Skocz do zawartości


Zdjęcie

J 21:15


  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#21 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-07-09, godz. 20:55

Po hebrajsku odpowiada ona liczbę imienia: "synowie Boga". Jest to również liczba określająca Oblubiennicę.

Poproszę o podanie źródła tych wyjaśnień.
Dołączona grafika

#22 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-07-09, godz. 22:00

Kiedyś na jednym z forum dowiedziałem się, że po hebrajsku Synowie Boży to "Beni ha Elohim" - wartość liczbowa wynosi 153. Co ciekawe być może niektóre ilustracje Strażnicy sugerują tę liczbę:

Dołączona grafika

Na kuble widać wyraźnie liczbę 153 nałożoną chyba na liczbę 4. Na tej ilustracji można też znaleźć dość osobliwego anioła pomagającego Świadkowi Jehowy. Jednak ciekawe, że dano mu strój, którego jedynym elementem jest litera S (w dolnej częsci ciała przy nodze). Wyraźna i dokładna. Tylko, że jakoś ta litera S (pewnie symbol Szatana) nie bardzo pasuje do całej sceny. :blink:

Użytkownik mirek edytował ten post 2008-07-09, godz. 22:16

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#23 miedziana_cyna

miedziana_cyna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 273 Postów

Napisano 2008-07-10, godz. 09:15

Oj, Mirku, widzę, że znowu wypatrujesz przekazów podprogowych. Ja na tym kuble widzę raczej 453 niż 153. A teraz przypatrz się jeszcze raz temu samemu kubłowi. Czy widzisz na nim nagą kobietę? Bo ja tak! Zaraz nad cyframi "53" ma piersi, a zaraz pod tymi cyframi ma pępek. No a pod pępkiem też "coś" widać. ;)

Co ciekawe, ta kobieta nie ma głowy. Podobnie jak wiele posągów nagich pogańskich bogiń, które można oglądać w muzeach sztuki antycznej! Czy przypadkiem nie jest to nawiązanie do jakiegoś kultu pogańskiego? Czy to nie jest kolejny zaszyfrowany przekaz na obrazku?

Zaś na drugim kuble widzę jakiegoś lisa lub może raczej psa albo hienę. Czy nie prowadzi to do skojarzenia z bóstwem egipskim, takim jak Set lub Anubis?

I na jeszcze jedno miejsce na obrazku warto spojrzeć! Niemal na samym środku widzę twarz jakiegoś demona! Za kubłami jest jakieś zejście do piwnicy z balustradą. A za balustradą są drzwi... Co na nich widzisz? Bo ja wyraźnie widzę tam jakieś demoniczne oblicze, ze złośliwym uśmieszkiem, diademem na głowie i w dodatku w płomieniach! Brrr...

Przypatrz się dobrze, bo to rzeczywiście iście diabelska ilustracja!

Pozdrawiam! :)

Użytkownik miedziana_cyna edytował ten post 2008-07-10, godz. 09:24

Miedziana cyna, żelazny sód, wanadowy skand, berylowy tantal, kadmowy molibden...

#24 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-07-10, godz. 14:14

Poproszę o podanie źródła tych wyjaśnień.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę liczbowe wartości liter hebrajskiego wyrażenia
"Synowie Boży"---Beni-HA Elohim To litery tego wyrażenia dają liczbę 153
która przedstawia zarządzoną przez Boga liczbę 144000 członków Oblubienicy Bożej którzy przez ćwiczenia osiągną synostwo jako Boskie istoty [2Piotra 1:4] Pierwotnie klasa Oblubienicy Chrystusowej miała być wybraną tylko z Narodu Izraelskiego, dla ich niedowiarstwa została rozszerzona na pogan. Obj.Jana 17:14 Klasa ta jako
współdziedzice wraz z Chrystusem osiągną Boską naturę. Obj.J. 8:17
Greckie słowo "współdziedzice" jest również bardzo znamiennym w tym względzie:
Słowo to jest; sugkleronomoi i jego ogolna wartość liczbowa wynosi 1071 czyli 153x 7. Widzimy więc ,że liczba 153 "wielkich ryb" w sieci nie rozdartej przedstawia zupełną liczbę 144000 współdziedziców z Chrystusem, członków Jego Ciała To,że 144000 członków jako Nowe stworzenie, Stworzenie Boże sa zespoleni z Jezusem w Pierwszym zmartwychwstaniu, jest pokazane w greckim wyrażeniu"Stworzenie Boże" --Ktisis Theou a ktorego wartość liczbowa wynosi 1224 czyli 153x8. Greckie słowo Jezus---Iesous, ktorego wartość liczbowa wynosi 888. liczba 8 przedstawia Jezusa,


Użytkownik bury edytował ten post 2008-07-10, godz. 14:16


#25 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-07-10, godz. 20:31

Oj, Mirku, widzę, że znowu wypatrujesz przekazów podprogowych. Ja na tym kuble widzę raczej 453 niż 153. A teraz przypatrz się jeszcze raz temu samemu kubłowi. Czy widzisz na nim nagą kobietę? Bo ja tak! Zaraz nad cyframi "53" ma piersi, a zaraz pod tymi cyframi ma pępek. No a pod pępkiem też "coś" widać. ;)

Musisz mieć bujną wyobraźnię, bo ja naprawdę nie wiem jak się starałem to gołej baby nie widzę. :P Może głodnemu chleb na myśli? :D


Przypatrz się dobrze, bo to rzeczywiście iście diabelska ilustracja!

To jak wyjaśnisz wrysowaną literę S na fałdzie szaty gościa stojącego obok Jezusa po lewej stronie rysunku?

Dołączona grafika

Konia z rzędem temu, kto powie, że to jest naturalne ułożenie fałd.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#26 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-07-10, godz. 21:40

Konia z rzędem temu, kto powie, że to jest naturalne ułożenie fałd.

Bo on jak wchodzil po schodach to zeby sie nie potknac uniósl szate i zlapal za nia wlasnie w tym miejscu.
Dołączona grafika

#27 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-07-10, godz. 21:53

Musisz mieć bujną wyobraźnię, bo ja naprawdę nie wiem jak się starałem to gołej baby nie widzę. :P Może głodnemu chleb na myśli? :D



To jak wyjaśnisz wrysowaną literę S na fałdzie szaty gościa stojącego obok Jezusa po lewej stronie rysunku?

Dołączona grafika

Konia z rzędem temu, kto powie, że to jest naturalne ułożenie fałd.

Ten, który parzy na Jezusa z podniesioonym czołem, po prawej stronie w błekinej szacie, ma na lewym ramieniu dużą literę E równie nie naturalną jak to S!

#28 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-07-11, godz. 08:24

Konia z rzędem temu, kto powie, że to jest naturalne ułożenie fałd.

2 konie za powrót do tematu!
Dołączona grafika

#29 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-07-12, godz. 14:24

Wracamy więc do tematu.

Wydaje mi się, że to co napisał bury ma duży sens. Warto by też znaleźć może jakieś świadectwa Ojców Kościoła albo pierwszych chrześcijan jak oni rozumieli ten fragment.

Jeśli chodzi o ryby, to warto też zwrócić uwagę, że rzeczownik ten, ICHTHYS, jest w grece rodzaju męskiego, a nie żeńskiego, jak w języku polskim. To więc jeszcze bardziej potwierdzałoby punkt widzenia burego.

Na koniec warto też wspomnieć, że symbolem chrześcijan była właśnie ryba. Był to skrót wyrażenia Ιησούς Χριστός Θεού Υιός Σωτήρ[ας]: Jezus Chrystus Syn Boży Zbawiciel:

IESOUS - Jezus
CHRISTOS - Chrystus
THEOU - Boga
HYIOS - Syn
SOTER - Zbawiciel


Pierwsze litery tego greckiego wyrażenia tworzą właśnie wyraz ICHTHYS - ryba.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Adelfos, dwa konie dla mnie ;)
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#30 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-07-12, godz. 18:08

Adelfos, dwa konie dla mnie ;)

Wysłałem na skrzynkę; przyczepa gratis!
A skoro o "rybkach" mowa, to zawsze bardziej Rybaka miłowałem od nich.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2008-07-12, godz. 18:08

Dołączona grafika

#31 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-07-12, godz. 18:48

dzięki za konie <_<

A ja się zastanawiam dlaczego ten skrót ICHTHYS musi koniecznie znaczyć: Jezus Chrystus, Syn Boga Zbawiciel

Dołączona grafika

a nie na przykład Jezus Chrystus, Bóg-Syn Zbawiciel?

IESOUS - Jezus
CHRISTOS - Chrystus
THEOS - Bóg
HYIOS - Syn
SOTER - Zbawiciel


Przecież otrzymamy ten sam skrót, ale wersję bardziej trynitarną!
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#32 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-07-12, godz. 20:43

Przecież otrzymamy ten sam skrót, ale wersję bardziej trynitarną!

Może dlatego, że pierwsi chrześcijanie nie znali pojęcia Bóg-Syn, a jedynie Syn Boga? W końcu cokolwiek powiedzieć o Jezusie to człowiek z natury.

1Tm 2:5 BT "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,"
Rz 1:4 BT „a ustanowionym według Ducha Świętości przez powstanie z martwych pełnym mocy Synem Bożym - o Jezusie Chrystusie, Panu naszym.”



#33 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-07-13, godz. 07:49

Może dlatego, że pierwsi chrześcijanie nie znali pojęcia Bóg-Syn, a jedynie Syn Boga?

A czy nie jest to to samo? Przecież synem konia jest koń, synem psa - pies, synem człowieka - człowiek, a więc kto jest Synem Boga?

A zapytałem dlatego, ponieważ Syn Boży to po grecku HYIOS THEOU, a nie THEOU HYIOS, a więc kolejnośc wyrazów byłyaby inna, nie dając w wyniku wyrazu ICHTHYS. Natomiast Bóg-Syn to właśnie THEOS HYIOS. Czy są jakieś pisma chrześcijańskie, które wyjaśniałyby pochodzenie tego akronimu dla wyrazu ryba?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#34 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-07-13, godz. 09:03

Na koniec warto też wspomnieć, że symbolem chrześcijan była właśnie ryba. Był to skrót wyrażenia Ιησούς Χριστός Θεού Υιός Σωτήρ[ας]: Jezus Chrystus Syn Boży Zbawiciel:

IESOUS - Jezus
CHRISTOS - Chrystus
THEOU - Boga
HYIOS - Syn
SOTER - Zbawiciel


Pierwsze litery tego greckiego wyrażenia tworzą właśnie wyraz ICHTHYS - ryba.

Dołączona grafikaDołączona grafika

onomancja - <<wróżenie poprzez interpretacje liter imienia lub nazwiska>> (WSWO)
,,…wróżbici widzą tylko kłamstwa i złudne są sny, które wyjaśniają…” (Zach.10:2 BT)
Czy coś w tym jest?
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#35 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-07-13, godz. 12:08

onomancja - <<wróżenie poprzez interpretacje liter imienia lub nazwiska>> (WSWO)
,,…wróżbici widzą tylko kłamstwa i złudne są sny, które wyjaśniają…” (Zach.10:2 BT)
Czy coś w tym jest?
-- gambit

nie rozumiem. o co ci tutaj chodzi! Masz zastrzeżenia, że symbolem chrześcijan była ryba i jaki skrót ona oznaczała?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#36 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-07-13, godz. 14:57

A czy nie jest to to samo? Przecież synem konia jest koń, synem psa - pies, synem człowieka - człowiek, a więc kto jest Synem Boga?

CZy Ty i Twój syn to jedno? Dla chrześcijan człowiek Jezus nie był Bogiem, ale obrazem i odzwierciedleniem Boga, Ojca. Sam termin Syn Boży wcześniej określał np. aniołów. Spośród ludzi nie mógł dotyczyć nikogo z powodu grzechu. Jedynym, który go nie miał był Jezus i potwierdizło to dopiero jego zmartwychwstanie dokonane przez Sędziego całej ziemi, Boga. Wtedy Syn Człowieczy stanął przed Bogiem i przekazana mu została cała włądza na niebie i na ziemi.

#37 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-07-13, godz. 15:05

Podałeś dobry przykład, mój zrodzony syn jest tak samo człowiekiem jak ja. Podobnie prawdziwy zrodzony Syn Boga, Jezus jest tak samo Bogiem jak jego Ojciec. Uważam za wielkie bluźnierstwo jak ktoś twierdzi, że Jezus jest aniołem. To tak jakbym ja temu komuś powiedział, że jego dzieci nie są ludźmi, tylko małpami, bo stoją na niższym szczeblu drabiny bytowej. Aniołowie i ludzie są natomiast przybranymi synami Boga (zostali stworzeni a nie zrodzeni).
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#38 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-07-13, godz. 16:45

Uważam za wielkie bluźnierstwo jak ktoś twierdzi, że Jezus jest aniołem. To tak jakbym ja temu komuś powiedział, że jego dzieci nie są ludźmi, tylko małpami, bo stoją na niższym szczeblu drabiny bytowej. Aniołowie i ludzie są natomiast przybranymi synami Boga (zostali stworzeni a nie zrodzeni).

Wejdę trochę w skórę adwokata diabła.

OK, ale obaj wiemy, że pierwsi chrześcijanie uznawali nie tylko Syna Bożego, ale nawet Ducha Świętego za anioła! Widocznie nie było dla nich ważne to nasze dyskutowanie na tematy jakieś "substancji", z której składa sie Bóg.

Co do przybranego synostwa, to można też powiedzieć, że jedni jak i drudzy zostali stworzeni przez ... Syna Bożego, przez którego i dla którego wszystko istnieje. Czyli wszystko powstało z "nasienia Boga", czyli "woli Boga" złożonej w Jezusie. Myślę, że ten fakt jest najwazniejszy. Pierwi chrześcijanie uważali Jezusa za Początek stworzenia właśnie w tym niezwykłym sensie, że z niego pochodzi wszystko, co istnieje. Jednak uważali również, że ten Początek, ten Bóg powstał z "woli Boga", Ojca. Powszechnie wierzono w subordynacjonizm. Myślę że to niedaleko do nauki, że prawdziwym Bogiem jest tylko Ojciec Jezusa a nie Ojciec, Syn i Duch Święty razem. Co do Ducha Świętego i jego pochodzenia od Ojca, to też ciekawa sprawa, bo przecież różnica poglądów na jego pochodzenie podzieliła Kościół na Wschodni i Zachodni! A pierwsi chrześcijanie jakby nie zajmowali się tą sprawą.

#39 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-07-13, godz. 17:12

OK, ale obaj wiemy, że pierwsi chrześcijanie uznawali nie tylko Syna Bożego, ale nawet Ducha Świętego za anioła!

Zapomniałeś dodać, że Bóg też był przecież nazywany aniołem!

http://watchtower.or...?showtopic=1162


Pierwi chrześcijanie uważali Jezusa za Początek stworzenia właśnie w tym niezwykłym sensie, że z niego pochodzi wszystko, co istnieje.

Zgadzam się:

http://watchtower.or...?showtopic=1139


Powszechnie wierzono w subordynacjonizm.

Dzisiaj również się w to wierzy. Chodzi o to, że Jezus jako człowiek jest podporządkowany Ojcu:

http://watchtower.or...?showtopic=1266

http://watchtower.or...?showtopic=5091
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#40 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-07-13, godz. 21:59

nie rozumiem. o co ci tutaj chodzi! Masz zastrzeżenia, że symbolem chrześcijan była ryba i jaki skrót ona oznaczała?

Zastrzeżenia może za mocno powiedziane, ale wątpliwości są, szczególnie co do chrześcijan. Kto się do nich zaliczał?
Zbory w pierwszym wieku tak, ale potem? Również czasem sam się pytam, co określa ramy egzegezy? Jak dalece wychodzić poza treść Biblii, by popierać jakieś wierzenia? (dlatego poprzednia aluzja) Ale to odrębna kwestia. Najważniejsze, że za szamana cię nie uważam, co słusznie mogłeś tak odebrać, a mimo to Twoje pytanie do mnie ma ton łagodny. Jesteś na tym forum niezwykle aktywny jak i posiadasz cenną wiedzę, chociaż co do głównych nauk jak, Trójcy i duszy jestem w opozycji do twych poglądów. Z tych też powodów może jeszcze nieraz ,,zaiskrzyć”. Ale czy nie było by nudno na forum, gdyby tylko wszyscy przyklaskiwali?
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych