Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego nalezy się modlić w imię Jezusa Straznica 1 luty 2008


  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#61 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-21, godz. 07:18

Zanim zaczniesz strugać wariata wróćmy do tej wypowiedzi:



Na podstawie tego fragmentu prubujesz wcisnąć kit, że w Dz4,23-31 apostołowie zanoszą swoją modlitwę w imieniu Jezusa. Natomiast tekst ten nie uczy, że w ten sposób modlili się uczniowie. Może jak wypełnię twoje studium (na czerwono) to coś do ciebie dotrze.


Miłego rozmyślania.


J 16:23 Bb "Na on czas nie będziecie mię ni ocz pytać. Zaprawdę, zaprawdę powiedamci wam, oczkolwiek prosić będziecie Ojca w imię moje, da wam." Tak proszono w dziejach 4 rozdziale.Jednoczesnie ujęto tam imię Jezus i by przez jego imię mogli działać.Nie tylko wypędzać demony ale i chrzcić.

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-21, godz. 07:20


#62 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-21, godz. 17:44

J 16:23 Bb "Na on czas nie będziecie mię ni ocz pytać. Zaprawdę, zaprawdę powiedamci wam, oczkolwiek prosić będziecie Ojca w imię moje, da wam." Tak proszono w dziejach 4 rozdziale.Jednoczesnie ujęto tam imię Jezus i by przez jego imię mogli działać.Nie tylko wypędzać demony ale i chrzcić.

Wybacz, ale to ty tutaj stosujesz nadinterpretację tekstu dostosowując Dz 4, 30 do swoich przekonań.
Czesiek

#63 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-22, godz. 08:12

Wybacz, ale to ty tutaj stosujesz nadinterpretację tekstu dostosowując Dz 4, 30 do swoich przekonań.


Powiedziano

J 16:23 Bb "Na on czas nie będziecie mię ni ocz pytać. Zaprawdę, zaprawdę powiedamci wam, oczkolwiek prosić będziecie Ojca w imię moje, da wam."

Praktykowano

Dz 4 (23) Uwolnieni przybyli do swoich i opowiedzieli, co do nich mówili arcykapłani i starsi. (24) Wysłuchawszy tego podnieśli jednomyślnie głos do Boga i mówili: Wszechwładny Stwórco nieba i ziemi, i morza, i wszystkiego, co w nich istnieje, (25) Tyś przez Ducha Świętego powiedział ustami sługi Twego Dawida: Dlaczego burzą się narody i ludy knują rzeczy próżne? (26) Powstali królowie ziemi i książęta zeszli się razem przeciw Panu i przeciw Jego Pomazańcowi. (27) Zeszli się bowiem rzeczywiście w tym mieście przeciw świętemu Słudze Twemu, Jezusowi, którego namaściłeś, Herod i Poncjusz Piłat z poganami i pokoleniami Izraela, (28) aby uczynić to, co ręka Twoja i myśl zamierzyły. (29) A teraz spójrz, Panie, na ich groźby i daj sługom Twoim głosić słowo Twoje z całą odwagą, (30) gdy Ty wyciągać będziesz swą rękę, aby uzdrawiać i dokonywać znaków i cudów - CZYLI OJCIEC

Przez kogo?


przez imię[czyli osobę] świętego Sługi Twego, Jezusa. (31) Po tej modlitwie zadrżało miejsce, na którym byli zebrani, wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże.

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-22, godz. 08:14


#64 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-22, godz. 10:39

Powiedziano

J 16:23 Bb "Na on czas nie będziecie mię ni ocz pytać. Zaprawdę, zaprawdę powiedamci wam, oczkolwiek prosić będziecie Ojca w imię moje, da wam."

Praktykowano

Dz 4 (23) Uwolnieni przybyli do swoich i opowiedzieli, co do nich mówili arcykapłani i starsi. (24) Wysłuchawszy tego podnieśli jednomyślnie głos do Boga i mówili: Wszechwładny Stwórco nieba i ziemi, i morza, i wszystkiego, co w nich istnieje, (25) Tyś przez Ducha Świętego powiedział ustami sługi Twego Dawida: Dlaczego burzą się narody i ludy knują rzeczy próżne? (26) Powstali królowie ziemi i książęta zeszli się razem przeciw Panu i przeciw Jego Pomazańcowi. (27) Zeszli się bowiem rzeczywiście w tym mieście przeciw świętemu Słudze Twemu, Jezusowi, którego namaściłeś, Herod i Poncjusz Piłat z poganami i pokoleniami Izraela, (28) aby uczynić to, co ręka Twoja i myśl zamierzyły. (29) A teraz spójrz, Panie, na ich groźby i daj sługom Twoim głosić słowo Twoje z całą odwagą, (30) gdy Ty wyciągać będziesz swą rękę, aby uzdrawiać i dokonywać znaków i cudów - CZYLI OJCIEC

Przez kogo?


przez imię[czyli osobę] świętego Sługi Twego, Jezusa. (31) Po tej modlitwie zadrżało miejsce, na którym byli zebrani, wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże.

W ten sposób możesz wszystko udowodnić. Może w innym przekładzie bardziej do ciebie przemówi ten werset:

Wyciągnij swoją rękę, aby w imię twojego świętego sługi, Jezusa, dokonywały się uzdrowienia, znaki i cuda (Dz. 4,30 Pismo Święte Nowego Testamentu i Psalmy Najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem. Opracował Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła)

Czy to już ci rozjaśniło o czym mówi ten fragment?

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2008-02-22, godz. 10:40

Czesiek

#65 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-22, godz. 11:21

W ten sposób możesz wszystko udowodnić. Może w innym przekładzie bardziej do ciebie przemówi ten werset:

Czy to już ci rozjaśniło o czym mówi ten fragment?


Myslę ze juz zrozumiałeś co to modlitwa do Ojca i prosba w imię Jezusa ale jestes zbyt uparty.NIe widzisz teorii i praktyki co do modlitwy.

#66 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-22, godz. 14:20

Jak widzę to nie przeczytałeś tego co przytoczyłem.
Tym samym pokazałeś, jaki z ciebie "badacz" Słowa Boga. Wszystkiego gotów jesteś się dopuścić aby udowodnić swoje poglądy. Żal mi ciebie, bo takie traktowanie Biblii jakie stosujesz spotka się ze strony Boga z należytą odpłatą.
Czesiek

#67 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-22, godz. 14:25

Jak widzę to nie przeczytałeś tego co przytoczyłem.
Tym samym pokazałeś, jaki z ciebie "badacz" Słowa Boga. Wszystkiego gotów jesteś się dopuścić aby udowodnić swoje poglądy. Żal mi ciebie, bo takie traktowanie Biblii jakie stosujesz spotka się ze strony Boga z należytą odpłatą.

Przeczytałem to co podałeś. Ale mi raczej żal ciebie bo takie teksty jak ty do mnie kierujesz od poczatku dyskusji pokazują ze niezbyt ma to coś wspólnego z Duchem Boga. Od poczatku sądy, i inne dziwne słowa.Widac to twoja natura. Wykosił bys wszystkich co popadnie włącznie z ziemią. To twoja sprawa. Zas co do fragmentu to niby co ma on pokazac a który podałes z innego przekładu?


Porównajmy:

"Wyciągnij swoją rękę, aby w imię twojego świętego sługi, Jezusa, dokonywały się uzdrowienia, znaki i cuda" (Dz. 4,30 Pismo Święte Nowego Testamentu i Psalmy Najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem. Opracował Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła)

"przez rękę twoją wyciągnij Ty uleczenie i znaki i cuda by się stawały przez imię świetego Sługi Twego Jezusa"(z greki)

Czyzbys chciał Czesku przestawić zwrot w imię Jezusa ukazując to przez błędny przekład? Widze ze bawisz się w zmienianie słowa.Brawo. Robisz to na własna odpowiedzialność. A nawet dla niedowidzącego jasno wynika ze z dziejów 4. -że to jest modlitwa do Ojca i prośba w imie Jezusa by się działo to o co proszą i spełniało.

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-22, godz. 14:32


#68 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-22, godz. 14:32

Przeczytałem to co podałeś. Ale mi raczej żal ciebie bo takie teksty jak ty do mnie kierujesz od poczatku dyskusji pokazują ze niezbyt ma to coś wspólnego z Duchem Boga. Od poczatku sądy, i inne dziwne słowa.Widac to twoja natura. Wykosił bys wszystkich co popadnie włącznie z ziemią. To twoja sprawa. Zas co do fragmentu to niby co ma on pokazac a który podałes z innego przekładu?

Jedynie ostrzegłem ciebie a nie wykaszam ciebie. Ale widzę, że nie dociera do ciebie to, jak też nie dociera do ciebie po co przytoczyłem ten przekład i co on przekazuje. Więc i nie ma sensu dalsza dyskusja w tym temacie, bo wszelkie argumenty do ciebie jakoś nie docierają. Jak to już nieraz było tobie sugerowane zacznij czytać ze zrozumieniem, może wtedy dyskusja z tobą będzie miała sens.
Czesiek

#69 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-22, godz. 14:39

Jedynie ostrzegłem ciebie a nie wykaszam ciebie. Ale widzę, że nie dociera do ciebie to, jak też nie dociera do ciebie po co przytoczyłem ten przekład i co on przekazuje. Więc i nie ma sensu dalsza dyskusja w tym temacie, bo wszelkie argumenty do ciebie jakoś nie docierają. Jak to już nieraz było tobie sugerowane zacznij czytać ze zrozumieniem, może wtedy dyskusja z tobą będzie miała sens.

Jak narazie przestawiłes słowa oryginalne z greki podając ten przykład. Nic więcej.

#70 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-22, godz. 21:11

Jak narazie przestawiłes słowa oryginalne z greki podając ten przykład. Nic więcej.

Jak na razie to podałem cytat i podałem skąd on jest. A ty chyba naprawdę nie wiesz co jest przez innych pisane, bo inaczej nie pisałbyś takich bzdur
Czesiek

#71 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-23, godz. 18:04

Jak na razie to podałem cytat i podałem skąd on jest. A ty chyba naprawdę nie wiesz co jest przez innych pisane, bo inaczej nie pisałbyś takich bzdur

Nie wiem czy my wogóle się rozumiemy ale juz myslę starczy rozmowy na ten temat. Martwi mnie bardziej forma w jakiej rozmawiasz. Tak czy inaczej zycze ci wszystkiego dobrego i tak jak problemu nie widzę w krzyżu czy palu dopuki sam w sobie nie stanowi kultu tak samo nie widze problemu w kwestii twojego troche innego rozumienia nowej ziemii ani tego że są bardziej dominujące mysli co do Moditwy do Ojca ale i duzo znajdziemy kwestii co do rozmowy z Panem Jezusem czy wzywania jego imienia czyli to samo co wzywac jego osoby i uzywac też Jana 14:14 za argument. Nie widze problemu w tych kwestiach pod warunkiem ze sie je omawia jakoś bez zbędnych emocji a ty az płoniesz jak ze mna rozmawiasz. Najbardziej martwi mnie twój popęd do osądzania tego chłopaczka(ostateczny osąd) , mnie, ziemii. Zastanawiam się skąd to u ciebie.

Pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych