Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Leczenie z homoseksualizmu", historia ex-ŚJ


  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#61 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2008-07-08, godz. 11:45

Pragnienie ochrony drugiego człowieka przed potencjalnym złem jest godne pochwały. I tutaj chyba nie mamy żadnych wątpliwości. Ale nie może być tak, że ktoś pada ofiarą naszych dobrych intencji.
pozdrawiam


Hubert jak zrozumiałeś ostatnie zdanie JB? Powołujesz sie na nie i zgadzasz się z nim

Bo ja tak:

To że Noc spokojna chce kogoś chronić przed potencjalnym złem (ew. zboczeńcem, człowiekiem który udaje kogoś kim nie jest i chce innych wykorzystać itp) jest godne pochwały ale nie usprawiedliwia to jej kiedy Nickolas pada ofiarą jej dobrych intencji (zachęcając do stronienia od niego).
by Nico

#62 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-07-08, godz. 12:03

Hubert jak zrozumiałeś ostatnie zdanie JB? Powołujesz sie na nie i zgadzasz się z nim

Bo ja tak:

To że Noc spokojna chce kogoś chronić przed potencjalnym złem (ew. zboczeńcem, człowiekiem który udaje kogoś kim nie jest i chce innych wykorzystać itp) jest godne pochwały ale nie usprawiedliwia to jej kiedy Nickolas pada ofiarą jej dobrych intencji (zachęcając do stronienia od niego).

Nikolasie, miałam nadzieję, że wytłumaczyłam Ci motywy mojego postepowania, jak równiez przeprosiłam za to, że uraziłam Cię osobiście, pisząc do Ciebie wczoraj PM. Dlatego proszę przeczytaj jeszcze raz to co do Ciebie napisałam, i jeśli nie jest to dla Ciebie problemem, to postaraj się już nie przytaczać mnie w tym wątku.

I przy okazji, jak już zdecydowałam się jeszcze raz napisać w tym wątku, to do Pawdob7: to Ty powiedziałeś, i nie takie były moje intencje,

Szpiedzy, donosiciele, plotkarze i Bóg wie kto jeszcze zagląda na to forum.

I nie życzę sobie nazywania mnie "starym wyjadaczem", bo jest to dla mnie zwrot obrażliwy, a już sugerowanie, że robę z kogoś "szpiega erotomana" jest nie na miejscu, i wysoce nietaktowne:

Faktem jest jednak, że chłopak dostał w plecy od 2 starych wyjadaczy tego forum. Chciał dobrze, a zrobiono z niego szpiega-erotomana.


To tyle co miałam do powiedzenia w tym temacie.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Użytkownik Noc_spokojna edytował ten post 2008-07-08, godz. 12:03


#63 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-07-08, godz. 12:10

mimo że jestem 100% heterykiem, jestem w stanie przynajmniej częściowo wyobrazić sobie skalę niechęci z którą spotykają się geye.

Osoby które czytały moje dawniejsze posty lub znają mnie osobiście, wiedzą, że przez pewien czas byłem niesłusznie postrzegany przez otoczenie jako gey. Przed laty, zamieszkał u mnie kolega ze zboru, Piotrek (wyprowadził się gdy powiedziałem mu że chcę wystąpić od ŚJ). Przyjąłem Piotra pod swój dach z zupełnie innego powodu: w domu był prześladowany przez swojego ojca, na tle religijnym i zdrowotnym. W przeciwieństwie do wielu ŚJ którzy każdy brak zachwytu nad ich postawą nazywają "prześladowaniem", Piotr był naprawdę prześladowany. A że okazał się dobrym kumplem i współlokatorem mieszkał u mnie kilka lat.

W zborze prawie nikomu nie przeszkadzało, że mieszkamy razem i nikt nas nie posądzał o homoseksualizm, ale w świecie...
Gdyby poczytano nas za homo, reakcje mogłyby być surowe, ale że nas tak nie postrzegano, więc było okey.
Ale wróćmy do ludzi ze świata... Nie dziwię się ludziom, którzy postrzegali dwóch mężczyzn mieszkających w tym samym mieszkaniu jako związek homoseksualny. Ja się tym nie przejmowałem, niekiedy nawet stroiłem sobie z tego żarty... w przeciwieństwie do Piotra.

Pamiętam że niekiedy spotykaliśmy się z dziwną mieszanką tolerancji z nietolerancją.

Pewien znajomy kiedyś przypadkowo zdradził się z myślą, że on "fakt", że Sebastian i Piotr są geyami traktował jako oczywistą oczywistość. Piotr wyraził wielkie zdziwienie, spytał znajomego jak to możliwe, że on tak sobie o nas myśli, skoro wie, że jesteśmy ŚJ, a powszechnie wiadomo, że ŚJ są grupą o konserwatywnym podejściu do spraw moralności. Znajomy odrzekł że wie o tym, że nauczanie WTS jest przeciwne praktykowaniu homoseksualizmu, ale nas traktował jako "nowoczesnych" świadków Jehowy, zwłaszcza że wiedział, iż ja wówczas pracowałem w banku. Chodzi oczywiście o taką "nowoczesność" która polega na nie przestrzeganiu konserwatywnych zasad. Ten znajomy z jednej strony (wywodząc błędne wnioski z prawdziwych przesłanek) uważał nas za geyów i "starał się" być tolerancyjny, a z drugiej strony był bardzo nietolerancyjny. W największym skrócie jego stanowisko możnaby ująć słowami "ja do was nic nie mam, każdy żyje, jak chce, ale jak sobie o tym pomyślę to szarpie mnie na wymioty" ;)

druga kwestia, to nietolerancja związana z moją niepełnosprawnością. Jestem w stanie zrozumieć, że kiedy zacząłem się starać o rękę pewnej dziewczyny, rodzice byli przerażeni że mogą mieć niepełnosprawnego zięcia. Wiadomo, każdy chce dobra własnej córki, więc jeśli nie zna bliżej nikogo niepełnosprawnego, traktuje to, czego nie zna, jako zagrożenie i zło, które trzeba przepędzić. Zrozumienie, zrozumieniem, ale nie rezygnowałem. Miałem więc okazję zaznać jakie udręki są związane ze związkiem dwojga osób, których uczucie nie jest akceptowane przez najbliższych.

#64 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2008-07-08, godz. 12:15

Pamiętam Sebastian jak czytałem o tym w innym poście. Mam nadzieję że aktualnie dobrze układa Ci sie Twój związek, bo każdy zasługuje na to żeby być szczęśliwym. Każdemu tego szczerze życzę.
by Nico

#65 rutinoemi

rutinoemi

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2008-09-26, godz. 16:51

jeżeli kogoś uraziło moje określenie „cioty” to przepraszam ! użyłem specjalnie tego zwrotu i w moim zamiarze nie było kogoś urazić !



przeczytałem ten ksenofobiczny wątek - żałosne, dokładnie jak w "zborze" po zebraniu - gdy grube ciocie i wujkowie plotkuję o wszystkim, bo życia swojego nie mają.

Sebol - cóż za infantylny argument. Użyłem specjalnie słowa żyd, czarnuch, ciota i w moim zamiarze nie było nikogo obrazić. Jak na kogoś nasrasz w dobrej intencji to nie śmierdzi?

Użytkownik rutinoemi edytował ten post 2008-09-26, godz. 17:04


#66 pharao29

pharao29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Jarocin

Napisano 2008-10-16, godz. 17:43

Z resztą - nie ma się co dziwić - w sztucznych warunkach (więzienie, zakon, Betel...) na pewno zaobserwuje się też kryptohomoseksualizm, ponieważ pociąg seksualny nie wyparowuje z nas, jak pot.
Co do leczenia - sam zostałem ŚJ po to, by uciec od swojego homoseksualizmu, nie udało mi się to, teraz jestem szczęśliwy, bo akceptuję siebie, nie mam depresji i nerwic.
"Szlachetny rzecz każdą z wielu stron ogląda i nie ma uprzedzeń"

#67 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-10-16, godz. 18:44

Z resztą - nie ma się co dziwić - w sztucznych warunkach (więzienie, zakon, Betel...) na pewno zaobserwuje się też kryptohomoseksualizm, ponieważ pociąg seksualny nie wyparowuje z nas, jak pot.
Co do leczenia - sam zostałem ŚJ po to, by uciec od swojego homoseksualizmu, nie udało mi się to, teraz jestem szczęśliwy, bo akceptuję siebie, nie mam depresji i nerwic.

pierdu pierdu ;-) ciekawe kto się bawi w takie zakładanie profilu i pożniejsze jechanie ;-) ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#68 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2008-10-17, godz. 07:29

Sebol co w tym poście było nie tak? Zauważyłem że wszystkich po kolei atakujesz. Nie znasz osoby która zakłada ten profil. Chciałbyś żeby każdy oceniał Twoje intencje w pisaniu postów jak Ty oceniasz innych?
by Nico

#69 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-10-17, godz. 08:39

Z resztą - nie ma się co dziwić - w sztucznych warunkach (więzienie, zakon, Betel...) na pewno zaobserwuje się też kryptohomoseksualizm

To w betel nie ma kobiet? Od kiedy?
[db]

#70 friendforhelps

friendforhelps

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 27 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-10-17, godz. 09:45

Sebol co w tym poście było nie tak? Zauważyłem że wszystkich po kolei atakujesz. Nie znasz osoby która zakłada ten profil. Chciałbyś żeby każdy oceniał Twoje intencje w pisaniu postów jak Ty oceniasz innych?



ja proponuję (wycinam niestosowną treść | moderator)

Pharao29, fajnie piszesz na blogu, pozdro.

#71 pharao29

pharao29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Jarocin

Napisano 2008-10-17, godz. 19:50

pierdu pierdu ;-) ciekawe kto się bawi w takie zakładanie profilu i pożniejsze jechanie ;-) ?

Dlaczego aż w tak drastyczny sposób? Po nikim osobiście nie "jadę", a żeby coś takiego napisać, musiałem sporo przeżyć i sporo się dowiedzieć, więc nie jest to tzw "pierdu, pierdu".
A jeżeli chodzi o termin "homoseksualizm" to odnosi się on tak do mężczyzn, jak i kobiet; w j. angielskim np. homoseksualna kobieta (u nas lesbijka) powie o sobie "gay"; idąc dalej - ktoś może mi zarzucić, że w klasztorach i więzieniach też nie ma kobiet. :blink:

--
Proszę wszystkich, by nie zamieszczać postów nie na temat oraz zawierających personalne uwagi. | Moderator




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych