Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ksiądz a starsi zboru


  • Please log in to reply
218 replies to this topic

#161 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2008-11-05, godz. 22:45

Tak trzymać, braciszkowie. Zrażacie do siebie coraz więcej normalnych ludzi. I nie powiem, żebym rozpaczał z tego powodu :P


W całej tej patologii zauważam dokładnie ten sam sam plus :)
Może to niezbyt uprzejme i brutalne z mojej strony ale popieram w pełni -> niech psychole pchają się do organizacji a reszta niech wychodzi :)
I wszyscy będą szczęśliwsi :) :)
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#162 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-11-06, godz. 06:23

Zdaje się, że prawdziwy świadek Jehowy nie mógłby napisać, że to Jehowa dał buszującego po odstępczym forum... Jesteście obaj kryptoodstępcami


Próbujesz zdyskredytować mnie używając systemu wartości którego sama nie uznajesz. Co za przewrotność !
A wracając do tego Mariusza. Już przed wizytą starszych zaplanował że to nagra bez ich wiedzy i puści w świat bez ich zgody.
Pytanie: Czy chcielibyście aby wobec was, wasi przyjaciele stosowali równie nieczyste metody ?
Bracia przyszli mu najpierw pomóc, ale gość był zbyt dumny, on chciał przede wszystkim wykazać cudze błędy, nie swoje. Kiedy został ŚJ zgodził się z poglądem, że palenie jest szkodliwe i niegodne. Teraz zmienił swoje poglądy i złamał reguły.
Oni po prostu nie mieli innego wyjścia.

Użytkownik P.K.Dick edytował ten post 2008-11-06, godz. 06:24


Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#163 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-11-06, godz. 06:52

Widze, ze temat zasluzyl na nowe miano dyskusjii moderowanej... nie bylo mnie jeden dzien, moze dwa a tu tyle nowego..... nawet Mariusz stal sie tlem do wymiany chrzescijanskich oznak milosci i zachet.....

Jestem pod wrazeniem wypowiedzi elihu....... naprawde...... jako czlonek chrzescijanskiej spolecznosci braci myslalem ze mm to juz za soba a tu sie okazalo ze nie... co mam na mysli?
Elihu obudzil we mnie wstyd za zachowanie innych braci.. Mariusz i jego papieroski czy nwet to wiezienie staly sie mniej wazne.. cuz ludzkie to i nic wiecej.. nie o n pierwszy i nie ostatni..... Jesli szkodzil szkodzil sobie..
Ale Elihu to cos innego..... wyzal sie na mnie, no i na innych tez..... ilez w tym milosci, Boze widzisz a nie grzmisz!!!!!!

Moze i upadlem (cytujac Elihu) w swoim postepowaniu ale pociesza mnie mysl ze nie upadlem tak nisko by stracic szacunek dla innych ludzi , ktorzy mysla i czuja inaczej.
Nie wyprala tego we mnie Matka organizacja... bymiec zrozumienien dla przeciwnika w rozmowie .. elihu ucielesnia swe nienawisci ... dla niego Hubert jest zlem wcielonym bo nie mysli jak on czyli jak organizacja. Iszbin nastepny filar niegodziwego szatanskiego swiata.. itd itp.....
Jezus nakazal nam milowac nieprzyjaciol naszych..... choc mi juz ie po dordze z organizacja ( co nie znaczy ze nie po dordze mi z moimi bracmi) to mdli mnie jesli pomysle ze kiedys ktos mogl mnie tak odbierac jak ja teraz odbieram Elihu.....
Lojalnosc wyparla wszelkie inne postawy moralne w nim..... zero niweau, tylko dobic, skopac... jesli mialbym sie sposluzyc przyköladem z innego watku to Panie Janie L. respekt za okazanie wzgledengo szacunku dla uczestnikow dysputy.....
Elihu nawet jego przebil.... wbil ostatni gwozdz do trumny mojej odrazy jaka mam dla mahiny organizacji... dla tego mlyna kruszacego charaktery i ludzkie odruchy......
Na swoj sposob powinienem byc wdzieczny

Ps. pozdrowniena dla JB
[font=Tahoma]

#164 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-11-06, godz. 07:32

Muszę uzupełnić swoją wypowiedź sprzed 2 dni.

P.K.Dick też napewno nas wszystkich kocha, a okazuje to tak, jak go nauczono w zborze. Nie wymagajmy zbyt wiele.

#165 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-11-06, godz. 07:46

Bracia przyszli mu najpierw pomóc, ale gość był zbyt dumny

A oświeć nas czym objawiła się ta pomoc? Przez 3 lata nie po drodze im było do Mariusza, wpadli do niego i... i na komitecik od razu. To ma być pomoc? Zajefajna ;)

A co do tekstów Elihu to szkoda czasu na odpowiedzi. Sam o sobie wydaje świadectwo i chwała mu za to bo widać tą miłość świadków!!! ;) Ale do jednego się ustosunkuję. Ja, kiedy znam osobę nawet dość krótko, kiedy nawiązałem z taką osobą relacje sympatii, kiedy wpadam gdzieś nawet na jeden dzień, to ja "pogański" katol staram się dorwać kontakt do osoby w danej miejscowości i jeśli jest choć godzinka czasu to chętnie się spotykam, nawet jak zapierniczam z tobołami, nie potrzebuję zaproszenia tylko sam daje znać. I czekam na odpowiedź drugiej strony czy też jej pasuje. To nie problem, tylko czasami komuś musi sie chcieć... jak widać "standardy" wśród świadków są na "bardzo wysokim poziomie" nieokreślonej etykiety. Można pogratulować. Tylko dlaczego mam nieodparte wrażenie, że to co mi świadkowie mówią na ulicach i nie tylko o "miłości" panującej w zborach i tym podobne memoriały... zaprzeczają temu co obejrzałem i nie raz już miałem okazję obserwować. A może ja, katol, mam klapki na oczach i powinienem zrobić sobie "reset" żeby oświeciło mnie czym jest "miłość bliźniego"??? Ale jeżeli tak ma wyglądać miłość wśród świadków... to ja już wole to ciepło, przyjaźń i serdeczność wśród światusów!!! B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#166 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-11-06, godz. 08:50

Tylko dlaczego mam nieodparte wrażenie, że to co mi świadkowie mówią na ulicach i nie tylko o "miłości" panującej w zborach i tym podobne memoriały... zaprzeczają temu co obejrzałem i nie raz już miałem okazję obserwować. A może ja, katol, mam klapki na oczach i powinienem zrobić sobie "reset" żeby oświeciło mnie czym jest "miłość bliźniego"??? Ale jeżeli tak ma wyglądać miłość wśród świadków... to ja już wole to ciepło, przyjaźń i serdeczność wśród światusów!!! B)

Pawełku, dobrze, że mówisz to TY, który nigdy świadkiem nie byłeś. Bo w naszym przypadku, zawsze będziemy tymi rozgoryczonymi grzesznikami, którzy się mszczą na organizacji....
Fajnie, że tę warunkową miłość widać dokładnie z każdej strony.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#167 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-11-06, godz. 09:30

Jak to dobrze że Jehowa dał takich serdecznych starszych i takich elokwentnych mówców jak Elihu.

Nawet czytając takie odstępcze forum, można znaleść wypowiedzi braci które mogą zbudować.

Elihu elokwentny?? :lol: Wiec niech wykorzysta swoj talent ku chwale Jehowy i przemawia w ten sposob na zgromadzeniach. Jesli Ciebie wypowiedzi na takim poziomie buduja, to wspolczuje.
Dołączona grafika

#168 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2008-11-06, godz. 09:38

Anu Elihu czerpie jak widać "argumenty" garściami, ale chyba głównie ze "słownika epitetów" ;) Przynajmniej ludzie zobaczą ciekawą stronę świadków B)



już całkiem poważnie
tak emocjonalne wymiany zdań pokazują schematy, według których, odpowiadają świadkowie
nie słyszałem nigdy by w rozmowie lub tu na forum ktoś przedstawiający się jako świadek przyznał:
"tak w tym nie mamy / nie mam racji"
jeśli mowa o chrzczeniu dzieci to pada stwierdzenie
Po stylu głupot jakie piszesz widzę że nie masz pojęcia Kościele katolickim. Ja dla odmiany byłem ministrantem. Popatrz na te biedne dzieci w białych sukienkach i zastanów się jaką krzywdę im się wyrządza skazując na kontakty
jeśli będziemy próbować dowiedzieć się jakimi wartościami kierują się w swoich wypowiedziach i czynach to usłyszymy:
"Próbujesz zdyskredytować mnie używając systemu wartości którego sama nie uznajesz. Co za przewrotność !"
dlatego podtrzymuję zdanie o sposobie działania tych ludzi że: cel uświęca środki

#169 dadi

dadi

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 47 Postów
  • Lokalizacja:pomorskie

Napisano 2008-11-06, godz. 10:53

Cytat(pawel r @ 2008-11-05 21:53)
Anu Elihu czerpie jak widać "argumenty" garściami, ale chyba głównie ze "słownika epitetów" Przynajmniej ludzie zobaczą ciekawą stronę świadków

Elihu poprostu ma bardzo płodny organ. Ale napewno nie jest nim mózg.

#170 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-11-06, godz. 12:25

Ten 30 minutowy film lepiej oddaje kwestie zasadniczą.

Po prostu kolesia przymkneli, a zbór składający się z najwspanialszych ludzi, najwspanialszych przyjaciół, z miedzynarodowego miłującego braterstwa i starszych czule opiekujących się każdym z braci, mial zwyczajnie głęboko w d...ie żonę Mariusza. Byli zajęci swoimi - ziemskimi - sprawami i g... ich obchodziło, co się dzieje z Mariuszem, a szczególnie jego żoną. Potem wrócił z nabytym nałogiem - papierosami. A starsi potraktowali go, jakby przynajmiej zabił jakąś kobietę, zgwałcicł i zjadł (kolejność dowolna) i wtedy na beszczelnego przyszli mu ,,pomagać''! Jakby tego mało, Mariusz doskonale wiedział (i chyba to tez upubliczni), jakie machloje, świństwa robią inni, a starsi wiedząc to nie kiwają palcem. No i zwyczajnie się niebagatelnie wk***ił na tych najwspanialszych ludzi, przyjaciół na świecie czyli na raj duchowy - dwulicowy, bezduszny i sk***ysyński. I pierd... drzwiami. Ja bym tez tak zrobił. Amen.



PS

Każde przeklenstwo jest tu na miejscu. Prosze nie szatkowac mi wypowiedzi. 

Ciekawi mnie, czy żona Mariusza tez olała tę bandę d...ków? 

Użytkownik ISZBIN edytował ten post 2008-11-06, godz. 12:45


#171 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-11-06, godz. 12:39

To właśnie cały czas starałem się powiedzieć co Iszbin :rolleyes: Ale dla współczesnych faryzeuszy, których przedstawiciel udziela się również w tym wątku, ważniejsze są jakieś p..lone niuanse (też sobie poprzeklinam ;) ), a mniej istotne dobro człowieka (no ba - siostry i brata), którym może dziać się krzywda.

A teraz włączamy stoper i czekamy na odpowiedź typu: "Mariusz sam sobie winien, bo złamał zasady". Ja o słupie, a ktoś inny o... marchewce :P

Użytkownik brat_jaracz edytował ten post 2008-11-06, godz. 12:41

"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#172 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-11-06, godz. 13:54

Niestety myliśz sie. Nie chodzi tu o to, że wasze relacje są anonimowe. Tylk o to co juz napisałem ale nie pojęłaś. Wiec powtórze: Wasze relacje , opowieści nie są bez znaczenia, bo nie wiadomo czy sa prawdziwe. One są bez naczenia, bo są jednostronne, subiektywne. Nie weryfikowalne z powodu niemożności dowiedzenia się jak na daną sprawę zapatruje sie ta druga strona.


W związku z tym,że mój wczorajszy ostatni post nie zapisał się w całości, a dziś nie mogę go edytować, chcę dodać jeszcze mały komentarz do powyższej wypowiedzi elihu. ŚJ uwielbiają wszelkie doświadczenia, relacje z życia innych braci, pełno ich w literaturze, na kongresach, opowiada się je także na spotkaniach towarzyskich, im bardziej dramatyczne tym lepiej: jak to źle się żyło bratu/siostrze w świecie, jak poznali prawdę i byli za to prześladowani przez bliskich, kapłanów kościoła katolickiego, protestanckiego tudzież szamana w wiosce...WSZYSTKIE te relacje są jednostronne, subiektywne, nieweryfikowalne, nie mamy możliwości poznania zdania drugiej strony, no i nie wiemy czy są prawdziwe.

Użytkownik malinowa7 edytował ten post 2008-11-06, godz. 13:54


#173 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-11-06, godz. 16:49

WSZYSTKIE te relacje są jednostronne, subiektywne, nieweryfikowalne, nie mamy możliwości poznania zdania drugiej strony, no i nie wiemy czy są prawdziwe.

Tak samo jak cała literatura świadków jest jednostronna subiektywna i nieweryfikowalna bo nie mamy możliwości zapytania Boga czy faktycznie ją natchnął poprzez swojego Ducha :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#174 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-11-06, godz. 17:04

Powtarzam pytanie, na króre nikt nie umiał do tej pory odpowiedzieć:
Pytanie: Czy chcielibyście aby wobec was, wasi przyjaciele stosowali równie nieczyste metody ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#175 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-11-06, godz. 17:07

Dick, pytanie jest bezzasadne, PRZYJACIELE nie stosują takich metod!
nie potrafiłam uwierzyć.......

#176 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-11-06, godz. 17:09

Macie tylko wrogów ?
Kim więc jest Mariusz, bo w/g mnie... jakimś dwulicowym szpiegiem.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#177 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2008-11-06, godz. 17:12

Powtarzam pytanie, na króre nikt nie umiał do tej pory odpowiedzieć:
Pytanie: Czy chcielibyście aby wobec was, wasi przyjaciele stosowali równie nieczyste metody ?


na czym polega nieczystość?
powiedział Mariusz że nagrał by przedstawić w Nadarzynie, w odpowiedzi usłyszał że nie mają nic do ukrycia.
gdzie nieczystość?
czy nie powiedziano co powiedziano w ukryciu rozgłoszą?

#178 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-11-06, godz. 17:15

Jeśli nie wiesz na czym polega nieczystośc, wyedukuj się a potem pisz...

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#179 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2008-11-06, godz. 17:26

Powtarzam pytanie, na króre nikt nie umiał do tej pory odpowiedzieć:
Pytanie: Czy chcielibyście aby wobec was, wasi przyjaciele stosowali równie nieczyste metody ?

o co pytasz? i jaki to ma związek ze sprawą?
po pierwsze to nie byli przyjaciele Mariusza?
po drugie metody tzn. nagranie nie jest nieczyste. Nieczysta jest świnia.
po trzecie sami starsi powiedzieli że nie mają nic do ukrycia
po czwarte skoro nie mają to zgodzili się na upublicznienie
po piąte może jakiś cytat z literatury o nieczystych metodach
po szóste piszę a ciekaw jestem Twojej dedukcji

Użytkownik dawid1234 edytował ten post 2008-11-06, godz. 17:39


#180 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-11-06, godz. 17:36

Czyim jesteś produktem dawid1234 ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych