Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czekając na Godota...


  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#81 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-05, godz. 20:23

Miałem rozmowę z żoną.

Kurczę Szperacz - myślałem, że jesteś samotny. Teraz bardziej się o Ciebie boję, gdyż nie wiem, czy żona podzieli Twoje rozterki? Ja miałem to szczęście, że moja ukochana żona też zrozumiała, że WTS nas oszukuje. Razem się wspieraliśmy w tamtych ciężkich chwilach. I tak jest do tej pory! nawet teraz moja żona czyta moje posty i forum i bardzo się cieszy, gdy widzi, że jest sens w pomaganiu ludziom, którzy uwalniają swój umysł. Nie wyobrażam sobie, żeby WTS rozbił mi małżeństwo, ale wiem, że wielu cierpi z tego powodu.
Mam nadzieję, że Tobie los tego oszczędzi!
Trzymaj się, brachu!

#82 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-04-05, godz. 20:28

dobrze, że chce sprawdzać..... trzymam kciuki aby Cię zrozumiała!
nie potrafiłam uwierzyć.......

#83 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-04-05, godz. 20:34

Kurczę Szperacz - myślałem, że jesteś samotny. Teraz bardziej się o Ciebie boję, gdyż nie wiem, czy żona podzieli Twoje rozterki? Ja miałem to szczęście, że moja ukochana żona też zrozumiała, że WTS nas oszukuje. Razem się wspieraliśmy w tamtych ciężkich chwilach. I tak jest do tej pory! nawet teraz moja żona czyta moje posty i forum i bardzo się cieszy, gdy widzi, że jest sens w pomaganiu ludziom, którzy uwalniają swój umysł. Nie wyobrażam sobie, żeby WTS rozbił mi małżeństwo, ale wiem, że wielu cierpi z tego powodu.
Mam nadzieję, że Tobie los tego oszczędzi!
Trzymaj się, brachu!


Będę miał teraz cel pomocniczy w życiu. Ciagle będę żył nadzieją...

#84 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-04-05, godz. 20:38

matka kochanka zona przyjaciolka kobieta pracownik itd itd odwagi hubert :)

nieczynny , szczesliwy, zakochany i mam to wszystko w d...ie...... pozdrawiam
[font=Tahoma]

#85 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-04-05, godz. 21:10

mój Godot miał inicjały MWWD
he he

#86 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-05, godz. 21:48

mój Godot miał inicjały MWWD
he he

A ja coś czuję, że miał co najmniej 185 cm wzrostu i był zabójczo przystojnym brunetem? ;)

#87 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-06, godz. 12:26

(...) a pytań przybywało. Pamiętam, że nie rozumiałem dlaczego zginął Uzza. Przecież chciał pomóc. Tłumaczenie Strażnicy, że Uzza miał zły charakter, który znał tylko Jehowa uznałem za banialuki i obrazę dla umysłu.

szperacz, przypomniałeś mi, że i mnie zawsze ta sprawa dręczyła. Pamiętam jeszcze taką historię: otóż Jehowa dał rozkaz Izraelitom, aby z podbitego narodu wybrać z dziewczynek i kobiet te, które nie współżyły z mężczyznami i uczynić je nałożnicami a resztę wybić w pień! Zawsze myślałem: kurczę...że niby jak?...że zaglądano im tam?...i jak nie było wiadomo czego to pod miecz? Do tej pory, jak to wspomnę, to mnie telepie!
Przypomnijcie staremu pawdobowi jak to było dokładnie i gdzie? bo po kilkunastu latach wiele zapomniałem ( a pomyśleć, że Biblię miałem kiedyś w jednym palcu ) Może coś pokręciłem?

To jedna z tych spraw, przez które uświadomiłem sobie, że Jehowa to nie mój Bóg !!!

Użytkownik pawdob7 edytował ten post 2008-04-06, godz. 12:37


#88 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-04-06, godz. 13:45

Pawdob7, mnie też te sprawy dręczyły i przyprawiały o depresję. Ale... po latach myślę, że to była bardziej fantazja Biblijnych pisarzy niż rzeczywiste rozkazy Boga. Przecież te historie zostały spisane kilkaset lat po owych wydarzeniach, w dodatku przez wielu autorów. Nie ma chyba w ST księgi, która miała by tylko jednego autora i nie byłaby modyfikowana przez pisarzy z następnych pokoleń.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#89 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-04-06, godz. 13:57

... Odpowiedzi tyle samo a pytań przybywało. Pamiętam, że nie rozumiałem dlaczego zginął Uzza. Przecież chciał pomóc. Tłumaczenie Strażnicy, że Uzza miał zły charakter, który znał tylko Jehowa uznałem za banialuki i obrazę dla umysłu....



szperacz, przypomniałeś mi, że i mnie zawsze ta sprawa dręczyła. Pamiętam jeszcze taką historię: otóż Jehowa dał rozkaz Izraelitom, aby z podbitego narodu wybrać z dziewczynek i kobiet te, które nie współżyły z mężczyznami i uczynić je nałożnicami a resztę wybić w pień! Zawsze myślałem: kurczę...że niby jak?...że zaglądano im tam?...i jak nie było wiadomo czego to pod miecz? Do tej pory, jak to wspomnę, to mnie telepie!
Przypomnijcie staremu pawdobowi jak to było dokładnie i gdzie? bo po kilkunastu latach wiele zapomniałem ( a pomyśleć, że Biblię miałem kiedyś w jednym palcu ) Może coś pokręciłem?

To jedna z tych spraw, przez które uświadomiłem sobie, że Jehowa to nie mój Bóg !!!

Uzza zginą, bo zrobił to, czego nie wolno było mu zrobić, mimo, że chciał pomóc.
Odnośnie kobiet, to jak wyglądało badanie czy to dziewica, to ci nie powiem. znalazłem dwa takie przypadki:
4 Mojżeszowa (Liczb) 31,1-19 - wyjaśniono tam z jakiego powodu miały zginąć wszystkie osoby poza dziewczynami które nie współżyły jeszcze z mężczyzną.
Sędziów 21,5-13 - Tu oszczędzono dziewice z Jabesz aby je dać za żony Beniamitom. Równie dobrze jako obłożone klątwą mogły zostać zabite - ot takie czasy.
Czesiek

#90 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-04-06, godz. 14:25

A ja wiem, ja wygladało takie badanie........nic nowego, robiło sie to bardzo prosto
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#91 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-06, godz. 14:26

Uzza zginą, bo zrobił to, czego nie wolno było mu zrobić, mimo, że chciał pomóc.
Odnośnie kobiet, to jak wyglądało badanie czy to dziewica, to ci nie powiem. znalazłem dwa takie przypadki:
4 Mojżeszowa (Liczb) 31,1-19 - wyjaśniono tam z jakiego powodu miały zginąć wszystkie osoby poza dziewczynami które nie współżyły jeszcze z mężczyzną.
Sędziów 21,5-13 - Tu oszczędzono dziewice z Jabesz aby je dać za żony Beniamitom. Równie dobrze jako obłożone klątwą mogły zostać zabite - ot takie czasy.

Czesiek, dziękuję za info co do tych wersetów!
No cóż, jak by tego nie tłumaczyć, nie zmienia to faktu, że Bóg Starego Testamentu , to nie mój Bóg !!!

#92 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-04-06, godz. 14:34

A ja wiem, ja wygladało takie badanie........nic nowego, robiło sie to bardzo prosto


No właśnie też nie wiem, nad czym tu się tak zastanawiać.
Jak jednej nocy obcięto ileś tam tysięcy napletków pokonanych wrogów i przyniesiono przed tron króla (nie pamiętam szczegółów, ale była taka historia).... ot, takie czasy...

#93 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-06, godz. 14:42

Pawdob7, mnie też te sprawy dręczyły i przyprawiały o depresję. Ale... po latach myślę, że to była bardziej fantazja Biblijnych pisarzy niż rzeczywiste rozkazy Boga. Przecież te historie zostały spisane kilkaset lat po owych wydarzeniach, w dodatku przez wielu autorów. Nie ma chyba w ST księgi, która miała by tylko jednego autora i nie byłaby modyfikowana przez pisarzy z następnych pokoleń.

Terebint, pewnie Twoja wewnętrzna świadomość broni się przed taka wizją Boga, jaka niestety często wyłania się ze ST. Dlatego może tłumaczysz sobie to fantazją pisarzy.
Rozumiem to i szanuję! Ja niestety zatraciłem wiarę w Boga jako dobrotliwego Ojca ludzkości :( Pozostała mi tylko z niego taka nieskończona energia, która stworzyła i napędza cały świat. Jak już pisałem, takie E=mc2

Pozdrawiam

#94 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-04-06, godz. 14:46

Terebint, pewnie Twoja wewnętrzna świadomość broni się przed taka wizją Boga, jaka niestety często wyłania się ze ST. Dlatego może tłumaczysz sobie to fantazją pisarzy.

Nie. Po prostu nie wierzę w natchnienie Biblii. ;) Kiedyś mnie uczono, że jest to list od Boga dla ludzi, i że Bóg posłużył się podczas spisywania Biblii ludźmi niczym długopisem.

Później uważałem, że Biblia to księga bosko-ludzka. Że spisywali ją ludzie, ale jakby pod patronatem Bożym.

Teraz nie wierzę, aby Bóg pozostawiał ludziom jakąkolwiek księgę, a zebrane "Książeczki" to wyobraźnia starożytnych pisarzy na temat Boga.

Użytkownik Terebint edytował ten post 2008-04-06, godz. 14:46

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#95 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-06, godz. 14:51

Teraz nie wierzę, aby Bóg pozostawiał ludziom jakąkolwiek księgę

Piąteczka bracie - myślę dokładnie tak samo! Od czasów świadkowskich mam awersję do wszystkich świętych ksiąg. Jak ktoś mi mówi, że coś jest "święte" to od razu zapala mi się w głowie czerwona lampka. Chociaż nie neguję wszystkich uniwersalnych prawd i rzeczy ( i staram się stosować je w życiu ), które można wyczytać z Biblii a szczególnie z NT

Użytkownik pawdob7 edytował ten post 2008-04-06, godz. 14:53


#96 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-04-06, godz. 19:59

Od czasów świadkowskich mam awersję do wszystkich świętych ksiąg.

A wiela ich przeczytał Ty?
Dołączona grafika

#97 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-04-06, godz. 20:11

Piąteczka bracie - myślę dokładnie tak samo! Od czasów świadkowskich mam awersję do wszystkich świętych ksiąg. Jak ktoś mi mówi, że coś jest "święte" to od razu zapala mi się w głowie czerwona lampka. Chociaż nie neguję wszystkich uniwersalnych prawd i rzeczy ( i staram się stosować je w życiu ), które można wyczytać z Biblii a szczególnie z NT


:D I poznacie prawdę i ona was wyzwoli :D Ty już poznałeś, Terebint też ;)
Biblia jest genialna w swojej uniwersalności. Jest ciekawa nawet dla ateisty, np. dla mnie :)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#98 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-04-06, godz. 20:33

Chyba odbiegliście już bardzo, bardzo daleko od tematu głównego.

#99 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-07, godz. 09:02

Chyba odbiegliście już bardzo, bardzo daleko od tematu głównego.

Tak to nieraz bywa na różnych forach. Ale i tak wolę nasze rozmowy od tzw. WOLNYCH DYSKUSJI made in Brooklyn:
paragraf - pytanie- streszczenie paragrafu własnymi słowami!

PS. Szperaczu, czy dostałeś już list od nadzorcy okręgu? I jeśli można spytać, to jak u Ciebie wyglądają sprawy rodzinne? Rozumiem, że żona jest śJ. A dalsza rodzina? Czy będziesz musiał przechodzić to piekło bycia trędowatym? Co mówią o Twoich wątpliwościach przyjaciele z grona śJ? Potępiają Cię? I czy masz znajomych, przyjaciół poza Organizacją?
Jeśli nie możesz lub nie chcesz, to nie odpowiadaj.

Pozdrawiam!

A wiela ich przeczytał Ty?

Niewiela ;) i jakoś mnie nie ciągnie. Dziękuję - postoję!

#100 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-04-07, godz. 09:17

Niewiela ;) i jakoś mnie nie ciągnie. Dziękuję - postoję!

Zastanawiam się nad uruchomionym tu tokiem myślowym. Zrażanie się do innych ksiąg religijnych z powodu przeżyć związanych z półchrześcijańskim odłamem to tak jakby zaprzestać kupowania artykułów z danego asortymentu, ponieważ jeden z nich w jakimś sklepiku nie spełnił naszych oczekiwań. Armagiedon!
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych