Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?


  • Please log in to reply
143 replies to this topic

Ankieta: Drogi gościu odwiedzający ten serwis. Jesteś, byłeś, czy chcesz zostać Świadkiem Jehowy? A może nigdy nim nie byłeś? Proszę odpowiedz.

Drogi gościu odwiedzający ten serwis. Jesteś, byłeś, czy chcesz zostać Świadkiem Jehowy? A może nigdy nim nie byłeś? Proszę odpowiedz.

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#101 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-06-26, godz. 23:09

Z ankiety wynika, że jakieś 50% zarejestrowanych to ludzie związani w jakimś czasie ze zborem ŚJ. Czyli w ciągu roku i 3 miesięcy przybyło ich zaledwie (około) 27 osób. Niby ciągle przegląda to forum jakaś liczba niezarejestrowanych, a mimo to tylko 27 osób związanych ze zborem zdecydowało sie na uczestnictwo w forum. Niby ŚJ jest w tym kraju sto dwadzieścia parę tysięcy, plus ci którzy już nimi nie są lub nieochrzczona młodzież itp. To zapewne drugi raz tyle. A tutaj tylko 27 osób na rok. Czasami też dyskretnie wypytuję niektórych ŚJ, jak i osoby spoza zboru, a nawet te które wystąpiły z tej religii. I powiem szczerze, że prawie mało kto zna to forum, jak i witrynę Brooklyn. Moim zdaniem w ogóle w polskim społeczeństwie jest małe zainteresowanie sprawami wiary. Widać to też po innych forach. A my się czasami pocimy i przeżywamy jak mrówka ciążę. Ale jakie jest wasze zdanie? Może coś przeoczyłem?


Moim zdaniem, ten kto szuka zawsze znajdzie!~A szukać trzeba np. na forum racjonalistów.

#102 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-06-28, godz. 18:54

Podzielam poglądy Olo. Ja również nie podzielam wszystkich pogladów ŚJ ale staram się obiektywnie oceniać poglądy jednej i drugiej strony, czego niestety nie zauważam u większości forumowiczów.


Niestety forum jest bezwstydnie moderowane...
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#103 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-28, godz. 19:04

Niestety forum jest bezwstydnie moderowane...

Zgadzam się - bezwstydnie, niemoralnie, niekulturalnie i odstępczo :P Po prostu bagienko. B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#104 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-08-19, godz. 18:05

Zgadzam się - bezwstydnie, niemoralnie, niekulturalnie i odstępczo :P Po prostu bagienko. B)

Drogi Administratorze zejdz ze swojego piedestalu i zwolnij z wykluczenia naszego KJT, uwielbiam go czytac- sam intelekt , zawsze sie czegos madrego czlowiek dowie :)

#105 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-09-12, godz. 14:47

Minęło dwa i pół roku odkąd założyłem tę ankietę. Jak widać z wyników głosowało w tym czasie 186 osób. W innych ankietach z tamtego okresu jest podobnie. Myślę, że daje to pewne wyobrażenie o zasięgu i aktywności uczestników tego forum w 38 milionowym kraju.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#106 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-09-12, godz. 19:33

Pod koniec roku postaram się do tego wątku coś dodać :) Ale to dopiero pod koniec roku. ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#107 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-09-13, godz. 10:33

Minęło dwa i pół roku odkąd założyłem tę ankietę. Jak widać z wyników głosowało w tym czasie 186 osób. W innych ankietach z tamtego okresu jest podobnie. Myślę, że daje to pewne wyobrażenie o zasięgu i aktywności uczestników tego forum w 38 milionowym kraju.


Tzn?
Mi wychodzi 50/50 - sympatyków/byłych do nigdy nie związanych.
Ilość osób biorąca udział w ankiecie to sprawa drugorzędna. Mamy prawie 200 głosów, więc to już jest coś.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#108 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-12-17, godz. 19:15

Mamy już na forum prawie 1200 uczestników. Jednakże w tej ankiecie zagłosowało tylko 190. Rozumiem, że nie każdy jest w stanie czytać wszystko i dotrzeć akurat tutaj. Jeśli jednak ktoś ma życzenie i ochotę to proszę o oddanie głosu w ankiecie.

Pozdrawiam. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#109 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-12-17, godz. 19:59

Tak dla uściślenia to głosy oddało 186 osób. Te 4 to pewnie osoby, które zajrzały jaki jest wynik i tym samym straciły prawo głosowania. Tak przypuszczam. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#110 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2008-01-02, godz. 00:24

Moi drodzy ta witryna, to chyba najpoczytniejszy, polskojęzyczny, serwis o Świadkach Jehowy w Internecie. Bardzo jestem ciekaw, jakie osoby tutaj zaglądają. Proszę odpowiedzcie na pytania w ankiecie.

Serdecznie pozdrawiam. :rolleyes:


Chciałbym poddać w wątpliwość wypowiedzi ŚJ, którzy się do tego przyznali, ze owymi ŚJ są...

Czy ŚJ uzyje zwrotu: "ochrzciłem się"? Brak zasobów językowych, czy może niefortunne stwierdzenie osoby podającej się za ŚJ?

Poprawnie: zostałem ochrzczony...
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#111 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2008-01-02, godz. 08:11

Chciałbym poddać w wątpliwość wypowiedzi ŚJ, którzy się do tego przyznali, ze owymi ŚJ są...

Czy ŚJ uzyje zwrotu: "ochrzciłem się"? Brak zasobów językowych, czy może niefortunne stwierdzenie osoby podającej się za ŚJ?

Poprawnie: zostałem ochrzczony...


sprawdziłeś czy ktoś w tym temacie użył zwrotu "ochrzciłem się" ja nie znalazłem.
pozdrawiam Andrzej

#112 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2008-01-03, godz. 00:20

sprawdziłeś czy ktoś w tym temacie użył zwrotu "ochrzciłem się" ja nie znalazłem.


Nie w temacie tylko na forum. Przypomne "Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?".

Tak, zauważyłem, że uzywa się zwrotu "ochrzciłem się" przez podające się za ŚJ osoby, jakże przez podających się za byłych ŚJ...

Pytanie, czy rzeczywiście prawdcziwy ŚJ użyje takich słów?!!
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#113 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-01-03, godz. 08:02

Nie w temacie tylko na forum. Przypomne "Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?".

Tak, zauważyłem, że uzywa się zwrotu "ochrzciłem się" przez podające się za ŚJ osoby, jakże przez podających się za byłych ŚJ...

Pytanie, czy rzeczywiście prawdcziwy ŚJ użyje takich słów?!!

Użyje
Czesiek

#114 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2008-01-03, godz. 10:08

Użyje

Użyje.

#115 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-01-03, godz. 10:48

Zwyczajowo powie, że się ochrzcił mimo, że tak naprawdę dał się ochrzcić przez osobę która go zanurzyła (i wynurzyła :) )
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#116 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-01-03, godz. 10:55

a u nas zwyczajowo mówiło się „przyjąłem symbol” ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#117 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2008-01-04, godz. 01:24

Seba, a co Ty o tym myślisz?
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#118 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2008-03-01, godz. 09:22

a ja jestem swiadkiem jehowy czynnym dodam. (20 lat z okladem) doksztalcam sie troche tutaj,ale i umacniam w wierze , gdy czyjes wypowiedzi tylko mnie utwierdzaja w dotychczasowym mysleniu .dowiedzialem sie sporo rzeczy co poszerzyly moje widzenie, za co szacownym forumowiczom dziekuje .wiem ze cialo. k.sj. odradza takie polemiki ,ale i w ciele sa rozne poglady w tej kwestii-stad glosowanie , zreszta to tylko sugestie
,trza myslec samodzielnie a sluzy sie bogu choc posiada on organizacje sila rzeczy z natury .tak szczerze to mysle po cichu , zemoze jakis post zmieni cos w czyjejs makowce. szacun. ;)

#119 michail

michail

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 Postów

Napisano 2008-04-08, godz. 11:54

Witam serdecznie :) Temat wątku to "Kim jesteś..." tak więc tutaj postanowiłem zrobić swój pierwszy krok na forum.

Formalnie nie byłem nigdy ŚJ, ale przez kilka lat obracałem się w kręgach organizacji (m.in. moja była żona jest aktualnie wykluczona). Poznałem tam wielu wspaniałych ludzi, którzy pomogli mi w codziennych sprawach zupełnie nie związanych z wyznaniem. W wyniku wielu różnych okoliczności - o których pewnie jeszcze wspomnę - odsunąłem się od społeczności i... zacząłem zauważać minusy i błędy doktrynalne.

Watchtower.org.pl przeglądam od kilku miesięcy. Na początku byłem mocno zniesmaczony, większość dyskusji wydawała mi się ostra, jednostronna i prowadzona przez "oszołomów" (przepraszam za szczerość, tak to odczuwałem) nawiedzonych niezrozumiałą nienawiścią do ŚJ. Sam nie wiem co mną kierowało, że mimo niechęci i bólu w związku "ze szkalowaniem Organizacji Bożej" brnąłem dalej w forum :)

Gwoździem do trumny (i do odrzucenia "płaszcza" Strażnicy) było przeczytanie "Kryzysu Sumienia" Franza, sprawa roku 607 p.n.e. oraz zmiana dat końca (1914, 1925, 1975).

Dzisiaj szczególnie doceniam wyważone (w ogromnej większości:)) opinie Padre Antonio, brata_jaracza, Sebastiana Andryszczaka czy huberta684 (kolejność przypadkowa) i wielu wielu innych.

... (a że oszołomstwo zdarza się wśród niektórych dyskutantów to fakt ;) )

Pozdrawiam
michail
JHWH - tak, WTS - nie ... Każdy ma prawo do wolności i do swobodnego wyrażania własnych poglądów...

#120 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-04-08, godz. 12:13

Witamy Ciebie
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych