Skocz do zawartości


Zdjęcie

>>>ROK 1914<<<


  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#21 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-04-17, godz. 11:25

Może tak celem przypomnienia samej literatury :

<_<
http://www.piotrandr...pl/wkrotce.html

i c.d.

http://www.piotrandr...k.pl/fapro.html
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#22 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-17, godz. 11:31

...nie straszmy już harmagedonem... Myslę, że prowincja nie sprzedałaby własnego, oryginalnego babola i powyższe stanowi przynajmniej sezonowe wrzucenie na luz w całej organizacji.

To w takim razie spodziewane przeze mnie dryfowanie w kierunku lajtowej wersji Watchtower Society nastąpiło wcześniej niż się spodziewałem. Myślałem, że będzie to za jakieś 40 lat po moim odejściu, czyli po czasie w którym stetryczeją ludzie pamiętający głośne wieszczenie Armagedonu z końca XX wieku.
Natomiast obawiam się, że zarząd odczuje to w statystykach. Możliwy będzie spadek albo w najlepszym razie stagnacja. Czy wiecie, że śmiech mnie i moją żonę ogarnął gdy gdzieś wyczytałem, że zmniejszyli podczas mojego niebytu w firmie wymaganą liczbę raportowanego czasu do 15 min?...że zmniejszyli wymagania pionierom? ( czy to aby na pewno prawda? ) Jeśli tak jest, to widać, że ratują statystyki jak się da, byleby tylko "duch w narodzie" nie zaginął!
Ta zmiana imidżu WTS przypomina sytuację jak gdyby Coca-Cola przerzuciła się na produkcję surówek warzywnych i mówiła, że zawsze to produkowała a kto twierdzi inaczej ten głupi ;)

#23 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-04-17, godz. 11:41

[...]
Czy wiecie, że śmiech mnie i moją żonę ogarnął gdy gdzieś wyczytałem, że zmniejszyli podczas mojego niebytu w firmie wymaganą liczbę raportowanego czasu do 15 min?...że zmniejszyli wymagania pionierom? ( czy to aby na pewno prawda? )[...]

Prawda. Co do pionierow to nastopilo to jakies 5-6 lat temu
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#24 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-17, godz. 12:18

Może tak celem przypomnienia samej literatury :

<_<
http://www.piotrandr...pl/wkrotce.html

i c.d.

http://www.piotrandr...k.pl/fapro.html

Dzięki A_Kloo za te linki! Jak widzę - WTS ciągle straszy Armagedonem. Może rzadziej, ale jednak.

A zatem ponawiam pytanie: Czy jest prawdopodobne, że CK rozpocznie nową kampanię straszenie rychłym Armagedonem? Czy uznajecie za prawdopodobne, że znowu znajdą się tacy, co będą "sprzedawać domy, porzucać pracę, szkołę i ruszać w teren"?

#25 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-04-17, godz. 12:21

Dzięki A_Kloo za te linki! Jak widzę - WTS ciągle straszy Armagedonem. Może rzadziej, ale jednak.

A zatem ponawiam pytanie: Czy jest prawdopodobne, że CK rozpocznie nową kampanię straszenie rychłym Armagedonem? Czy uznajecie za prawdopodobne, że znowu znajdą się tacy, co będą "sprzedawać domy, porzucać pracę, szkołę i ruszać w teren"?

Jesli rzucili by takie haslo to bardzo prawdopodobne ze wielu sprzeda swoje majatki. To dziala podobnie jak Rydzyk na babcie z moherowymi beretami. Ale czy to zrobi tj. rzuci haslo ciezko powiedziec. Mysle ze tym razem beda dalecy od spekulacji co do konkretnej daty ale moze przyjdzie taki czas ze bedzie potrzebna mobilizacja np do gloszenia.

Użytkownik edd edytował ten post 2008-04-17, godz. 12:23

Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#26 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-04-17, godz. 12:28

w pisaniu juz jest Nowe Światlo 0 roku 2034. Ciekawe czy ukaze się w tym czy w przyszlym roku :)
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#27 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-04-17, godz. 12:52

A_Kloo skąd wiesz, co jest w pisaniu? A tak poza tym, co napisałeś, że będzie o roku 2034, czy że zero roku 2034?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#28 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-04-17, godz. 13:18

A tu Agapę się nie zgodzę. Znałem wielu ludzi, którzy w tamtych latach nie wyobrażali sobie aby ta doktryna została zmieniona. Zapowiadali wręcz szumnie że to niemożliwe i znaczyłoby, że nie ma już nigdzie "prawdy".

Coz, taki klimat panowal w Twoim zborze, ja napisalam to co zaobserwowalam w swoim. Raczej nie wciagano mnie w tego typu dyskusje, moze dlatego ze bylam swiezo po chrzcie, ale mam uszy. W tym co napisalam chodzilo mi raczej o to, ze swiadkowie sa odpowiednio przygotowywani na przyjecie nowego swiatla.
Dołączona grafika

#29 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-04-17, godz. 13:27

We will see, my Terebint. Poczekajmy i uważnie śledźmy parzyste numery Str, :)
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#30 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-17, godz. 13:33

Ja bym tam scenariusza A_Kloo nie negował. Na podsycaniu atmosfery zbliżającego się roku 2034 i końcówce z pokolenia ostatka można jeszcze "ukręcić niezłe lody" !!

#31 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-04-17, godz. 15:35

Młodzieź w Brooklynie rozwaźa drugi scenariusz : Walnijmy się w pierś, przeprosmy,naprawmy wszystkie błędy i wypaczenia i wtedy to dopiero zbieźemy prawdziwe źniwo.

Ciekawe co wybiorą. Co Wy na TO ?? :)
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#32 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-04-17, godz. 15:47

Młodzieź w Brooklynie rozwaźa drugi scenariusz : Walnijmy się w pierś, przeprosmy,naprawmy wszystkie błędy i wypaczenia i wtedy to dopiero zbieźemy prawdziwe źniwo.

Ciekawe co wybiorą. Co Wy na TO ?? :)

A młodzież to znaczy ile? 50-60 lat? :lol:

Osobiście bym wolał walnięcie się w pierś. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#33 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-04-17, godz. 17:39

Młodzieź w Brooklynie rozwaźa drugi scenariusz : Walnijmy się w pierś, przeprosmy,naprawmy wszystkie błędy i wypaczenia i wtedy to dopiero zbieźemy prawdziwe źniwo.

Ciekawe co wybiorą. Co Wy na TO ?? :)

Wszystkie błędy? Tego to raczej WTS nie przeżyłoby, jak naprawiło wszystkie błędy i okałoby się, że jedynie co ich różni od chrześcijaństwa to antytrynitaryzm. Bo jakby i to poprawili, to już byłby dla nich ostatni gwóźdź do ...
Czesiek

#34 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-04-17, godz. 19:52

słusznie Terku :rolleyes: 40-60 to tam dzisiaj MŁODZIEŻ :)

Sądzę iż szczera skrucha i prośba o wybaczenie zdziałała by cuda.

Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#35 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-04-17, godz. 20:47

słusznie Terku :rolleyes: 40-60 to tam dzisiaj MŁODZIEŻ :)

Sądzę iż szczera skrucha i prośba o wybaczenie zdziałała by cuda.

I wtedy pobiegniesz truchcikiem do zboru prosić o przyłączenie, zgadza się?

Aby nie zapomnij Hubercika zabrać ze sobą.
[db]

#36 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-04-17, godz. 20:57

też Cię lubię :)

Jeśli zmiany byłyby jak piszę i pro Chrysti i pro PŚ to będę pierwszy :)
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#37 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-17, godz. 21:04

A_Kloo, jak rozumiem skłaniasz się do tego, że jednak w CK zwyciężą reformatorzy? Pytam, bo wcześniej sugerowałeś, że "beton" spróbuje zrobić jeszcze jakiś interes na 2034 roku.

Użytkownik pawdob7 edytował ten post 2008-04-17, godz. 21:15


#38 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-04-17, godz. 21:43

Moje pokorne serce TAK by zrobiło,

jeśli CK zachowa się odwrotnie, nie będzie juź trzeba mi źadnych dowodów na to, iź jest to tylko biznes i fałszywy prorok z objawienia :huh:
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#39 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-04-17, godz. 22:01

Jezeli CK zrobi tak jak mówicie, czyli przyzna się do błędów i przeprosi to po prostu zbankrutuje. Wycofanie sie z kwesti krwi to gigantyczne procesy (Amerykanscy prawnicy takiej okazji nie przepuszczą) i majątek nie wystarczy. Tak ,że nie bedzie do czego wracać....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#40 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-18, godz. 09:17

Artur, również wątpię aby się do czegokolwiek przyznali lub za cokolwiek przeprosili. Co najwyżej będą się rakiem, powoli z różnych spraw wycofywać.
Po analizie Waszych postów w tym temacie, wnioskuję, że raczej nie spodziewacie się aby WTS jeszcze raz podjął się próby zwiększenia stanu liczebnego przez ogłaszanie bliskiego "końca świata" Raczej już jest na etapie ewoluowania w kierunku przyjemnego ruchu dostępnego dla szerokiego grona odbiorców. W takim razie, przyznaję, że dokonała się spora rewolucja w mentalności śJ przez ostanie niecałe 20 lat.

PS. Co do odszkodowań za zakaz transfuzji, to mam nikłe pojęcie prawnicze ale zastanawiam się, dlaczego do tej pory nie ma pozwów w tej kwestii? I czy aby są możliwe skoro WTS twierdzi, że to osobista decyzja. Po za tym mogą zrobić z transfuzji kwestię sumienia tak jak kiedyś z przeszczepów ( potraktują transfuzję jako przeszczep tkanki ). Pozostanie natomiast zakaz spożywania produktów z krwią ( ale to nikomu nie przeszkadza ). Mam sporą wyrwę w życiorysie organizacyjnym, ale gdzieś w necie wyczytałem, że za przyjęcie transfuzji już się nie wyklucza? Czy to prawda?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych