Skocz do zawartości


Zdjęcie

Usprawiedliwienie dla unicestwienia dzieci w Armagedonie


  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#1 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2008-10-12, godz. 14:14

Ostatnio odbyla sie w moim domu ciekawa dyskusja.
Starsi miejscowego zboru zlozyli mojej zonie ( aktywna glosicielka) i mnie (nieczynny) "wizyte pasterska"
W trakcie rozmowy jeden z nich uzyl argumentu ktory kiedys jako dziecko juz slyszalem ale nie sadzilem ze ktokolwiek moze jeszcze miec czelnosc poslugiwac sie nim.
Starszy ten mowiac o mojej odpowiedzialnosci za za dzieci nadmienil ze:

"Jesli nie okazesz skruchy wobec Jehowy Twoje dzieci zostana zniszczone wraz z Toba w nadchodzacym Armagedonie"
"To nie byloby sprawiedliwe" - odpowiedzialem.
"Dlaczego nie? Jesli chcesz wyplenic ze swego domu szczury to czy oszczedzasz male szczurki? Je takze musisz zabic"

Oslupialem. Powiedzialem mu ze juz kiedys uslyszalem ten argument i ze nawet wtedy jako kilkunastoletni smarkacz zaprotestowalem bo argument jest obrazliwy, nieczuly i arogancki

Jego odpowiedz byla pelna buty: "To wcale sie nie musi Tobie podobac wazne jest ze Jehowa tak zrobi"

Rozmowa skonczyla sie niczym. Dla mnie tego typu technika straszenia wiernych jest zalosna.

Spotkaliscie sie juz kiedys z taka argumentacja?
Jak na to reagowaliscie?

Pozdrawiam wszystkie szczury i ich male szczurki :P

Użytkownik augustusgermanicus edytował ten post 2008-10-12, godz. 14:15

Umbre Summum

#2 friendforhelps

friendforhelps

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 27 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-10-12, godz. 14:24

Jezuuu!

CZASEM ZASTANAWIAM SIĘ skąd ludzie biorą takie rewelacje :-(

osobiście nie chciałbym mieć do czynienia z żadnym "bogiem" który w taki sposób traktuje swoje stworzenia. Nie wyciągajcie wniosku że uprzedzam sie do "najjaśniejszej"

takim typkom zyczyłbym jednak odrobiny, takich śladowych ilości przynajmnie- pokory....

#3 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-10-12, godz. 14:50

Oslupialem.

Szczurwa mać!
Dołączona grafika

#4 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-10-12, godz. 15:26

Sprawa poruszona w tym wątku, to jedna z tych spraw, dla których porzuciłem WTS i ich Dżihowę. Zawsze krew we mnie się gotowała i rozum protestował, gdy musiałem kogoś przekonywać do sensu tej doktryny WTS-u. Odpowiedzialność dzieci za czyny rodziców, to nic innego jak hitlerowska polityka pacyfikacji i fizycznej likwidacji całych wsi za działania partyzantów. Nie widzę żadnej różnicy.
Takimi właśnie naukami WTS skutecznie obrzydził mi Dżihowę ( rzekomo Boga miłości ).

#5 KBM

KBM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 190 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:warmińsko-mazurskie

Napisano 2008-10-12, godz. 15:48

"Jesli nie okazesz skruchy wobec Jehowy Twoje dzieci zostana zniszczone wraz z Toba w nadchodzacym Armagedonie"
"To nie byloby sprawiedliwe" - odpowiedzialem.
"Dlaczego nie? Jesli chcesz wyplenic ze swego domu szczury to czy oszczedzasz male szczurki? Je takze musisz zabic"

Niestety jest to standardowa procedura postępowania organizacji ŚJ. Organizacja ŚJ ponad wszystko, nawet ponad więzy rodzinne. Ciekawe, czy ktoś w organizacji ŚJ wpadł na to by prowadzić statystykę rozbitych rodzin. A niestety rozbitych rodzin przez organizację ŚJ jest bardzo bardzo wiele.
Takie stanowisko "starszych" świadczy rzeczywiście o arogancji i bucie tychże, ale również o zupełnym braku znajomości Ewangelii.
A wystarczy tylko przeczytać:
1Kor 7,13-14 bt "Podobnie jeśli jakaś żona ma niewierzącego męża i ten chce razem z nią mieszkać, niech się z nim nie rozstaje! Uświęca się bowiem mąż niewierzący dzięki swej żonie, podobnie jak świętość osiągnie niewierząca żona przez "brata". W przeciwnym wypadku dzieci wasze byłyby nieczyste, teraz zaś są święte."
Tak więc dla Boga najważniejsze jest że się kochacie i szanujecie własne przekonania.
Niestety takie brutalne ingerowanie "starszych" w sprawy rodzinne, jest wyłącznie nadużywaniem powierzonej im władzy, świadczy o braku miłości nawet wobec własnych członków, i pokazuje prawdziwe niebezpieczne oblicze tejże organizacji.
Ale jest to również wspaniałe świadectwo dla jej członków, i naprawdę trudno zrozumieć tych, którzy tego nie dostrzegają.
Świadkowie Jehowy - niewolnicy niewolnika
Blog ukazujący błędy w naukach organizacji ŚJ
www.chrzescijanin5.blog.onet.pl

#6 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2008-10-12, godz. 16:11

Ezechyjel kapituła 18, wiersz 20. Dedykuję wszystkim szczurom ;)
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).

#7 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-10-12, godz. 16:56

No właśnie... to wierne naśladowanie schematów ze Słowa Bożego. Do ateistów to nie przemawia ?
Tak nie mówią ŚJ od siebie, tak jest napisane w Biblii.
Gdyby życie ludzkie było największą wartoscią samą w sobie, żaden człowiek od Aama i Ewy by nie umarł.
A więc bierzcie życie jakim ono jest, a nie jakim byście chcieli aby było.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#8 rutinoemi

rutinoemi

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2008-10-12, godz. 17:06

Podczas mojej rozmowy z bratem Tomaszewskim, na łące u niego za domem w Poznaniu na Dębcu, podniósł on kamień, spod którego uciekło kilka robaków - powiedział mi, że jeżeli nie wrócę do Jehowy będę taki jak robaki spod kamienia. Powiedział, że "świat" to właśnie takie robaki pod kamieniem.

#9 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-10-12, godz. 17:10

I tak jest... świadczy o tym kilkanaście miliardów zgonów ludzkich od czasu pojawienia się grzechu na ziemi..

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#10 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-10-12, godz. 17:12

Słyszałam o unicestwieniu dzieci w armagedonie wiele razy. Mój ojciec tłumaczy to tak: "z nich już i tak nic nie będzie". Stanowisko WTS jest w tej sprawie okrutne, zimne, ale i nielogiczne. Chociaż sam Jehowa ma już doświadczenie w zabijaniu dzieci np. w potopie (chociaż już nie pamiętam czy ci, którzy zginęli w nim zmartwychwstaną czy nie).

Użytkownik malinowa7 edytował ten post 2008-10-12, godz. 17:14


#11 rutinoemi

rutinoemi

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2008-10-12, godz. 17:50

I tak jest... świadczy o tym kilkanaście miliardów zgonów ludzkich od czasu pojawienia się grzechu na ziemi..


to żart prawda?

#12 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-10-12, godz. 18:02

Bardzo bym chciał aby to był żart, niestety jak do tej pory ludzie umierają setkami dziennie, WTS w jakichś statystykach znalazło domniemaną liczbę zmarłych od stworzenia świata. Około 15 miliardów zgonów ludzkich. Mnie to też przeraża. A aniołowie wszyscy żyją, nawet ci w Tartarze.
Więc kim jest człowiek ?

Użytkownik P.K.Dick edytował ten post 2008-10-12, godz. 18:03


Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#13 rutinoemi

rutinoemi

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2008-10-12, godz. 18:03

rozumiem, Ty w to wierzysz tak?

Zadziwiające

#14 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-10-12, godz. 18:11

Przychodzi taki anioł - szatan i mówi: zobacz - ludzie nie będą ci wierni. A Bóg na to: spróbuj - a zobaczysz.
I zaczyna królowac śmierć.
Czymże więc jest człowiek ?
Prochem marnym.


Wierzę w to że ludzie umierają, a ty w to nie wierzysz ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#15 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-10-12, godz. 18:39

P.K.Dicku a czy zauważyłeś niezgodność opisanego pouczenia starszyzny z nauczaniem strażnicy?

Jeżeli żona jest aktywną głosicielką a mąż niewierzący wtedy nauczają, zgodnie z powyżej zacytowanym wersetem, że dzieci tego małżeństwa przeżyją armagedon, bo wystarcza że jedno z rodziców wierzy. Dlaczego więc starsi zboru dla potrzeb nastraszenia zbuntowanego brata odważają się kwestionować nauczanie strażnicy i twierdzić że niewierność jednego rodzica skutkuje śmiercią dzieci.

Bądźcie konsekwentni. Albo straszcie śmiercią dzieci wszystkie kobiety mające niewierzących mężów albo nie straszcie żadnej rodziny w której jedno z małżonków jest akwizytorem WTS

#16 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2008-10-12, godz. 18:44

No właśnie... to wierne naśladowanie schematów ze Słowa Bożego. Do ateistów to nie przemawia ?
Tak nie mówią ŚJ od siebie, tak jest napisane w Biblii.
Gdyby życie ludzkie było największą wartoscią samą w sobie, żaden człowiek od Aama i Ewy by nie umarł.
A więc bierzcie życie jakim ono jest, a nie jakim byście chcieli aby było.


Smutny i obrazliwy poglad. Najgorsze ze ludzie slepo ufajacy doktrynom WTS-u uwierza i zaakceptuja kazda brednie. Gdyby Ci P.K. Dick straznica podala ze Bog nienawidzi kislu malinowego to odszczepiencem bys nazwal kazdego kto go spozywa. Smieszne i straszne.
Umbre Summum

#17 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-10-12, godz. 18:59

Ty negujesz Biblię augustusgermanicus, WTS powtarza to co tam można przeczytać. Wygląda na to że nie znasz treści Pisma.
Żałosne że będąc analfabetą biblijnym wypowiadasz się w temacie o którym nic nie wiesz.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#18 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-10-12, godz. 19:02

PKDicku a jak skomentujesz niezgodność pouczenia starszyzny z nauczaniem strażnicy? Przeca wyrażnie stoi w strażnicy że jeśli jedno z rodziców służy Jehowie, to dzieci ocaleją. Czy zatem starsi sprzeciwili się Jehowie i jego niewolnikowi czy też nie?

#19 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-10-12, godz. 19:05

Nie byłem przy tej rozmowie, nie wiem czy ten przekaz jest prawdziwy.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#20 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-10-12, godz. 19:07

jeżeli choć jedno z rodziców służy Jehowie, argument o szczurach w ogóle był nie na miejscu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych