Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Dzieci-g³osiciele


  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#81 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-09-01, godz. 05:22

To du¿o t³umaczy. Twoj± obecn± niechêæ do ¦J. M³ode dziecko które nie wykazywa³o zainteresowania sprawami wiary ¦J zabierano do s³u¿by.
Bardzo to przykre, Uczyniono ci krzywdê na lata. Ale kto to móg³ przewidzieæ?
W ko¶ciele katolickim i innych te¿ anga¿uje siê dzieci do rzeczy których nie rozumiej±.

Widzê odstêpców i wstrêt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzeg±. Psalm 119:158 B.T.



#82 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-09-01, godz. 05:47

Bardzo to przykre, Uczyniono ci krzywdê na lata. Ale kto to móg³ przewidzieæ?
W ko¶ciele katolickim i innych te¿ anga¿uje siê dzieci do rzeczy których nie rozumiej±.

Ojoj znów KK - co Ty by¶ bez innych ko¶cio³ów zrobi³? Czym usprawiedliwi³? ;) W KK przynajmniej siê nie ¶ciemnia ¿e dzieci nie anga¿uje siê w ¿ycie wspólnoty ale nigdy dzieci przynajmniej w tych ko¶cio³ach nie tresuje siê publicznie do czytania i obja¶niania nauk Biblii. Nawet u ¯ydów ¿ycie publiczne na piedestale zaczyna siê dopiero w wieku 12 lat (mê¿czy¼ni). Co innego jako dziecko wrêczenie komu¶ kwiatków, powiedzenie wierszyka a prowadzenie wyk³adów, czy g³oszenie na mie¶cie. I podobno ¶wiadkiem staje siê wg ¶wiadków osoby doros³e bo wcze¶niej maj± woln± wolê - niez³a propaganda tyle ¿e w 100% nieprawdziwa.
Nale¿ê do 144...

Islam zdominuje ¶wiat
Islam bêdzie rz±dziæ ¶wiatem
¦ci±æ g³owy tym, którzy zniewa¿± Islam
Islam jest religi± pokoju...


#83 odesz³am

odesz³am

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 117 Postów

Napisano 2008-09-01, godz. 07:08

To du¿o t³umaczy. Twoj± obecn± niechêæ do ¦J. M³ode dziecko które nie wykazywa³o zainteresowania sprawami wiary ¦J zabierano do s³u¿by.
Bardzo to przykre, Uczyniono ci krzywdê na lata. Ale kto to móg³ przewidzieæ?
W ko¶ciele katolickim i innych te¿ anga¿uje siê dzieci do rzeczy których nie rozumiej±.


¯eby tu tylko o mnie chodzi³o.... I zejd¼ ju¿ z tego KK, bo stwarzasz wra¿enie jakby innych religii na ¶wiecie nie by³o poza KK i ¦J. Ty dziekuj Bogu za istnienie Ko¶cio³a Katolickiego, to przeciez fantastyczne t³o..zdeprawowowany Kosció³ i odró¿niaj±ca siê cudowna, czysta i nieskalana z³em - jedyna prawdziwa.

#84 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2008-09-04, godz. 10:45

¯eby tu tylko o mnie chodzi³o.... I zejd¼ ju¿ z tego KK, bo stwarzasz wra¿enie jakby innych religii na ¶wiecie nie by³o poza KK i ¦J. Ty dziekuj Bogu za istnienie Ko¶cio³a Katolickiego, to przeciez fantastyczne t³o..zdeprawowowany Kosció³ i odró¿niaj±ca siê cudowna, czysta i nieskalana z³em - jedyna prawdziwa.

faktem jest, ¿e w Polsce jeszcze do niedawna najbardziej wyróznia³y siê w³asnie te dwie religie ¶. j i kk.....
kto¶, kto inaczej wierzy³ by³ zaraz przypuszczalnie uwa¿any za "jehowego.
a pan Dick porównuje te dwie religie, bo w jednej by³, a w drugiej jest....dlaczego mia³by mówiæ o innych, z kórymi nie mia³ do czynienia.
Nie irytuj siê ju¿ tak "Odesz³am". szkoda nerwów :)

#85 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2008-09-04, godz. 12:52

Pos³uguj±c siê t± nomenklatur±, to istnieje jeszcze rywalizacja "miêdzy hodowcami". Pisa³em ju¿ o tym niegdy¶: "Twój Pawe³ek nie jest jeszcze g³osicielem? No popatrz, a mój Mateuszek ju¿ od 2 lat zdaje owoc" <_<
Wszystko to napêdza (nomen omen) OWCZY pêd ku... No w³a¶nie... Ku czemu...?


hmmm...fakt . tak to w³asnie wygl±da, ale....teraz zadziwia mnie ,jak moi rodzice siê oparli jednak temu pêdowi, tej rywalizacji....NIGDY, ALE TO NIGDY nie namawiali mnie do chodzenia w s³u¿bê, nigdy nie wyci±gali do s³u¿by gdy sami szli. nie studiowali ze mn± bibli gdy by³am dzieckiem, choæ na zebrania pilnowali ¿ebym chodzi³a...potem dopiero gdy by³am ju¿ dziewczêciem 17 letnim STARSI w zborze zauwa¿yli ze taki CHWA¦CIK SIÊ WYCHOWUJE i pos³ali do mnie STARSZ¡ WIEKIEM PIONEIRKÊ PE£NOCZASOW¡, ZEBY MI ZAPRONOWA£A STUDIUM...zgodzi³am siê, bo by³o mi jej szkoda...

Objawy oko³o g³oszeniowe to sucho¶æ w ustach,miêkkie kolana, totalny s³owotok lub dla odmiany absolutna blokada. I tak by³o kilka ³adnych lat.


Pó¼niej, w pionierskich czasach ju¿ siê wyluzowa³am, ale wcze¶niej cierpia³am katusze. Tak jak wiêkszo¶æ ba³am siê spotkac kolegów z klasy, nauczycieli czy kogokolwiek znajomego. Ale to juz by³o...i nie wróci wiêcej :)

TE I INNE PRZYTOCZENIA POKAZUJ¡ JAK WIELU Z NAS PO PROSTU NIENAWIDZI£O G£OSIÆ!!!!
JAKI TO BY£ STRES!!!!
ja wola³am siê umawiac rano, bo po rannymj g³oszeniu ca³y dzieñ ju¿ by³am spokojna, a jak sz³am po po³udniu to c±³y dzieñ mys³a³am tylko o tym ¿e "idê w pracê"....
i ten stres by³ nie tylko gdy by³am nastolatk±. pó¼niej te¿ ( sorry ¿e odbiegam od tematu)...w³a¶cieiw nigdy siê nie skoñczy³,
Dlatego ostatnie s³owa "odesz³am " s± jak najbardziej adekwatne do mojego stanu:
TO BY£O I NIE WRÓCI WIÊCEJ!!!!!!!! MAM SPOKÓJ




To du¿o t³umaczy. Twoj± obecn± niechêæ do ¦J. M³ode dziecko które nie wykazywa³o zainteresowania sprawami wiary ¦J zabierano do s³u¿by.
Bardzo to przykre, Uczyniono ci krzywdê na lata. Ale kto to móg³ przewidzieæ?
W ko¶ciele katolickim i innych te¿ anga¿uje siê dzieci do rzeczy których nie rozumiej±.


NIESTETY TAK¡ KRZYWDÊ ROBI SIÊ PRAWIE KA¯DEMU DZIECKU W ORGANIZACJI.....

U¿ytkownik novanna edytowa³ ten post 2008-09-04, godz. 12:39


#86 odesz³am

odesz³am

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 117 Postów

Napisano 2008-09-05, godz. 00:08

faktem jest, ¿e w Polsce jeszcze do niedawna najbardziej wyróznia³y siê w³asnie te dwie religie ¶. j i kk.....
kto¶, kto inaczej wierzy³ by³ zaraz przypuszczalnie uwa¿any za "jehowego.
a pan Dick porównuje te dwie religie, bo w jednej by³, a w drugiej jest....dlaczego mia³by mówiæ o innych, z kórymi nie mia³ do czynienia.
Nie irytuj siê ju¿ tak "Odesz³am". szkoda nerwów :)



Novanna mnie tylko irytuje fakt, ¿e P.K.Dick w wiêkszo¶ci postów nakre¶la kontrast ko¶ció³ - ¶wiadkowie. Tymczasem wbrew pozorom, tych ró¿nic wcale nie ma tak wiele...A poirytowanie to normalna rekacja. Ludzka :) Moja:) Poza tym jestem tu swie¿ynk± i nie nauczy³am siê jeszcze, kogo nale¿y braæ powa¿nie a kto tylko bredzi.
Pozdrawiam:)

#87 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-09-28, godz. 23:09

To okrutnie proste: dzieci nie potrafi± odró¿niæ dobra od z³a, prawdy od fa³szu, tote¿ trzeba im zaordynowaæ koñsk± dawkê tej "jedynej prawdy". ¯eby zosta³o im na ca³e ¿ycie. Stopniowe robienie waty z mózgu nale¿y zaczynaæ ju¿ od niemowlêctwa.


"Im ¶wie¿sza glina, tym ³atwiej j± modelowaæ" – w za³±czeniu kilka odpowiednich cytatów z NSK (z 2001 roku, nr 1):

Wszyscy jeste¶my jak glina w rêkach Wielkiego Garncarza, Jehowy (Izaj. 64:8). Im ¶wie¿sza glina, tym ³atwiej j± modelowaæ. Im d³u¿ej schnie, tym trudniej zmieniæ jej kszta³t. Podobnie jest z lud¼mi. W m³odym wieku s± elastyczniejsi, a im m³odsi, tym lepiej. W dzieciñstwie kszta³tuje siê charakter - ku dobremu lub ku z³emu. Jako troskliwi rodzice zacznijcie wcze¶nie wpajaæ swym dzieciom po¿yteczne nawyki w chrze¶cijañskiej s³u¿bie.

Zaczynajcie od niemowlêctwa. (...) Nigdy nie zak³adaj, ¿e twoje dziecko jest za ma³e, by sobie przyswajaæ dobre zwyczaje. Je¶li zacznie poznawaæ prawdê biblijn± odpowiednio wcze¶nie, to zanim osi±gnie kilka lat, jego umys³ zostanie nape³niony wiedz±, która uczyni je "m±drym ku wybawieniu" (2 Tym. 3:15).

Jednym z po¿ytecznych nawyków, które warto wpajaæ dziecku w okresie kszta³towania siê charakteru, jest zwyczaj regularnego g³oszenia dobrej nowiny o Królestwie Bo¿ym. Wielu rodziców zaczyna od wyruszania do s³u¿by polowej ze swymi pociechami, gdy s± one jeszcze niemowlêtami. Je¿eli ojciec i matka systematycznie uczestnicz± w dzia³alno¶ci ewangelizacyjnej, to dzieci bardziej siê w ni± anga¿uj±. Rodzice mog± im pokazywaæ, jak dawaæ ¶wiadectwo w ka¿dej ga³êzi s³u¿by.

"Wpoiæ" to inaczej "spowodowaæ przyswojenie sobie przez kogo¶" jakich¶ zasad, czyni±c to niejako kropla po kropli. Rodzice musz± byæ konsekwentni, je¶li chc± 'wychowywaæ dzieci, karc±c je i ukierunkowuj±c ich umys³y zgodnie z my¶lami Jehowy' (Efez. 6:4).



ale najwiêkszy "sadyzm", dzieci zw³aszcza te ma³e, prze¿ywaj± na trzy-, cztero- dniowych zgromadzeniach !

"Rodzice powinni dok³adaæ szczerych starañ", aby dzieci (...) siedzia³y cicho i s³ucha³y", bo równie¿ "dzieci potrzebuj± pouczeñ duchowych":

Dzieci potrzebuj± pouczeñ duchowych (Powt. Pr. 31:12). W¶ród staro¿ytnego ludu Bo¿ego "wszyscy, którzy byli wystarczaj±co rozumni, by móc s³uchaæ", musieli uwa¿nie siê przys³uchiwaæ, gdy czytano Prawo (Nehem. 8:1-3). Je¶li rodzice bêd± aktywnie uczestniczyæ w zebraniach i pilnie s³uchaæ, niew±tpliwie udzieli siê to równie¿ ich pociechom. Nie jest rozs±dne przynoszenie zabawek lub ksi±¿eczek do kolorowania, ¿eby dzieci siê nimi zajmowa³y. W s³uchaniu przeszkadzaj± te¿ niepotrzebne spacery do toalety. Poniewa¿ "g³upota jest przywi±zana do serca ch³opca", rodzice powinni dok³adaæ szczerych starañ, aby dzieci na zebraniach siedzia³y cicho i s³ucha³y (Prz. 22:15).


.jb

#88 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-09-29, godz. 05:11

I tak samo dzieje siê w innych wyznaniach gdzie doro¶li od smarkacza ci±gaj± swoje pociechy do ko¶cio³ow, synagog i zborów. I nikt szat nad tym nie rwie. Czyli tendencyjny w±tek.

Widzê odstêpców i wstrêt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzeg±. Psalm 119:158 B.T.



#89 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-09-29, godz. 06:08

I tak samo dzieje siê w innych wyznaniach gdzie doro¶li od smarkacza ci±gaj± swoje pociechy do ko¶cio³ow, synagog i zborów. I nikt szat nad tym nie rwie. Czyli tendencyjny w±tek.

Wiesz niektórzy jednak dostrzegaj± ró¿nicê w chodzeniu na zebrania od g³oszenia. ;) Kiedy nawet na tym forum poczytamy sprawê chodzenia na zebrania to nikt z tych strasznych odstêpców jako¶ traumatycznie nie wspomina tego - ewentualnie znu¿enie i nudê - podobnie jak w innych wyznaniach. Ró¿nica w³a¶nie polega na tym, ¿e to tzw "g³oszenie" nie jest tym samym co chodzenie na takie spotkania. Jak widaæ z udzielonych tutaj ¶wiadectw po³owa doros³ych mia³a/ma z tym "g³oszeniem" problemy natury psychologicznego stresu a czasem wrêcz fobii. A co dopiero mówiæ o dzieciach? Tak kolejny raz piszesz P.K.Dicku tendencyjnie...

Przypominaj± mi siê wra¿enia z poszukiwania pracy kiedy to trafiaj±c w ró¿ne miejsca nie mia³em jaki¶ specjalnych problemów oprócz normalnego stresu w poznawaniu ró¿nych miejsc, ale kiedy raz siê nadzia³em na 'pracodawców' akwizytorów i jak mi pokazali jak siê pracuje to by³em baaardzo zniesmaczony i tylko marzy³em by mi nie zaproponowano spróbowania sprawdzenia siê, moi znajomi mieli podobne odczucia. Tak sa osoby co umiej± przemóc siê i pracowaæ tak non-stop - ale ilu ich jest? Otó¿ o ile gorzej dziecko by siê czu³o w takiej sytuacji??

Mo¿e Ty nie dostrzegasz ró¿nicy miêdzy tym "g³oszeniem", a spotkaniem w zborze. My jednak jak najbardziej widzimy ¿e to zupe³nie dwie inne sprawy.
Nale¿ê do 144...

Islam zdominuje ¶wiat
Islam bêdzie rz±dziæ ¶wiatem
¦ci±æ g³owy tym, którzy zniewa¿± Islam
Islam jest religi± pokoju...


#90 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-09-29, godz. 09:19

Mo¿e Ty nie dostrzegasz ró¿nicy miêdzy tym "g³oszeniem", a spotkaniem w zborze. My jednak jak najbardziej widzimy ¿e to zupe³nie dwie inne sprawy.

Ja uwa¿am, ¿e to ogromna ró¿nica...

"Ot, ma wygl±d ptaka, a wiêc bêdzie lata³, proste". - Baltazar Siedem S³oñc


#91 Marek_ka

Marek_ka

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 31 Postów

Napisano 2008-10-20, godz. 02:40

[¯eby mnie dobrze wyszkoliæ wzi±³ teren obok podwórka na którym by³o boisko i ch³opaki ju¿ z rañca - po teleranku - grali w pi³kê, a ja akurat szed³em ze zbiórki w wie¶niackim garniturku. Na dodatek w tym bloku mieszka³o jak na z³o¶æ najwiêcej moich kumpli, wiêc ci którzy akurat nie byli na dworzu mogli mnie podziwiaæ "w akcji" :) Niektórzy to olewali, ale mniej wiêcej po³owa zachowywa³a siê jak na ka¿de nastoletnie dziecko przysta³o :)
Ile ja siê "jehowych" nas³ucha³em.

Ka¿de niedzielne przedpo³udnie by³o dla mnie koszmarem.



O rany, to w³a¶nie by³o najgorsze - wstyd przed równie¶nikami :( . Zabrzmi to mo¿e dziwacznie, ale to by³y inne czasy, a "jehowi" byli postaciami niczym z innej galaktyki. Ja równie¿ bra³em tereny jak najbardziej oddalone od miejsc, w których mieszkali moi szkolni koledzy; najlepiej kilka przystanków autobusowych dalej. Przy³apywa³em siê na ró¿nych paranojach - musia³em dok³adnie wiedzieæ, kto i gdzie mieszka, ¿eby przypadkiem na niego nie natrafiæ podczas g³oszenia. A to by³a niema³a gimnastyka. Tak samo orientowa³em siê w zborze, kto ma jaki teren i stara³em siê nie chodziæ w pracê z tymi, którzy g³osili w "zagro¿onym" rejonie. Niektóre paranoje by³y do¶æ weso³e - np. swego czasu by³em mi³o¶nikiem kurtek z ko³nierzami-stójkami. Dlaczego? Bo jak siê je zapiê³o szczelnie pod szyj±, to zas³ania³y krawat :) Teraz siê z tego ¶miejê, ale wtedy nie by³o mi do ¶miechu.

Korzystaj±c z okazji: pozdrawiam anonimowego odstêpcê z ulicy Podkarpackiej w Gdañsku (mam nadziejê, ¿e jeszcze ¿yje). Mia³em mo¿e 8 lat, jak po raz pierwszy zetkn±³em siê z rasowym odstêpc± :) . I w odoatku by³ bardzo mi³y. Popatrzy³ na mnie z politowaniem, pokiwa³ g³ow± i powiedzia³: "Wiesz, kiedy¶ te¿ by³em taki jak ty. I te¿ chcia³o mi siê chodziæ, ¿eby przekonywac innych. A teraz, popatrz, zyjê sobie po swojemu. I wiesz co? Jestem szczê¶liwy". To mi da³o sporo do my¶lenia.

Szczerze wspó³czujê. Czy móg³by¶ powiedzieæ ile czasu po¶wiêca³ ci ojciec?

moje wspomnienia sa podobne do JAroslawa wspomniej. Prawde zaczolem poznawac majac ok 11 lat tzn w zasadzie z piatej klasyswiadectwa z religii juz nie dostalem i bylem sam u ksiedza powiedziec ze wiecej chodzic tam nie bede.
do sluzby tzn na zbiorke wybralem sie sam i tak juz zostalo. wowczas nie bylo pytan na glosiciela zdalem pierwsy owoc i juz... mile wspominam sliuzbe. z kolegami radzilem sobie roznie. jak jedna kolezanka wyzwaal mnie od kociej wiary to jej odparowalem: Tylko psy i katoliki nosza medaliki i mialem spokoj. ogolnie bylem lubiany wiec i koledzy liczyli sie z tym jak sie zachowuja. pozniej bylo coraz lepiej. niestety od rodzicow wsparcia nie mialem mama chrzcila sie razem ze mna i zawsze nalezala do osob bezwolnych tzn ja mialem byc duchowa glowa rodziny bo ojciec nie interesowal sie biblia, nawet byl czas ze nas troche przesladowal ale szybko zauwazyl ze w zasadzie ktos mu dzieci wychowuje i to nawet niezle wiec odpuscil. wolal pic.
tak osrodki byly wspaniale u mnie to sie po prostu zmienilo z kolonii na osrodki... przyjaznie, pierwsze zauroczenia ...przygoda ognisko chyba jak u kazdego. lubilem glosic kolegom tak mialem przez caly okres szkoly.. wiem ze co najmniej jeden kolega poznal prawde.. jak odwiedzili go SJ to on juz byl tak obeznany z prawda ze podjzewali go ze jest SJ z innego zboru...hihih a ja mu po prostu prawde opowiadalem, nie bylo kazji studiowac.. jego zona tez zostala nasza siostra... dowiedzialem sie o tym sprzatajac stadion w Zabrzu... ale uczucie!!!
nie wiem , ale ja zawsze bylem dumny ze jestem SJ, wiem powiecie ..cuz innego mogl hubert napisac aleja pisze prawde... bez wzgledu na to jak jest teraz.. ja bylem szczesliwy

Co stoi na przeszkodzie by byæ znowu szczê¶liwym?

#92 Marek_ka

Marek_ka

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 31 Postów

Napisano 2008-10-20, godz. 02:57

i dlatego przyda³yby siê jakie¶ regulacje prawne, ¿e wolno¶æ sumienia i wyznania ale dopiero po osi±gnieciu 18 lat. A do tej pory rodzicom wolno wychowywaæ ale dany cz³owiek nie mo¿e zostaæ cz³onkiem wyznania.

No to Ko¶ció³ Katolicki na to siê nie zgodzi bo oni zaczynaj± od niemowl±t. Chyba ¿e chcesz dyskryminowaæ ¦wiadków Jehowy.

#93 Marek_ka

Marek_ka

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 31 Postów

Napisano 2008-10-20, godz. 03:22

Ojoj znów KK - co Ty by¶ bez innych ko¶cio³ów zrobi³? Czym usprawiedliwi³? ;) W KK przynajmniej siê nie ¶ciemnia ¿e dzieci nie anga¿uje siê w ¿ycie wspólnoty ale nigdy dzieci przynajmniej w tych ko¶cio³ach nie tresuje siê publicznie do czytania i obja¶niania nauk Biblii. Nawet u ¯ydów ¿ycie publiczne na piedestale zaczyna siê dopiero w wieku 12 lat (mê¿czy¼ni). Co innego jako dziecko wrêczenie komu¶ kwiatków, powiedzenie wierszyka a prowadzenie wyk³adów, czy g³oszenie na mie¶cie. I podobno ¶wiadkiem staje siê wg ¶wiadków osoby doros³e bo wcze¶niej maj± woln± wolê - niez³a propaganda tyle ¿e w 100% nieprawdziwa.

Po stylu g³upot jakie piszesz widzê ¿e nie masz pojêcia Ko¶ciele katolickim. Ja dla odmiany by³em ministrantem. Popatrz na te biedne dzieci w bia³ych sukienkach i zastanów siê jak± krzywdê im siê wyrz±dza skazuj±c na kontakty ze zboczeñcami w czarnych sukienkach.

#94 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-10-20, godz. 07:35

Po stylu g³upot jakie piszesz widzê ¿e nie masz pojêcia Ko¶ciele katolickim. Ja dla odmiany by³em ministrantem. Popatrz na te biedne dzieci w bia³ych sukienkach i zastanów siê jak± krzywdê im siê wyrz±dza skazuj±c na kontakty ze zboczeñcami w czarnych sukienkach.

Jestem na tym forum od kilku lat i jeste¶ pierwsz± osob± która wykazuje w tak krótkim czasie tyle:
- g³upoty,
- ignorancji
- wulgarno¶ci
itp

Otó¿ znam KK - oceniaj±c tylko po ""poziomie"" Twoich wypowiedzi i ujawnionych Twoich "do¶wiadczeñ" - chyba tysi±ckrotnie lepiej. Oczywi¶cie jak najbardziej wyra¿am t± ocenê subiektywnie :lol:
Nale¿ê do 144...

Islam zdominuje ¶wiat
Islam bêdzie rz±dziæ ¶wiatem
¦ci±æ g³owy tym, którzy zniewa¿± Islam
Islam jest religi± pokoju...


#95 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-11-04, godz. 18:23

"Zaczynajcie od niemowlêctwa" – tak mówi jeden z wcze¶niej cytowanych przeze mnie fragmentów NSK. W takim razie mo¿na zacz±æ od ¶pioszków z teokratycznymi has³ami ("Future Pioneer", "I love Conventions", "I love Assemblies", "I love meetings", "I Love Service", "I praise Jehovah"), które s± oferowane tutaj: link
.jb

#96 Abriella

Abriella

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 427 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-11-05, godz. 10:10

dobre! Nie ma co- jeszcze tak"teokratycznych " spioszków w zyciu nie widzia³am :lol: :rolleyes: ... ale co tam, kazda religia to biznes... przenaj¶wiêtsza widac tez...

#97 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • P³eæ:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny ¶l±sk

Napisano 2008-11-05, godz. 10:45

I tak samo dzieje siê w innych wyznaniach gdzie doro¶li od smarkacza ci±gaj± swoje pociechy do ko¶cio³ow, synagog i zborów. I nikt szat nad tym nie rwie. Czyli tendencyjny w±tek.



z jedn± ró¿nic±
(choæ pewnie nie jedyn±)
¶wiadkowie prowadz±c statystyki podaj± liczbê g³osicieli, sugeruj±c j± jako liczbê swoich wiernych
a, ile¶ procent z niej (policzcie w zborach nie ochrzczone dzieci, tzw. zainteresowanych) nie jest formalnie w zborze
Co do chrztu , statystyka liczy siê jak by co najmniej p³acone mieli od sztuki :rolleyes: kiedy¶ bra³em udzia³ w "przygotowywaniu" 16 czy mo¿e 17 letniego delikwenta do chrztu, moja opinia i drugiego prowadz±cego te rozmowy zwane studium by³a jednoznacznie negatywna, za wcze¶nie,za ma³o wie, zachowania nie przystaj±ce do oczekiwañ. I co? Ochrzczono. Ale statystyka w tamtym zborze pokazywa³a ¿e liczba ochrzczonych jest bliska liczbie wykluczanych.

#98 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-11-05, godz. 11:43

I co? Ochrzczono. Ale statystyka w tamtym zborze pokazywa³a ¿e liczba ochrzczonych jest bliska liczbie wykluczanych.

No bo co to by by³o jakby wzrostu nie by³o :) Przecie¿ tysi±ce g³osicieli w Polsce ma wbijane do g³owy ¿e wzrost jest gwarantem ¿e to jest jedyna s³uszna organizacja :) Wiêc dostaj± spazmow i boj± siê spadków jak maklerzy na gie³dzie wachañ WIGu :)
nie potrafi³am uwierzyæ.......

#99 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-06-27, godz. 11:49

Mam pytanie: czy w zborach ¶wiadków Jehowy organizowano w przesz³o¶ci co¶ na kszta³t szkó³ki niedzielnej dla dzieci? Na forum JWD czyta³am, ¿e tak i zmianê w tej kwestii wprowadzi³ dopiero N. Knorr. Je¿eli kto¶ mo¿e ten temat rozwin±æ, to bardzo proszê.
.jb

#100 [db]

[db]

    o¶wiecony

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-06-29, godz. 09:33

U nas kiedy¶ po zebraniu ksi±¿ki by³o specjalnie dla dzieci omawianie opowie¶ci biblijnych. Ale to by³o daaawno temu, jeszcze za g³êbokiej komuny, kiedy wszystkie zebrania by³y w domach a ksi±¿ka "Mój zbiór" by³a nowo¶ci±. No i to by³a raczej lokalna inicjatywa.
[db]




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych