Skocz do zawartości


Zdjęcie

AKT APOSTAZJI by ANDREAZZ


  • Please log in to reply
139 replies to this topic

#41 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-04-02, godz. 15:28

Jak pójdziesz, to może będziesz miał okazję komuś powiedzieć jaki był powód twojego odejścia. Albo może sprostować ogłoszenie.


Czesiek wątpię w to <_<

Andreazz ja bym na Twoim miejscu nie poszła (sama nie byłam też na zebraniu, kiedy ogłaszano moje odłączenie). Po co masz im cokolwiek udowadniać, pokazywać ?? Ty wiesz dlaczego odszedłeś, Bóg też wie (jeśli istnieje, a wiem, że Ty w niego wierzysz :) ) i zapewne Twój jedyny przyjaciel, o którym pisałeś.

#42 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2009-04-02, godz. 16:49

Muszę pójść! Będzie mnie to dużo kosztowało zdrowia, ale tak jak napisał Czesiek- chcę dać świadectwo. Nie mam się czego obawiać- poza zabójczym wzrokiem- pokaże tym, którzy rzucili mi to wyzwanie, że znam swoją godność i pójdę jej bronić. Dziękuję Wam wszystkim, bo Wy daliście mi siłę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kasztanowa, nawet nie chcieli mnie wysłuchać! Został mi jeden przyjaciel.

każde ogłoszenie o wykluczeniu czy odejściu w moim zborowym życiu było krótkim owieszczeniem. i koniec. o ile dobrze sobie przypominam chyba zadnej osoby ogłaszanej nie było na zebraniu, mnie też zresztą....ale tak sobie myslę jak by zareagowali bracia gdyby po ogłoszeniu , dana osoba wstała i powiedziała na głos że sprawa przedstawia się inaczej. że nie znane sa fakty zwiazane z daną osobą i ona chce to teraz wyjaśnic....

z mojej autopsji pewnie zniesmaczony brat stojacy na podium powiedzałby ze to nie jest tematem zebrania i prosze to wyjaśnic na OSOBNOŚCI jak zwykle .

#43 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-04-02, godz. 17:25

Muszę pójść! Będzie mnie to dużo kosztowało zdrowia, ale tak jak napisał Czesiek- chcę dać świadectwo. Nie mam się czego obawiać- poza zabójczym wzrokiem- pokaże tym, którzy rzucili mi to wyzwanie, że znam swoją godność i pójdę jej bronić. Dziękuję Wam wszystkim, bo Wy daliście mi siłę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kasztanowa, nawet nie chcieli mnie wysłuchać! Został mi jeden przyjaciel.

A przy okazji dałbyś radę nagrać to na dyktafon lub telefon? ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#44 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-02, godz. 18:18

Pójdę i mam zamiar nagrać to na dyktafon. Nie robię tego dla nich, ale dla siebie. Do końca chcę swoją postawą wykazać, że obstaję przy tym, co postanowiłem i nie jestem zatwardziałym grzesznikiem, który musi się wstydzić i chować. Poza tym chcę mieć pewność, że ogłoszą to w sposób zgodny z prawdą.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#45 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-04-02, godz. 18:28

Pójdę i mam zamiar nagrać to na dyktafon. Nie robię tego dla nich, ale dla siebie. Do końca chcę swoją postawą wykazać, że obstaję przy tym, co postanowiłem i nie jestem zatwardziałym grzesznikiem, który musi się wstydzić i chować. Poza tym chcę mieć pewność, że ogłoszą to w sposób zgodny z prawdą.



powiedz jaki zbór, tzn jaka ulica i ktora godzina i co tam powinienem jeszcze wiedziec, to moze tez pojde, jesli zdrowie pozwoli

#46 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-02, godz. 18:39

Zbór Gdańsk Dolne Miasto, sala przy Trakcie Św. Wojciecha, godz 18.00 :) Zapraszam serdecznie :P

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#47 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-04-02, godz. 18:53

masakra, nie wiem gdzie to, a moja wiedza mowi mi tylko tyle, ze trakt jest strasznie dlugi

to jakas poludniowa czesc starowki?

#48 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-02, godz. 19:11

To na Oruni, jak się jedzie w stronę Pruszcza Gdańskiego - główna trasa. Druga w lewo za ul. Sandomierską.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#49 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-04-02, godz. 19:14

oj, na orunie sie nigdy nie zapuszczalem, to musze spasowac :)

#50 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-04-03, godz. 08:38

oj, na orunie sie nigdy nie zapuszczalem, to musze spasowac :)

To dogadajcie sie i spotkajcie przed w jakims znanym dla Was miejscu i pojdzcie tam razem. AndreaZZowi napewno bedzie razniej jak z nim pojdziesz.

Z mojego doswiadczenia wiem ze komunikat bedzie prosty: "X (imie) X (nazwisko) nie jest juz swiadkiem Jehowy". Ot tyle jesli zbierzesz sie na odwage to mozesz wstac i powiedziec na glos prawde ;)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#51 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2009-04-03, godz. 13:19

Zbór Gdańsk Dolne Miasto, sala przy Trakcie Św. Wojciecha, godz 18.00 :) Zapraszam serdecznie :P

chyba żartujesz! Ja tam niedaleko mieszkam! od ok. półtora roku.

To na Oruni, jak się jedzie w stronę Pruszcza Gdańskiego - główna trasa. Druga w lewo za ul. Sandomierską.

Jak będę wracała z pracy dzisiaj to zrobię zdjęcie na komórce i prześlę linkiem ( o ile bedę umiała bo jestem atechniczna niestety) Mam nadzieję, że wiem o jaką salę chodzi. Troche zakamuflowana, ale byłam tam kiedyś. tak z 5 lat temu.
Teraz prawie codziennie koło niej przejeżdzam, jak jadę z pracy do domu...jaki ten świat mały Andrea he he

#52 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-04-03, godz. 16:14

Masakra, dzis mnie tak zaatakowalo, ze dopiero wstalem i patrze, ze nawet nie zdaze na zaden autobus na orunie


zapalenie zatok jest złe, coz, przykro mi Andreas, ale mnie zmogło.

#53 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-03, godz. 17:55

Właśnie wróciłem z zebranka :)

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#54 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-04-03, godz. 17:59

masz nagranie?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#55 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-03, godz. 18:08

Mam. Trwa całe 22 sekundy. W 22 sekundy określa się ponad 15 letnią służbę człowieka w organizacji jednym niedługim zdaniem. Dziękuję wszystkim na tym forum - bez względu na to, w czym się zgadzamy a w czym nie, a może nieraz ostro sprzeczamy- to dzięki Wam wszystkim zebrałem się na odwagę, żeby tam pójść.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#56 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-04-03, godz. 20:40

Trzymaj sie, dasz rade :)

#57 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-04-03, godz. 21:26

Mam. Trwa całe 22 sekundy. W 22 sekundy określa się ponad 15 letnią służbę człowieka w organizacji jednym niedługim zdaniem. Dziękuję wszystkim na tym forum - bez względu na to, w czym się zgadzamy a w czym nie, a może nieraz ostro sprzeczamy- to dzięki Wam wszystkim zebrałem się na odwagę, żeby tam pójść.


Andrea_ZZ,mysle,ze to ich zachowanie utwierdziło cie w przekonaniu,ze twoja decyzja byla bardzo sluszna. :)

Nie zaluj niczego,tylko strzepnij proch ze swego obuwia i ciesz sie wolnością w Chrystusie. :)

Zycze ci wszystkiego dobrego na nowej drodze życia,organizacje potraktuj jak niewazny epizod w życiu,nie obwiniaj sie o nic,bo szkoda zdrowia.Poprostu,PRZEMINEŁO Z WIATREM. :)
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#58 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-04-03, godz. 21:32

Andrea, dopiero teraz przeczytalam ten watek, bardzo ciekawa i poruszajaca historia.
Jak sie czujesz teraz?
Dołączona grafika

#59 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-04-03, godz. 22:20

AndreaZZ, ja także jestem ciekawy Twojego samopoczucia. :)
I jeszcze raz gratuluję opuszczenia religii fałszywej :)

a co do długości nagrania: :) nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, jak wielki zaszczyt Ciebie kopnął :) chłopie, 22 sekundy? :) to jak odznaczenie orderem Bohatera Związku Radzieckiego :)

mnie poświecono 2-3 sekund. "Mój" komunikat (wg pisemnego oświadczenia Nadarzyna) brzmiał "Sebastian Andryszczak odłączył się od świadków Jehowy". Siedem słów, koniec kropka. Jeżeli Tobie poświecono 7-8x więcej czasu niż mnie, to czuj sie odznaczony!

#60 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-03, godz. 23:13

Chciałbym podziękować następującym forumowiczom (kolejność przypadkowa): Ida, Kasztanowa, Sebastian A., Agape, Rhundz, Sk8erboy, A Kloo, Novanna, Malinowa 7, Qwerty, Czesiek, Augustusgermanic, Szulamitka, KBM, aPsik, Quster i wszystkim innym, których przez zawodną pamięć nie wymieniłem- za słowa wsparcia, które miałem przyjemność odczytać od samego początku mojej obecności na tym forum. Nigdy Was nie spotkałem osobiście, ale to, czego mogłem od Was doświadczyć w postach, to niesamowite wsparcie, które pomogło mi w najcięższych chwilach mojej drogi. Opiszę po krótce, jak wyglądało moje pojawienie się na ostatnim zebraniu. Gdy wszedłem do sali, nadzorca zboru zapytał mnie (był przy wejściu), czy chcę z nimi porozmawiać. Odparłem, że nie mam im nic do powiedzenia, tylko chciałbym, by przy ogłoszeniu poprawnie wymówiono moje nazwisko (najczęścij wymawiają je 'Okrój' zamiast 'Okroj'). Niektórzy bracia dziwili się, że po tak długim czasie mnie widzą. Gdy się pytali, co u mnie- odpowiadałem, że dowiedzą się z ogłoszenia. Dwóch braci starszych, którzy jakiś czas temu mieli u mnie "wizytę pasterską"- nawet mi nie spojrzeli prosto w oczy, tak jakby mnie nie było. Komunmikat brzmiał: "Andrzej Okroj nie jest już świadkiem Jehowy". To wszystko, żadnego wersetu. Jak się z tym czuję? Wspaniale! Akurat na tym zebraniu mówiono o osobach, które mają wątpliwości co do tego, że nie wszystko co przepowiadał niewolnik się spełniło. Mówiono o takich osobach, by je unikać, ponieważ mogą zasiewać wątpliwości. Więc moje ostatnie zebranie miało wymowną puentę :)

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych