Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie

D逝gie w這sy i d逝ga broda

• Please log in to reply
269 replies to this topic

#61 White Death

White Death

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 243 Post闚

Napisano 2006-03-20, godz. 17:27

Czy s jakei zdj璚ia w literaturze braci z brodami b康 d逝gimi w這sami?

W "Przebud嬈ie" z drugiej po這wy lat 90 tych jest na ok豉dce posta ( bodaj瞠 rysunek ze zdj璚ia) nowoporz康kowego brata chyba oraj帷ego ziemi, w tle jaki ci庵nik.
Brat tam ma brod.
Numeru nie chce mi si szuka, po prostu pami皻am 瞠 co takiego by這.
Przeto odrzuciwszy fa連z, m闚cie prawd ka盥y ze swym bli幡im. Efezjan 4:25a
To za powinni軼ie czyni: M闚cie prawd jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pok鎩! Zach 8:16

#62 anonim

anonim

Początkujący (1-50)

• Cz這nkowie
  • Pip
  • 17 Post闚

Napisano 2006-03-20, godz. 17:35

hmm
A mog豚y troszke dok豉dniej..
nie mam ochoty przegl康ac wszystkich przebud盧ie si od 95 roku w wzwy

#63 White Death

White Death

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 243 Post闚

Napisano 2006-03-20, godz. 17:39

hmm

No w豉郾ie ja te :)
Cho to by這 na ok豉dce, ale to i tak ok. 60 ok豉dek do przejrzenia... ee uwierz mi na s這wo :D
To za powinni軼ie czyni: M闚cie prawd jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pok鎩! Zach 8:16

#64 anonim

anonim

Początkujący (1-50)

• Cz這nkowie
  • Pip
  • 17 Post闚

Napisano 2006-03-20, godz. 17:42

aha
na ok豉dce
to zmienia postac rzeczy
bior si do roboty:)

#65 White Death

White Death

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 243 Post闚

Napisano 2006-03-20, godz. 17:55

hmm

No w豉郾ie ja te :)
Cho to by這 na ok豉dce, ale to i tak ok. 60 ok豉dek do przejrzenia... ee uwierz mi na s這wo :D

Nowe przyzywczajenie drug natur cz這wieka. Przecie to by wtedy 2 tygodnik a nie miesi璚znik.. to daje 24x5 lat - :ph34r:

#66 anonim

anonim

Początkujący (1-50)

• Cz這nkowie
  • Pip
  • 17 Post闚

Napisano 2006-03-20, godz. 18:23

ehh
przeszuka貫m ale ni nie znalaz貫m ...

#67 White Death

White Death

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 243 Post闚

Napisano 2006-03-20, godz. 18:37

ehh
przeszuka貫m ale ni nie znalaz貫m ...

Hm.. w latach 93-95 te nie ma.. szukam dalej...

#68 Padre Antonio

Padre Antonio

Ateista

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Post闚
  • P貫:Male

Napisano 2006-03-21, godz. 08:39

ehh
przejaskrawiacie...
To czemu np uczniowie chodz na apele szkolne w garniturach?
czemu na pogrzebach,weselach i innych uroczysto軼iach m篹czyzni s w garniturach a kobiety w eleganckich strojach?
S to po prostu wa積e uroczysto軼i, na kt鏎ych trzeba byc stosownie ubranym.
I podobnie jest z zebraniami...
Ale tak wog鏊e nikt mi nie odpowiedzia na moje pytanie.
Czy s jakei zdj璚ia w literaturze braci z brodami b康 d逝gimi w這sami?

anonim - zebrania nie sa zadna uroczystoscia. Bo jesli tak, to czy wg Ciebie jedne za uroczystoscia "bardziej" a inne "mniej"? Czy studium ksiazki jest mniejsza uroczystoscia, a niedzielne wieksza? Przeciez widac wyrazne rozluznienie stroju oficjalnie poprawnego (sweterek, brak krawatu, etc.)
Pamiatka jest uroczystoscia, to fakt - bracia nawet kupuja nowe stosowne ubrania.
Kongres tez jest swojego rodzaju uroczystoscia, ale biorac pod uwage warunki w jakich jest organizowany, stosowny stroj nie zawsze musi byc pelnym garniturem z zacisnietym krawatem.

Pogrzeby, 郵uby, inauguracje szkolne - zawsze widzisz wszystkich w garniturach na "galowo"? (z tego co pamietam to na apele nie chodzilo sie na galowo)
Bo ja nie i dlatego nie uwazam ze jest to jakims wyznacznikiem. Ciekawe co by Ci powiedzieli ludzie ktorzy by chodzili 3x w tyg na pogrzeby, sluby, a dzieci na uroczystosci szkolne i wymagal bys od nich przebieranek. Przeciez jak na slubie rozluzni sie troche atmosfera to wiekszosc zrywa krawaty i rozpina koszule :)

Dodatkowo w takich okolicznosciach nikt nie uwaza, 瞠 spodnie na kant, koszula ale zamiast marynarki odpowiedni sweterek jest niestosowny, spodnie bez zaprasowanych kantow ale w eleganckim charakterze, latem koszula z krotkim rekawem rozpieta pod szyja bez krawatu, etc.

Ogolnie przyjety jest bardziej elegancki od codziennego ubior i to wszystko.
Osobiscie calkiem niedawno slyszalem komentarz "gorliwego" ze jak ktos nie moze sie przebrac po pracy (np. jeansy i t-shirt) to lepiej zeby nie przychodzil na zebranie ... lol. Cale szczescie, ze m闚ca sprostowal ale widac jakie jest myslenie ...
"Je郵i dojdziesz ostatecznie do tego, 瞠 nie ma Boga, zach皻 do cnoty i odwagi niech b璠zie dla ciebie rado嗆 i przyjemno嗆, jak dawa這 ci samo my郵enie, i mi這嗆 innych, kt鏎 ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#69 brat_jaracz

brat_jaracz

Nadzorca widnokr璕u ;-)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Post闚

Napisano 2006-03-21, godz. 09:46

Trzeba jeszcze uwzgl璠ni nasz szeroko嗆 geograficzn, obyczajowo嗆, kultur itp. To co u nas jest uznane za elegancj, niekoniecznie musi by tak samo odbierane np. w 字odkowej Afryce. I vice versa. A wi璚 stworzenie jakich og鏊no鈍iatowych norm w tym wzgl璠zie to absurd. Podobnie rzecz wygl康a z subiektywnym odczuciem elegancji, kt鏎a nie zawsze musi by to窺ama z krawatem i spodniami w kant.
To oczywiste, 瞠 na wszelkich uroczysto軼iach nalezy zachowywa si godnie i zadba o odpowiedni powierzchowno嗆. Czym jest jednak ta "odpowiednio嗆"? Wielu ludzi b璠zie j rozumia這 na sw鎩 spos鏏. A narzucanie jakich sztywnych norm w tym wzgl璠zie jest przegi璚iem.
"W 鈍iecie panuje sk這nno嗆 do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bo瞠j nie ma ducha niezale積ego my郵enia, a ponadto naprawd mo瞠my ufa tym, kt鏎zy nam przewodz".
Stra積ica z 15 wrze郾ia 1989, s. 23.

"Ka盥y mo瞠 krytykowa, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba si. Dlatego, maj帷 na uwadze, 瞠 ewentualna krytyka mo瞠 by, tak musimy zrobi, 瞠by tej krytyki nie by這, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#70 Fly

Fly

Domownik forum (501-1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 712 Post闚

Napisano 2006-03-21, godz. 10:00

Chcialbym tylko powiedziec, ze absolutnie zgadzam sie z opinia, ze krawat i marynarka nie czynia czlowieka dobrze ubranym. Malo tego, czlowiek w krawacie i marynarce moze wygladac NIECHLUJNIE i tak tez czesto wyglada. Ten nieszczesny krawat i marynarka to jeden z przejawow "stalmudyzowania" organizacji, przynajmniej w Polsce.
Kolejna sprawa: czy idac glosic dobra nowine w barakach zamieszkalych przez tzw. "element" zalozenie krawata nie stworzy niepotrzebnej bariery miedzy glosicielem-krawaciarzem a rozmowca? Czy nie utrudni mu poznania prawdy?
Ostatnia sprawa: Jak sie odmienia KRAWAT? :rolleyes:

#71 brat_jaracz

brat_jaracz

Nadzorca widnokr璕u ;-)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Post闚

Napisano 2006-03-21, godz. 10:07

Odmiana regularna. Istnieje oboczno嗆 w dope軟iaczu, a wi璚 mo積a m闚i i krwata i krawatu, cho ta druga forma raczej brzmi lepiej.

:)
"W 鈍iecie panuje sk這nno嗆 do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bo瞠j nie ma ducha niezale積ego my郵enia, a ponadto naprawd mo瞠my ufa tym, kt鏎zy nam przewodz".

"Ka盥y mo瞠 krytykowa, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba si. Dlatego, maj帷 na uwadze, 瞠 ewentualna krytyka mo瞠 by, tak musimy zrobi, 瞠by tej krytyki nie by這, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#72 anonim

anonim

Początkujący (1-50)

• Cz這nkowie
  • Pip
  • 17 Post闚

Napisano 2006-03-21, godz. 12:29

padre - jak dla mnie to gadasz troch be z sensu :D
ale bez urazy ofkors :)
"zebrania nie sa zadna uroczystoscia" to zdanie w sumie wystarczy, skoro nie jest to dla ciebie nic wa積ego, to r闚nie nie b璠zie dla ciebie wa瞠n ubranie si w odpowiedni spos鏏
"Czy studium ksiazki jest mniejsza uroczystoscia, a niedzielne wieksza? Przeciez widac wyrazne rozluznienie stroju oficjalnie poprawnego" - jak dla mnie nie ma r騜nicy czy p鎩de w sweterku na wyklad czy nie... I jeszcze nigdy nie spotka貫m si z jkaim szykanami z tego powodu... Nie znam 膨dnych sztywnych regu co do ubioru! Je瞠li sa to pros瞠 wyja郾ij mi o co chodzi. Jeszcze raz przypominam chodzi o elegancki, schludny str鎩 - a w dzisiejszych czasach na "ca造m 鈍iecie" w豉郾ie takim strojem jest "garnitur" b康 po prostu koszula.
"Pogrzeby, 郵uby, inauguracje szkolne - zawsze widzisz wszystkich w garniturach na "galowo"?" - to 瞠 nie widac tak ubrancyh os鏏 wcale nie 鈍iadczy o tym 瞠 nie powinny one byc tak ubrane...
"Przeciez jak na slubie rozluzni sie troche atmosfera to wiekszosc zrywa krawaty i rozpina koszule" - a na zebraniu kto ci zabrania zdj帷 krawat??

"Dodatkowo w takich okolicznosciach nikt nie uwaza, 瞠 spodnie na kant, koszula ale zamiast marynarki odpowiedni sweterek jest niestosowny, spodnie bez zaprasowanych kantow ale w eleganckim charakterze, latem koszula z krotkim rekawem rozpieta pod szyja bez krawatu, etc."
Ale tego to ju wog鏊e nie wiedzia貫m, 瞠 powininem mi spodnie na kant :)

pozdro

#73 brat_jaracz

brat_jaracz

Nadzorca widnokr璕u ;-)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Post闚

Napisano 2006-03-21, godz. 13:06

Anonimie, pogratulowa Ci post瘼owego zboru B) . Zapewniam Ci, 瞠 istniej zbory, w kt鏎ych jest OBOWI╴EK noszenia spodni w kant, ZAKAZ przychodzenia na zebraniu w swetrach i NAKAZ noszenia krawata. To nie fikcja, to real.

"Rejs"

#74 anonim

anonim

Początkujący (1-50)

• Cz這nkowie
  • Pip
  • 17 Post闚

Napisano 2006-03-21, godz. 14:33

ALbo 篡je w innym 鈍iecie ale nie spotka貫m si z tego typu zakazami i nakazami w inncyh zborach, czy te zgromadzeniach ;)

#75 sebol

sebol

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Post闚

Napisano 2006-03-21, godz. 14:38

anonim : idz na najbli窺ze zebranie w dresie ;-) to zobaczysz reakcje braci ;-)
"Nie umiem wyobrazi sobie Boga nagradzaj帷ego i karz帷ego tych, kt鏎ych stworzy, a kt鏎ego cele s wzorowane na naszych w豉snych - kr鏒ko m闚i帷, Boga, kt鏎y jest jedynie odbiciem ludzkich s豉bo軼i." A.Einstein

"Religia jest obraz godno軼i ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyni帷ych dobre rzeczy
i z造ch ludzi czyni帷ych z貫 rzeczy
疾by jednak dobrzy ludzie czynili z貫 rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#76 Padre Antonio

Padre Antonio

Ateista

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Post闚

Napisano 2006-03-21, godz. 14:46

anonim - nie wiem gdzie chodzisz na zebrania, ale napewno w bardzo liberalnym zborze. Osobiscie mia貫m zwracana uwage za niestosowne spodnie, sweter i krawat jesli wg starszego takie zachowanie stawalo sie regula a nie wyjatkiem (prosto z pracy, zapomnialem krawata, etc.)
Rozmowa konczyla sie tekstem w stylu: "czy nie mozesz tego zrobic dla Boga i braci? przeciez ktos moze pomyslec ze to akceptujemy, a wiesz jakie sa zalecenia w sprawie stosownego ubioru"

Dodatkowo niech sprobuje sie wylamac pomocnik, pionier albo straszak :) Szybko zostanie upomniany za gorszenie, a jak stwierdzi ze nie bedzie nosil krawata (ani muchy) to moze zostac zdjety z przywileju za brak pokory :)

Czy zebrania sa uroczystoscia? Wg mnie nie, sa za to spotkaniami religijnymi w ktorym nalezy odpowiednio wygladac. Np. zebrania ksiazki z zalozenia sa organizowane w malych grupach zeby sie poznac, zintegrowac, etc., a jesli nie wiesz to w wiekszosci zborow trzyma sie pogladu ze garniak jest wskazany. To po co idea kameralnego spotkania jak wszyscy maja byc "pod krawatem"?
Co innego pamiatka lub wieksze zgromadzenia.
"Je郵i dojdziesz ostatecznie do tego, 瞠 nie ma Boga, zach皻 do cnoty i odwagi niech b璠zie dla ciebie rado嗆 i przyjemno嗆, jak dawa這 ci samo my郵enie, i mi這嗆 innych, kt鏎 ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#77 anonim

anonim

Początkujący (1-50)

• Cz這nkowie
  • Pip
  • 17 Post闚

Napisano 2006-03-21, godz. 14:47

hehe
zauwa篡貫m 瞠 kochacie przejaskrawiac r騜ne fakty...
swoj drog my郵e 瞠 jak bym wpad w dresie i powiedzia 瞠 nie mia貫m czasu na przebranie, 瞠 robota czy co to by wcale nic sie nei sta這 ... :)

#78 Padre Antonio

Padre Antonio

Ateista

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Post闚

Napisano 2006-03-21, godz. 14:49

Ogolnie by sie nic nie stalo, ale jak pisalem wczesniej byli by zapewne tacy, ktorzy zgorszyli by sie takim strojem nie baczac na okolicznosci.

Natomiast jesli chodzi o regule, to nie mowimy o dresie i trampkach, tylko czyms innym niz spodnie na kant, koszula, krawat i marynarka.

#79 brat_jaracz

brat_jaracz

Nadzorca widnokr璕u ;-)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Post闚

Napisano 2006-03-21, godz. 15:24

Anonim, to 瞠 Ty o czym nie s造sza貫, to nie znaczy, 瞠 takie co nie istnieje... Mo瞠 pos逝chaj g這su wi瘯szo軼i os鏏, kt鏎e przyjanmniej na tym forum s wiarygodne... My mo瞠 mamy tendencje do przejaskrawiania, Ty za to — do wybielania.

"Rejs"

#80 anonim

anonim

Początkujący (1-50)

• Cz這nkowie
  • Pip
  • 17 Post闚

Napisano 2006-03-21, godz. 15:46

"Osobiscie mia貫m zwracana uwage za niestosowne spodnie, sweter i krawat jesli wg starszego takie zachowanie stawalo sie regula a nie wyjatki"
No w豉郾ie...regu豉... Mnie osobi軼ie tez by takie co razi這 gdyby kto regularnie przychodzi bez krawata. Przecie co za problem wrzuci do torby, szafki w samochodzi krawat i zawsze a razie czego go za這篡c
Nie mam nic do tego jak kto nie zd捫y no i po prostu jest zle ubrany. Aleco wtedy gdy zdarza sie to co tydzie??
We nie gadaj 瞠 mam tendencje do wybielania bracie jaraczu :D
po prostuy kto musi byc dobry 瞠by kto m鏬 byc z造 :D ( 瘸rt)

U篡tkownicy przegl康aj帷y ten temat: 0

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i, 0 anonimowych