Skocz do zawartości


Zdjęcie

Usprawiedliwienie dla unicestwienia dzieci w Armagedonie


  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#61 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2008-10-15, godz. 12:23

Gdy w latach osiemdziesiątych studiowałam, to siostra prowadząca ze mną studium na moje pytanie "A co z dziećmi", wyjaśniła: "Jeśli chcesz usunąć z włosów wszy, to czy zostawisz gnidy".



Takie hitlerowskie podejscie!!! W glowie sie nie miesci !!!

#62 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-10-15, godz. 19:25

[„Jak pies wraca do swoich wymiocin, tak głupiec powtarza swe głupstwo”]
Przysłów 26:11

W kontekscie takich dedykacji Twoje zachowanie kwalifikuje Cię jako pchłę.
Dołączona grafika

#63 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-10-15, godz. 19:41

Kaznodziei 10:13a

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#64 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-10-16, godz. 07:19

Widzę na tym forum ciekawe opcje: dyskutowanie o niczym, przeplatane z totalną niewiedzą i ignorancją na temat innych ludzi, Boga, ich poglądów i uczuć.
Co do mnie, to lubię ludzi którzy wnoszą coś wartościowego do poznania otaczającego nas świata.
Dlaczego, o niektórzy z was, męczycie Internet swoją jałowizną ?


Yszsz Ty nasz mistrzu, Ty!

Rozumiem, że skrytykowałeś innych za postępowanie, stan wiedzy i poglądy odmienne od Twoich. W związku z tym Ty zawsze:
- dyskutujesz na temat
- popierasz swoje wypowiedzi konkretną, bogatą wiedzą
- dorzucasz do tego szczyptę zainteresowania wszystkimi ludźmi
- znasz poglądy i uczucia innych osób
- znasz poglądy i uczucia boga!
- zawsze wnosisz coś wartościowego do prowadzonych tu dyskusji, coś jak szklanka wody w upalny dzień

Nie rozumiem tylko jak można zmęczyć internet.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#65 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-10-16, godz. 20:10

Kaznodziei 10:13a

Część "b" też pasuje, tylko nie do tematu.
Dołączona grafika

#66 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-10-23, godz. 22:52

W nawiązaniu do tematu zamieszczam starszy tekst poruszający kwestię śmierci dzieci w Armagedonie:




Pytania czytelników

  • Niektórzy utrzymają, że w Armagedonie będą trzy klasy: owce, przeżyją, kozły, które ulegną wiecznemu zniszczeniu, oraz osoby niepoinformowane czyli nie mające odpowiedzialności, które wprawdzie umrą, lecz zostaną zmartwychwzbudzone, i że do tej ostatniej klasy należą młode dzieci. Czy to jest słuszne? — Czytelnik.
Nie znamy zgodnego z Pismem Świętym poparcia, dla takiego poglądu. Podobieństwo o owcach i kozłach pokazuje, że narody są rozdzielono na dwie klasy, a nie na trzy. Kozły, które podążają naprzeciw wiecznemu odcięciu, nie są poprostu tymi, którzy prześladują braci Chrystusa. Podobieństwo nie czyni kozłom zarzutu z powodu, tego, co uczyniły, lecz z powodu tego, czego zaniedbały uczynić, z powodu ich obojętności wobec jego braci i z powodu ich braku zainteresowanie się nimi. — Mat. 25:45.

Wielu, którzy nie stykają się z pomazanym ostatkiem, przecież jednak zgadzają się z tym, co inni czynią w związku z prześladowaniem albo co zaniedbują uczynić pod względem okazania pomocy. Biblia wskazuje na wspólną odpowiedzialność, tam gdzie jakaś społeczność popiera władców, którzy prześladują lud Jehowy. Czy Egipcjanie nie ucierpieli plag z powodu zatwardziałości serca Faraona? Czy Amalekici nie cierpieli jeszcze w następnych generacjach, ponieważ Amalek sprzeciwił się Izraelowi na pustyni? Czy zniszczenie nie pochłonęło wszystkich domowników Korego, Datana i Abirona, również i drobne dzieci, z powodu buntu naczelników domostw? Czy Achan przez swą manię zysku nie sprowadził śmierci nie tylko na siebie samego, lecz też na tych synów i córki? Nawet król Dawid przez swe własne wykroczenia ściągnął śmierć na swój lud. (2 Mojż. 5:1, 2; 9:13-16; 17:8, 14, 16; 20:5, 6; 4 Mojż. 16:23-33; Joz. 7:24, 25; 2 Sam. 24:10-17) Kto więc chciałby być nieroztropny i popełnić głupstwo przez podawanie się za sprawiedliwszego niż Bóg, gdyby powiedział, że Bóg działa niesprawiedliwie, jeśli w ten sposób postępuje? — 5 Mojż. 32:4.

W zgodności z podobieństwem o owcach i kozłach proroctwo Ezechiela rozdział 9, pokazuje tylko dwie klasy tych naznaczonych dla zachowania oraz tych niepoznaczonych, którzy są przeznaczeni na zniszczenie. I należy zauważyć, że do tej ostatniej klasy należały małe dzieci, które musiały być bez litości zgładzone. To jest proroczym obrazem zagłady w Armagedonie. W czasie sądu powiedział Jezus „A ślepy jeśliby ślepego prowadził, obydwa w dół wypadną.” To oznacza nie tylko duchowych i nieświadomy lud, laików, lecz też rodziców i dzieci. Jeśli jakiś ojciec lub jakaś matka obiera sobie grzeszenie przeciw duchowi świętemu, i to na przekór wiecznym interesom swych potomków, to dana osoba obarcza się odpowiedzialnością. Wówczas, w tym samym czasie sądu Paweł i Barnabasz powiedzieli do Żydów: „Było konieczne, aby sławo Boże było mówione wpierw wam. Skoro odpychacie je od siebie i nie osądzacie siebie samych godnymi życia wiecznego, patrzcie! zwracamy się do narodów.” (Dz. Ap. 13:46, NŚ) Owi Żydzi, a nie Paweł i Barnabasz, byli odpowiedzialni za los swych potomków.

Rodzice, którzy są oddani swym dzieciom, będą w interesie swych potomków unikać przewrotnych dróg i zamiast tego obiorą właściwą ścieżkę, aby tak prowadzić swe dzieci po drodze zachowania. „Jehowa zna tych, którzy należą do niego”, a to obejmuje też i małe dzieci w Armagedonie, których rodzice należą do Jehowy i starają się je wychować według Słowa Bożego. (5 Mojż. 6:6, 7; Efez. 6:4; 2 Tym. 2:19, NŚ) Do chrześcijańskich rodziców młodych dzieci skierowana jest obietnica: „Inaczej wasze dzieci byłyby rzeczywiście nieczyste, lecz teraz są święte.” — 1 Kor. 7:14, NŚ.

--
źródło: "Strażnica" z 1951 roku, nr 18


.jb

#67 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-10-24, godz. 06:18

O ja pierdykam... :blink: dzięki jb za ten materiał. Jak widać WTS jest lepsze niż myślałem bo ja dotychczas w kilku rozmowach nieopatrznie... broniłem w tym temacie nauki WTS, a tu widzę, że wbrew ich nauce... no to kolejna "perełka"... B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#68 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-10-24, godz. 10:21

Psychole z Brooklynu. Tak się powinni nazwać.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#69 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-10-24, godz. 14:54

Kupy to się nie trzyma ! A gdzie ten miłościwy, sprawiedliwy bóg i jego panujący (? - nie znam aktualnego światła) syn ? Eh zawsze się denerwuję ilekroć czytam takie artykuły :angry:

#70 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-10-24, godz. 16:37

a czy od tego czasu nauka się nie zmieniła?

#71 alan

alan

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 114 Postów

Napisano 2008-10-24, godz. 17:00

A co w przypadku kiedy jedno z rodziców wyznaje jedyną prawdziwą a drugie wręcz przeciwnie, są po rozwodzie i opiekę nad dziećmi piastuje te które jest poza organizacją. Dzieci przeżyją, czy zginą w Armagedonie?
Odkupię stare publikacje z początku poprzedniego wieku (polskie lub angielski)

#72 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-10-24, godz. 17:07

to zalezy czy pytanie zadaje osoba słuzaca Jehowie czy nie. Zaleznie od sytuacji obowiązuje ta wersja bajki, która lepiej służy WTS

#73 alan

alan

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 114 Postów

Napisano 2008-10-24, godz. 17:10

Czyli odpowiedzi są dwie i jeśli dwie osoby zadadzą te pytania uzyskają dwie różne odpowiedzi.(A podobno Bóg jest jednomyśny) Paranoja a jaką odpowiedź otrzymają dzieci?
Odkupię stare publikacje z początku poprzedniego wieku (polskie lub angielski)

#74 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-10-24, godz. 21:50

"dowiesz się jak będziesz duży" :P

#75 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-10-29, godz. 10:04

A co na to dzieci? Skoro takie rzeczy wypisuje sie zupelnie jawnie, one pewnie czuja, ze ich zycie zalezy od tego czy rodzice sa SJ, chociaz moze jeszcze nie do konca rozumieja. Moze wypowie sie ktos "urodzony w prawdzie" ?
Dołączona grafika

#76 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2008-12-13, godz. 20:21

:) Witajcie,"rozważania"na temat unicestwienia dzieci w armagedonie jest absurdalne[jak całe WTS].W Ewang,Jana 3:16 jest powiedziane:"Albowiem Bóg tak umiłowal swiat{nie tylkoWTS i SJ],że Syna swego jednorodzonego dał,aby KAZDY,kto wen wierzy,nie zginął,ale miał żywot wieczny'.Dalej do wersu 21 ,Pan Jezus wyjaśnia co to znaczy.Niewolnik posługuje sie grożbami,bo wie,ze dobro dziecka jest ponad wszystko dla kochających rodziców i jest to dowód na to,że WTS jest grozna sekta.Pozdrawiam
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#77 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-12-13, godz. 20:25

:) Witajcie,"rozważania"na temat unicestwienia dzieci w armagedonie jest absurdalne[jak całe WTS].W Ewang,Jana 3:16 jest powiedziane:"Albowiem Bóg tak umiłowal swiat{nie tylkoWTS i SJ],że Syna swego jednorodzonego dał,aby KAZDY,kto wen wierzy,nie zginął,ale miał żywot wieczny'.Dalej do wersu 21 ,Pan Jezus wyjaśnia co to znaczy.Niewolnik posługuje sie grożbami,bo wie,ze dobro dziecka jest ponad wszystko dla kochających rodziców i jest to dowód na to,że WTS jest grozna sekta.Pozdrawiam

Witamy Kasztanowa na forum! Skrobnij coś o sobie. Jesteś ex-em? czy wątpiącym ŚJ?

#78 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2008-12-13, godz. 20:34

Witamy Kasztanowa na forum! Skrobnij coś o sobie. Jesteś ex-em? czy wątpiącym ŚJ?

Jestem ODSTEPCA,he,he.,I bardzo sie z tego ciesze,moze troche tu popisze :rolleyes:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#79 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-12-13, godz. 20:40

Jestem ODSTEPCA,he,he.,I bardzo sie z tego ciesze,moze troche tu popisze :rolleyes:

No to żółwik :) Też jestem odstępca. I to jaki ;)

#80 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-12-13, godz. 23:18

No właśnie... to wierne naśladowanie schematów ze Słowa Bożego. Do ateistów to nie przemawia ?
Tak nie mówią ŚJ od siebie, tak jest napisane w Biblii.
Gdyby życie ludzkie było największą wartoscią samą w sobie, żaden człowiek od Aama i Ewy by nie umarł.
A więc bierzcie życie jakim ono jest, a nie jakim byście chcieli aby było.

Z pewnością jest to poprawnie wyłożone uzasadnienie do doktryny Strażnicy o jej bogu.
Warto byłoby Dikey porównać ją sobie z nauczaniem apostoła Pawła.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych