Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego jest tyle ataków na ŚJ i ich religię?


  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#81 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-08-24, godz. 19:06

A tak na marginesie to forum jest żałosne , bardziej mi odpowiada to http://www.forum.nastrazy.pl/

Marcin


no to pa Marcinie, a mi to forum się podoba ;-)

pozdrawiam w imię Baala ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#82 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-08-24, godz. 19:14

Tak na marginesie, mnie interesuje to, że KK tak bez problemu wchłoną tyle nauk pogańskich, a za to nie przepraszają ( fakt jest taki, że Encyklopedie Katolickie o tym mówią).

Pozdrawiam

Marcin

Wytłuściłem słowo "wchłonął" bo rozumiem, że chodzi Ci o to coś, co się dzieje, jak ktoś, czy coś, wchłania, a coś innego jest wchłaniane.
Domniemywać należy, że proces ten odbywa się jakby bez zgody wchłanianego, a postronny obserwator mógłby się pokusic o refleksję, iż dzieje się jakaś niesprawiedliwość, niestosowność, bądź inny dramat powiedzmy na przykład ekspansjonizmu.
Trzymając się tego "wchłaniania", a więc zjawiska jak najbardziej nieodłącznego w ruchu materii, to czy nie mierzi cię na przykład proces wchłaniania przez twoje jelita pewnych żywych organizmów, które najpewniej nie miały na to ochoty?
Uff, mam nadzieję, że wyrażałem się dostatecznie jasno.
Ach ta nadzieja.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych