Skocz do zawartości


Zdjęcie

Usprawiedliwienie dla unicestwienia dzieci w Armagedonie


  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#41 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-10-13, godz. 13:12

No właśnie... to wierne naśladowanie schematów ze Słowa Bożego. Do ateistów to nie przemawia ?
Tak nie mówią ŚJ od siebie, tak jest napisane w Biblii.
Gdyby życie ludzkie było największą wartoscią samą w sobie, żaden człowiek od Aama i Ewy by nie umarł.
A więc bierzcie życie jakim ono jest, a nie jakim byście chcieli aby było.


Czyli dla Twojego boga zbuntowany anioł, szatan jest ważniejszy niż ludzkie stworzenia, które tak bardzo umiłował? W sumie z tego co napisałeś, wynika że bóg ma ludzi, a raczej ludzkie życie, tragedie i uczucia w swoim wielkim niewidzialnym zadku. Jakież to szlachetne i miłosierne.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#42 sabekk

sabekk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 224 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:uk

Napisano 2008-10-13, godz. 13:31

A po kiego grzyba dyskutujecie z panem D. Tracicie czas i nerwy, tylko sie wkurzacie. Właczciie mu ignora i będzie świety spokój. Jego zdanie jest niezmienne. W państwie Straznicowym byłby świetnym Straznikiem w obozie koncentracyjnym dla innowierców. Smierć nieznajocym surowego i okrutnego Dżehowy!

Arturze. Kazdy ma swoje miejsce i rolę na tym forum. To, że dałeś Dikowi ignora, nie oznacza, ze wszyscy zrobią podobnie. A dzieki temu, ze jego zdanie jest niczym ze "Stalowej Woli" wielu mu tego ignora nie da i nadal będzie z nim dyskutować. Mam tylko pytanie odnośnie "Dżehowy". Masz jakies islamskie ciągotki?

#43 rutinoemi

rutinoemi

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2008-10-13, godz. 14:24

Mi się podoba bardzo określenie Dżihowa - automatycznie nasuwa się na myśl ... dżihad

#44 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-10-13, godz. 19:45

Widzę na tym forum ciekawe opcje: dyskutowanie o niczym, przeplatane z totalną niewiedzą i ignorancją na temat innych ludzi, Boga, ich poglądów i uczuć.
Co do mnie, to lubię ludzi którzy wnoszą coś wartościowego do poznania otaczającego nas świata.
Dlaczego, o niektórzy z was, męczycie Internet swoją jałowizną ?

Użytkownik P.K.Dick edytował ten post 2008-10-13, godz. 19:45


Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#45 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-10-14, godz. 10:15

Abstrahujac od tego, czy dzieci rzeczywiscie zgina w Armagedonie (i czy w ogole Armagedon bedzie mial miejsce), przychodzenie do czyjegos domu z "wizyta pasterska" i slowami "Jesli nie okazesz skruchy wobec Jehowy Twoje dzieci zostana zniszczone wraz z Toba w nadchodzacym Armagedonie" to proba szantazu i jak najbardziej sekciarskie posuniecie.
Dołączona grafika

#46 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-10-14, godz. 10:20

Abstrahujac od tego, czy dzieci rzeczywiscie zgina w Armagedonie (i czy w ogole Armagedon bedzie mial miejsce), przychodzenie do czyjegos domu z "wizyta pasterska" i slowami "Jesli nie okazesz skruchy wobec Jehowy Twoje dzieci zostana zniszczone wraz z Toba w nadchodzacym Armagedonie" to proba szantazu i jak najbardziej sekciarskie posuniecie.

Dodałbym, że jeśli ktoś coś takiego powiedział by mi przy dzieciach to nawet bym się nie wdawał w ostrzeżenie tylko bym otworzył drzwi i wykopał takiego delikwenta. Tu nawet nie ma co mówić o braku kultury, a co dopiero o "niesieniu Słowa Bożego"...

Użytkownik pawel r edytował ten post 2008-10-14, godz. 11:03

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#47 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2008-10-14, godz. 10:51

Dodałbym, że jeśli ktoś coś takiego powiedział by mi przy dzieciach to nawet bym się nie wdawał w ostrzeżenie tylko bym otworzył drzwi i wykopał takiego delikwenta. Tu nawet nie a co mówić o braku kultury, a co dopiero o "niesieniu Słowa Bożego"...


Zabawne ze gdy mialem kilkanascie lat ten sam "starszy" zlozyl mi niezapomniana wizyte pasterska i wtedy po kilku pelnych "milosci" zdaniach wyprosilem go. Teraz bylem grzeczniejszy :) Shame on me!
Umbre Summum

#48 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-10-14, godz. 11:07

Umarł za wszystkich.. ale już umierając wiedział że nie wszyscy będą tego zaszczytu godni.


To co piszesz to demagogia w najczystszej postaci.

#49 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-10-14, godz. 17:20

Zabawne ze gdy mialem kilkanascie lat ten sam "starszy" zlozyl mi niezapomniana wizyte pasterska i wtedy po kilku pelnych "milosci" zdaniach wyprosilem go. Teraz bylem grzeczniejszy :) Shame on me!

Trzeba bylo spytac czy nie wstyd mu przedstawiac swojego Boga ktory ponoc jest miloscia jako Wielkiego Deratyzytora.
Dołączona grafika

#50 ihabot

ihabot

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 226 Postów

Napisano 2008-10-14, godz. 17:31

Cytat(P.K.Dick @ 2008-10-12 18:56) *
No właśnie... to wierne naśladowanie schematów ze Słowa Bożego. Do ateistów to nie przemawia ?
Tak nie mówią ŚJ od siebie, tak jest napisane w Biblii.
Gdyby życie ludzkie było największą wartoscią samą w sobie, żaden człowiek od Aama i Ewy by nie umarł.
A więc bierzcie życie jakim ono jest, a nie jakim byście chcieli aby było.



Biblia wyraznie mówi , że żaden cudzołożnik nie wejdzie do Królestwa Bożego a takimi jest wielu SJ powtórnie będący w nowych związkach . I o zgrozo te związki mają "namaszczenie" od tak zwanych "namaszczonych". I jeśli ktoś oczekuje " Dnia Pańskiego" to niech uważa aby ten dzień nie zamienił się z jasności w ciemność...wedle zasady "Komu wiele dano od tego wiele będzie się żądać.
„A potem będzie koniec, gdy odda królestwo Bogu i Ojcu, gdy zniszczy wszelkie przełożeństwo i wszelką zwierzchność, i moc.(25) Bo on musi królować, póki by nie położył wszystkich nieprzyjaciół pod nogi jego.(26) A ostatni nieprzyjaciel, który będzie zniszczony, jest śmierć.(27) Bo wszystkie rzeczy poddał pod nogi jego. A gdy mówi, że mu wszystkie rzeczy poddane są, jawna jest, iż oprócz tego, który mu poddał wszystkie rzeczy.(28) A gdy mu wszystkie rzeczy poddane będą, tedyć też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystkie rzeczy, aby był Bóg wszystkim we wszystkim.”

#51 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-10-14, godz. 18:18

(...) Chociaż sam Jehowa ma już doświadczenie w zabijaniu dzieci np. w potopie (chociaż już nie pamiętam czy ci, którzy zginęli w nim zmartwychwstaną czy nie).


Wydaje mi się, że wszyscy staniemy przed Trybunałem Chrystusa (2Kor 5,10)

Użytkownik hi fi edytował ten post 2008-10-14, godz. 18:25


#52 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-10-14, godz. 18:37

, to lubię ludzi którzy wnoszą coś wartościowego do poznania otaczającego nas świata.

Np. zagadnienia z dziedziny szczurologii bądź też armegedonoterapii.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2008-10-14, godz. 18:39

Dołączona grafika

#53 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-10-14, godz. 18:42

Jakbyś tego nie nazwał, próbując poniżyć przeciwnika, zawsze będzie parę kroków przed tobą.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#54 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-10-14, godz. 18:55

, próbując poniżyć przeciwnika,

Bitewki przedarmagedonowe to wynalazek Twojego związku wyznaniowego i stąd w Twoim umyśle wszechobecni przeciwnicy.
Dołączona grafika

#55 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-10-14, godz. 18:58

Nie nudz, bo cię admin wytnie, no.. chyba że jesteś przyjacielem Jehowy a twoje posty pisał twój młodszy brat :)

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#56 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-10-14, godz. 19:41

Niestety, ale żadne z moich imion nie brzmi Abraham... A tak w ogóle, to proszę żeńskiej formy wymowy Tetragramu w to nie mieszać.

P.S.

Zaczęło się od tego, że zwrócono uwagę na bezduszne zrównywanie wartości ludzkiego życia ze zwierzęcym. Podjąłeś się (samo)obrony, bo dotyczy to przedstawiciela Twojego związku wyznaniowego. Następnie pojawiają się argumenty typu: "dyskusje o niczym", wyimaginowani "przeciwnicy", "młodsi bracia" itd. [s]Miłego /s] utylizowania ciał niewiniątek!
Dołączona grafika

#57 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-10-14, godz. 21:06

Przysłów 26:11

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#58 teodora_67

teodora_67

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2008-10-15, godz. 09:36

Ostatnio odbyla sie w moim domu ciekawa dyskusja.
Starsi miejscowego zboru zlozyli mojej zonie ( aktywna glosicielka) i mnie (nieczynny) "wizyte pasterska"
W trakcie rozmowy jeden z nich uzyl argumentu ktory kiedys jako dziecko juz slyszalem ale nie sadzilem ze ktokolwiek moze jeszcze miec czelnosc poslugiwac sie nim.
Starszy ten mowiac o mojej odpowiedzialnosci za za dzieci nadmienil ze:

"Jesli nie okazesz skruchy wobec Jehowy Twoje dzieci zostana zniszczone wraz z Toba w nadchodzacym Armagedonie"
"To nie byloby sprawiedliwe" - odpowiedzialem.
"Dlaczego nie? Jesli chcesz wyplenic ze swego domu szczury to czy oszczedzasz male szczurki? Je takze musisz zabic"

Oslupialem. Powiedzialem mu ze juz kiedys uslyszalem ten argument i ze nawet wtedy jako kilkunastoletni smarkacz zaprotestowalem bo argument jest obrazliwy, nieczuly i arogancki

Jego odpowiedz byla pelna buty: "To wcale sie nie musi Tobie podobac wazne jest ze Jehowa tak zrobi"

Rozmowa skonczyla sie niczym. Dla mnie tego typu technika straszenia wiernych jest zalosna.

Spotkaliscie sie juz kiedys z taka argumentacja?
Jak na to reagowaliscie?

Pozdrawiam wszystkie szczury i ich male szczurki :P



Gdy w latach osiemdziesiątych studiowałam, to siostra prowadząca ze mną studium na moje pytanie "A co z dziećmi", wyjaśniła: "Jeśli chcesz usunąć z włosów wszy, to czy zostawisz gnidy".

#59 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2008-10-15, godz. 10:20

Gdy w latach osiemdziesiątych studiowałam, to siostra prowadząca ze mną studium na moje pytanie "A co z dziećmi", wyjaśniła: "Jeśli chcesz usunąć z włosów wszy, to czy zostawisz gnidy".


No właśnie - ciekawa sofistyka, nie ma co miłosierdzie ŚJ jest ponad Miłosierdziem Boga ;) :lol:

#60 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-10-15, godz. 11:17

Gdy w latach osiemdziesiątych studiowałam, to siostra prowadząca ze mną studium na moje pytanie "A co z dziećmi", wyjaśniła: "Jeśli chcesz usunąć z włosów wszy, to czy zostawisz gnidy".

Z tym, ze z gnidy na pewno bedzie wesz a z dziecka to nie wiadomo czy nie bedzie czasem swiadek.
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych