Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie

D逝gie w這sy i d逝ga broda

• Please log in to reply
269 replies to this topic

#81 Padre Antonio

Padre Antonio

Ateista

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Post闚
  • P貫:Male

Napisano 2006-03-21, godz. 17:01

Ok, chyba si nie zrozumieli鄉y. Nie chodzi mi o to, 瞠 regu陰 ma by ubieranie si jak lump, tylko jak nie lubi krawat闚 to ich nie nosz, przy czym ca豉 reszta mo瞠 by "wzorcowo" nienaganna (np. garnitur). Ale w豉郾ie ten dodatek bywa przewa積ie "ko軼i niezgody".
Jesli ktos ma odpuscic swoja wygode i nosic krawat, to dlaczego nie moze to zadzia豉 w drug stron?

M闚isz chyba o takim "dy簑rnym" krawacie, ale z praktyki wiem, 瞠 poza jego obecno軼i na szyi nie jest zbyt wyj軼iowy i wygl康a na ozdob po przej軼iach ;) Dodatkowo taki "dy簑rny" krawat nie koniecznie musi by uniwersalny i do aktualnego stroju b璠zie pasowa jak "鈍ini siod這".
Jesli wiec taki "dy簑rny" krawat ma by dope軟ieniem chrze軼ija雟kiej elegancji to ja wole by nieelegancki :)

Zobacz, 瞠 co do 篡cia prywatnego pozostawia si braciom pewna swobod - bo i jak tutaj kontrolowa - m闚i帷 o "stosownym, schludnym i czystym ubraniu".
Jakie to ubranie? Oficjalnie np. m篹czy幡i prezentowani w publikacjach b璠帷 na totalnym luzie s ubrani w jeansy, spodnie z materia逝 bez kant闚, a do tego maj polo lub koszul bez krawata. Normalnie szczyt luzu :) ale jednak pozostawiono pewn swobod.

Natomiast w sprawie zebra i innych spotka oficjalnych WTS traci zaufanie co do poczucia estetyki i dobrego smaku swoich wiernych ... w豉郾ie dlatego mi osobi軼ie to nie odpowiada :rolleyes: .
"Je郵i dojdziesz ostatecznie do tego, 瞠 nie ma Boga, zach皻 do cnoty i odwagi niech b璠zie dla ciebie rado嗆 i przyjemno嗆, jak dawa這 ci samo my郵enie, i mi這嗆 innych, kt鏎 ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#82 Fly

Fly

Domownik forum (501-1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 712 Post闚

Napisano 2006-03-21, godz. 17:11

Jakie to ubranie? Oficjalnie np. m篹czy幡i prezentowani w publikacjach b璠帷 na totalnym luzie s ubrani w jeansy, spodnie z materia逝 bez kant闚, a do tego maj polo lub koszul bez krawata. Normalnie szczyt luzu :) ale jednak pozostawiono pewn swobod.

Poka mi ilustracj z bratem "na luzie" w d磨nsach. Mnie w豉郾ie denerwuje, 瞠 nawet w "cywilu" trzeba wygl康a tak a nie inaczej. Bardzo wyra幡ie sugeruj ten preferowany styl w豉郾ie ilustracje w czasopismach. D磨nsy, szorty i "koszulki z napisami" s absolutnie niestosowne np. dla delegat闚 na kongres, nawet gdy s ju po programie.
Zobacz te ten w徠ek

#83 White Death

White Death

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 243 Post闚

Napisano 2006-03-21, godz. 17:14

"Osobiscie mia貫m zwracana uwage za niestosowne spodnie, sweter i krawat jesli wg starszego takie zachowanie stawalo sie regula a nie wyjatki"
No w豉郾ie...regu豉... Mnie osobi軼ie tez by takie co razi這 gdyby kto regularnie przychodzi bez krawata. Przecie co za problem wrzuci do torby, szafki w samochodzi krawat i zawsze a razie czego go za這篡c
Nie mam nic do tego jak kto nie zd捫y no i po prostu jest zle ubrany. Aleco wtedy gdy zdarza sie to co tydzie??
We nie gadaj 瞠 mam tendencje do wybielania bracie jaraczu :D
po prostuy kto musi byc dobry 瞠by kto m鏬 byc z造 :D ( 瘸rt)

Przyjrzyj si Anonimie ilustracjom zebra chrzescijan z I wieku n.e. zamieszczanych w Stra積icy. Pomy郵 w jakim duchu si odbywa造 i co w nich by這 wa積iejsze - prezencja obecnych czy tre嗆 ?
Od paru miesi璚y m璚zy mnie ten m這dzieniec z Dziej闚 Ap. co zasn彬 i spad z okna na zebraniu..taki luz mial na przed逝穎nym zebranku ;)
Cz瘰to jednak ubi鏎 zale篡 od upodoba lokalnej starszyzny i towarzyskich koneksji.
Niekt鏎ym wolno prowadzi studium ksi捫ki bez marynarki w sweterku i to nie gorszy, innym mniej zas逝穎nym - nie. Bardzo chore i przyziemne.
Do鈍iadczy貫m tego wiele lat temu na sobie, wi璚 wiem co m闚i.
Przeto odrzuciwszy fa連z, m闚cie prawd ka盥y ze swym bli幡im. Efezjan 4:25a
To za powinni軼ie czyni: M闚cie prawd jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pok鎩! Zach 8:16

#84 brat_jaracz

brat_jaracz

Nadzorca widnokr璕u ;-)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Post闚

Napisano 2006-03-21, godz. 18:02

I to jest w豉郾ie najgorsze — stosowanie si do upodoba lokalnych bonz闚 zborowych, kt鏎zy cz瘰to maj uko鎍zone 8 klas i za grosz og豉dy. C騜, dyskusji nie ma z nimi 瘸dnej, bo to przeca pasterze :P ;) . A jak wiadomo, pasterz ma lask i mo瞠 z niej zrobi w豉軼iwy u篡tek :ph34r:
Nie wiem jak inni, ale ja uwa瘸m, 瞠 ca豉 ta dyskusja jest 瞠nuj帷a. Co to w og鏊e za rozwa瘸nie - co mo積a, a co nie? Od czego mamy woln wol, rozum, sumienie, poczucie gustu i kultur? Je郵i kto potrzebuje "kierownictwa" w tych sprawach, to moje kondolencje...
"W 鈍iecie panuje sk這nno嗆 do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bo瞠j nie ma ducha niezale積ego my郵enia, a ponadto naprawd mo瞠my ufa tym, kt鏎zy nam przewodz".
Stra積ica z 15 wrze郾ia 1989, s. 23.

"Ka盥y mo瞠 krytykowa, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba si. Dlatego, maj帷 na uwadze, 瞠 ewentualna krytyka mo瞠 by, tak musimy zrobi, 瞠by tej krytyki nie by這, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#85 anonim

anonim

Początkujący (1-50)

• Cz這nkowie
  • Pip
  • 17 Post闚

Napisano 2006-03-21, godz. 18:22

no w豉郾ie bracie jaraczu...
je瞠li dla kogo powodem odej軼ia jest "krawat" no to spoko :D
a co innego kierownictwo... to ju wog鏊e inny temat..
Ale trzeba pami皻ac 輳 wszyscy jeste鄉y tylko lud禦i (pewnie zaraz najedziecie na mnie za ten tekst)
Jednych mniej lub bardziej lubi si , szanuje itd (m闚ie o starszych)

#86 sebol

sebol

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Post闚

Napisano 2006-03-22, godz. 08:04

albo od czystej zazdro軼i, bo si lepiej ubierasz ;-)
"Nie umiem wyobrazi sobie Boga nagradzaj帷ego i karz帷ego tych, kt鏎ych stworzy, a kt鏎ego cele s wzorowane na naszych w豉snych - kr鏒ko m闚i帷, Boga, kt鏎y jest jedynie odbiciem ludzkich s豉bo軼i." A.Einstein

"Religia jest obraz godno軼i ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyni帷ych dobre rzeczy
i z造ch ludzi czyni帷ych z貫 rzeczy
疾by jednak dobrzy ludzie czynili z貫 rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#87 Padre Antonio

Padre Antonio

Ateista

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Post闚

Napisano 2006-03-22, godz. 09:42

Dok豉dnie jaraczu, o absurdach ciezko sie rozmawia :)
"Je郵i dojdziesz ostatecznie do tego, 瞠 nie ma Boga, zach皻 do cnoty i odwagi niech b璠zie dla ciebie rado嗆 i przyjemno嗆, jak dawa這 ci samo my郵enie, i mi這嗆 innych, kt鏎 ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#88 brat_jaracz

brat_jaracz

Nadzorca widnokr璕u ;-)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Post闚

Napisano 2006-03-22, godz. 10:28

O absurdach mo積a rozmawia jedynie w kontek軼ie gorteski, 瞠by nie wyla造 si wrzody na zo陰dku. My郵, 瞠 ch這paki od Monty Pythona mieliby wdzi璚zny temat do kolejnego odcinka "Lataj帷ego cyrku..." :P :D . Ju wyobra瘸m sobie kt鏎ego z nich, grzmi帷ego z m闚nicy o wy窺zo軼i spodni w kant nad jeansami i marynarki na swetrem :P . A to wszystko oczywi軼ie w imi spe軟iania woli Jehowy ;) B)
"W 鈍iecie panuje sk這nno嗆 do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bo瞠j nie ma ducha niezale積ego my郵enia, a ponadto naprawd mo瞠my ufa tym, kt鏎zy nam przewodz".

"Ka盥y mo瞠 krytykowa, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba si. Dlatego, maj帷 na uwadze, 瞠 ewentualna krytyka mo瞠 by, tak musimy zrobi, 瞠by tej krytyki nie by這, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#89 Padre Antonio

Padre Antonio

Ateista

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Post闚

Napisano 2006-03-22, godz. 10:31

O wlasnie, zapomnialem o nich :) I tak jak w "Zywocie ..." mozna kupic sprzet do kamienowania, to pewnie by by "salowy" sklepik odziezowy ;)

#90 brat_jaracz

brat_jaracz

Nadzorca widnokr璕u ;-)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Post闚

Napisano 2006-03-22, godz. 10:36

W豉郾ie! To jest pomys dla Brookly雟kiej Rady 砰d闚 — sie salon闚 z mod WTS :P :D . Wszystko oczywi軼ie politycznie poprawne. Na pocz徠ek... moze jaka stronka z ofert. A p騧niej ju Mantattan, Oxford Street i Krakowskie Przedmie軼ie B) ;)

"Rejs"

#91 sebol

sebol

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Post闚

Napisano 2006-03-22, godz. 10:48

asortyment: 鈍i皻a tykwa, 鈍i皻y sanda, krawaciki w wie篡czki, marynarki z kieszeniami dostosowanymi do noszenia traktat闚 i Stra積ic itd
"Nie umiem wyobrazi sobie Boga nagradzaj帷ego i karz帷ego tych, kt鏎ych stworzy, a kt鏎ego cele s wzorowane na naszych w豉snych - kr鏒ko m闚i帷, Boga, kt鏎y jest jedynie odbiciem ludzkich s豉bo軼i." A.Einstein

#92 ewa

ewa

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Post闚

Napisano 2006-03-22, godz. 20:21

albo od czystej zazdro軼i, bo si lepiej ubierasz ;-)

czyli jak wsz璠zie, poza organizacj jest dok豉dnie to samo ;)
No, mo瞠 w 鈍iecie nikt nie m闚i, 瞠 "nie spe軟iasz woli Jehowy", ale wymy郵i tysi帷 innych bzdur, dlaczego masz si ubiera tak a nie inaczej ;)

Pozdro;

#93 lotka

lotka

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 123 Post闚

Napisano 2006-04-03, godz. 19:53

A jak wam si podoba taki sklep z szyldem ,,Odzie sakralna"..? To dopiero s przebieranki, ka盥 funkcja koscielna ma swoje odzwierciedlenia w wygl康zie pasterza. Wysokie czapeczki ze z這to軼iami, ma貫 fioletowe (czy mo瞠 r騜owe :unsure: ), czarne ubranko dla niszy ko軼ielnej a jasne dla elity.. Od razu z daleka wida, 瞠 idzie dostojnik ko軼ielny lub zakonnica...i po co? Jezus nie wyr騜nia si jako szczeg鏊nie bo, 瞠by go 穎軟ierze mogli rozpozna Judasz musia go poca這wa( da znak, 瞠 to on). No i ciekawe czy zakonnicom wolno nosi stringi czy siostra przeoryca sprawdza im szafk i ka瞠 wyrzuca pachn帷e myde趾a (zb璠ny luksus :P ) . Po co zakrywaj w這sy..? Zgorszy豉by kogo zakonnica z 豉dn fryzurk?A te buty..po瘸l si Bo瞠...biedne ,,siostrzyczki" wygl康aj w nich jak sierotki (w 篡ciu nie widzia豉m ich np. w czu貫nkach... :) ).
Ach nie to oczywi軼ie wszystko ze skromno軼i....tylko, 瞠 takiej na pokaz. Kto to powymy郵a..?

#94 White Death

White Death

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 243 Post闚

Napisano 2006-04-03, godz. 20:00

Na tym forum jest niemile widziane krytykowanie KK Lotko.
Tu sie bije tylko sJ. Reszta wiar jest happy :)
Przeto odrzuciwszy fa連z, m闚cie prawd ka盥y ze swym bli幡im. Efezjan 4:25a
To za powinni軼ie czyni: M闚cie prawd jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pok鎩! Zach 8:16

#95 azariasz

azariasz

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 153 Post闚

Napisano 2006-04-03, godz. 20:00

Dobrze Lotka, dobrze...
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzy 鈍iadko瞠rczej propagandzie.

Jestem cz這wiekiem wolnym. Jestem 安iadkiem Jehowy.

#96 brat_jaracz

brat_jaracz

Nadzorca widnokr璕u ;-)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Post闚

Napisano 2006-04-03, godz. 20:33

Zainteresowanym wznoszeniem hase "ksi篹a na ksi篹yc" i "rzu na tac... granat" polecam interaktywn wypraw na witrynki i fora antyklerykalne. Ja jako szczeg鏊nie nie kocham KK, cho mniej mi zaszkodzi w 篡ciu ni SJ... A jednak mierzi mnie ci庵貫 stosowanie zasady "a u was bij Murzyn闚". Trzymajmy jaki poziom, moi drodzy...

Poza tym zdaje si, 瞠 w tym w徠ku poruszali鄉y teamtyk powierzchowno軼i KA浴EGO 鈍iadka, a nie tylko tego na przywileju. Trzeba by zatem, na zasadzie analogii, m闚i o KA浴YM parafianinie, a nie tylko o klerze. Tylko 瞠 ja tego si nie mam zamiaru podj望, bo nie widz sensu...

"Rejs"

#97 cara

cara

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Post闚

Napisano 2006-04-03, godz. 20:36

A co tam, powt鏎z si.
Powiedzcie mi, drodzy 貯 na tym forum przebywaj帷y, co mnie obchodzi ko軼i馧 katolicki i jego wydatki? Tu interesuje mnie tylko dyskusja o 鈍iadkach, jak pewnie wszystkich obecnych, a ko軼i馧 katolicki zdecydowana wi瘯szo嗆 ma g喚boko w powa瘸niu :angry:
(mowie o wydatkach tego w豉郾ie typu).

Wi璚 co to za argument, 瞠 kto gdzie co robi? Je郵i si broni, to prosz na podstawie Biblii, a nie na zasadzie porownania z jednym ko軼io貫m (tak, jakby nie istnia這 tysi帷e innych), kt鏎y w dodatku jest uto窺amiany z wielkim z貫m.
Brr.
Przepraszam za ton tego postu.
Nie zgadzam si z polityk cichego banowania u篡tkownik闚 forum.

#98 sebol

sebol

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Post闚

Napisano 2006-04-04, godz. 03:31

no w豉郾ie inne religie! g這sz帷y Mormoni, w stylu ubierania bardzo podobni s do SJ z jednym wyj徠kiem, ci pierwsi to tak jak by ci庵le byli na kongresie letnim ;-) plakietki ;-)

#99 lotka

lotka

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 123 Post闚

Napisano 2006-04-04, godz. 08:45

Cara, no wi璚 o to chodzi, 瞠by zachowa rozs康ek zar闚no w ubieraniu sie jak i w opiniach o ubiorze. Przecie 鈍iadkowie nie chodz na codzie od rana do wieczora w garniturach i krawatach. Inaczej wygl康aj w domu, pracy czy na pla篡. Je郵i wyst瘼uje np. szanowany polityk, profesor czy jaki inny powa積y cz這wiek np. w TV lub gdzie przed innym audytorium to co ma na sobie? No garnitur no i ten ,,nieszcz瘰ny" krawat. Mieszkam niedaleko ko軼io豉 (nie czepiam sie ,,cara") ale te widz, 瞠 w znacznej wi瘯szo軼i m篹czy積i te maj garnitury a kobiety przyzwoite garsonki lub sukienki.
M闚isz ,,trzymajmy poziom" jaraczu? Ok jak najbardziej sie zgadzam :) trzymajmy bo nie wiem co z貫go jest w garniturach 鈍iadk闚 Jehowy czego nie ma w garniturach innych ludzi..? :blink: tak, zgadzam sie jaracz...ta ca豉 gadka nie ma sensu!! :P

#100 brat_jaracz

brat_jaracz

Nadzorca widnokr璕u ;-)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Post闚

Napisano 2006-04-04, godz. 08:57

Lotko, albo naprawd nie wiesz, o co chodzi, albo udajesz... Nie chc zg喚bia tematu, ale powt鏎z (kt鏎y to ju raz...): samo chodzenie w garniturach, zw豉szcza w naszej szeroko軼i geograficznej, jest jak najbardziej OK i MO浩 鈍iadczy o poczuciu elegancji (cho nie musi). I to nie jest problem. Problemem jest PRZYMUSOWE zak豉danie GARNITURU, kt鏎y w pewnych sytuacjach mo積a znienawidzi. Wiem, wiem... do ko軼io豉 te nie powinno si chodzi w dresach. Ale np. na kongres? Czemu nie... A tymczasem NAWET PO KONGRESIE, wed逝g zalece, powinno si paradowa w gajerku i z plakietk.

Nie jest problemem sama forma stroju, ale litera prawa, kt鏎a ustanawia t form. Wielu 鈍iadk闚 to ludzie o przyzwoitym poczuciu kultury osobistej. Dlatego jestem przekonany, 瞠 nawet po zniesieniu wszelkich nakaz闚/zakaz闚 nadal przychodziliby na sal w gajerkach. No, mo瞠 bez krawat闚 :P . Albo zadzia豉豚y "mechanizm psa Rus豉na"...

"Rejs"

U篡tkownicy przegl康aj帷y ten temat: 0

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i, 0 anonimowych