Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ksiądz a starsi zboru


  • Please log in to reply
218 replies to this topic

#181 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2008-11-06, godz. 17:45

Czyim jesteś produktem dawid1234 ?


czy ktoś mi odpowie?
czy jest tu ktoś kto mi odpowie?
ja zawsze odpowiadam

#182 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2008-11-06, godz. 18:10

Powtarzam pytanie, na króre nikt nie umiał do tej pory odpowiedzieć:
Pytanie: Czy chcielibyście aby wobec was, wasi przyjaciele stosowali równie nieczyste metody ?


urwała się nam "wymiana" poglądów
sądząc z przebiegu mój adwersarz raczej przywykł do zadawania pytań i dedukcji a nie do odpowiedzi więc pozwolę sobie zacytować
Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.

#183 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-11-06, godz. 18:24

Próbujesz zdyskredytować mnie używając systemu wartości którego sama nie uznajesz. Co za przewrotność !



Jehowa z twoich postów jest w większym stopniu karykaturą boga, niż Latający Potwór Spaghetti. Jakoś dziwnie mi się to czyta.

Powtarzam pytanie, na króre nikt nie umiał do tej pory odpowiedzieć:
Pytanie: Czy chcielibyście aby wobec was, wasi przyjaciele stosowali równie nieczyste metody ?


To nie jest żadne pytanie, tylko coś w stylu "przyznajcie się! stosujecie nieczyste metody". Nie przyznajemy się. (BTW może nie zauważyłeś, ale w tym wątku nie wszystkim się Mariuszek spodobał...)

Użytkownik kantata edytował ten post 2008-11-06, godz. 18:48


#184 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-11-06, godz. 22:06

To, że Mariusz miał tupet nie ulega wątpliwości. Tak samo nie ulega wątpliwości, że "pasterze" zachowali się jak &*%$@?!&(*&(*&(*& ;) Można rozumować, że tupet Mariusza usprawiedliwia 3 lata "miłości" jego "braci" włącznie z kuliminacyjnym spotkaniem jakie obejrzeliśmy. Mam wrażenie, że przy takiej "obronie" "starszyzny" - jaką zaprezentowali elihu i P.K.D... - jakbym trzasnął świadkowi przed nosem drzwiami bo mnie obudził o 7 rano pukając do drzwi, a ten w zamian zdemolował mi samochód to tenże świadek byłby w pełni usprawiedliwiony, a ja jeszcze powinienem go przeprosić...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#185 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-11-06, godz. 22:35

To się będzie zdarzać ( te 3 lata miłości ) ale czy ten Mariusz jest dzieckiem, starsi mają za niego żyć ? Wszystko pomyśleć i zrobić ?
Samodzielny okazał się tylko w stronę palenia i kamerowania ? Nie przesadzajmy.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#186 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2008-11-06, godz. 23:40

To się będzie zdarzać ( te 3 lata miłości ) ale czy ten Mariusz jest dzieckiem, starsi mają za niego żyć ? Wszystko pomyśleć i zrobić ?
Samodzielny okazał się tylko w stronę palenia i kamerowania ? Nie przesadzajmy.


wykluczyć i po kłopocie
niesamodzielny, wymaga niańczenia, użala się nad sobą, czyni wyrzuty, czepia się innych, WYKLUCZYć i po kłopocie
"psuje mój idealny świat"

#187 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-11-07, godz. 07:50

To się będzie zdarzać ( te 3 lata miłości ) ale czy ten Mariusz jest dzieckiem, starsi mają za niego żyć ? Wszystko pomyśleć i zrobić ?
Samodzielny okazał się tylko w stronę palenia i kamerowania ? Nie przesadzajmy.


Spróbuj jeszcze raz przeczytać to, co sam napisałeś. Pomyśl chwilę i odpowiedz sobie na pytania:
- po co właściwie są potrzebni starsi w zborze?
- co oznacza i z czym się wiąże określenie "pasterz"?

A teraz sprawdź w Biblii, czy prawidłowo odpowiedziałeś.

#188 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2008-11-07, godz. 09:51

- po co właściwie są potrzebni starsi w zborze?
- co oznacza i z czym się wiąże określenie "pasterz"?

A teraz sprawdź w Biblii, czy prawidłowo odpowiedziałeś.


do P.K.Dick

sjp.pl słownik języka polskiego


forma podstawowa:
czuły (XYbxy)
znaczenie: 1. odnoszący się do kogoś z miłością, delikatnością; tkliwy, kochający (np. czułe spojrzenie); 2. wrażliwy, odczuwający (np. czuły na piękno); 3. precyzyjnie (właściwie) reagujący na bodźce zewnętrzne (np. czułe ucho)


Strażnica z 15 września 1989, ss.18-20, "Starsi, obchodźcie się czule z trzodą Bożą!"
(…) od starszych oczekuje się między innymi, że będą rozstrzygać kwestie sądownicze sprawiedliwie i zgodnie z miernikami biblijnymi.
członkowie komitetu sądowniczego, który podejmuje kroki w celu wykluczenia ze społeczności, zawsze muszą mieć pewność, że są do tego podstawy biblijne.

GDZIE W BIBLII napisano że nie można palić? były czasy że wykluczano za kolczyki, i inne d...erele wymyślone przez "pasterzy"

#189 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-11-07, godz. 17:49

To się będzie zdarzać ( te 3 lata miłości ) ale czy ten Mariusz jest dzieckiem, starsi mają za niego żyć ? Wszystko pomyśleć i zrobić ?
Samodzielny okazał się tylko w stronę palenia i kamerowania ? Nie przesadzajmy.







To co po to całe "lanie wody" przed chrztem i mydlenie oczu o wspaniałych braciach? Po co ta cała propaganda w "Straszakach", barwne fotki z uśmiechniętymi krawaciarzami? Lepiej może od razu rąbnąć z grubej rury" jesteś synem bożym, radź sobie sam...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#190 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2008-11-07, godz. 18:53

''I jeszcze pragnę dodać że już za kilka dni opublikuje cały materiał filmowy z wizyty starszych zboru od początku do końca aby nikt mi nie zarzucił iż wyrwałem z kontekstu niektóre słowa starszych.''


kiedy? dziś jest 07.11.08 . już jest film ? chętnie obejrzę

Mam dokładnie takie same odczucia. Już bałam się, że tylko ja mam niesmak. Na filmie wszyscy czworo są siebie warci.

ja też....ale przecież od starszych w prawdziwej wierze powinno wymagac się wiecej....oni zdają sprawę przed Bogiem, jako pasterze. a jak widac ze wszystkich tu postów w klontekscie też biblii, wogłe nie dopełnili tego wszystkiego, czego się wymaga od prawdziwych Pasterzy... zresztą, pytanie zasadnicze: CZy Jezus Chrystus jak by był w zborze w Ostrołęce, jako starszy, tak by postąpił jak ci starsi?
przecież chodzi tu o trzymanie się Starszych prawdziwej religii chrystianizmu, wytycznych z elwangelii mateusza, naśładowanie Chy\rystusa. OChrystus wyraźnie poakzał, jak powinien się zachowywac starszy" Chodzi o to ,czy nie chodzi?
A co do upubliczniania takich filmów, pomijając piublikowanie nazwisk i twarzy bez ich zgody, dobrze że się pokazują takie filmy. Do tej pory wszsytkie nietaktowne zachowania starszych, ich nieprzygotowanie do piastwania takiego przywileju, brak wiedzy, brak taktu i wczuwania się w połozenie było ukrywane, było tajemnicą poliszynela, ale cały czas było tajemnicą w "obłoku świadków". może po tym fimie rozsądni bracia się ockną i pomysłą że to nie takie sobie "hop siup" rozmowa z osobą "odchodzącą"...każdy teraz będzie po objerzeniu takiego filmu drżał przed wizytą, czy czasami sam nie będzie sfilmowany....moze będzie sie bardziej starał.


Tu nie chodzi o to, czy przyszli z towarzyską wizytą, tylko czy są osobami publicznymi, a co za tym idzie, czy można bez ich zgody rozpowszechniać ich wizerunki.

a propos Twojego wizerunku Ewa...jeżeli to twoje zdjęcie, to ....bardzo ładna z ciebie Kobieta....szczerze piszę :)

#191 elihu

elihu

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 134 Postów

Napisano 2008-11-07, godz. 21:07

ten się śmieje kto się śmieje ostatni :)
A JA CYTOWAŁAM Z PRZEKŁADU NOWEGO ŚWIATA CZYLI PRZEKŁADU tłumaczonego PRZEZ NATCHNIONYCH DUCHEM ŚWIĘTYM BRACI Z OSTATKA ŚWIADKÓ JEHOWY, więc inne biblie tłumaczone przez wrogów organizacji nie są dokładne i nie oddają sedna sprawy :)

Na Twoim miejscu nawet bym nie podważała cytatu z PNŚ , bo KS spadnie na ciebie jak złodziej w nocy :)

Na twoje nieszczęście ci NATCHNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM BRACIA Z OSTATKA ŚWIADKÓW JEHOWY tłumaczący Przekład Nowego Swiata NIE INTERPRETUJĄ słow z Mat. 18:15-17 tak obłednie jak ty, tylko tak jak go interpretują i TŁUMACZĄ te inne Biblie tłumaczone przez wrogów NATCHNIONYCH DUCHEM BRACI Z OSTATKA. Więc powoływanie sie przez ciebie na ww. tekst jako dowodu na twój punkt widzenia dowodzi twojej bezdennej ignoracji. A więc i twoj sarkastyczny tekst o niezrozumieniu słow Jezusa jak ulał pasuje do ciebie i powoduję że to z ciebie nalezy się pośmiać.

Jaki w rzeczywistości jest "Elihu" dowiemy się na Sądzie Ostatecznym. Wszystko będzie na wierzchu.

Czy tę samą zasadę zastosujesz do tego, że dopiero na sądzie ostatecznym dowiemy się, kto jest winny rozpadowi twoje związku, ty, twoja żona lub SJ? Czy ty już osądziłes? Pamiętasz?

Jestem pod wrazeniem wypowiedzi elihu....... naprawde...... jako czlonek chrzescijanskiej spolecznosci braci myslalem ze mm to juz za soba a tu sie okazalo ze nie... co mam na mysli?
Elihu obudzil we mnie wstyd za zachowanie innych braci.. Mariusz i jego papieroski czy nwet to wiezienie staly sie mniej wazne.. cuz ludzkie to i nic wiecej.. nie o n pierwszy i nie ostatni..... Jesli szkodzil szkodzil sobie..
Ale Elihu to cos innego..... wyzal sie na mnie, no i na innych tez..... ilez w tym milosci, Boze widzisz a nie grzmisz!!!!!!

Dobra dobra. Popłacz sobie. Pochlip w mankiet , wyżal się swoim przyjaciołom iszbinoidom , pożal sie pani JB, którą tak serdecznie pozdrawiasz. A potem przyznaj sie, że głupio ci się zrobiło, że nie wiedziałeś, że słow z Mat. 18:15-17 Swiadkowie Jehowy nie interpretują tak, jak ty informowałeś, że interpretują, zresztą do spółki z gościem o nicku szperacz, który miał przejsć przez wszystkie stopnie przywilejów w zborze a tez o tym nie wiedział. I teraz wylewając krokodyle łzy próbujesz odwrócic uwage od tej kompromitującej was - znafców - wpadki.

A oświeć nas czym objawiła się ta pomoc? Przez 3 lata nie po drodze im było do Mariusza, wpadli do niego i... i na komitecik od razu. To ma być pomoc?

Tylko twojej bezdennej ignoracji można przypisać fakt, że ponawiasz ten sam argument, który we wcześniejszym poście tak szczegółowo omówiłem, dlaczego ci starsi nie przyszli wcześniej do Mariusza. Ale ty dalej tępo swoje, myśląc, brednia powtórzona po raz setny stanie sie prawdą. Więc ci powtórze jak ksiądz baranowi na miedzy:

No i najwazniejsze: Gdzie byliście przez trzy lata??? To jest tu najistotniejsze. Niestety, choć mariusz chcialby, aby ta kwesia najbardziej pogrążyła starszych, to jednak okazało się - co juz pisałem - że to on kręcil, kłamał nie podając adresu albo dając do zrozumienia, ze wizyty sobie nie życzy itd. Wyobraźcie sobie taka oto sytuacje: chciałbyś do kogos wpaść na herbatkę. Pytasz sie go, kiedy? ale on ci odpowiada, że jutro nie... pojutrze.... ma wyjazd; w sobotę .... tez nie, moze po niedzieli.... Po niedzieli .. ma remont... potem sr****ę itd. W końcu mówi : no to wpadnij podje adres: Berdyczów nr 0... Tylko głupi nie doszedłby do wniosku, ze ten ktoś tak naprawdę nie chce waszych odwiedzin.



Ale jeżeli tak ma wyglądać miłość wśród świadków... to ja już wole to ciepło, przyjaźń i serdeczność wśród światusów!!! B)

Czy chodzi ci np. o ciepły towarzyszące płonącej stodole z katolikami podpalonej przez katolików w Ruandzie w czasie wojny domowej. Czy może o serdeczność w czasie prowadzony przez tych twoich "swiatusów' czy jak tam ich nazywasz? BO ja wole jednak takie stosunki jakie panują między SJ ale bez podpalania stodół pełnych ludzi.

#192 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-11-07, godz. 21:15

[quote name='elihu' date='2008-11-07 22:07' post='105340']
Na twoje nieszczęście ci NATCHNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM BRACIA Z OSTATKA ŚWIADKÓW JEHOWY tłumaczący Przekład Nowego Swiata NIE INTERPRETUJĄ słow z Mat. 18:15-17 tak obłednie jak ty, tylko tak jak go interpretują i TŁUMACZĄ te inne Biblie tłumaczone przez wrogów NATCHNIONYCH DUCHEM BRACI Z OSTATKA. Więc powoływanie sie przez ciebie na ww. tekst jako dowodu na twój punkt widzenia dowodzi twojej bezdennej ignoracji. A więc i twoj sarkastyczny tekst o niezrozumieniu słow Jezusa jak ulał pasuje do ciebie i powoduję że to z ciebie nalezy się pośmiać.



Dobra dobra. Popłacz sobie. Pochlip w mankiet , wyżal się swoim przyjaciołom iszbinoidom , pożal sie pani JB, którą tak serdecznie pozdrawiasz. A potem przyznaj sie, że głupio ci się zrobiło, że nie wiedziałeś, że słow z Mat. 18:15-17 Swiadkowie Jehowy nie interpretują tak, jak ty informowałeś, że interpretują, zresztą do spółki z gościem o nicku szperacz, który miał przejsć przez wszystkie stopnie przywilejów w zborze a tez o tym nie wiedział. I teraz wylewając krokodyle łzy próbujesz odwrócic uwage od tej kompromitującej was - znafców - wpadki.



Jesli w kwestii tlumaczy z ostatka masz na mysli F. Franza to o.k. ... ale jesli nie to... pozwole sobie poprosic cie o cytat z literatury gdzie pisze ze przedstawiciele ostatka dokonali przekladu nowego swiata.....
[font=Tahoma]

#193 elihu

elihu

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 134 Postów

Napisano 2008-11-07, godz. 21:39

Ten 30 minutowy film lepiej oddaje kwestie zasadniczą.

Po prostu kolesia przymkneli, a zbór składający się z najwspanialszych ludzi, najwspanialszych przyjaciół, z miedzynarodowego miłującego braterstwa i starszych czule opiekujących się każdym z braci, mial zwyczajnie głęboko w d...ie żonę Mariusza. Byli zajęci swoimi - ziemskimi - sprawami i g... ich obchodziło, co się dzieje z Mariuszem, a szczególnie jego żoną.

No, nie. Z filmu wyraźnie wynika, że - zacytuje starszego wiekiem nadzorcę: "Było świętą tajemnicą, gdzie jestes Mariusz" (jak siedział w pudle). Najwyraźniej żona wstydziła się powiedzieć całą prawdę. I co się z nimi dzieje nikt ze starszych nie wiedział. I znowu potwierdza się fakt, iż to Mariusz i Ewa nie chcieli by ich starsi odwiedzili. Dawali im to do zrozumienia, kłamali, podawali fałszywy adres, co starsi zinterpretowali jako niechęc przed wizytą, więc uznając to, nie odwiedzili ich.


Potem wrócił z nabytym nałogiem - papierosami. A starsi potraktowali go, jakby przynajmiej zabił jakąś kobietę, zgwałcicł i zjadł (kolejność dowolna) i wtedy na beszczelnego przyszli mu ,,pomagać''!

Nie. Starsi nie potraktowali go jakby "zabił lu zgwałcił' tylko jak kogoś, kto pali papierosy, co w zborze SJ robic nie wolno i o czym Mariusz wiedził co najmniej od roku 2001 czyli jakies 7 lat.


Jakby tego mało, Mariusz doskonale wiedział (i chyba to tez upubliczni), jakie machloje, świństwa robią inni, a starsi wiedząc to nie kiwają palcem.

No. Kradną, włamują się, gwałcą, handlują bezakcyzy wódą, ale jakoś nie wjechali do pudła, a Mariusz tak. I to go boli. I stąd cała awantura.

No i zwyczajnie się niebagatelnie wk***ił na tych najwspanialszych ludzi, przyjaciół na świecie czyli na raj duchowy - dwulicowy, bezduszny i sk***ysyński. I pierd... drzwiami. Ja bym tez tak zrobił. Amen.

To teraz juz wiemy, co zrobi Mariusz, jak uzna, żę go żona nie kocha, chociaz mówi, że kocha. Zemści się, i nagra ją jak zdejmuje majtki, dłubie w nosie, obgryza paznokcie a potem wyśle film na youtube.com.

Ciekawi mnie, czy żona Mariusza tez olała tę bandę d...ków?

Ciekawe czy Ewa zdała sobie juz sprawę jakiego pokroju typka ma za męża?

[Jesli w kwestii tlumaczy z ostatka masz na mysli F. Franza to o.k. ... ale jesli nie to... pozwole sobie poprosic cie o cytat z literatury gdzie pisze ze przedstawiciele ostatka dokonali przekladu nowego swiata.....

Mnie pytasz? Przeciez to kolaż tekstu jednej paniusi z która dyskutuję. Mamo! jaki ty jesteś ckm....

W związku z tym,że mój wczorajszy ostatni post nie zapisał się w całości, a dziś nie mogę go edytować, chcę dodać jeszcze mały komentarz do powyższej wypowiedzi elihu. ŚJ uwielbiają wszelkie doświadczenia, relacje z życia innych braci, pełno ich w literaturze, na kongresach, opowiada się je także na spotkaniach towarzyskich, im bardziej dramatyczne tym lepiej: jak to źle się żyło bratu/siostrze w świecie, jak poznali prawdę i byli za to prześladowani przez bliskich, kapłanów kościoła katolickiego, protestanckiego tudzież szamana w wiosce...WSZYSTKIE te relacje są jednostronne, subiektywne, nieweryfikowalne, nie mamy możliwości poznania zdania drugiej strony, no i nie wiemy czy są prawdziwe.

Brawo. Różnica polega jednak na tym, że tych relacji nie zamieszcza się jako "materiału dowodowego' przeciwko tej czy innej religii, ale jako pokazanie, że można przetrawac prześladowania z każej strony (stosowne cytaty poszujaj sobie na CD Watchtower Library. Natomiast WASZE relacje służą do zohydzenia i obrzydzenia innym konretniej religii SJ o czym świadczy następujący cytat z "WAS":

Ja też się cieszę, że takie filmy się ukazują. Może dzięki temu część potencjalnych zainteresowanych będzie chciała oszczędzić sobie poniżenia, brnięcia w absurdy i traumy na pół życia.

http://watchtower.or...s...st&p=104636
Dostrzegasz różnicę? Pytanie retoryczne....

A co do upubliczniania takich filmów, pomijając piublikowanie nazwisk i twarzy bez ich zgody, dobrze że się pokazują takie filmy. Do tej pory wszsytkie nietaktowne zachowania starszych, ich nieprzygotowanie do piastwania takiego przywileju, brak wiedzy, brak taktu i wczuwania się w połozenie było ukrywane, było tajemnicą poliszynela, ale cały czas było tajemnicą w "obłoku świadków". może po tym fimie rozsądni bracia się ockną i pomysłą że to nie takie sobie "hop siup" rozmowa z osobą "odchodzącą"...każdy teraz będzie po objerzeniu takiego filmu drżał przed wizytą, czy czasami sam nie będzie sfilmowany....moze będzie sie bardziej starał.

No to może ty będziesz pierwsza osoba która wreszcie przytoczy te "nietaktowne" zachowania starszych w czasie wizyty u Mariusza. Tylko - pliiiiz - nie pisz o WRAŻENIACH tylko przytocz te słowa, zacytuj, dokonaj analizy, skrytykuj itd. Chetnie o tym porozmawiam z tobą lub z komkolwiek. BO na razie to chyba tylko ja niemal całościowo przeanalizowałem, omówiłem , zacytowałem konkretne słowa z rozmowy u Mariusza. Pozostali jak widzę ZAKRZYKUJA ten wątek stwierdzeniami, że starsi byli nieprzygotowani, nietaktowni a nawet złamali zasady obowiązujące w zborze. Po kolei te twierdzenia nie wytrzymały krytyki, co widać już po pstach huberta, który teraz już nie dowodzi koniecznosci zastosoania procedur z mat. 18 tylko wcina się w rozmową nie wiedząc skąd sie co wzięło.

#194 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-11-07, godz. 21:49

Ewangelia wg Mateusza:

15 „Jeśli zaś twój brat popełni grzech, idź i jego winę odsłoń między tobą a nim samym. Jeśli cię posłucha, pozyskałeś swego brata. 16 Ale jeśli nie posłucha, weź ze sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby każda sprawa mogła być potwierdzona ustami dwóch lub trzech świadków. 17 Jeżeli ich nie posłucha, powiedz zborowi. Jeśli nie posłucha nawet zboru, niech będzie dla ciebie po prostu jak człowiek z narodów i jak poborca podatkowy.

Jak WYRAŹNIE widać słowa Jezusa mówią, że jak Ktoś zobaczy kogoś grzeszącego, to natychmiast powinien powiadomić starszych zboru, którzy powinni pójść napomnieć grzesznika i zwołać komitet sądowniczy. A jeśli ktoś w powyższych słowach naszego Pana Jezusa doczytał się czegoś innego to nie potrafi czytać ze zrozumieniem :)

czyli natchnieni bracia piszący przekład Nowego świata z którego pochodzi cytat powyzszy , źle przetłumaczyli, po czym podali inne wyjaśnienie na łamach swoich czasopism :) a bezwolna gawiedź z rozdziawionymi gębami przyjęła tłumaczenie :) Nie dociekając dlaczego inaczej w Bibli stoi a inaczejCK tłumaczy :) No ale CK zawsze inaczej tłumaczy więc gawiedź już w znieczulicę obrosła przyzwyczaiła się :) To i się nie dziwi :) A jeszcze się rzuca w obronie jak ..... w betoniarce :) Elihu tylko sobie guza nie nabij :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#195 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-11-07, godz. 22:01

Elihu dzięki, że jesteś z nami. Czyż nam trzeba jeszcze więcej niż tak szczere słowa miłości świadka Jehowy? Czerpmy z tak pięknych wyrazów miłości jaką obdarza innych ludzi ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#196 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-11-07, godz. 22:05

Gdyby nie wasze pełne "miłości" komentarze to może czasami pomyślałbym co dobrego może zaoferować świat odstępców,
Ale wyraźnie widzę że macie tylko bagaż dewiacji.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#197 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2008-11-07, godz. 22:28

No, nie. Z filmu wyraźnie wynika, że - zacytuje starszego wiekiem nadzorcę: "Było świętą tajemnicą, gdzie jestes Mariusz" (jak siedział w pudle). Najwyraźniej żona wstydziła się powiedzieć całą prawdę. I co się z nimi dzieje nikt ze starszych nie wiedział. I znowu potwierdza się fakt, iż to Mariusz i Ewa nie chcieli by ich starsi odwiedzili. Dawali im to do zrozumienia, kłamali, podawali fałszywy adres, co starsi zinterpretowali jako niechęc przed wizytą, więc uznając to, nie odwiedzili ich.

OBCHODZąC 4 RAZY W ROKU MIESZKANIA NIE WIEDZIELI GDZIE MIESZKA? I TAK NAGLE UZNALI żE PRZESTANą SZANOWAć ICH WOLę I JEDNAK WPADLI NA WODę BEZ GAZU

Nie. Starsi nie potraktowali go jakby "zabił lu zgwałcił' tylko jak kogoś, kto pali papierosy, co w zborze SJ robic nie wolno i o czym Mariusz wiedził co najmniej od roku 2001 czyli jakies 7 lat.

WIęC JAK ZWYKLE NIE UDZIELA SIę POMOCY TYLKO STAWIA SPRAWę TAK; JAK SOBIE NIE PORADZISZ TO NIE MA MIEJSCA W śRóD NIEPOSZLAKOWANYCH

No. Kradną, włamują się, gwałcą, handlują bezakcyzy wódą, ale jakoś nie wjechali do pudła, a Mariusz tak. I to go boli. I stąd cała awantura.

CIEKAWY WNIOSEK, TROCHę BEZ SENSU

To teraz juz wiemy, co zrobi Mariusz, jak uzna, żę go żona nie kocha, chociaz mówi, że kocha. Zemści się, i nagra ją jak zdejmuje majtki, dłubie w nosie, obgryza paznokcie a potem wyśle film na youtube.com.

śMIESZNIEJSZE TO BęDZIE NIż SZEżENIE PLOTEK O POWODACH I DOMNIEMANYCH POWODACH WYKLUCZENIA


Ciekawe czy Ewa zdała sobie juz sprawę jakiego pokroju typka ma za męża?

MNIEJ OSOBISTYCH WYCIECZEK WIęCEJ O SPRAWIE


Mnie pytasz? Przeciez to kolaż tekstu jednej paniusi z która dyskutuję. Mamo! jaki ty jesteś ckm....

DYSKUSJA? PODZIWIAM TWoJ KUNSZT, DAWNO NIE WIDZIAłEM TAKIEGO POZIOMU, PEWNIE JESTYś CONAJMNIEJ PIONEREM SPECJALNYM, TAK TRZYMAJ TO POTężNE śWIADECTWO
Brawo. Różnica polega jednak na tym, że tych relacji nie zamieszcza się jako "materiału dowodowego' przeciwko tej czy innej religii, ale jako pokazanie, że można przetrawac prześladowania z każej strony (stosowne cytaty poszujaj sobie na CD Watchtower Library. Natomiast WASZE relacje służą do zohydzenia i obrzydzenia innym konretniej religii SJ o czym świadczy następujący cytat z "WAS":

RACZEJ POWIEDZENIA TEGO CO śWIADKOWIE UKRYWAJą, PRZEKłAMUJą, ZATAJAJą

http://watchtower.or...s...st&p=104636
Dostrzegasz różnicę? Pytanie retoryczne....


No to może ty będziesz pierwsza osoba która wreszcie przytoczy te "nietaktowne" zachowania starszych w czasie wizyty u Mariusza. Tylko - pliiiiz - nie pisz o WRAŻENIACH tylko przytocz te słowa, zacytuj, dokonaj analizy, skrytykuj itd. Chetnie o tym porozmawiam z tobą lub z komkolwiek. BO na razie to chyba tylko ja niemal całościowo przeanalizowałem, omówiłem , zacytowałem konkretne słowa z rozmowy u Mariusza. Pozostali jak widzę ZAKRZYKUJA ten wątek stwierdzeniami, że starsi byli nieprzygotowani, nietaktowni a nawet złamali zasady obowiązujące w zborze. Po kolei te twierdzenia nie wytrzymały krytyki, co widać już po pstach huberta, który teraz już nie dowodzi koniecznosci zastosoania procedur z mat. 18 tylko wcina się w rozmową nie wiedząc skąd sie co wzięło.


SWOJą DROGą TEż NAS ZASYPUJESZ SWOIMI WRAżNIAMI PONAD TO TO śWIADKOWIE MóWIą O SWEJ WYJąTKOWOśCI I NAPRAWDę JESTEśCIE WYJąTKOWI
TAK TRZYMAć BRACIE A MOżE SIOSTO , BO SIę NIE ZORIENTOWAłEM


Gdyby nie wasze pełne "miłości" komentarze to może czasami pomyślałbym co dobrego może zaoferować świat odstępców,
Ale wyraźnie widzę że macie tylko bagaż dewiacji.


Pozostań tam gdzie jesteś, jak powiada pismo :"każdy na swoim miejscu"

Użytkownik dawid1234 edytował ten post 2008-11-07, godz. 22:29


#198 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-11-08, godz. 10:49

Gdyby nie wasze pełne "miłości" komentarze to może czasami pomyślałbym co dobrego może zaoferować świat odstępców,
Ale wyraźnie widzę że macie tylko bagaż dewiacji.






Nie ma się czemu dziwić. Ze świecą szukać człowieka, który miałby głębszą styczność ze SJ i pozostałby normalny :rolleyes:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#199 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2008-11-08, godz. 11:40

Gdyby nie wasze pełne "miłości" komentarze to może czasami pomyślałbym co dobrego może zaoferować świat odstępców,
Ale wyraźnie widzę że macie tylko bagaż dewiacji.

Dewiacja społeczna
[edytuj]
Z Wikipedii
Skocz do: nawigacji, szukaj
Palenie tytoniu w miejscu gdzie jest to zabronione jest przykładem dewiacji

Dewiacja społeczna – odchylenie od reguł działania społecznego, postępowanie niezgodne z normami a także z wartościami przyjętymi w społeczeństwie lub w grupie społecznej. Zachowania dewiacyjne nie są jednoznacznie interpretowane i ich określenie jest zależne od przyjętych systemów normatywnych w danym społeczeństwie. W niektórych ujęciach teoretycznych definiowane jest relatywistycznie jako zachowanie, które zostało przez społeczność zdefiniowane jako dewiacyjne. Pojęcie to upowszechniło się wpierw w socjologii amerykańskiej, dla odróżnienia od określenia patologii.

Jednym z pierwszym przedstawicieli nauk społecznych, którzy podejmowali problem odstępstw od norm, był Émile Durkheim, który w pracy Zasady metody socjologicznej poświęcił jeden rozdział na kwestię odróżniania faktów normalnych i patologicznych, gdzie pisał , że "o fakcie społecznym nie można tedy powiedzieć, że jest normalny dla określonego rodzaju społecznego, jeżeli się nie doda, jaką równie określoną fazę rozwojową mamy na myśli. W rezultacie, aby wiedzieć, czy faktowi przysługuje ta nazwa, nie wystarczy obserwować, w jakiej fazie występuje u większości społeczeństw danego rodzaju, lecz trzeba również brać pod uwagę odpowiednią fazę ich ewolucji". [1] Przy określaniu normalności nie podkreślał też aspektu moralnego: "Przede wszystkim zbrodnia jest normalna, ponieważ społeczeństwo bez zbrodni jest niemożliwe".[2] Odnosił się w tym przypadku do normalności, jako powszechności zjawisk w społeczeństwie.

świadkowie nie są dewiantami

#200 Scavender

Scavender

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano 2008-11-08, godz. 14:40

Nie ma się czemu dziwić. Ze świecą szukać człowieka, który miałby głębszą styczność ze SJ i pozostałby normalny rolleyes.gif


zależy co się rozumie przez głębszą styczność ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych