Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co to znaczy, że Bóg jest Trójcą?


  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#101 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-19, godz. 23:07

Matuzalem, a dlaczego cytujesz werset wyrwany z kontekstu?

1Kor 8:4-6 BT „Zatem jeśli chodzi o spożywanie pokarmów, które już były bożkom złożone na ofiarę, wiemy dobrze, że nie ma na świecie ani żadnych bożków, ani żadnego boga, prócz Boga jedynego.(5) A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie - jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów -(6) dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy.”

W wersecie 4 apostoł Paweł mówi, że dla niego istnieje TYLKO jeden Bóg. Kto jest tym jedynym Bogiem? Wyjaśnia to werset 6, w którym Paweł podaje, że tym jedynym Bogiem jest dla niego Bóg Ojciec oraz Pan Jezus. I tak właśnie wierzą chrześcijanie! Dla nas jedynym Bogiem jest Bóg Ojciec i Pan Jezus.

Werset ten omawiałem też tutaj:

http://www.biblia.we...wtopic.php?t=86

Powiedz mi, dlaczego ŚJ wyrywają wersety z kontekstu? Przecież werset ten przeczytany w takiej formie jak podalem, całkowicie zmienia postać rzeczy!

Ten post edytował mirek Dzisiaj, 15:35





mirku


troche kwasisz


wers 4 mowi o jedynym Bogu w kolejnym wersie Pawel pisze ze tym Bogiem jest Bog Ojciec.

mowa jest tu o woch osobach a tylko jedna znich zostala nazwana jedynym Bogiem.
potwierdzaja to inne teksty np. znany ci Jan 17,3. Jezus tez wspomina to w slowach ide do Boga mego...
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#102 JAKUB

JAKUB

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów

Napisano 2007-01-20, godz. 09:29

Witam wszystkich!


Wiem osobiście, że jeżeli się człowiek nie pomodli do Pana Jezusa o zrozumienie tzw. ....Tajemnicy Zakrytej od wieków ......nie będzie miał poznania nawet prostych wersetów biblijnych. Jak mówi Apostoł Paweł : ......kiedy się do Pana nawrócą zasłona zostaje zdjęta.....I tak to kiedyś, ślepcy odzyskiwali wzrok i to była litera, dzisiaj jeśli nie poprosisz o to Pana Jezusa, nawet gdy będziesz widział , to i tak jesteś ślepcem, bo zasłona leży na Twoich oczach!

20. Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w Prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest Prawdziwym Bogiem i Życiem Wiecznym.
21. Dzieci, strzeżcie się fałszywych bogów. (BT) 1 List Jana 5:20-21

Pozdrawiam


#103 JAKUB

JAKUB

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów

Napisano 2007-01-20, godz. 19:30

Bardzo przepraszam, że piszę post pod postem, lecz muszę wyjaśnić moje niedopatrzenie:
Hi-fi, jeszcze raz przytoczę zaproponowany przez Ciebie cytat: "dla nas Istnieje Tylko Jeden Bóg" (1Kor 8,6). Słusznie sugerujesz, że Tym Bogiem Jest Bóg Ojciec „z Którego pochodzi wszystko...” Jedność i Jedyność Boga wielokrotnie w Piśmie Świętym jest potwierdzana. Jednym razem Apostołowie piszą o Bogu Ojcu, jako o Jedynym i Prawdziwym, innym znowu razem o Panu Jezusie. Sam widzę, że odpowiadając Tobie stwierdziłem, że ów werset dotyczy Boga Syna. Otóż wybacz (moja wina), Paweł w Liście do Koryntian na pewno mówi o Bogu Ojcu, lecz czyż werset ten może być sprzeczny z poniższym? Ten, który przyjacielu powtórzę, mówi o tym, że Pan Jezus Jest Prawdziwym Bogiem, ale słusznie zapytasz: Czy Bóg Ojciec nie jest również Prawdziwym Bogiem? Tym samym (życzę Ci byś to zrozumiał), uczniowie Pańscy piszą w swoich listach o DWÓCH PRAWDZIWYCH BOGACH.
Posłuchaj co mówi Jan o Panu Jezusie:
20. Wiemy też, że Syn Boży Przyszedł i Dał nam rozum, abyśmy poznali Tego, Który Jest Prawdziwy. My jesteśmy w Tym, Który Jest Prawdziwy, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On Jest Tym Prawdziwym Bogiem i Życiem Wiecznym.
(BW) 1 List Jana 5:20

A teraz posłuchaj co Mówi Pan Jezus o Bogu Ojcu:
3. A To Jest Żywot Wieczny, aby poznali Ciebie, Jedynego Prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, Którego Posłałeś.
(BW) Ew. wg Jana 17:3

Cieszę się, że moje niedopatrzenie mogłem powyższym postem naprawić, ponieważ nie wyobrażam sobie w czymkolwiek uszczuplić Majestat, Tak Mojego Boga Ojca, Jak i Mojego Boga, Pana Jezusa Chrystusa.


Pozdrawiam

#104 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-01-21, godz. 08:53

Mk 12:29 BT "Jezus odpowiedział: Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden."

Rz 3:30 BT "Przecież jeden jest tylko Bóg, który usprawiedliwia obrzezanego dzięki wierze, a nieobrzezanego - przez wiarę."

Rz 10:12 BT "Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywają."

Jeden jest Bóg i jeden jest Pan! Więc nie można mówić, że w niebie jest dwóch Bogów.

#105 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-01-22, godz. 23:13

"""witaj

tzn JHWH jest Bogiem
Jego syn Jezus jest Bogiem
duch jest Bogiem
ci trzej Bogowie to jeden Bog
tak czy nie?


Nie!

#106 Koraj

Koraj

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2007-03-19, godz. 17:54

Przeczytałem cały temat. Zdziwiło mnie to, że cytujecie ciągle sobie przeczące jeden drugiemu fragmenty Pisma Świętego. Żeby poznać całą naturę Boga w Trójcy trzeba chcieć i modlić się o łaskę poznania tego. Zacytuję tutaj tekst z pewnych 2 stron :

Pierwszy :

Bóg jest Duchem nieskończenie doskonałym, i przez to człowiek nie jest w stanie swym umysłem objąć Istoty Boga. Bóg to wielka Tajemnica, będąca Początkiem i Końcem wszystkiego. Jak wszystkim powszechnie wiadomo Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty stanowią Jednego Boga działającego w Trójcy Świętej. W prawdzie Biblia nie zawiera określenia Trójca Święta, ale to nie znaczy że Bóg nie istnieje i nie działa w Niej. Nowy Testament nie zawiera też wielu słów, którymi posługują się ŚJ, np. organizacja, teokracja, rząd, Jehowa, Strażnica, co nie przeszkadza im w formułowaniu różnych nauk. Pismo Św. nie zawiera też dat (np. 607 i 537r. przed Chr., 1914r.), których ŚJ używają do swych wyliczeń. Nieprawdą jest więc to, że posługują się wyłącznie Biblią. Sięgają często do źródeł katolickich, a również do laickich aby podeprzeć swe nauki, a przecież uważają wszystkich, nie będących w ich organizacji, za współpracowników szatana. Pomimo swoich 'studiów biblijnych', ŚJ nie zauważają zawartej w Biblii prawdy o Trójcy Św. Przedstawiając oczywiste argumenty ograniczę się do podania wersetów biblijnych. W zdaniach tych zawarte jest działanie Boga w Trójcy np. "Jezus (...) ujrzał Ducha Bożego (...) przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił: Ten jest mój Syn umiłowany" Mt 3:16n. Jak również wzajemne świadczenie o sobie i jedności np. "Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi będzie świadczył o Mnie" J 15:26. Ludzie natchnieni przez Boga spisujący księgi Pisma Św. które potem zastały połączone w całość, niektóre wypowiedzi jak np. Iz 6:9n. przypisują czy to Ojcu (Iz 6:9n.), czy Synowi (J 12:40), czy też Duchowi Św. (Dz 28:26n.). Świadczy to o tym, że w każdym czynie Bożym zaangażowana jest cała Trójca Święta. Przedstawiam cytaty do przeanalizowania:

Mt 3:16n., 4:1-7, 10:18nn., 12:18, 12:28, 22:43n., 28:19; Mk 1:9nn., 12:36; Łk 1:31-35, 1:41-45, 2:26nn., 3:21n., 4:18n., 10:21, 11:9, 13, 24:49; J 1:31nn., 3:2, 5, 3:34n., 4:24n., 4:23, 14:16, 14:26, 15:26, 16:13nn., 20:21n.; Dz 1:1-4, 1:5nn., 2:17, 22, 2:33, 2:38n., 4:8nn., 5:31n., 6:10n., 14, 7:48-52, 7:55, 8:15n., 21, 8:27nn., 32, 10:38, 10:46nn., 11:15nn., 15:8-11, 16:6n., 10, 20:21n., 20:23n., 20:28, 21:11, 13n., 28:23nn.; Rz 1:1-4, 5:5n., 8:1nn., 8:9nn., 8:14n., 8:16n., 8:27nn., 9:1-4, 14:17nn., 15:16, 15:12n., 15:17nn., 15:30; 1Kor 2:13-16, 3:11, 16n., 6:11, 6:19n., 7:39n., 12:4nn., 12:12n., 18; 2Kor 1:21n., 3:3n., 5:5n., 6:1-6, 13:13, 3:14-17, 4:13n.; Ga 3:1n., 5, 3:11-14, 4:6, 6:1-7, 5:21-25; Ef 1:12nn., 1:17, 2:18, 2:21n., 3:2-5, 3:14-17, 4:3-6, 5:18nn., 4:30nn.; Flp 3:3; Kol 1:6nn.; 1Tes 1:3nn., 1:6nn., 4:1-8, 5:18n.; 2Tes 2:13; 1Tm 3:15n., 4:1-6; 2Tm 1:13-18, 1:7n.; Tt 3:4-6; Hbr 2:3n., 3:6n., 6:4-7, 9:14, 10:12-15, 10:29n.; 1P 1:2, 1:11-17, 1:21n. (BG), 3:18, 4:13-16; 2P 1:18-21; 1J 3:23n., 4:2nn., 4:13n., 5:4-6; Jud 20n.; Ap 1:4n., 2:1, 7, 2:28n., 3:1, 5n., 3:7, 12n., 3:21n., 5:6n., 14:12n., 22:1, 22:16nn..

Syn Boży zstąpił z nieba, aby objawić nam Ojca. „Boga nikt nigdy nie widział, Ten jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, o Nim pouczył" (Jan 1,18). „Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić" (Mat. 11,27). Gdy jeden z uczniów prosił Jezusa: „Panie, pokaż nam Ojca", odpowiedział mu Pan Jezus: „Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze mnie nie poznałeś? Kto mnie zobaczył, zobaczył także Ojca; dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca?" (Jan 14,8.9). Zastanówmy się jeszcze nad słowami „Ja i Ojciec jedno jesteśmy” (J 10,30) które zostały wypowiedziane podczas spotkania Jezusa z Żydami usiłującymi oskarżyć Go o cokolwiek. Kiedy więc Jezus powiedział te słowa, Żydzi chcieli Go ukamienować. Mówili Jezusowi: „Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem, uważasz siebie za Boga” (J 10, 33). Skoro tak to odebrali współcześni Jezusowi słuchacze, a On temu nie zaprzeczył, to czy ŚJ mogą twierdzić, że rozumieją to lepiej dzisiaj, prawie 2.000 lat później? Treść Biblii w całej swej rozciągłości jednoznacznie świadczy o Chrystusie jako Bogu. (1J 05,20) mówi "Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym" Tylko uparte i bezmyślne trwanie przy niedorzecznych przekonaniach, nie pozwala dostrzeżenia tej oczywistej prawdy. I jeszcze jeden werset J 20,27 Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż /ją/ do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym. Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój!" Kiedy rozmawiałem z jednym głosicielem twierdził on że Tomasz wyłącznie sam od siebie, w przypływie emocji, nazwał Jezusa Bogiem i że tak naprawdę nie powinien był tego mówić. Cóż, na podparcie swoich poglądów zawsze można znaleźć wymówkę, czy jednak nie jest to podważanie Słowa Bożego danego od Boga? Świadkowie Jehowy nie mogą zrozumieć, że pomimo braku istnienia w Biblii słowa Trójca Św. nauka o Niej wynika z między innymi z przytoczonych tutaj tekstów Pisma Św. Przykładowo ich nauce określenie "rok 1914" w Biblii nie występuje, lecz jest on dla nich wynikiem pewnych cytatów które interpretują we własny sposób. Ich prekursor Russell swego czasu nauczał o istnieniu Trójcy. Nie powinni więc nauki o Trójcy Św. odrzucać tylko z powodu określenia, które im się nie podoba (2Tm 2:14). Istnieją też setki wersetów w których łączony jest Ojciec z Synem, Ojciec z Duchem lub Syn z Duchem. Możliwość istnienia Trójcy Św. można przedstawić im też na podst. wody, lodu i pary, które to wszystkie razem są chemicznie wodą, a każdy czynnik z osobna nie jest tym samym. Trójcę Św. można by też porównać do braci syjamskich. Są one jednością ale jedno z nich może być silniejsze, drugie słabsze. Mimo to są jednością. Tak więc Jezus jest Bogiem ale nie musi być potężniejszy od Ojca. Wracając do matematyki pamiętajmy o tym, że 3 x nieskończoność = nieskończoność. Oto jedność działania jaką zachowuje Bóg w Trzech Osobach w stosunku do człowieka: Chrystusa poznajemy tylko przez Ojca i Ducha Św., "nikt nie może przyjść do Mnie jeżeli go nie pociągnie Ojciec" (J 6:44), Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: 'Panem jest Jezus' 1Kor 12:3. Ojca poznajemy tylko przez Syna i Ducha Św., " ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić" (Mt 11:27), "Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy" J 16:13 jak i Ga 4:6. Działalność Ducha Św. poznajemy tylko dzięki Ojcu i Synowi, którzy Go posłali, "w ostatnich dniach - mówi Bóg - wyleję Ducha Mojego na wszelkie ciało..." (Dz 2:17), "On Mnie otoczy chwałą ponieważ z mojego weźmie i wam objawi" J 16:14 por. 20:22. Wszystkie trzy osoby Trójcy Św. mają udział w stworzeniu człowieka (Rdz 1:26, Job 33:4, J 1:3). i zamieszkuje w nas cała Trójca Św. (1Kor 3:16, 2Kor 13:5, 1J 4:4, 12). Co do ich twierdzenia że przejęliśmy od pogan nauki o Trójcy Św. to żadna z pogańskich "trójc" nie była określana jako jeden Bóg w trzech osobach. Zresztą nie trzeba wyszukiwać w pogaństwie fałszywych "trójc" bo i w Biblii o takiej triadzie jest mowa. Z (2Kor 11:14) wiemy, że szatan podaje się za, lub naśladuje Anioła Światłości. W tym naśladownictwie idzie on tak daleko, że sam przyjmuje postać triady czyli Smoka, Bestii i fałszywego proroka (Ap 16:13). Przez to, jak wszystkie inne pseudo-trójce, potwierdza istnienie prawdziwej Trójcy Św. Przykładowo Klemens Aleks. (ur.150) też tak rozumie i pisze, że poganie ucząc o swoich triadach nieświadomie potwierdzają istnienie prawdziwego Boga działającego w Trójcy. (2P 1:20) uczy: "To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśniania", a (2P 3:16) dodaje: "we wszystkich listach (...). Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę. I jeszcze odnośnie wersetu Jana 14,28 "Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie." Jezus równy jest Ojcu wedle Bóstwa ale niższy od Ojca wedle ludzkiej natury. Ten tekst należy rozumieć w sensie moralnym, to znaczy, że Jezus przyznaje tu, że Ojciec jest większy od Niego, ale jest to wyższość moralna jaka występuje w relacjach Syn-Ojciec. W Kościołach chrześcijańskich uważa się Jezusa za Boga i za Zbawiciela, wierzy się w Trójcę Świętą jako w Boga. Jeżeli w związku z tym Świadkowie Jehowy nie wyznają Trójcy Świętej a nawet Ją ośmieszają, dowodzą tym samym iż nie są Kościołem Chrystusowym, ale sektą parareligijną.

Moderator | podaję źródło: link



2 (dogmatycznie):

Witam. Przyglądam się dyskusji. I nie dokońca mogę się zgodzić z poglądami P. Pietrzaka, że

"Kościół ..., kierowany przez Ducha Świętego, nigdy nie głosił nie prawdy jeśli idzie o doktrynę wiary."

Głosił.

Wiadomo, że takie doktryny jak Trójca, Czyściec, Wniebowzięcie Maryji. Nie istniały od początku wprowadzono je w kolejnych stuleciach po chrystusie, a niektóre jak Wniebowzięcie, całkiem niedawno.

Logiczny więc wniosek, że zanim wprowadzone te doktryny, Kościół miał inne stanowisko, czyli głosił nieprawdę jeżeli chodzi o wiarę.

Dla przykładu:

Zanim wprowadzono dogmat trójcy, Kościół głosił, że jest jeden Bóg.

Zanim wprowadzono dogmat czyśćca Kościół głosił, że jest TYLKO Piekło i Niebo.

Itd. ...



Moim więc zdaniem głosił nieprawdę w kwestiach wiary. Bo skoro mówił, że jest tylko niebo i piekło, a czyśćca nie ma.

To mówił nieprawdę.

No chyba że doktryna mówi, że czyściec zaczął istnieć od wprowadzenia dogmatu, że trójca zaczęła istnieć od wprowadzenia dogmatu, to wtedy się zgodzę...

Tomasz Kisielewicz
[email protected]

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oj, cienko u Pana nie tylko z logiką, ale z wiedzą historyczną, wiedzą na temat tego, czego naucza Kościół itd. Wniebowzięcie "wprowadzono całkiem niedawno"? Przypuszczam, że ma Pan na myśli ogłoszenie przez Piusa XII dogmatu o Wniebowzięciu Maryi. Tylko widzi Pan, w Krakowie jest taki kościół zwany mariackim a w nim jest taki sławny ołtarz - i co on przedstawia? A z którego jest wieku? A jakie wezwanie nosi bazylika na Jasnej Górze? I z którego ona jest wieku? To tylko dwa przykłady z naszego polskiego podwórka. Ogłoszenie dogmatu nie oznacza wprowadzenia nowej prawdy wiary, tylko dokładnie przeciwnie: potwierdzenie i zdefiniowanie prawdy wiary głoszonej od wieków.

Może jeszcze chciałbym zwrócić uwagę, że Kościół nie zaprzestał głosić, że jest jeden Bóg. Zachęcam więc, by może najpierw poszerzyć swoją wiedzę, bo jak widać jest ona bardzo, ale to bardzo uboga.

Krzysztof Jankowiak


3:


Kto jest naszym Bogiem? Jezus czy Jego Ojciec?

Jeżeli jest tylko jeden Bóg niemożliwe jest, aby Jezus mógł być Bogiem; jeżeli ojciec jest Bogiem i Jezus jest również Bogiem wówczas istnieją dwaj Bogowie. "Dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec" (1Kor 8:6). "Bóg Ojciec" jest więc jedynym Bogiem . Niemożliwe jest wobec tego, by istniała istota nazywana "Bogiem Synem" jak to podaje fałszywa doktryna o trójcy. Stary Testament ukazuje Yahweh w podobnym świetle, jeden Bóg jako Ojciec (np. Iz 63:16; 64:8).

Kto więc jest tym Bogiem?
jacek
[email protected]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Witaj! Nie wiem dlaczego nazywasz Tajemnicę Trójcy Świętej - fałszywą doktryną ?

Albo jesteś z sekty świadków Jehowy, albo jesteś pod wpływem ich nauczania.

Naukę Katolicką na podstawie Pisma św. i Tradycji streścić można w zdaniach następujących: Bóg jest jeden w trzech Osobach, Ojciec, Syn i Duch Święty. Trzy Osoby posiadają naturę Bożą nierozdzielnie - współistotnie. Jedyna różnica która miedzy nimi zachodzi, polega na wzajemnych "relacjach", w jakich pozostają między sobą z racji pochodzenia: Ojciec jako Zasada-Źródło Syna i Ducha Świętego; Syn jako przedwiecznie zrodzony z Ojca i wspólnie z Ojcem Zasada- Źródło Ducha Świętego; Duch Święty jako pochodzący jednocześnie z Ojca i Syna i jako więź między Synem i Ojcem.

"Taka jest nauka o Trójcy Świętej. Mamy mówić nie "potrójny" (Bóg), ale "Trójca", i tak winniśmy wierzyć. Wyrażenie, że w Bogu jedynym jest Trójca, nie jest właściwe. Należy mówić, że Bóg jedyny jest Trójcą." To cytat z postanowień XI Synodu w Toledo (675) Pozdrawiam Adam Pietrzak




Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem ! Czekam na odpowiedzi.

PS. Nadal nie zrozumiałeś Trójcy ?! Czytaj od nowa ZE ZROZUMIENIEM ! :)

#107 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-19, godz. 21:15

Koraj napisał

(...) w każdym czynie Bożym zaangażowana jest cała Trójca Święta.


Zechciej łaskawie Koraju owe zaangażowanie Trójcy Świętej przedstawić w kontekście kenozy.
Koraju mam takie życzenie. Kiedy dokonasz egzegezy tych tekstów i wersetów biblijnych, które będą Ci wtórować (w każdym czynie Bożym zaangażowana jest cała Trójca Święta.) wedle Twojej myśli to zechciej w swojej zuchwałości zakończyć swój post tym tekstem tak ładnie brzmiącym, który masz poniżej...Okej???

Tylko uparte i bezmyślne trwanie przy niedorzecznych przekonaniach, nie pozwala dostrzeżenia tej oczywistej prawdy.

BB
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#108 Koraj

Koraj

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2007-03-20, godz. 10:59

Nie mogę edytować tamtego postu - nie wiem czemu ... :) Nie mogę zakończyć przez to. Cieszę się chociaż, że Ty się zemną zgadzasz. Kończę moją tamtą wypowiedź słowami pięknej katolickiej modlitwy:

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
jak była na początku,
teraz i zawsze,
i na wieki wieków.
Amen.

Zaznaczam też :

Tylko uparte i bezmyślne trwanie przy niedorzecznych przekonaniach, nie pozwala dostrzeżenia tej oczywistej prawdy.

<jak będę mógł z edytować tamten post - tam to zamieszczę>

#109 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-03-20, godz. 15:39

...<jak będę mógł z edytować tamten post - tam to zamieszczę>


(Na zwyczajną edycję jest przewidziane około 6 godzin [od momentu napisania] - takie zabezpieczenie ma już swój sens)

Przecież możesz Swoje po Swojemu w kolejnym Twoim poście skomentować, uzupełnić lub nawet temu zaprzeczyć.
A to wszystko używając przykładowo funkcji "zaznacz" i "wklej". Czekamy z niecierpliwością.
Pozdrawiam

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-03-20, godz. 15:44


#110 Koraj

Koraj

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2007-03-20, godz. 15:57

Zacznę tak. Aby stwierdzić iż Trójca istnieje trzeba postawić wszystkie te 3 osoby Boskie na 1 poziomie, czyli każda jest równa każdej i to właśnie jest Bóg Trój jedyny. Jeżeli każdy z was atakuje drugiego cytatami, więc ja was wszystkich dobiję :D Znalazłem to z brudnopisu użytkownika tego forum. Po prostu nic dodać nic ująć, aż sam się zdziwiłem :)

Link oryginalny : http://pl.wikipedia....P...kĂłw_Jehowy

Pozdrawiam autora tego brudnopisu i zachęcam do zaglądania tam.

Jezus na równi z Bogiem:

1. "Z nich są patriarchowie i z nich wywodzi się Chrystus według ludzkiego pochodzenia. On jest Bogiem ponad wszystkim, błogosławiony na wieki. Amen." Rzym 9:5

2. "A Tomasz Mu odpowiedział: - Pan mój i Bóg mój!" J 20:28

3. "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" J 10:30

4. "W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo, na sposób ciała, bo zostaliście napełnieni w Nim, który jest Głową wszelkiej Zwierzchności i Władzy." Kol 2:9-10

5. "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo." J 1:1

6. "Boga nikt nigdy nie widział: Jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, dał nam Go poznać." J 1:18

7. "Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Początek stworzenia Bożego:" Ap 3:14 [por. "Kto w kraju zechce cię pobłogosławić, wypowie swe błogosławieństwo przez Amen prawdy. Kto w kraju będzie przysięgał, przysięgać będzie na Boga Amen (Elohim Amen); bo dawne udręki pójdą w zapomnienie i będą zakryte przed mymi oczami" Iz 65:16]

8. "Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju." Iz 9:5

9. "Wyrocznia. Słowo Jahwe o Izraelu. Mówi Jahwe, który rozpiął niebiosa, ugruntował ziemię i stworzył ducha człowieka w jego wnętrzu: (...) Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. wtedy spójrz na mnie, na tego którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym." Zach 12:1,10

10. "Izraelu, oczekuj Jahweh, gdyż u Jahweh jest łaska i odkupienie u niego obfite! On sam odkupi Izraela od wszystkich win jego." (por. "A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego." Mt 1:21) Ps.130:7-8

11. "Lecz nad domem Judy zmiłuję się i wybawię ich przez Jahweh, ich Boga, ale nie wybawię ich za pomocą łuku, ani miecza, ani wojny, ani koni, ani jazdy." Oze.1:7 (por. Mt 1:21)

12. "lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich." Hbr 1:8-9

13. "Lecz arcykapłani i uczeni w Piśmie - widząc cuda, które uczynił, i dzieci wołające w świątyni: Hosanna Synowi Dawida - oburzyli się i rzekli do Niego: Słyszysz, co one mówią? A Jezus im odpowiedział: Tak jest. Czy nigdy nie czytaliście: Z ust niemowląt i ssących zgotowałeś sobie chwałę?" Mt 21:15-16 (por. "Chwałę Twoją śpiewają usta dzieci i niemowląt, choć nie chcą tego wrogowie Twoi. Muszą zamilknąć Twoi wrogowie i przeciwnicy." Ps 8:3)

14. "oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa" Tyt 2:13

15. "Wszystko, co ma Ojciec, moje jest; dlatego rzekłem, że z mego weźmie i wam oznajmi." J 16:15

16. "Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu." J 5:18

17. "Odpowiedzieli Mu Żydzi: Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga." J 10:33

18. "A i ty, dziecię (Jan Chrzciciel), prorokiem Najwyższego (Jezus) zwać się będziesz, bo pójdziesz przed Panem torując Mu drogi;" Łk 1:76

19. "Rzekł do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?" J 11:25-26

20. "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście." J 14:6-7


Dlaczego Katolicy modlą się do Jezusa (Trójca)? Odpowiedź : (Trójca) no i :

* "Zazwyczaj modlitwy moje zanoszę do Ojca Niebieskiego i tylko w imieniu Pana Jezusa, lecz niekiedy zwracam się wprost do Jezusa, bo nie znalazłem w Piśmie Świętym nic przeciwko temu. Pismo Święte mówi, aby czcić Syna, tak jak czcimy Ojca" "Co kaznodzieja Russell odpowiadał..." s.290


1. "O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię." J 14:14

2. "Na cóż więc Prawo? Zostało ono dodane ze względu na wykroczenia aż do przyjścia Potomka, któremu udzielono obietnicy; przekazane zostało przez aniołów; podane przez pośrednika. Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden. A czy może Prawo to sprzeciwiać się obietnicom Bożym? Żadną miarą!" Gal 3:19-21

3. "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" 1Tm 2:5

4. "O tym napisałem do was, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie życie wieczne. Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą. A jeśli wiemy, że wysłuchuje wszystkich naszych próśb, pewni jesteśmy również posiadania tego, o cośmy Go prosili." 1J 5:13-15

5. "Mówi Ten, który o tym świadczy: Zaiste, przyjdę niebawem. Amen. Przyjdź, Panie Jezu!" Ap 22:20

6. "do Kościoła Bożego w Koryncie, do tych, którzy zostali uświęceni w Jezusie Chrystusie i powołani do świętości wespół ze wszystkimi, którzy na każdym miejscu wzywają imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa, ich i naszego /Pana/." 1Kor 1:2

7. "i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest Panem - ku chwale Boga Ojca" Flp 2:9

8. "Tak kamienowali Szczepana, który modlił się: Panie Jezu, przyjmij ducha mego! (60) A gdy osunął się na kolana, zawołał głośno: Panie, nie poczytaj im tego grzechu. Po tych słowach skonał." Dz 7:59-60

9. "Dzięki składam Temu, który mię przyoblekł mocą, Chrystusowi Jezusowi, naszemu Panu, że uznał mnie za godnego wiary, skoro przeznaczył do posługi mnie" 1Tm 1:12

10. "Dlatego trzykrotnie prosiłem Pana..." 2Kor 12:8

11. "Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo" Mt 9:38 [por. Mt 13:37-41]

12. "I taką nową pieśń śpiewają: Godzien jesteś wziąć księgę i (...) bo zostałeś zabity" Ap 5:9 [por. Iz 42:10]

13. "modlitwy świętych" składane są przed Barankiem Ap 5:8

14. Owego dnia to się stanie: Korzeń Jessego stać będzie na znak dla narodów. Do niego narody modlić się będą, i sławne będzie miejsce jego spoczynku." Iz 11:10

15. "Dlatego trzykrotnie prosiłem Pana, aby odszedł ode mnie, (9) lecz /Pan/ mi powiedział: Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali. Najchętniej więc będę się chlubił z moich słabości, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusa." 2Kor 12:8-9

16. "przemawiając do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach." Ef 5:19

17. "A wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i na morzu, i wszystko, co w nich przebywa, usłyszałem, jak mówiło: Zasiadającemu na tronie i Barankowi błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc, na wieki wieków!" Ap 5:13

18. Wiem bowiem, że to mi wyjdzie na zbawienie dzięki waszej modlitwie i pomocy, udzielanej przez Ducha Jezusa Chrystusa," Flp 1:19

Źródła historyczne


1. z listu Pliniusza Młodszego (61-114 r) do gubernatora Bitynii, który napisał o pierwszych chrześcijanach:

"...zwracali się do Chrystusa jako do Bóstwa z pewną formą modlitwy"


Jedność z Duchem Świętym:


1. "Lecz Ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym Ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was. A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie" J 16:7-8

2. "Lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi. On mnie uwielbi, gdyż z mego weźmie i wam oznajmi. Wszystko, co ma Ojciec, moje jest; dlatego rzekłem, że z mego weźmie i wam oznajmi." J 16:13-15

3. "Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je [u]w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego"[/b] Mt 28:19

4. "A my jesteśmy świadkami tych rzeczy, a także Duch Święty, którego Bóg dał tym, którzy mu są posłuszni." Dz 5:32

5. "Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych? Drogoście bowiem kupieni. Wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym." 1Kor 6:19-20

6. "Zbliżcie się do mnie i słuchajcie tego! Od samego początku nie mówiłem w skrytości, odkąd się to dzieje, Ja tam jestem! A teraz Wszechmogący, mój Pan, posłał mnie i jego Duch." Iz 48:16

7. "Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie" J 14:15-17

8. "Kiedy Apollos znajdował się w Koryncie, Paweł przeszedł okolice wyżej położone, przybył do Efezu i znalazł jakichś uczniów. Zapytał ich: Czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy przyjęliście wiarę? A oni do niego: Nawet nie słyszeliśmy, że istnieje Duch Święty. Jaki więc chrzest przyjęliście? - zapytał. A oni odpowiedzieli: Chrzest Janowy. Jan udzielał chrztu nawrócenia, przemawiając do ludu, aby uwierzyli w Tego, który za nim idzie, to jest Jezusa - powiedział Paweł" Dz 19:1-2

9. "Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego" 1Kor 2:10

[size=3]
A TU DOWODY HISTORYCZNE ŚWIADKÓW, KTÓRZY ŻYLI W I w. I WIDZIELI MODLITWY KOŚCIOŁA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO DO TRÓJCY CZYLI BOGA:

1. Justyn Męczennik (ur.100)
* Apologia I:61,3: "Następnie prowadzimy ich do miejsca gdzie znajduje się woda, i tam w taki sam sposób, w jaki myśmy zostali odrodzeni, oni również odrodzenia dostępują. Otóż w imię Boga Ojca i Pana wszechrzeczy i Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego i Ducha Świętego otrzymują tedy chrzest w wodzie".
* Apologia I:6,2: "Zarówno Jemu samemu jak Jego Synowi, którego do nas posłał (...) wreszcie Duchowi proroczemu, składamy uwielbienie i pokłon, oddając im cześć zgodną z rozumem i prawdą".
* Apologia I:65,3: "Przełożony bierze je (chleb i kielich) wielbi Ojca wszechrzeczy przez imię Syna i Ducha Świętego".
2. Ireneusz z Lyonu (ur.130-40)
* Wykład Nauki Apostolskiej 3: "Chrzest jaki otrzymujemy na odpuszczenie grzechów, został nam udzielony w imię Boga Ojca i w imię Jezusa Chrystusa, Syna Bożego wcielonego oraz zmartwychwstałego, i w imię Świętego Ducha Bożego" (por. rozdz. 7)
* Adversus haereses 4,20: "I nie potrzebował ich (aniołów) Bóg do utworzenia tego, co postanowił, aby się stało. Jest w Nim bowiem nieustannie Słowo i Mądrość, Syn i Duch, przez których i w których wszystko w sposób wolny i z własnego zamysłu stworzył. To do nich mówił: 'Uczyńmy człowieka na obraz i podobieństwo nasze'".
* Adversus haereses 1,1: "Kościół bowiem (...) otrzymał od Apostołów i ich uczniów wiarę w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego (...) i w jednego Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, Wcielonego dla naszego zbawienia i w Ducha Świętego, który przez proroków przepowiadał zarządzenia Boże i Jego przybycie..."; por. pkt 1.
3. Klemens Aleksandryjski (ur.150)
* Wychowawca 3:12: "Bądź litościwy dla swoich sług, Ojcze kierujący Izraelem, Synu i Ojcze, którzy Obaj jesteście Jednym, Panie! (...) Dzięki składając, wychwalajmy jednego Ojca i Syna, Syna i Ojca, który wraz z Duchem Świętym jest Wychowawcą i Mistrzem. Wszystko dla Niego Jednego, przez którego wszystko jest czymś jednym, przez którego jest wieczność...".
* Wychowawca 1,42 "O cudowna tajemnico! Jeden jest Ojciec wszechświata i jedno także Słowo wszechświata, Duch Święty też jeden i wszędzie ten sam"
4. Tertulian (ur.155)
* Przeciw Prakseaszowi 2:1-4: "W jednego wprawdzie Boga wierzymy (...) niech będzie jednak strzeżona tajemnica ekonomii, która rozdziela jedność w Trójcę, trzech stawiając: Ojca, Syna i Ducha Św. Trzech ale nie stanem, lecz stopniem, nie substancją, lecz formą, nie mocą, lecz postacią. Są Oni jedną substancją, jedną potęgą, ponieważ jeden jest Bóg, owe zaś stopnie, formy i postaci rozróżniamy pod imionami Ojca, Syna i Ducha Św." (por. 31:1).
* O przyzwoitości 21: "Trójca jednego bóstwa, Ojciec i Syn i Duch Św.".
* O modlitwie 25: "modlili się przynajmniej trzy razy dziennie jako dłużnicy wobec Trzech Osób: Ojca, Syna i Ducha Św."



MAM NADZIEJĘ, ŻE KOMUŚ POMOGŁEM W JEGO WĄTPLIWOŚCIACH. PROSZĘ KOMENTOWAĆ :)

Użytkownik Koraj edytował ten post 2007-03-20, godz. 17:16


#111 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-20, godz. 19:18

przykład: czy u ludzi Syn jest mniejszy od swego Ojca - nie, jest po prostu mu posłuszny, dlatego że jest jego synem, lecz jest mu równy.

Syn będzie równy Ojcu gdy sam zostanie ojcem.

KAŻDY Z NICH DZIAŁA Z WŁASNEJ WOLI

To Jezusa wolą jest, że

JEDNOCZEŚNIE MAJĄ JEDNĄ WOLĘ

czyli Ich myśli i działanie przyświecają jednemu celowi. Zbawieniu.

#112 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-20, godz. 19:32

Zechciej łaskawie Koraju owe zaangażowanie Trójcy Świętej przedstawić w kontekście kenozy. Dlatego Cię o to pytam, bowiem wcześniej napisałeś (w każdym czynie Bożym zaangażowana jest cała Trójca Święta.).
***
Jeśli i tym razem na moje pytanie Koraju nie odpowiesz więcej nie będę Cię pytał.

BB
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#113 Koraj

Koraj

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2007-03-20, godz. 19:51

Anowi.

"Syn będzie równy Ojcu gdy sam zostanie ojcem." - Masło maślane z dodatkiem masła. Zrozumiałem, że jesteś śJ - jeżeli nie - popraw mnie. Czyli nie wierzysz w Bóstwo Jezusa - uzasadnij mi ten fragment, który ewidentnie mówi, że są sobie równi, i że stanowią jedno - "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" J 10:30. Jak Ty go rozumiesz?? Mówisz, że są równi z woli Jezusa - Nie tylko ! "Tyś jest Mój syn umiłowany - Jego słuchajcie!" - Bóg nakazuje słuchać tego wszystkiego co mówi Jezus, czyli się z Nim zgadza i potwierdził to tymi właśnie słowami. Czyli jeden i drugi ma taką samą wolę i są jednym.

Mi osobiście nie podoba się dzisiejsze podejście, aby poddawać wątpliwościom tę całą naukę Kościoła, który istnieje od ~2tyś. lat. Wiele mówi, że Kościół był niezdecydowany i od samego początku nie uznawano Bóstwa Jezusa itp. Jest to zwykła nieprawda. Już w 150r. i wcześniej pierwszy Kościół Chrześcijański modlił się do Trójcy i uznawał Jezusa jako Boga. Było ostrzeżenie przed takimi osobami w Biblii.

Bogdan - teraz zbytnio nie mam czasu, ale jutro Ci odpowiem. Zechciej łaskawie poczekać. I Sorry, że na tamto nie odpowiedziałem wcześniej, ale jakoś przeoczyłem :P

Użytkownik Koraj edytował ten post 2007-03-20, godz. 20:01


#114 stamaim

stamaim

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 246 Postów

Napisano 2007-03-20, godz. 20:35

Czyli nie wierzysz w Bóstwo Jezusa - uzasadnij mi ten fragment, który ewidentnie mówi, że są sobie równi, i że stanowią jedno - "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" J 10:30. Jak Ty go rozumiesz??

A jak Ty rozumiesz słowa: "Ojciec większy jest niż ja"??? Posługując się Twoją retoryką mogę napisać, że jest to "fragment, który ewidentnie mówi, że NIE są sobie równi" :D
"Jeżeli Boga nie ma,
to nie wszystko człowiekowi wolno.
Jest stróżem brata swego
i nie wolno mu brata swego zasmucać,
opowiadając, że Boga nie ma."

#115 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-20, godz. 20:54

"Syn będzie równy Ojcu gdy sam zostanie ojcem." - ponieważ tylko ojciec może zrozumieć co czuje Ojciec.

"Ja i Ojciec jedno jesteśmy" J 10:30. Jak Ty go rozumiesz?


Napisałam w poprzednim poście, że jedność polega na tym abyście:
1Kor 1:10 BT „A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli.”

Mówisz, że są równi z woli Jezusa


bo tak jak szatan mógł się zbuntować. "Słowo, które słyszycie nie jest moje, lecz należy do Ojca, który mnie posłał." (Jn 14:24)

"Tyś jest Mój syn umiłowany - Jego słuchajcie!" - Bóg nakazuje słuchać tego wszystkiego co mówi Jezus, czyli się z Nim zgadza


Bóg potwierdza, że to On Go posłał. "Jego słuchajcie".

i potwierdził to tymi właśnie słowami. Czyli jeden i drugi ma taką samą wolę i są jednym.


Kobieta i mężczyzna gdy zawierają związek małżeński stają się jednym ciałem. Kobieta nigdy nie będzie mężczyzną i odwrotnie, nie są dwójcą. Co jest dowodem na to, że gdy Jezus mówił, "aby oni byli jedno jak i my jedno jesteśmy" nie miał na myśli Trójcy. Innym dowodem jest werset:
J 13:16 BT „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał.” To są słowa Boga:
Iz 6:8 BT „I usłyszałem głos Pana mówiącego: Kogo mam posłać? Kto by nam poszedł? Odpowiedziałem: Oto ja, poślij mnie!”

Użytkownik Anowi edytował ten post 2007-03-20, godz. 21:03


#116 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-20, godz. 21:23

A jak Ty rozumiesz słowa: "Ojciec większy jest niż ja"??? Posługując się Twoją retoryką mogę napisać, że jest to "fragment, który ewidentnie mówi, że NIE są sobie równi" :D

Maćku, wg. najnowszych danych Watykańskiej Encyklopedii Powszechnej tu chodzi jedynie o wzrost. Bóg Jahwe ma około 192 cm wzrostu, a Jezus jest o 15 cm niższy. ;)

Kto ma zapalnik to tej pieprzonej bomby?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#117 stamaim

stamaim

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 246 Postów

Napisano 2007-03-20, godz. 21:33

I wszystko jasne. :) Jak dobrze, Marcinie, że masz dostęp do najświeższej wiedzy ;)
"Jeżeli Boga nie ma,
to nie wszystko człowiekowi wolno.
Jest stróżem brata swego
i nie wolno mu brata swego zasmucać,
opowiadając, że Boga nie ma."

#118 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-20, godz. 22:14

J 14:1 Bp „Niech serce wasze się nie trwoży. Wierzcie w Boga - i we Mnie wierzcie!”

#119 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-03-21, godz. 06:59

J 14:1 Bp „Niech serce wasze się nie trwoży. Wierzcie w Boga - i we Mnie wierzcie!”

Piękny przykład jak Jezus zrównuje się co do wiary z Ojcem przed ludźmi :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#120 Koraj

Koraj

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2007-03-21, godz. 07:50

"Syn będzie równy Ojcu gdy sam zostanie ojcem." - ponieważ tylko ojciec może zrozumieć co czuje Ojciec.
Napisałam w poprzednim poście, że jedność polega na tym abyście:
1Kor 1:10 BT „A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli.”



bo tak jak szatan mógł się zbuntować. "Słowo, które słyszycie nie jest moje, lecz należy do Ojca, który mnie posłał." (Jn 14:24)
Bóg potwierdza, że to On Go posłał. "Jego słuchajcie".
Kobieta i mężczyzna gdy zawierają związek małżeński stają się jednym ciałem. Kobieta nigdy nie będzie mężczyzną i odwrotnie, nie są dwójcą. Co jest dowodem na to, że gdy Jezus mówił, "aby oni byli jedno jak i my jedno jesteśmy" nie miał na myśli Trójcy. Innym dowodem jest werset:
J 13:16 BT „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał.” To są słowa Boga:
Iz 6:8 BT „I usłyszałem głos Pana mówiącego: Kogo mam posłać? Kto by nam poszedł? Odpowiedziałem: Oto ja, poślij mnie!”


Czyli uważasz, że jedność Boga z Jezusem polega na : byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli. Powiem, że zdenerwowałeś mnie cytując wyrwany z kontekstu fragment, który był skierowany do ludzi, a nie dotyczył Boga. Kolejny przykład ucieczki na skróty.

Czytamy całe zdanie, a nie tylko koniec zdania : „A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli.”

Trzeba być "dziwnym" człowiekiem, żeby inaczej interpretować takie zdanie : "Ja i Ojciec jedno jesteśmy".


Twoja teoria jest powalająca!!! Jezus mógł się zbuntować jak szatan. To akurat wolę zostawić bez komentarza. Ale, żeby ten, który był zapowiadany przez wielu proroków, że wybawi wszystkich mógłby się zbuntować ? Anowi ... na litość Boską ...

"Słowo, które słyszycie nie jest moje, lecz należy do Ojca, który mnie posłał." (Jn 14:24) - Kolejny cytat wyrwany z kontekstu. Zatem kolejny przykład tego iż w ziemskiej naturze Jezus pokazuje swoją mniejszość. I wszystko się zgadza, bo w oczach tamtych ludzi byłoby dziwne, żeby nazwał siebie większym od tego, który jest w niebie, przecież większym nie jest tylko równym.

Bóg potwierdza, że to On Go posłał. "Jego słuchajcie".

A zatem we wszystkim co mówił Jezus, Bóg się zgadzał.

Kobieta i mężczyzna gdy zawierają związek małżeński stają się jednym ciałem. Kobieta nigdy nie będzie mężczyzną i odwrotnie, nie są dwójcą. Co jest dowodem na to, że gdy Jezus mówił, "aby oni byli jedno jak i my jedno jesteśmy" nie miał na myśli Trójcy. Innym dowodem jest werset:
J 13:16 BT „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał.” To są słowa Boga:
Iz 6:8 BT „I usłyszałem głos Pana mówiącego: Kogo mam posłać? Kto by nam poszedł? Odpowiedziałem: Oto ja, poślij mnie!”


Właśnie nie są dwój cą, bo nie łączy ich taka więź jak Boga i Jezusa. "aby oni byli jedno jak i my jedno jesteśmy" - proszę o namiary tego wersetu w Biblii, ponieważ należy przeczytać cały akapit, a mnie tylko tekst wyrwany z kontekstu.

J 13:16 BT „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał.” - WPADŁEŚ :) Powiedz mi gdzie ja mówię iż Bóg jest mniejszy od Jezusa ?? Pokaż mi gdzie ... Cały czas powtarzam : JEZUS I BÓG SĄ SOBIE RÓWNI Z DUCHEM ŚWIĘTYM.


Iz 6:8 BT „I usłyszałem głos Pana mówiącego: Kogo mam posłać? Kto by nam poszedł? Odpowiedziałem: Oto ja, poślij mnie!” - Tutaj w wyrywaniu kontekstu wyraźnie przesadziłeś człowieku. Dam tutaj cały 8 rozdział:

Iz 6 KTÓRY JEST ZATYTUŁOWANY : "POWOŁANIE IZAJASZA":

Powołanie Izajasza

6
1 W roku śmierci króla Ozjasza1 ujrzałem Pana siedzącego na wysokim i wyniosłym tronie, a tren Jego szaty wypełniał świątynię. 2 Serafiny2 stały ponad Nim; każdy z nich miał po sześć skrzydeł; dwoma zakrywał swą twarz, dwoma okrywał swoje nogi, a dwoma latał.
3 I wołał jeden do drugiego:
ŤŚwięty, Święty, Święty3 jest Pan Zastępów.
Cała ziemia pełna jest Jego chwałyť.
4 Od głosu tego, który wołał, zadrgały futryny drzwi, a świątynia napełniła się dymem.
5 I powiedziałem:
ŤBiada mi! Jestem zgubiony!
Wszak jestem mężem o nieczystych wargach
i mieszkam pośród ludu o nieczystych wargach,
a oczy moje oglądały Króla, Pana Zastępów!ť
6 Wówczas przyleciał do mnie jeden z serafinów, trzymając w ręce węgiel, który kleszczami wziął z ołtarza. 7 Dotknął nim ust moich i rzekł:
ŤOto dotknęło to twoich warg:
twoja wina jest zmazana, zgładzony twój grzechť.
8 I usłyszałem głos Pana mówiącego:
ŤKogo mam posłać? Kto by Nam poszedł?ť
Odpowiedziałem: ŤOto ja, poślij mnie!ť4
9 I rzekł [mi]:
ŤIdź i mów do tego ludu:
Słuchajcie pilnie, lecz bez zrozumienia,
patrzcie uważnie, lecz bez rozeznania!
10 Zatwardź serce tego ludu,
znieczul jego uszy,
zaślep jego oczy,
iżby oczami nie widział
ani uszami nie słyszał,
i serce jego by nie pojęło,
żeby się nie nawrócił
i nie był uzdrowionyť5.
11 Wtedy zapytałem: ŤJak długo, Panie?ť
On odrzekł: ŤAż runą miasta wyludnione
i domy bez ludzi,
a pola pozostaną pustkowiem.
12 Pan wyrzuci ludzi daleko,
tak że zwiększy się pustynia wewnątrz kraju.
13 A jeśli jeszcze dziesiąta część [ludności] zostanie,
to i ona powtórnie ulegnie zniszczeniu
jak terebint lub dąb, z których pień tylko zostaje po zwaleniu.
Reszta6 jego [będzie] świętym nasieniemť.

[b]Więc po co przytaczasz odpowiedź Izajasza, przecież dyskutujemy nad Bóstwem Jezusa ?

Przekonałem się na własnej skórze, jak to Świadkowie wyrywają wszystko z kontekstu - słowa, które w ogóle o czym innym mówią. A ktoś bardzo mądry mnie przed tym ostrzegał ...






Bogdan Braun:

Prztoczę ci chociaż jedną rzecz, w którą jest "zamieszana" cała Trójca. Weźmy np. Narodziny Jezusa.

Boskie "zamieszanie" - Posyła Anioła do Maryji, Posyła Anioła do pasterzy, Daje im Gwiazdę, Posyła Anioła we śnie do Józefa.
Jezusowe - To proste, jego zamieszaniem się w to, są same narodziny :)
Ducha Świętego - Łk 1, 35-36- "Anioł Jej odpowiedział :<[b]Duch Święty zstąpi na Ciebie
i moc najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi(...)"

Użytkownik Koraj edytował ten post 2007-03-21, godz. 08:03





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych