Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomagać "od środka": jak daleko można się posunąć?


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#41 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-03-28, godz. 20:35

:) Jak miło spotkać 3 pokolenie na zewnątrz :) Kantato, który rgion kraju ? Ja Warszawa Praga Północ :unsure:
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#42 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-03-28, godz. 21:01

też Mazowsze. bliżej na PM.

Użytkownik kantata edytował ten post 2008-03-28, godz. 21:21


#43 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-03-29, godz. 08:45

kantata: A teraz przeczytaj moj post na ktory tak zareagowalas i to co piszesz teraz i powiaz te dwie kwestie. Jesli nie zauwazysz podobienstwa to naprawde masz bardzo plytki proces myslenia. Z mojej strony to koniec dyskusji z Toba w tym temacie.

Edd
Więcej delikatności w postępowaniu z kobietami. Może zamiast obrażać pokazałbyś życie w innych zborach z którymi Kantata nie miała styczności, a w których sytuacja jest odmienna od tej jaka jest w byłym zborze Kantaty.

Kantato
Przecież działanie takiego dywersanta może polegać na tym, że w umiejętny sposób zmusza innych do szukania prawdy, do badania publikacji, do pokazywania, że istnieje inny świat poza "organizacją". Choć niewątpliwie masz rację, jeśli inni starsi w porę zorientują się w działaniu takiej osoby, to momentalnie taka osoba straci przywileje i zostanie zepchnięta na margines społeczności z odpowiednią etykietkom, tak, że inni będą stronić od tej osoby nawet jeśli była przedtem ich najlepszym przyjacielem.
Czesiek

#44 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-24, godz. 11:49

Pozwolę sobie odświeżyć ten nieco zapomniany wątek. Przeczytałem go ponownie przed chwilą i stwierdzam, że dotyczy jednego z najpoważniejszych zagadnień w tematyce śJ a mianowicie ludzkiej uczciwości.

Zapytam naiwnie osoby stosujące metody wewnętrznej destrukcji: jak można zakłamanie zwalczać zakłamaniem?

Doskonale zdaję sobie sprawę, że wielu z Was w okolicach 17-tej wylogowuje się z forum, gasi kompy, wbija się w garniturki i spódnice i zasuwa na zebranie. Wiem, że okoliczności są często bardzo złożone. Jestem obecnie niezależną osobą pod każdym względem od WTS-u i pewnie z tego wynika też moje stanowisko. Współczuje natomiast osobom, które naprawdę muszą udawać, wiem, że to bardzo trudne :(

Ale spróbujmy rozważyć chociaż hipotetycznie: czy w ten sposób można powiedzieć "NIE" systemowi? czy swoją obecnością nie dajecie satysfakcji przywódcom, którym nakręcacie statystyki? Przecież to rajcuje każdy zarząd wielkich firm.

Chcecie zmusić ten system do kapitulacji przynajmniej w niektórych bzdurnych sprawach? Okażcie społeczny bunt i nie kupujcie ich produktów. Skrzyknijcie się w necie i chociaż przez 1 miesiąc razem ze swoimi rodzinami, znajomymi zaprzestańcie odwiedzać ich kaplice. Przestańcie wrzucać datki, odbierać gazetki, głosić. Gwarantuje Wam, że szefowie bardzo szybko skumają, że czas na reformę! Gwarantuje, że nie wykluczą Was zbiorowo za bunt, gdyż podcięli by gałąź na której siedzą. Żadna firma nie może się obrazić na konsumentów. Już niejedna korporacja musiała skapitulować w wyniku konsumenckiego buntu.
Lecz w tym miejscu rodzi się pytanie: na ile liczebna jest grupa tych co niejako rozsadzają Matrix od wewnątrz?...czy zarząd zauważy ten bunt? Tego nie wiem, może macie jakieś przypuszczenia?

Chcecie zaprotestować przeciwko olimpiadzie w Pekinie? nie kupujcie wyrobów made in China!
Chcecie zaprotestować przeciwko polityce WTS? nie kupujcie "produktów z logo Watchtower" ( przynajmniej do czasu reform Was satysfakcjonujących )

#45 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-04-24, godz. 11:58

[...]

Chcecie zmusić ten system do kapitulacji przynajmniej w niektórych bzdurnych sprawach? Okażcie społeczny bunt i nie kupujcie ich produktów. Skrzyknijcie się w necie i chociaż przez 1 miesiąc razem ze swoimi rodzinami, znajomymi zaprzestańcie odwiedzać ich kaplice. Przestańcie wrzucać datki, odbierać gazetki, głosić. Gwarantuje Wam, że szefowie bardzo szybko skumają, że czas na reformę! Gwarantuje, że nie wykluczą Was zbiorowo za bunt, gdyż podcięli by gałąź na której siedzą. Żadna firma nie może się obrazić na konsumentów. Już niejedna korporacja musiała skapitulować w wyniku konsumenckiego buntu.
Lecz w tym miejscu rodzi się pytanie: na ile liczebna jest grupa tych co niejako rozsadzają Matrix od wewnątrz?...czy zarząd zauważy ten bunt? Tego nie wiem, może macie jakieś przypuszczenia?
[...]

Tos mnie rozbawil :) chyba sam nie wiesz co mowisz. Nie raz juz wykluczono caly albo prawie caly zbor za odstepstwo
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#46 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-27, godz. 18:36

Tos mnie rozbawil :) chyba sam nie wiesz co mowisz. Nie raz juz wykluczono caly albo prawie caly zbor za odstepstwo

Edd, nie do końca zrozumiałeś moją propozycję. Myślałem raczej o tym, aby osoby w duchu nie zgadzające się na skostniały WTS, bez podawania przyczyn choćby przez jeden miesiąc przestały być konsumentami produktów WTS-u właśnie. Nie potrzebne by było deklarowanie się jako "odstępca" W razie pytania "dlaczego Cię nie było na zebraniach?" podać jakąś fikcyjną przyczynę. Zresztą ta propozycja dotyczyła jedynie osób, które widzą sens bycia w tej organizacji a nie zgadzają się jedynie z pewnymi już bardzo przeszkadzającymi doktrynami. Osoby mojego sposobu myślenia wybiorą raczej całkowitą rezygnację z przynależności.

Myślę, że taka międzynarodowa akcja buntu konsumenckiego miałaby szanse być zauważona ( może to by było 5-10% społeczności ) A może jestem po prostu naiwny ;)

#47 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-04-27, godz. 19:50

pawdob bunt? akcje protestacyjne?...nigdy w zyciu...nie sJ..a juz napewno nie przeciwko "niewolnikowi". I nie po dzisiejszym studium straznicy :) gdzie mowa, aby byc uleglym i ustepliwym,oczywiscie w rozsadnej mierze i o ile nie koliduje to...itd.
Byl tez jeden akapit poswiecony odstepcom :rolleyes: , przy okazji wspomniano tez o szkodliwym oddzialywaniu internetu ;)

Użytkownik Brie edytował ten post 2008-04-27, godz. 19:51


#48 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-04-27, godz. 20:05

Nie chcę być złym prorokiem, ale wszelkie objawy "ducha buntu" raczej nadal są duszone w zarodku. O ile w niektórych dziedzinach świadkowskiego życia nastąpiła jakaś liberalizacja, to raczej nie dotyczy ona "sfery kanału" i jego ewentualnego bojkotu.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#49 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-27, godz. 20:18

Wykluczyliby około 10% społeczności za sam fakt nie przychodzenia przez miesiąc na zebrania, nie odbieranie literatury i nie złożenie sprawozdania?
Owszem, wiedzieliby choćby z netu o akcji ale zgodnie ze swoją odwieczną zasadą - nie komentowaliby nawet tego.
A po statystykach mocno by ta akcja zarząd uderzyła. A jakby nic nie pomogło, to za pół roku powtórka!
Powtórzę: żadna firma nie może się obrazić na klientów!

Oczywiście wiem, że to SF ;) Prowokuję tymi postami tych, którzy narzekają na forum a potem grzecznie zasuwają na zebranka ;) Choć wiem, że problem jest często bardzo złożony i im współczuję :(

PS. Brie, dlaczego całe życie masz prezentować postawę uległą i służalczą? Zaprotestuj raz ;) Zobaczysz jak zyska Twoje poczucie wartości!

Użytkownik pawdob7 edytował ten post 2008-04-27, godz. 20:25


#50 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-04-27, godz. 20:37

pawdob otoz to statystyki-uderzyc w ten punkt to tak, jak zadac rane w piete Achillesowi. To mocny, ale zarazem slaby punkt WTS.
PS. A moze kajdanki sa wpisane w moja ulegla nature ;)

#51 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-04-27, godz. 20:43

Mam propozycję dla ŚJ-agentów: a jakby tak spożywać emblematy w czasie Pamiątki. Ale by było zamieszanie. Może powstałoby parę nowych dogmatów?

#52 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-04-27, godz. 20:51

Co najwyzej powstaloby pare osob z obslugi imprezy z miejsc siedzacych i wyprowadziloby danego delikwenta na swieze powietrze, aby ochlonął :)

#53 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-04-27, godz. 20:56

Co najwyzej powstaloby pare osob z obslugi imprezy z miejsc siedzacych i wyprowadziloby danego delikwenta na swieze powietrze, aby ochlonął :)


Wobec tego agentów musi być więcej niż obsługi. Wtedy nie zdążą od razu wszystkich wyprowadzić. "W kupie siła"!

#54 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-04-28, godz. 09:51

Edd, nie do końca zrozumiałeś moją propozycję. [...]
Myślę, że taka międzynarodowa akcja buntu konsumenckiego miałaby szanse być zauważona ( może to by było 5-10% społeczności ) A może jestem po prostu naiwny ;)

Raczej to drugie ;)

Wykluczyliby około 10% społeczności za sam fakt nie przychodzenia przez miesiąc na zebrania, nie odbieranie literatury i nie złożenie sprawozdania?
Owszem, wiedzieliby choćby z netu o akcji ale zgodnie ze swoją odwieczną zasadą - nie komentowaliby nawet tego.
A po statystykach mocno by ta akcja zarząd uderzyła. A jakby nic nie pomogło, to za pół roku powtórka!
Powtórzę: żadna firma nie może się obrazić na klientów!

Oczywiście wiem, że to SF ;) Prowokuję tymi postami tych, którzy narzekają na forum a potem grzecznie zasuwają na zebranka ;) Choć wiem, że problem jest często bardzo złożony i im współczuję :(

PS. Brie, dlaczego całe życie masz prezentować postawę uległą i służalczą? Zaprotestuj raz ;) Zobaczysz jak zyska Twoje poczucie wartości!

O czym Ty mowisz? Jak chcesz 'strajowac' nie podajac przyczyny? A jesli podasz przyczyne to ban z WTS i tyle. To dziala bardzo prosto nadal tego nie rozumiesz?
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#55 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-04-28, godz. 09:56

:ph34r: ;)

Czas Rewolucji nastał!!!! :) Chcecie powtórki revolty z początku XX wieku ???? :o
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#56 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-05-03, godz. 08:20

Fantastyczne pomysły. Tylko z tego co czytam, ci co pozostają w "organizacji" robią to ze względu na najbliższych aby mieć z nimi kontakt. Wszelkie oddolne reformy to bunt przeciw władzą zwierzchnim a tym samym przeciw Bogu (oczywiście w rozumieniu nauczania WTS_U). Tym samym strach przed wykluczeniem, bo rodzina, bo przyjaciele, wystarczy aby takie pomysły nie miały miejsca. Jako ex-y możecie sobie pogdybać. Natomiast wątpię aby na działania proponowane przez Pawdob7 i Szperacza zdecydowali się ci, którzy chcą pozostać w "organizacji" ze względu na rodziny.
Czesiek

#57 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-05-03, godz. 09:33

Czesiek - czy wobec tego całe życie należy się czołgać? Mam prawo zadać to pytanie, gdyż swego czasu ośmieliliśmy się z żoną powstać i powiedzieć NIE! Bez względu na konsekwencje i straty, które ponieśliśmy. Nie można całe życie biadolić i się nie buntować? To postawa niewolnicza.

#58 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-05-03, godz. 12:09

Czesiek - czy wobec tego całe życie należy się czołgać? Mam prawo zadać to pytanie, gdyż swego czasu ośmieliliśmy się z żoną powstać i powiedzieć NIE! Bez względu na konsekwencje i straty, które ponieśliśmy. Nie można całe życie biadolić i się nie buntować? To postawa niewolnicza.

Ja nie piszę, że należy się czołgać, a jedynie, że postanawiając pozostać w "organizacji" ze względu na inne osoby, aby ich nie stracić przyjmuje się postawę nie wychylania się. Bo każde wychylenie się w najlepszym wypadku skończy się upomnieniem, a w najgorszym wykluczeniem. Stąd postawa konformistyczna. A to nie prowadzi do tego, żeby cokolwiek zmieniać w "organizacji".
Czesiek

#59 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-07, godz. 07:30

A jak już się jest nieczynnym? To znaczy, że akcja rozpoczęta? :)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#60 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-05-07, godz. 11:16

A jak już się jest nieczynnym? To znaczy, że akcja rozpoczęta? :)

Ale na zebranka zasuwasz? Dobrze kumam? No to Padre musisz się bardziej postarać w swoim manifeście - przestań chodzić choćby przez miesiąc i zasilać struktury kasiorką ;) Wtedy pogadamy o dalszych akcjach ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych