sposób fachowy, a zarazem przystępny dla każdego forumowicza. Czekam więc na propozycje pytań które miałyby się waszym zdaniem znaleźć w takiej ankiecie, tak aby była ona poprawna.

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-06-04, godz. 18:35

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#23 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-06-04, godz. 19:21

Powiem pokrótce tak. Po pierwsze oprócz Waszych zapewnień nie przejawiłyście poszlak omawianej wiedzy. Chcąc jednak dowieść tego wysnujcie pytania które rzekomo miałyby zastąpić moje pytania w sposób fachowy, a zarazem przystępny dla każdego forumowicza. Czekam więc na propozycje pytań które miałyby się waszym zdaniem znaleźć w takiej ankiecie, tak aby była ona poprawna.

Olo, nigdy nie bawiłam się w zakładanie ankiet, i nie mam zamiaru. To Twoja ankieta, więc może jak już zacząłeś ten temat, to poszerz swoją wiedzę i ułóż ankietkę od nowa :D. Wierzę w Twoją inteligencję i nie mam wątpliwości, że następna ankieta będzie przystępna dla każdego forumowicza i poprawna ;) .

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#24 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-04, godz. 19:38

Olo a ja mam pytania ;-) co poprzez ten temat i ankietę chciałeś udowodnić :
1. Czy stając się ŚJ stałem się „walnięty” ?
2. Czy stając się odstępcą stałem się „walnięty” ?

Jeżeli chodzi o mnie, to ja zawsze byłem „walnięty” ;-) czy znasz może kogoś, kto nie ma takich zaburzeń ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#25 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-04, godz. 19:43

Olo chciał udowodnić, że z wątpiącymi ŚJ trzeba obchodzić się jak z jajkiem i broń Boże nie wolno dawać im do ręki publikacji krytycznych wobec WTS, gdyż może to wywołać pogorszenie stanu zdrowia, a jedynymi osobami uprawnionymi przez samego Boga do masakrowania ludzkiej psychiki są członkowie ciała kierowniczego świadków Jehowy. Amen.

#26 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-06-04, godz. 20:19

Olo na życzenie przygotuję tę ankietę tutaj, ale pamiętaj, że coś znowu źle zrozumiałeś bowiem użycie fachowych terminów przy jednoczesnym zastosowaniu przystępności dla laików, nie jest możliwe. Mowa była cały czas o tym, że forma pytania była zbyt ogólna... ale jak widać nadal tego nie rozumiesz....
wracając do ankiety....patrz kolego, temat ten sam, a może to wygladac inaczej, np. tak:

Czy jesteś/byłeś/-aś osobą z zaburzeniami psychicznymi ( takimi jak np.:depresja, schizofrenia, uzależnienia, nerwica, zaburzenia odżywiania, dewiacje itp.) ?
1. tak- choruję do dzisiaj
2. tak- chorowałem/-am , ostatnio nastąpił okres remisji ( nie mam teraz objawów chorobowych)
3. nie-nigdy nie chorowałem/-am
4. nie-
nigdy nie chorowałem/-am, wystąpuje u mnie czasami chwilowy stan apatii, smutku, znudzenia, żalu etc.

Jeśli w powyższym pytaniu odpowiedziałeś/-aś twierdząco, to czy zaburzenie :
1. jest związane z Twoją przynależnością do Organizacji Świadków Jehowy
2. nie jest związane z Twoją przynależnością do Organizacji
Świadków Jehowy mimo tego, że jesteś/byłeś/-aś świadkiem Jehowy
3.
nie jest związane z Twoją przynależnością do Organizacji Świadków Jehowy ponieważ nigdy nie byłeś/-aś członkiem tej Organizacji

Jeśli jesteś nadal świadkiem Jehowy i zarazem osobą posiadającą zaburzenie/-nia psychiczne to jaki wpływ wg Ciebie na Twój stan psychiczny ma pobyt w Organizacji Świadków Jehowy?
1. przyczynia się do powstania lub nasilenia moich zaburzeń psychicznych
2. przyczynia się do remisji lub osłabnięcia moich zaburzeń psychicznych
3. nie ma żadnego wpływu na moje zaburzenie/-nia psychiczne

Jeśli jesteś byłym świadkiem Jehowy i zarazem osobą posiadającą zaburzenie/-nia psychiczne, to jaki wpływ na twój stan miało odejście z
Organizacji Świadków Jehowy?
1. przyczyniło się do powstania lub nasilenia moich zaburzeń psychicznych
2. przyczyniło się do remisji lub osłabnięcia moich zaburzeń psychicznych
3. nie miało żadnego wpływu na moje zaburzenie/-nia psychiczne

To wersja "na szybko" , nie zajmuje to wiele czasu, trochę wysiłku i pytania wyglądają inaczej. :blink:
Zresztą do zmiany wersji ankiety wystarczy minimalna wiedza dot. tworzenia ankiet oraz podstawowe wiadomości w konkretnym temacie. Czasami nawet wystarczy zwykła wiki :P :P :P

Co do "poszlak" mojej wiedzy... zaproponuj jakąś dysputę w dziedzinie psychologii czy to psychiatrii, porozmawiamy wtedy.

Użytkownik Maryhna edytował ten post 2007-06-04, godz. 20:26

Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#27 wyspa

wyspa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 241 Postów

Napisano 2007-06-04, godz. 20:30

Powiem pokrótce tak. Po pierwsze oprócz Waszych zapewnień nie przejawiłyście poszlak omawianej wiedzy. Chcąc jednak dowieść tego wysnujcie pytania które rzekomo miałyby zastąpić moje pytania w sposób fachowy, a zarazem przystępny dla każdego forumowicza. Czekam więc na propozycje pytań które miałyby się waszym zdaniem znaleźć w takiej ankiecie, tak aby była ona poprawna.


Olo, przedstawiam propozycję pytań, które pozwoliłyby wypowiedzieć się w tym temacie
wszystkim, którzy mieliby na to ochotę:

1. Jestem ŚJ i z tego powodu wystąpiły u mnie zaburzenia emocjonalne

2. Jestem ŚJ, ale nigdy zaburzeń emocjonalnych nie miałem

3. Byłem ŚJ i z tego powodu mam zaburzenia emocjonalne

4. Byłem ŚJ, ale nigdy z tego powodu nie miałem zaburzeń emocjonalnych

5. Nie jestem ŚJ i nigdy nim nie byłem, ale zaburzenia emocjonalne u mnie wystąpiły

6. Nie jestem ŚJ i nigdy nim nie byłem, nie wystąpiły u mnie żadne zaburzenia emocjonalne

Co Ty na to?


Olo, użyłam w ankiecie słowa "zaburzenia", ponieważ wydaje mi się, że słowo "powikłania"
jest już następstwem zaburzeń emocjonalnych.
Mogę się jednak mylić.


Pozdrawiam

Wyspa


P.S. Edd... jak ja Cię lubię! :D (szybki zrzut myśli , post 1088)

#28 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-04, godz. 20:39

i znów brednia do kwadratu ;-) co Wy się w psychiatrów zabawiacie ! jak macie problemy natury psychicznej to proponuje jak najszybciej udać się do lekarza ;-) uważam, ze takie pytania sa nie na miejscu !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#29 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-06-04, godz. 20:43

sebol co do ankiety....
ja podałam Olo tylko formę w jakiej powinna ona zaistnieć , co do tematu i idei ankiety sie nie wypowiadałam... i nie zamierzam :D
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#30 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-04, godz. 20:49

sebol co do ankiety....
ja podałam Olo tylko formę w jakiej powinna ona zaistnieć , co do tematu i idei ankiety sie nie wypowiadałam... i nie zamierzam :D

no cóz to jest Marys tak jak wczesniej rozmawialismy na gg ;-)

zostaje SJ jestem myślący inaczej ;-)

jestem SJ myślący inaczej

jestem exSJ jestem myślący inaczej

i ty jeszcze dodałaś
nie musze byc SJ zeby byc myślącym inaczej

od i to cała ankieta;-) gadka o niczym ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#31 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-04, godz. 21:11

"wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy"... :P (= interesujemy się) takimi idiotyzmami jak nauczanie sekty świadków Jehowy...

#32 stamaim

stamaim

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 246 Postów

Napisano 2007-06-04, godz. 22:09

Czy jesteś/byłeś/-aś osobą z zaburzeniami psychicznymi ( takimi jak np.:depresja, schizofrenia, uzależnienia, nerwica, zaburzenia odżywiania, dewiacje itp.) ?
1. tak- choruję do dzisiaj
2. tak- chorowałem/-am , ostatnio nastąpił okres remisji ( nie mam teraz objawów chorobowych)
3. nie-nigdy nie chorowałem/-am
4. nie-
nigdy nie chorowałem/-am, wystąpuje u mnie czasami chwilowy stan apatii, smutku, znudzenia, żalu etc.

Jeśli w powyższym pytaniu odpowiedziałeś/-aś twierdząco, to czy zaburzenie :
1. jest związane z Twoją przynależnością do Organizacji Świadków Jehowy
2. nie jest związane z Twoją przynależnością do Organizacji
Świadków Jehowy mimo tego, że jesteś/byłeś/-aś świadkiem Jehowy
3.
nie jest związane z Twoją przynależnością do Organizacji Świadków Jehowy ponieważ nigdy nie byłeś/-aś członkiem tej Organizacji

Jeśli jesteś nadal świadkiem Jehowy i zarazem osobą posiadającą zaburzenie/-nia psychiczne to jaki wpływ wg Ciebie na Twój stan psychiczny ma pobyt w Organizacji Świadków Jehowy?
1. przyczynia się do powstania lub nasilenia moich zaburzeń psychicznych
2. przyczynia się do remisji lub osłabnięcia moich zaburzeń psychicznych
3. nie ma żadnego wpływu na moje zaburzenie/-nia psychiczne

Jeśli jesteś byłym świadkiem Jehowy i zarazem osobą posiadającą zaburzenie/-nia psychiczne, to jaki wpływ na twój stan miało odejście z
Organizacji Świadków Jehowy?
1. przyczyniło się do powstania lub nasilenia moich zaburzeń psychicznych
2. przyczyniło się do remisji lub osłabnięcia moich zaburzeń psychicznych
3. nie miało żadnego wpływu na moje zaburzenie/-nia psychiczne

Muszę się jednak wtrącić. A że widzę, że każdy tu każdego pyta się o uprawnienia do wypowiadania się zaznaczę, że jestem psychologiem z wykształcenia.
Maryś, jeśli siedzisz w temacie, wiesz, że taka ankieta wyrządzi jedynie szkodę. Robienie czegoś takiego jest po prostu nieetyczne. Pomijam fakt, że uzależnienie nie jest zaburzeniem psychicznym, a określenie "dewiacje" jest w tym kontekście takim samym workiem, jak "powikłania emocjonalne" w wersji Olo (ja mam np. taką dewiację, że myję zęby pod prysznicem). Co do reszty Twoich pytań - nie czepiam się, rozumiem, że to na szybko, ale powtarzam - to nieetyczne.
Olo. zrobił ankietę, której słabym punktem są te nieszczęsne "powikłania emocjonalne", zresztą najlepiej wypunktowała to Nocka - powikłaniem emocjonanym może być wszystko, dlatego za jej pomocą niczego sprawdzić się nie da, każdy wyczyta z tych pytań co innego.
Jednak uważam, że już lepsza ankieta z "powikłaniami emocjonalnymi", pod którym to hasłem każdy rozumie coś innego niż ankieta, w której pyta się o związek schizofrenii z przynależnością do świadków Jehowy i sugeruje, że np. alkoholizm jest zaburzeniem psychicznym. Nie chodzi mi o to, by o takie rzeczy nie pytać, ale o to, by pytając, być precyzyjnym i uważać na słowa.
To tyle z mojej strony.

Użytkownik stamaim edytował ten post 2007-06-04, godz. 22:12

"Jeżeli Boga nie ma,
to nie wszystko człowiekowi wolno.
Jest stróżem brata swego
i nie wolno mu brata swego zasmucać,
opowiadając, że Boga nie ma."

#33 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-06-05, godz. 00:00

stamaim:
- wiem, ze ankieta jest zbędna (patrz cytowana rozmowa prze gg przez sebola oraz mój post o treści "sebol co do ankiety....
ja podałam Olo tylko formę w jakiej powinna ona zaistnieć , co do tematu i idei ankiety sie nie wypowiadałam... i nie zamierzam :D")
- uzależnienia wg. ICD są zaburzeniem z tego co wiem
- co do użycia słowa dewiacje, wiem że to worek ale mniejszy, znacznie mniejszy niż powikłania emocjonalne :P, klikasz w googlach i już widzisz co jest na jego dnie (wersja dla laika) ;); druga sprawa, wymieniałam zaburzenia bardziej w celu "kojarzenia" przez respondenta :)

co do twojej konkluzji.... patrz punkty powyżej :P

buźki stamaim :)

Użytkownik Maryhna edytował ten post 2007-06-05, godz. 00:03

Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#34 stamaim

stamaim

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 246 Postów

Napisano 2007-06-05, godz. 07:43

Buźka :)

Wg ICD-10 mamy kategorię zaburzeń psychicznych spowodowanych używaniem alkoholu. To zupełnie co innego, niż stwierdzenie, że alkoholizm sam w sobie jest zaburzeniem psychicznym.
Równie dobrze, powołując się na ICD-10 możnaby więc powiedzieć, że palenie papierosów jest zaburzeniem psychicznym, bo kod F-17 tej klasyfikacji mówi o "zaburzeniach psychicznych i zaburzeniach zachowania spowodowanych paleniem tytoniu." Ale przecież samo palenie tytoniu, nawet nałogowe, nie jest zaburzeniem psychicznym.
Dobra, koniec z "dydaktycznym smrodkiem" ;)
Wymowa Twojego postu jest dla mnie jasna, wiem że to przykład, wolałem jednak dmuchnąć na zimne, zwłaszcza że dopiero zdałem ostatni egzamin, właśnie z etyki :)
Jeszcze jedna buźka :)

Użytkownik stamaim edytował ten post 2007-06-05, godz. 07:44

"Jeżeli Boga nie ma,
to nie wszystko człowiekowi wolno.
Jest stróżem brata swego
i nie wolno mu brata swego zasmucać,
opowiadając, że Boga nie ma."

#35 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-06-05, godz. 11:46

buziole :*

masz racje.... z tymi nieszczęsnymi uzależnieniami....przepraszam, dla zainteresowanych to w wykazie ICD pozycje (F10-18) :D

buuuziak :*
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#36 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-06-05, godz. 15:15

A ja sugeruję, że to kolejne "branie pod włos" forumowiczów B) . Nawet jeśli tak nie jest, to masz już wyrobioną markę, Olo ;) .

Bystry z Ciebie facet. I właśnie to u Ciebie cenię. Ludzie zazwyczaj patrzą na to co powierzchowne i oczywiste. Zapominając, że walizka może mieć drugie dno. Ale to się zazwyczaj okazuje na końcu.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#37 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-06-05, godz. 16:38

nie no po byku sie rozpisałeś, moze w końcu zrobisz nową ankietę?
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#38 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-06-05, godz. 16:50

"wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy"... :P (= interesujemy się) takimi idiotyzmami jak nauczanie sekty świadków Jehowy...

To prawda ile razy siebie pytam co ja robie na tym FORUM, przeciez w tym czasie moge robic wiele innych ciekawych spraw to jednak jest jak narkotyk i mysle ,ze wszyscy ktorzy w jakis sposob zetkneli sie z ta Organizacja to sa w jakims stopniu "zatruci" i szukaja jakis realnych jezeli to mozliwe odpowiedzi na to co im sie wydarzylo ,dlaczego zetkneli sie z tym wszystkim?

#39 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-06-05, godz. 16:54

nie no po byku sie rozpisałeś, moze w końcu zrobisz nową ankietę?

Ta idealnie spełnia moje zamierzenie. Zaznaczam nie Twoje oczekiwania, lecz mój cel. Ale tak jak powiedziałem drugie dno ukazuje sie zazwyczaj na końcu.

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-06-05, godz. 16:54

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#40 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-05, godz. 17:00

mój cel..

jaki mister badaczu ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych