Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co to znaczy, że Bóg jest Trójcą?


  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#81 stamaim

stamaim

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 246 Postów

Napisano 2007-01-16, godz. 08:41

Zakładając, że Bóg Trójkowy jest tym modelem prawidłowym to by znaczyło, że każda osoba w owym Bogu bytująca w ponadczasowości ma wiedzę na tym samym poziomie. Innej opcji nie ma...
To, co wie Bóg Ociec to samo wie Bóg Syn i to samo wie Bóg Duch Święty.
Krótko mówiąc mają tę samą wiedzę i wszystko, co wiedzą jest to już w czasie dokonanym z naszego sposobu rozumienia czasu...

Dziękuję Ci za to wyjaśnienie. Powiedz mi jeszcze, proszę, jak w tym kontekście rozumieć werset "o dniu owym nie wie nikt: ani aniołowie w niebie, ani syn, tylko sam ojciec"? Czy tak, jak pisze haael

Można teraz tłumaczyć, że Jezus mógł znać datę końca świata, ale nie chciał.


I czy, przyjmując to wyjaśnienie, zakładamy, że aniołowie też potencjalnie mogliby wiedzieć o końcu świata, ale nie chcieli (na to wskazywałaby mi budowa zdania :))
"Jeżeli Boga nie ma,
to nie wszystko człowiekowi wolno.
Jest stróżem brata swego
i nie wolno mu brata swego zasmucać,
opowiadając, że Boga nie ma."

#82 JAKUB

JAKUB

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów

Napisano 2007-01-16, godz. 09:42

Witam !


16. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,
17. Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. (BW) 2 List Pawła do Tymoteusza 3:16-17



Stamaimie ! Czy prosiłeś Pana Jezusa o Pomoc w Twym problemie? Dlaczego pytam? Otóż w Nim, czyli w Panu Jezusie są Ukryte wszystkie skarby mądrości i poznania, tylko On może Tobie Dać zrozumienie! Pytanie które zadałeś jest trudne, jeśli nie Objawi Tobie zrozumienia ,,Ktoś” Ten ,,Ktoś” to Duch Pocieszyciel , Duch Prawdy , Duch Jednomyślności. Ludzie wierzący – Aniołowie – Bóg Pan Jezus – Bóg Ojciec – to Jednomyślność (JEDNA MYŚL, ZGODNA MYŚL, BOŻA MYŚL, to zgodne myślenie wielu istot Duchowych, jak również i człowieka) Nie szukaj kolego odpowiedzi wśród mędrców tego świata., bo to nie nikt inny jak ci uczeni, badacze, i wszyscy mędrcy - NIE POZNALI CHWAŁY PANA JEZUSA I GO UKRZYŻOWALI . Nie pytaj kto ma większy zasób wiedzy! Czy Bóg Ojciec, czy Bóg Syn. Uwierz mi to pytanie nie buduje ! Ważne jest czy wykonujesz Wolę Boga Ojca i idziesz do Syna, Modlisz się do Niego, Uznałeś Go za Swego Boga, Zbawcę, to jest najważniejsze...szukaj najpierw Królestwa Bożego, a resztę (jak Pan Jezus Pozwoli) będzie Tobie Dane. Masz Biblię jeszcze raz Tobie radzę ! Proś a będzie Tobie Dane, szukaj a znajdziesz... Po to nam Bóg Ojciec Dał Syna abyśmy do Niego szli, Jego Prosili o odpowiedź ,a On, jeśli będziemy szczerze prosić Da nam .....bo jeśli syn prosi Ojca o chleb, to On mu da węża...., jak mówi Biblia, jeśli szczerze poprosisz może otrzymasz, życzę Tobie tego.

Pozdrawiam

#83 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-16, godz. 10:32

tak Jakubie masz jak najbardziej rację. w związku z tym w kontekście analizowania nauki o trójcy pojawiają się pewne pytania w oparciu o wersety z Pisma Świętego (niekoniecznie wyrwane z kontekstu). chciałbym zwrócić uwagę, że w momencie kiedy pojawia się konkretne zapytanie w temacie np. trójcy, a wskazuje na pewne wątpliwości pojawiają się wyjaśnienia podobne do tego wyżej, czyli żadne :( Poproś Jezusa, a on da Tobie. Jakubie właśnie "całe pismo..." i z tego Pisma dowiadujemy się O Bogu. Jego Synu, ich wzajemnych relacjach jak również o boskim zamierzeniu w stosunku do nas ludzi.
A przekaz jest jednoznaczny: Bóg Jahwe był jedynym Bogiem narodu wybranego Izraela. przyjście Jezusa na ziemię nie zmieniło nic w tym zakresie. podobnie jak pojawił się odstępczy kult maryjny, tak też pojawiła się doktryna o trójcy nie mająca silnego oparcia w Słowie Bozym

#84 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-16, godz. 19:52

stamaim napisał

Dziękuję Ci za to wyjaśnienie. Powiedz mi jeszcze, proszę, jak w tym kontekście rozumieć werset "o dniu owym nie wie nikt: ani aniołowie w niebie, ani syn, tylko sam ojciec"? Czy tak, jak pisze haael


Można z tym, co napisał haael zgodzić się. To zawsze będzie to tylko subiektywną interpretacją tekstu biblijnego, na którą każdy może sobie pozwolić, a kiedy weźmiemy jeszcze pod uwagę, że owy tekst biblijny nie jest filozoficzno - apologetycznymi twierdzeniami to można pozwolić sobie na wiele.

stamaim napisał

I czy, przyjmując to wyjaśnienie, zakładamy, że aniołowie też potencjalnie mogliby wiedzieć o końcu świata, ale nie chcieli (na to wskazywałaby mi budowa zdania )


Jeśli przyjmiemy, że aniołowie bytują w ponadczasowości to mają dostęp do wiedzy o końcu świata w każdym innym przypadku nie mają.

BB
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#85 JAKUB

JAKUB

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów

Napisano 2007-01-18, godz. 08:33

Witam wszystkich!

Maciej napisałeś:
......tak Pawle w szerszym kontekście jest mowa jak najbardziej o Bogu Wszemocnym, którym jednak nie jest Jezus.....


Uwierz mi kolego nie jestem po to aby robić coś na siłę, wiemy dobrze z kart Pisma Świętego że CZŁOWIEK – SIEJE , ale WZROST DAJE PAN BÓG. Żeby wszystko miało ręce i nogi pozwolę sobie przytoczyć werset, tu się przyznaje, werset który lubię, mało tego werset który jest dla mnie JEDNYM Z NAJWAŻNIEJSZYCH, dlaczego zapytasz? Bo to Mówi BÓG OJCIEC, ALFA I OMEGA, POCZĄTEK I KONIEC, IMIĘ JEGO – JAHWE, WSZECHMOGĄCY lub WSZECHMOCNY jak kto woli, i jeszcze wiele, wiele innych przymiotów posiadający tzw. Bóg – Prawdy.

Werset ten na pewno jest Tobie znany drogi kolego:

1. Wielokrotnie i na różne sposoby Przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków,
2. a w tych ostatecznych dniach Przemówił do nas przez Syna. Jego To Ustanowił Dziedzicem Wszystkich Rzeczy, Przez Niego też stworzył wszechświat.
3. Ten /Syn/, Który Jest Odblaskiem Jego Chwały i Odbiciem Jego Istoty, Podtrzymuje wszystko Słowem Swej Potęgi, a Dokonawszy Oczyszczenia z grzechów, Zasiadł po Prawicy Majestatu na wysokościach.
4. On o tyle Stał Się Wyższym od aniołów, o ile Odziedziczył wyższe od nich Imię.
5. Do którego bowiem z aniołów Powiedział kiedykolwiek: Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził? I znowu: Ja Będę Mu Ojcem, a On Będzie Mi Synem.
6. Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, Powie: Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży!
7. Do aniołów zaś Powie: Aniołów Swych Czyni wichrami, sługi swe płomieniami ognia.
8. Do Syna zaś: Tron Twój, Boże na wieki wieków, Berło Sprawiedliwości Berłem Królestwa Twego.
9. Umiłowałeś sprawiedliwość, a Znienawidziłeś nieprawość, dlatego Namaścił Cię, Boże, Bóg Twój olejkiem radości bardziej niż Twych towarzyszy.
10. Oraz: Tyś, Panie, na początku Osadził ziemię, Dziełem też rąk Twoich są niebiosa.
11. One przeminą, ale Ty zostaniesz i wszystko jak szata się zestarzeje,
12. i jak płaszcz je Zwiniesz, jak odzienie, i odmienią się. Ty zaś Jesteś Ten sam, a Twoje lata się nie skończą.
13. Do któregoż z aniołów kiedykolwiek Powiedział: Siądź po Mojej prawicy, aż Położę nieprzyjaciół Twoich jako podnóżek Twoich stóp.
14. Czyż nie są oni wszyscy duchami przeznaczonymi do usług, posłanymi na pomoc tym, którzy mają posiąść zbawienie? (BT) Hebrajczyków 1:1-14


Pytanie które się nasuwa to czy będę PODWAŻAŁ AUTORYTET BOGA OJCA? Czy raczej uwierzę w to co mówi o Swym Ukochanym Synu, kiedy Go Wprowadza na Świat i Ustanowił Go:

1. DZIEDZICEM WSZECHRZECZY, PRZEZ NIEGO STWORZYŁ ŚWIAT , PAN JEZUS OSADZIŁ ZIEMIĘ, NIEBIOSA SĄ DZIEŁEM TWOICH RĄK.
2. Ten Syn czyli Pan Jezus jest odblaskiem CHWAŁY OJCOWSKIEJ, ODBICIEM JEGO ISTOTY, JEGO POTĘGI,
3. ODZIEDZICZYŁ IMIĘ, JAHWE.
4. ODDAJĄ MU POKŁON WSZYSCY ANIOŁOWIE BOŻY,
5. BÓG OJCIEC NAZYWA SWEGO SYNA BOGIEM, NAMAŚCIŁ GO !!

Jakże więc nie można dostrzec w tych kilku wersetach pewnego przesłania Ojcowskiego dla ludzi, powtarzającego się również na Górze Przemienienia.....To jest Mój Syn Umiłowany Jego Słuchajcie!
Apostoł Piotr zapytuje: ....Czy słuszna to rzecz w Obliczu Boga, raczej was słuchać , aniżeli Boga, SAMI OSĄDZCIE... Pięknie mówisz Piotrze, ja wybieram to co mówi BÓG OJCIEC!


Nie lekceważ Tego Macieju! , To Jest wyznaczony przez Boga Ojca , Bóg, do Którego powinniśmy się udać, bo Innego BOGA w którym jest zbawienie dla nas ludzi, NIE MA!

JA WIEM że Pan Jezus jest Wszechmogącym, Wszechmocnym,(co za różnica) BOGIEM. Alfą, Omegą, JAHWE, i Wszystkim Innym co Zażyczył Sobie Jego Ojciec. Jeśli taka jest między nimi relacja, porozumienie, to nic mi do tego! Bo w końcu ....co ma glina do garncarza....
WIELE LUDZI NA ŚWIECIE NIE WIE że niedostrzegając w Panu Jezusie Ojcowskiego odblasku, odbicia , niedostrzegając Jego NAPRAWDĘ , PRAWDZIWEGO WIZERUNKU, ODBIERAMY CHWAŁĘ NIE TYLKO JEMU , ALE I JEGO OJCU, nie słuchamy tego co Mówi Ojciec, zastanów się nad tym Maciej ! Jeśli sądzisz że Stworzony przez Boga Ojca Syn, jest w pewnym sensie (niedoskonały i czegoś Mu brakuje, to wiedz że jak to możliwe żeby Bóg Który jest Doskonały, Stworzył coś co ma braki....nie chcę nawet o tym myśleć, bo kto tak myśli czyni z Boga Ojca, osobę niedos.........nawet niedokończę, ale się domyślisz, tak może powiedzieć tylko szatan, który od dawien dawna chce odebrać Chwałę nie tylko Panu Jezusowi ale i Jego Ojcu !

Jeszcze jedna sprawa:
Co niektórzy będą wiedzieli : Aniołowie to SŁUŻEBNE DUCHY, PRZEZNACZONE DO USŁUGIWANIA, a więc nie muszą wszystkiego wiedzieć, bo czy sługa wie wszystko co robi Pan?

Maciej wierz mi, Biblia jest jak sól, i pieprz. Odpowiednio przyrządzona Daje niesamowity smak! Uważaj przyjacielu, naprawdę uważaj, żebyś nie popsuł smaku. Wiesz przecież że ...odrobina kwasu, całe ciasto zakwasza.....
Wersety zawarte w Biblii są cudowne, ale źle zrozumiane i źle użyte przez człowieka, potrafią wyrządzić wiele szkody . Uważaj przyjacielu abyś odpowiednio z umiarem, stosował te przyprawy. Żeby dobrze je zastosować trzeba poprosić o to Pana Jezusa. To że coś piszemy o Biblii , nie znaczy wcale że Ją rozumiemy. Nie szukajmy, ja powiem odważnie , WŁASNEJ CHWAŁY. Starajmy się jednak odnaleźć na kartach Biblii, Chwałę Należną Temu , o Którym poświęciłem dzisiejszy post , jeśli do takiego wniosku dojdziesz, to wiedz że prawda ociera się koło Ciebie. Ja wiem że nie znajomością wersetów biblijnych człowiek stoi , ale Wiarą.

Pozdrawiam

P.S.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś poprzedni mój post . W niebie SĄ DWAJ OSOBNI BOGOWIE. OJCIEC I SYN.

#86 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-01-18, godz. 08:43

Witam wszystkich!

[...]

P.S.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś poprzedni mój post . W niebie SĄ DWAJ OSOBNI BOGOWIE. OJCIEC I SYN.


Czy wierzysz w jednego Boga, czy może wyznajesz politeizm?

Użytkownik hi fi edytował ten post 2007-01-18, godz. 08:44


#87 JAKUB

JAKUB

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów

Napisano 2007-01-18, godz. 10:27

Mam trochę mało czasu, ale Tobie odpowiem !


Zgodnie z nauką Biblijną, wykonuje Wolę Boga Ojca, Który Dał nam Swego Syna, Boga, Jezusa Chrystusa, abyśmy wierzyli w Niego, bo On dla nas ludzi jest Jedynym Bogiem, Który nas wysłuchuje , Który Daje Zbawienie, Który kiedyś lud Swój zaprowadzi przed Oblicze Swego Ojca .


16. Tak bowiem Bóg Umiłował świat, że Syna Swego Jednorodzonego Dał, aby każdy,kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.
(BT) Ewangelia Jana 3:16

#88 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-01-18, godz. 10:37

Mam trochę mało czasu, ale Tobie odpowiem !
Zgodnie z nauką Biblijną, wykonuje Wolę Boga Ojca, Który Dał nam Swego Syna, Boga, Jezusa Chrystusa, abyśmy wierzyli w Niego, bo On dla nas ludzi jest Jedynym Bogiem, Który nas wysłuchuje , Który Daje Zbawienie, Który kiedyś lud Swój zaprowadzi przed Oblicze Swego Ojca .


16. Tak bowiem Bóg Umiłował świat, że Syna Swego Jednorodzonego Dał, aby każdy,kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.
(BT) Ewangelia Jana 3:16


Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Czy wierzysz w jednego Boga, czy może wyznajesz politeizm?

#89 JAKUB

JAKUB

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów

Napisano 2007-01-18, godz. 11:33

Witam hi fi !


Odpowiadam . Nie wyznaję politeizmu!

Pozdrawiam

#90 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-01-18, godz. 12:26

Witam hi fi !
Odpowiadam . Nie wyznaję politeizmu!

Pozdrawiam


Więc dlaczego napisałeś, że"

cytuję:

"W niebie SĄ DWAJ OSOBNI BOGOWIE. OJCIEC I SYN"

Więc?

#91 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-18, godz. 18:13

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Czy wierzysz w jednego Boga, czy może wyznajesz politeizm?


Czy politeizm jest zły? Jak definiujesz politeizm?

#92 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-18, godz. 18:15

Czy politeizm jest zły? Jak definiujesz politeizm?

Politeizm to wiara w co najmniej dwóch bogów. Jest nie tyle zły, co nieprawdziwy, bo Bóg jest jeden.

#93 JAKUB

JAKUB

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów

Napisano 2007-01-19, godz. 09:20

Witaj !


Wybacz jeśli to zabrzmi mocno, Tak w niebie są Dwaj Bogowie, Ojciec i Syn, porozumienie jakie jest między nimi, jest porozumieniem między Dwoma Bogami , a nam malutkim wierz mi kolego nic do tego! Prawie wszystkie wyznania, organizacje, nie wiem jak dalej to nazwać powiedzmy nazwę to pojęcie ,,światowe zrzeszenia ludzi mówiących o sprawach Bożych’’. Myślą oni między innymi, że jak jest Dwóch Bogów to sobie można wybierać , jak kto chce, Nie mój drogi kolego, albo przyjmujesz to co mówi , przez Pismo Święte, Bóg Ojciec , albo nie przyjmujesz, Twoja sprawa, masz prawo. Jeśli ja wiem że Bóg Ojciec Dał nam Syna Boga, abyśmy do Niego się udali , to ja drogi kolego, nie mam zamiaru dyskutować Z Bogiem Ojcem i zadawać Mu pytanie: DLACZEGO Pan Jezus?! A nie Ty Boże Ojcze!? Powiem Tobie dlaczego nie zamierzam pytać drogi Hi - fi , bo jestem za mały, żeby wytyczać Bogu, moje ziemskie proste rozumowanie. Powiem dokładniej : BÓG OJCIEC NIE ŻYCZY SOBIE ABYŚMY SZLI DO NIEGO ! NIE ŻYCZY ! PO TO DAŁ NAM SYNA! A jeśli wykonasz Jego Wolę i Udasz się do Syna, i Jego uznasz za Swego Boga, to WYKONAŁEŚ WOLĘ Boga Ojca. Taka jest prawda!!

Wiesz Hi – fi , to mi przypomina pewne podobieństwo. Ojciec miał Syna którego bardzo kochał, któregoś dnia powiedział do Niego : Wiesz Synu , Jestem bardzo bogaty, Dam i Tobie żebyś i Ty Był Bogaty, bo w końcu jesteś Moim Synem, którego bardzo kocham. Cześć która przypadła na WŁASNOŚC Synowi Była Piękna, Syn również włożył ogromny wysiłek w tę cześć Którą MU Ojciec Dał . Tak oto w Wielkiej Miłości Ojca do Syna , Syn stał się Właścicielem Ogromnego Majątku. Po pewnym okresie czasu, Ogromny Majątek Syna zaczął upadać, niszczeć. Powodem tego wszystkiego byli źli zarządcy, ale i nie tylko, bo i wszyscy ludzie tam pracujący, za pewnymi wyjątkami, bardzo nielicznymi. Ten pewien nieliczny wyjątek stanowili ludzie którzy, nie pozwalali na upadnięcie MAJĄTKU SYNA, i bardzo z tymi przeciwnościami jakie wyrządzili źli ludzie, bardzo z tym walczyli, wiedząc o tym że kiedyś, Przyjdzie Właściciel Majątku i Swoją Ogromną Mocą Naprawi wszystko.

Napiszę tylko tyle, Nie chcę być tym źle pracującym na Jego Majątku, robaczkiem, nie chce być tym który nie wie Od Kogo to Dostał, w końcu nie chce być tym który nie wykonując Woli Boga Ojca, doprowadza do kolejnego rozpadu człowieka. Źli Zarządcy to przede wszystkim , Niezgodna z Pismem Świętym Nauka. Lepiej żebyśmy nimi nie byli !! Ja napisałem to tak abyś jak najlepiej to zrozumiał, dalszym moim obowiązkiem jest skierować Cię , jeśli oczywiście zechcesz do WŁAŚCICIELA OGROMNEGO MAJĄTKU, BO ON nikt inny nie da Tobie poznania prawdy.


Pozdrawiam

#94 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-01-19, godz. 10:11

Witaj !
Wybacz jeśli to zabrzmi mocno, Tak w niebie są Dwaj Bogowie, Ojciec i Syn,

[...]

[/b]

Pozdrawiam


Przykro mi, ale nie ma w niebie dwóch Bogów.

"dla nas istnieje tylko jeden Bóg" (1Kor 8,6)

#95 JAKUB

JAKUB

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów

Napisano 2007-01-19, godz. 11:07

Hi – fi !

Jeśli tak myślisz Twoja sprawa, ale ja wiem że ten werset który podałeś, nie koliduje z wypowiedzią moją, "dla nas Istnieje Tylko Jeden Bóg" (1Kor 8,6). Zgadzam się, Pan Jezus Jedyny Bóg , do Którego mamy się udać. Taka jest Wola Boga Ojca.

Pozdrawiam

#96 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-01-19, godz. 11:36

Hi – fi !

Jeśli tak myślisz Twoja sprawa, ale ja wiem że ten werset który podałeś, nie koliduje z wypowiedzią moją, "dla nas Istnieje Tylko Jeden Bóg" (1Kor 8,6). Zgadzam się, Pan Jezus Jedyny Bóg , do Którego mamy się udać. Taka jest Wola Boga Ojca.

Pozdrawiam



Napisałeś, cytuję:

"Tak w niebie są Dwaj Bogowie, Ojciec i Syn"

W tej chwili nie jest ważne, co ja myślę, tylko co mówi na ten temat Pismo Święte. A Pismo Święte mówi, że jest tylko jeden Bóg.
Natomiast my możemy mówić o osobach w Bogu, które mają tę samą naturę.
1Kor 8, 6 mówi o jednym Bogu, dalej wymieniając osoby, Ojca i Syna. Nie należy więc mówić, że w niebie są dwaj Bogowie, bo to jest sprzeczne z Pismem Świętym.

Z symbolu atanazjańskiego:

"Podobnie Bogiem jest Ojciec, Bogiem Syn i Bogiem Duch Święty: a jednak nie trzej bogowie, lecz jeden jest Bóg. Tak też Panem jest Ojciec, Panem jest Syn, Panem i Duch Święty: a jednak nie trzej panowie, lecz jeden jest Pan. Ponieważ jak każdą z osób osobno Bogiem i Panem prawda chrześcijańska wyznawać nam każe, tak katolicka religia zabrania nam mówić o trzech bogach lub trzech panach"

#97 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-19, godz. 15:05

Przykro mi, ale nie ma w niebie dwóch Bogów.

"dla nas istnieje tylko jeden Bóg" (1Kor 8,6)


Hi fi, czy istnieje jakiś ważny powód dla którego urwałeś ten cytat w tym miejscu? Czy 1 Koryntian 8:6 nie mówi dalej: "dla nas istnieje tylko jeden Bóg - Ojciec"?

Czy rzeczywiście dla Ciebie istnieje tylko jeden Bóg - Ojciec? Bo wiesz, jeśli tym jednym Bogiem jest osoba i istota Ojca, to czy inne osoby nie muszą znajdować się w odrębnej kategorii bóstwa?

1Kor 8, 6 mówi o jednym Bogu, dalej wymieniając osoby, Ojca i Syna. Nie należy więc mówić, że w niebie są dwaj Bogowie, bo to jest sprzeczne z Pismem Świętym.


Mam nadzieję, że to co napisałeś powyżej jest pomyłką a nie Twoim świadomym przekręcaniem Pisma. Ile osób 1 Koryntian 8:6 nazywa "Bogiem" Hi fi?

Użytkownik Matuzalem edytował ten post 2007-01-19, godz. 15:10


#98 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2007-01-19, godz. 15:35

Matuzalem, a dlaczego cytujesz werset wyrwany z kontekstu?

1Kor 8:4-6 BT „Zatem jeśli chodzi o spożywanie pokarmów, które już były bożkom złożone na ofiarę, wiemy dobrze, że nie ma na świecie ani żadnych bożków, ani żadnego boga, prócz Boga jedynego.(5) A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie - jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów -(6) dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy.”

W wersecie 4 apostoł Paweł mówi, że dla niego istnieje TYLKO jeden Bóg. Kto jest tym jedynym Bogiem? Wyjaśnia to werset 6, w którym Paweł podaje, że tym jedynym Bogiem jest dla niego Bóg Ojciec oraz Pan Jezus. I tak właśnie wierzą chrześcijanie! Dla nas jedynym Bogiem jest Bóg Ojciec i Pan Jezus.

Werset ten omawiałem też tutaj:

http://www.biblia.we...wtopic.php?t=86

Powiedz mi, dlaczego ŚJ wyrywają wersety z kontekstu? Przecież werset ten przeczytany w takiej formie jak podalem, całkowicie zmienia postać rzeczy!

Użytkownik mirek edytował ten post 2007-01-19, godz. 15:35

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#99 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-19, godz. 21:02

nie za bardzo się z Tobą zgodzę Mirku.
jak dla mnie wystarczy spojrzeć własnie na te wersety:
jeden Bóg Ojciec oraz jeden Pan Jezus Chrystus (ja dostrzegam róznicę miedzy Bogiem i Panem
od Boga wszystko pochodzi, a przez Jezusa się stało
Istniejemy dla Boga, a dzięki Jezusowi jesteśmy.
to są może drobne różnice, ale dla mnie aż nazbyt widoczne.
d;atego też jak najbardziej właściwym jest dla mnie rozumowanie, że Bog jest Stwórcą wszystkiego i działo się to przy wspóludziale Jezusa.
To dzięki temu, że Bóg przygotował tak wspaniałe wyjście z sytuacji jakim jest ofiara złożona przez Jezusa możemy dostąpić zbawienia

#100 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-01-19, godz. 21:46

Hi fi, czy istnieje jakiś ważny powód dla którego urwałeś ten cytat w tym miejscu? Czy 1 Koryntian 8:6 nie mówi dalej: "dla nas istnieje tylko jeden Bóg - Ojciec"?

Czy rzeczywiście dla Ciebie istnieje tylko jeden Bóg - Ojciec? Bo wiesz, jeśli tym jednym Bogiem jest osoba i istota Ojca, to czy inne osoby nie muszą znajdować się w odrębnej kategorii bóstwa?
Mam nadzieję, że to co napisałeś powyżej jest pomyłką a nie Twoim świadomym przekręcaniem Pisma. Ile osób 1 Koryntian 8:6 nazywa "Bogiem" Hi fi?


Dla mnie w Bogu są trzy osoby, a raczej, że Bóg jest Ojcem, Synem i Duchem Świętym.

Myśl teologiczna wydobywa ze źródeł objawienia prawdę wiary o istnieniu Bożych osób, o ich pochodzeniu i posłannictwach i stara się w sposób odpowiadający umysłowi ludzkiemu ułożyć treść objawioną i wyciągnąć zarówno teoretyczne jak i praktyczne konsekwencje. Nazwa Trójca św. Pojawia się w języku greckim już w II wieku w pismach Teofila Antiocheńskiego, a w języku łacińskim jest już zadomowiony w pismach Tertuliana. Nazwa nie jest zbyt szczęśliwa, ponieważ nie wskazuje dokładnie ani na różnicę osób, ani na jedność natury, chodzi jednak nie o sam wyraz, lecz o treść jaką weń wkładamy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych