Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nagranie ze świadectwem Pauliny Moss (ex-ŚJ)


  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#41 zmieniona79

zmieniona79

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów

Napisano 2009-04-03, godz. 18:21

Myślę, że Bóg nie opuszcza samotnych chrześcijan, ale nakazuje modlić sie wspólnie i nie zastrzega że wszyscy uczestnicy tej wspólnej modlitwy mają znajdować sie na planecie Ziemia. Dlatego moim zdaniem dopuszczalne są zarówno modlitwy wspólnotowe bez pośrednictwa świetych jak i z pośrednictwem świetych.A po co prosic o wstawiennictwo osoby żyjące na ziemi?

Dlatego że Pan Jezus nakazuje modlitwę wspólnotową

Te pytania Sebastianie do mnie. Jeśli naprawde idziesz za Chrystusem i jego Duch w tobie mieszka to spytaj Jego. Ja mam takie poznanie a Ty pytaj Pana. Pozdrawiam

Te pytania Sebastianie do mnie. Jeśli naprawde idziesz za Chrystusem i jego Duch w tobie mieszka to spytaj Jego. Ja mam takie poznanie a Ty pytaj Pana. Pozdrawiam

Chciałam napisac ,ze te pytania nie do mnie.

#42 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-04-03, godz. 18:38

Myślę, że Bóg nie opuszcza samotnych chrześcijan, ale nakazuje modlić sie wspólnie i nie zastrzega że wszyscy uczestnicy tej wspólnej modlitwy mają znajdować sie na planecie Ziemia. Dlatego moim zdaniem dopuszczalne są zarówno modlitwy wspólnotowe bez pośrednictwa świetych jak i z pośrednictwem świetych.A po co prosic o wstawiennictwo osoby żyjące na ziemi?

Dlatego że Pan Jezus nakazuje modlitwę wspólnotową

Więc poproszę o ten nakaz, że mamy się modlić tylko wspólnie. A także zapewnienie, że zmarli mają jakikolwiek wpływ na wysłuchanie modlitw żywych, że mogą wstawiać się za tymi, którzy zamiast swoje modlitwy kierować do Boga modlą się do zmarłych.
Czesiek

#43 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-04-03, godz. 22:13

nie ma nakazu że "tylko" wspólnie.

W Ewangelii znajdziemy zarówno zalecenie "wejdź do izdebki zamknij za sobą drzwi i módl sie do Ojca który jest w niebie" jak i zapewnienie że "gdzie jest dwóch albo trzech w imie moje tam ja (Jezus) jestem między nimi" z podkreśleniem, że jeśli bedą sie zgodnie modlić o coś zgodnego z wolą Bożą, zostaną wysłuchani.

Odnośnie możliwości wspomagania modlitwy przez zmarłych: oni nie są "zmarli" ale żywi. Zapewnił o tym Jezus dyskutując z saduceuszami o zmartwychwstaniu. Jezus skomentował tekst ST o tym że Jahwe jest "Bogiem Abrahama Izaaka i Jakuba", słowami że Bóg nie jest Bogiem umarłych ale żywych. Tyle Biblia.

Moja interpretacja (ew. materiał do polemiki) ww. słowa Jezusa ("nie jest Bogiem umarłych ale żywych") oznaczają, że święci Pańscy dla Boga żyją. Skoro więc żywym wolno wstawiać sie w modlitwie za innymi chrześcijanami, to świetym Pańskim tym bardziej.

#44 zmieniona79

zmieniona79

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów

Napisano 2009-04-04, godz. 05:42

nie ma nakazu że "tylko" wspólnie.

W Ewangelii znajdziemy zarówno zalecenie "wejdź do izdebki zamknij za sobą drzwi i módl sie do Ojca który jest w niebie" jak i zapewnienie że "gdzie jest dwóch albo trzech w imie moje tam ja (Jezus) jestem między nimi" z podkreśleniem, że jeśli bedą sie zgodnie modlić o coś zgodnego z wolą Bożą, zostaną wysłuchani.

Odnośnie możliwości wspomagania modlitwy przez zmarłych: oni nie są "zmarli" ale żywi. Zapewnił o tym Jezus dyskutując z saduceuszami o zmartwychwstaniu. Jezus skomentował tekst ST o tym że Jahwe jest "Bogiem Abrahama Izaaka i Jakuba", słowami że Bóg nie jest Bogiem umarłych ale żywych. Tyle Biblia.

Moja interpretacja (ew. materiał do polemiki) ww. słowa Jezusa ("nie jest Bogiem umarłych ale żywych") oznaczają, że święci Pańscy dla Boga żyją. Skoro więc żywym wolno wstawiać sie w modlitwie za innymi chrześcijanami, to świetym Pańskim tym bardziej.

Modlitwa np.do Marii nie ma nic wspólnego z modlitwą wspólnotową. Poza tym "jeden jest Pośrednik miedzy Bogiem a ludzmi Chrystus Jezus" Jezus nie raz powtarzał,ze tylko przez Niego możemy przyjśc do Ojca. A umawianie sie z bracmi o wspólną modlitwe o cos jest stosowne,ale z Marią sie raczej nie umówisz. Poza tym moje zdanie jest: Odrzućmy wszystkie ksiązeczki i ludzkie mądrosci,czytajmy Słowo Boże i prośmy o prowadzenie Ducha Swietego a Pan nam pokaże co jest dobre a co złe jesli bedziemy pokorni i wrazliwi na Jego głos. Pozdrawiam

Modlitwa np.do Marii nie ma nic wspólnego z modlitwą wspólnotową. Poza tym "jeden jest Pośrednik miedzy Bogiem a ludzmi Chrystus Jezus" Jezus nie raz powtarzał,ze tylko przez Niego możemy przyjśc do Ojca. A umawianie sie z bracmi o wspólną modlitwe o cos jest stosowne,ale z Marią sie raczej nie umówisz. Poza tym moje zdanie jest: Odrzućmy wszystkie ksiązeczki i ludzkie mądrosci,czytajmy Słowo Boże i prośmy o prowadzenie Ducha Swietego a Pan nam pokaże co jest dobre a co złe jesli bedziemy pokorni i wrazliwi na Jego głos. Pozdrawiam

Bo ludzkie mądrości prowadzą tylko do kłótni,podziałów. Słowo i jeszcze raz Słowo połączone z modlitwą. My możemy tylko wymieniac sie naszymi spostrzezeniami.

#45 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-04-04, godz. 07:51

nie ma nakazu że "tylko" wspólnie.

W Ewangelii znajdziemy zarówno zalecenie "wejdź do izdebki zamknij za sobą drzwi i módl sie do Ojca który jest w niebie" jak i zapewnienie że "gdzie jest dwóch albo trzech w imie moje tam ja (Jezus) jestem między nimi" z podkreśleniem, że jeśli bedą sie zgodnie modlić o coś zgodnego z wolą Bożą, zostaną wysłuchani.

Odnośnie możliwości wspomagania modlitwy przez zmarłych: oni nie są "zmarli" ale żywi. Zapewnił o tym Jezus dyskutując z saduceuszami o zmartwychwstaniu. Jezus skomentował tekst ST o tym że Jahwe jest "Bogiem Abrahama Izaaka i Jakuba", słowami że Bóg nie jest Bogiem umarłych ale żywych. Tyle Biblia.

Moja interpretacja (ew. materiał do polemiki) ww. słowa Jezusa ("nie jest Bogiem umarłych ale żywych") oznaczają, że święci Pańscy dla Boga żyją. Skoro więc żywym wolno wstawiać sie w modlitwie za innymi chrześcijanami, to świetym Pańskim tym bardziej.



Sebastian,"ciekawa"koncepcja i naciagana na maxa.Gdyby były mozliwe modlitwy swietych w niebie w naszych sprawach na ziemi,to czy Jezus by tego nam wyraznie nie powiedzial w krórejs ewangelii???? :angry:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#46 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2009-04-04, godz. 08:11

Sebastian,"ciekawa"koncepcja i naciagana na maxa.Gdyby były mozliwe modlitwy swietych w niebie w naszych sprawach na ziemi,to czy Jezus by tego nam wyraznie nie powiedzial w krórejs ewangelii???? :angry:

tak sobie czytam Sebusia czasami i czytam i teraz też sobie go czytam i tak sobie cichutko i nieśmiało myślę, że jak sebuś był świadkiem, to jego argumenty były po prostu nie do przebicia.
Z czarnego potrafi za pomocą sformułowań, przykładów, porównań , z pozoru logicznych dowodów, zrobic białe!!!!!

ciekawe, ciekawe....

Użytkownik novanna edytował ten post 2009-04-04, godz. 08:12


#47 zmieniona79

zmieniona79

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów

Napisano 2009-04-04, godz. 08:45

Sebastian,"ciekawa"koncepcja i naciagana na maxa.Gdyby były mozliwe modlitwy swietych w niebie w naszych sprawach na ziemi,to czy Jezus by tego nam wyraznie nie powiedzial w krórejs ewangelii???? :angry:

zgadzam sie z Tobą Kasztanowa. Poza tym modlitwy do Marii są modlitwami do Niej samej a nie proszenie Jej o wstawiennictwo.
Jeszcze raz: To Jezus wstawia sie u Ojca za nami a nie kto inny,my tylko mozemy prosic braci o wspólną modlitwe,powtarzam wspólną.
Mój brat mieszka w Norwegii i umawiał sie z bratem z Polski,ze danego dnia będą pościc i modlic sie moje nawrócenie i Bóg ich wysłuchał,to jest modlitwa wspólnotowa. Z umarłymi sie nie możemy umówic na wspólną modlitwe. To takie proste :rolleyes:

#48 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-04-04, godz. 17:32

Poza tym modlitwy do Marii są modlitwami do Niej samej a nie proszenie Jej o wstawiennictwo.

To takie proste :rolleyes:


to jest twoje zdanie oparte na broszurkach strażnicy.
Nie ma modlitwy do Marii, występują tam słowa "... módl się za nami ..." i to jest prośba
Jednak to nie takie proste.
pozdrawiam Andrzej

#49 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-04-04, godz. 18:31

z Marią sie raczej nie umówisz.

Jesteś tego pewna?

#50 zmieniona79

zmieniona79

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów

Napisano 2009-04-04, godz. 18:46

to jest twoje zdanie oparte na broszurkach strażnicy.
Nie ma modlitwy do Marii, występują tam słowa "... módl się za nami ..." i to jest prośba
Jednak to nie takie proste.

Moje zdanie nie jest oparte na broszurkach Straznicy bo dawno ich nie czytałam,jakies 7 lat,czytam tylko Pismo Swiete a w nim nie ma nic na temat modlitw do innych osób niz Bóg Ojciec i Jezus a to mi wystarczy. Jeśli kazdy by chciał cos dokładac do Biblii co mu sie podoba to by był niezły bałagan. Ja swoje twierdzenia opieram na Biblii i nie widze potrzeby dokładania do niej niczego bo jest kompletna a Pośrednik do którego ja sie modle jak mówi On sam jest Jedyny i Najważniejszy,Jezus!!! Nie będe już na ten temat polemizowac bo uważam to za strate czasu,wole poczytac Pismo. Pozdrawiam

#51 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-04-04, godz. 19:28

nie ma nakazu że "tylko" wspólnie.

W Ewangelii znajdziemy zarówno zalecenie "wejdź do izdebki zamknij za sobą drzwi i módl sie do Ojca który jest w niebie" jak i zapewnienie że "gdzie jest dwóch albo trzech w imie moje tam ja (Jezus) jestem między nimi" z podkreśleniem, że jeśli bedą sie zgodnie modlić o coś zgodnego z wolą Bożą, zostaną wysłuchani.

Odnośnie możliwości wspomagania modlitwy przez zmarłych: oni nie są "zmarli" ale żywi. Zapewnił o tym Jezus dyskutując z saduceuszami o zmartwychwstaniu. Jezus skomentował tekst ST o tym że Jahwe jest "Bogiem Abrahama Izaaka i Jakuba", słowami że Bóg nie jest Bogiem umarłych ale żywych. Tyle Biblia.

Moja interpretacja (ew. materiał do polemiki) ww. słowa Jezusa ("nie jest Bogiem umarłych ale żywych") oznaczają, że święci Pańscy dla Boga żyją. Skoro więc żywym wolno wstawiać sie w modlitwie za innymi chrześcijanami, to świetym Pańskim tym bardziej.

Sebastianie w ten sposób możesz sobie udowodnić co chcesz. Tak samo jak to czyni WTS, ta sama metoda argumentacji. Poprzednio udowadniałeś, że mamy korzystać z pomocy świętych, gdyż nasza modlitwa ma być wspólnotowa, gdyż gdzie 2 albo 3 w imię Jezusa są zgromadzeni. Teraz przyznajesz, że jednak możemy modlić się sami a jednak upierasz się, że potrzebujemy wstawiennictwa zmarłych. Bo tak naprawdę dla ludzi ci co odeszli z ziemi są zmarłymi i nie mydl mi tu oczu, ze dla Boga są żyjącymi, bo nawet ci, co przebywają w szeolu i nie są uznani przez kościół za świętych, dla Boga żyją. Ani Bóg, ani Pan Jezus nic nie wspominają, aby te osoby miały jakąkolwiek świadomość tego, co my przeżywamy na ziemi i jakie są nasze potrzeby, więc na czym mamy budować naszą wiarę w to, że te osoby mogą wstawiać się za nami i wspierać nas w modlitwach do Boga? Poza tym Bóg zabrania nam kontaktowania się ze zmarłymi i wywoływania ich. A czymże jest modlitwa do zmarłych, jeśli nie próbą rozmowy ze zmarłymi? Nawet jeśli ta modlitwa jest jedynie prośbą o modlitwę do Boga za nami, nadal jest ona modlitwą.


to jest twoje zdanie oparte na broszurkach strażnicy.
Nie ma modlitwy do Marii, występują tam słowa "... módl się za nami ..." i to jest prośba
Jednak to nie takie proste.

And
Jak zabłądzisz w maju na wieczorne nabożeństwo majowe, to przysłuchaj się słowom litani, które z jednej strony są wywyższaniem jej i wychwalaniem za to, kim ją uczynił KK, a z drugiej strony jest modlitwą o to aby się wstawiała za modlącymi. Litania spełnia dwie z funkcji jakie mają modlitwy do Boga - oddawanie czci i prośba, tylko, że zamiast nakierowania na Boga, jest ona skierowana do "Matki Bożej", jej oddaje się cześć i do niej skierowana jest prośba.
Czesiek

#52 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-04-04, godz. 20:20

zgadza się, tylko pismo i postępowanie jak pierwsi chrześcijanie, najbliżej do nich mają Amisze.
pozdrawiam Andrzej

#53 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-05, godz. 08:50

Amisze to świadkowie Jehowy średniowiecza. A ja mam w związku z tematem pytania, jedno do Sebastiana, drugie do Zmienionej: 1) Moja kochana siostra, która jest katoliczką, zawsze się upiera przy tym, że katolicy nie oddają czci obrazom ani figurom. A ja jej tłumaczę, że kult obrazu jest oddawaniem mu czci. Kto ma rację? 2) Paulino, czy przed ochrzczeniem się w Kościele zielonoświątkowym wymagano od Ciebie utożsamienia się z jego wszystkimi oficjalnymi dogmatami? Pytam naprawdę tylko z ciekawości (no i może jeszcze ze zboczenia religijnego) :rolleyes:

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#54 zmieniona79

zmieniona79

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów

Napisano 2009-04-05, godz. 13:38

Amisze to świadkowie Jehowy średniowiecza. A ja mam w związku z tematem pytania, jedno do Sebastiana, drugie do Zmienionej: 1) Moja kochana siostra, która jest katoliczką, zawsze się upiera przy tym, że katolicy nie oddają czci obrazom ani figurom. A ja jej tłumaczę, że kult obrazu jest oddawaniem mu czci. Kto ma rację? 2) Paulino, czy przed ochrzczeniem się w Kościele zielonoświątkowym wymagano od Ciebie utożsamienia się z jego wszystkimi oficjalnymi dogmatami? Pytam naprawdę tylko z ciekawości (no i może jeszcze ze zboczenia religijnego) :rolleyes:


ochrzciłam sie tam bo akurat tam był chrzest biblijny,niedługo po moim nawróceniu,jesli by go tam nie było to ochrzcili by mnie bracia w Chrystusie,którzy nie nalezą do zadej denominacji,z nimi cały czas sie spotykam i mamy społecznos,ale akurat był chrzest u Zielonych a tam Bracia nie wymagają od nikogo przynależnosci ani zgadzania sie z ich pogladami,ważne,ze przyjełam Jezusa i sie nawrociłam.

#55 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-04-05, godz. 16:27

W chrześcijaństwie od wieków trwa między protestantami (ich pogląd powielają ŚJ) a katolikami spór teologiczny nt. balwochalstwa i nie widać szans na szybkie jego rozstrzygnięcie. AndreaZZ, myślę że Twoje pytanie było retoryczne. Twoja siostra uważa że ma rację i Ty uważasz że masz rację, zapewne do końca świata ani jeden dzień dłużej jedno drugiego do swoich racji nie przekona.

#56 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-05, godz. 17:21

Paulino, nie zdawałem sobie z tego sprawy. Ale to budująca wiadomość. Sebastianie, ale skoro katolicy oddają cześć obrazom, to dlaczego nie mówią wprost, że tak robią. Skoro uważają, że to słuszne to chyba nie muszą obawiać się okazania tego? Na chłopski rozum wiesz, że śJ uważają, że musisz przystąpić do ich religii by zostać zbawionym- a jednak nie powiedzą Ci tego wprost.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#57 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-04-05, godz. 17:45

Andrea, mówią tobie że tego nie robią a ty każesz się przyznać, tak teraz przyznaj że jesteś wielbłądem.
pozdrawiam Andrzej

#58 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-04-05, godz. 19:41

kiedyś poszedłem do supermarketu na duże zakupy i miałem ochotę od razu zjeść czekoladę, a planowałem chodzic po sklepie 2-3h, więc kupiłem czekoladę, do kasy, zapłaciłem, paragon do kieszeni i z powrotem na zakupy. Podczas zakupów otwarłem czekoladę z papierka i zacząłem jeść. Z pkt widzenia strażnika to że jem czekoladę _wyglądało_ jakbym ją ukradł. Podszedł i niezbyt grzecznie zapytał, "dlaczego okradam sklep", a ja bez słowa pokazałem mu paragon. Przeprosił i poszedł dalej.

Nawet jeśli ktoś z boku mógł pomyśleć, że kradnę, do kradzieży nie doszło
Nawet jeśli ktoś z boku może pomyśleć, że katolicy popełniają balwochwalstwo, balwochwalstwa nie ma.

#59 zmieniona79

zmieniona79

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów

Napisano 2009-04-06, godz. 05:04

kiedyś poszedłem do supermarketu na duże zakupy i miałem ochotę od razu zjeść czekoladę, a planowałem chodzic po sklepie 2-3h, więc kupiłem czekoladę, do kasy, zapłaciłem, paragon do kieszeni i z powrotem na zakupy. Podczas zakupów otwarłem czekoladę z papierka i zacząłem jeść. Z pkt widzenia strażnika to że jem czekoladę _wyglądało_ jakbym ją ukradł. Podszedł i niezbyt grzecznie zapytał, "dlaczego okradam sklep", a ja bez słowa pokazałem mu paragon. Przeprosił i poszedł dalej.

Nawet jeśli ktoś z boku mógł pomyśleć, że kradnę, do kradzieży nie doszło
Nawet jeśli ktoś z boku może pomyśleć, że katolicy popełniają balwochwalstwo, balwochwalstwa nie ma.

Ty Sebastianie zawsze masz cos do napisania,choc tym razem juz zabrakło CI argumentów :) Wiesz,poznałam ostatnio aż trzech nawróconych ksieży katolickich,którzy spotkali na swojej drodze Pana Jezusa. Spotkali Go jako księża,ale Pan im kazał wyjść,miedzy innymi ze względu na naukę,która nie jest tam całkowicie zgodna z Pismem. Teraz służa Bogu codziennie nie jako księża,ciekawe jest to,ze Oni jako księża uznali,ze nie mogą sie modlic do Marii i oddali swoje życie całkowicie Jezusowi a Ty jako były Swiadek nie widzisz nic złego w modlitwie do innych osób jak Pan Jezus i Bóg Ojciec. Nie chcę sie z Tobą sprzeczac,tylko napisze jeszcze raz. Jesli Jezus jest twoją Drogą i uznałes Go za twego Pana jak mówi Rzym 10;9 to pytaj Go czy On jest zadowolony z tego,ze modlisz sie jeszcze do innych Swietych. Niech Bóg Cie poprowadzi i błogosławi. Pozdrawiam

#60 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-04-06, godz. 05:33

piekna dyskusja - ale ja ją zamknę jednym pytaniem: To skąd w takim razie wzieły sie cuda i znaki dokonywane za wstawienictwem?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych