Skocz do zawartości


Zdjęcie

moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ


  • Please log in to reply
1302 replies to this topic

#921 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-27, godz. 10:36

Kuba jest izolowana i to ja zamierzam po jej przyjezdzie stoczyć małą krucjatę.

W takim razie polecam lekturę Małych zbrodni małżeńskich, które dostępne są w bibliotekach. Z fragmentem tego dramatu można zapoznać się na stronie Wydawnictwa Znak (czytaj >>)

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-11-27, godz. 10:38

Dołączona grafika

#922 Doris

Doris

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 56 Postów

Napisano 2007-11-27, godz. 13:26

Nie ulega żadnej wątpliwości iż będzie na nią wywierany nacisk (nawet nie będą musieli nic jej mówić - wystarczy,że na kongresie padną słowa o jednynej organizacji, o tym ,że ŚJ mają szanse życie wieczne, o rychłym Armagedonie i wytraceniu niegodziwców). Biorąc pod uwagę, że jej matką (co jest dla wszystkich jasne), będzie chciała ratować swoje dziecko i chcieć dla niej jak najlepiej to nie ulega wątpliwości iż też będzie na nią wpływać by wróciła.Twoja zona będzie odczuwała dyskomfort, brak poczucia bezpieczeństwa,miała wyrzuty sumienia będzie zwyczajnie nieszczęśliwa. A najgorsze jest to (o ile teraz tego nie robi), ze zrobi wszystko by swoim przykładem (Śj często powołują sie na słowa pisma św omężach, któzy zostali pozyskani przez ciche i pokorne zony) i modlitwą cię skłonić. A niepowodzenia w tym względzie będą ją boleć i powiększać bezmiar jej cierpienia.

Mój mąz to ma. I oboje jestesmy nieszczęsliwi. Czuje sie jak w Big Brotherze albo czymś tego typu, ale możecie sledzic moje losy online.Mężczyźni mają chyba inne podejście, przynajmniej ten mój. Nie żadna pokora, nie przykładem. Po prostu zwykłe pretensje, że ja nie ma zadnych zasad, że nie wierze w nic. I jeszcze, że kpie z jego religii i uważam za fałszywa, gdy powiem cokolwiek. na każdy mój argument sto wyćwiczonych wrecz powtarzających się juz tych samych jego - rodem z ksiązeczki "Prowadzenie rozmów" czy coś- takie mam wrażenie. To jedyna słuszna racja, on po prostu nie przyjmuje innych argumentów. To jeszcze kwstia charakteru. Nie jest fanatykiem, daleko mu. Ale ma latami wycwiczone myslenie, którego nie chce nawet zmieniac bo mu sie poukładało w logiczna całość. A moje szukanie, poówywanie czasem jest po prostu wykpiwane.Generalnie sytuacja jest beznadziejna. Nawet jak kochasz kogos to nie bedziesz szczęsliwy w takim związku, w kótrym każdy idzie w swoja stronę. A jeszcze do tego roznice kulturowe, bariera językowa? Ja sobie tego osobiscie nie wyobrazam. To nigdy nie bedzie związek z duża bliskością i pełnym zrozumieniem, kóre dla mnie np. sa najwazniejsze. I w ogóle - jak można zamierzac kogoś zmieniać potajemnie? Problem jest tez, gdy sie nie wie, czego się chce. Ale skoro ja nie mam pewności i po prostu nie potarfie wybrac organizacji, chce miec Boga w sercu, jedynie? Nikt nikogo nie ma prawa wykpiwac i zmuszac do niczego ani nie polecam nikomu liczyc ze go jakos po cichu nakłoni, bo się można przeliczyć.tak jak napisał ktos tu niedawno, kazdy kto sie obnosi z religijnością, jest narażany na komentarze typu ' jestes w wierze a co robisz.." (a, jesli sam ma za kołnierzem to powie po prostu - a Ty nie masz żadnych zasad. Gadka sie urywa). PowodzeniaMi już sie skończyła nadzieja chyba

#923 radekk

radekk

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano 2007-11-27, godz. 13:33

Mój mąz to ma. I oboje jestesmy nieszczęsliwi. Czuje sie jak w Big Brotherze albo czymś tego typu, ale możecie sledzic moje losy online.Mężczyźni mają chyba inne podejście, przynajmniej ten mój. Nie żadna pokora, nie przykładem. Po prostu zwykłe pretensje, że ja nie ma zadnych zasad, że nie wierze w nic. I jeszcze, że kpie z jego religii i uważam za fałszywa, gdy powiem cokolwiek. na każdy mój argument sto wyćwiczonych wrecz powtarzających się juz tych samych jego - rodem z ksiązeczki "Prowadzenie rozmów" czy coś- takie mam wrażenie. To jedyna słuszna racja, on po prostu nie przyjmuje innych argumentów. To jeszcze kwstia charakteru. Nie jest fanatykiem, daleko mu. Ale ma latami wycwiczone myslenie, którego nie chce nawet zmieniac bo mu sie poukładało w logiczna całość. A moje szukanie, poówywanie czasem jest po prostu wykpiwane.Generalnie sytuacja jest beznadziejna. Nawet jak kochasz kogos to nie bedziesz szczęsliwy w takim związku, w kótrym każdy idzie w swoja stronę. A jeszcze do tego roznice kulturowe, bariera językowa? Ja sobie tego osobiscie nie wyobrazam. To nigdy nie bedzie związek z duża bliskością i pełnym zrozumieniem, kóre dla mnie np. sa najwazniejsze. I w ogóle - jak można zamierzac kogoś zmieniać potajemnie? Problem jest tez, gdy sie nie wie, czego się chce. Ale skoro ja nie mam pewności i po prostu nie potarfie wybrac organizacji, chce miec Boga w sercu, jedynie? Nikt nikogo nie ma prawa wykpiwac i zmuszac do niczego ani nie polecam nikomu liczyc ze go jakos po cichu nakłoni, bo się można przeliczyć.tak jak napisał ktos tu niedawno, kazdy kto sie obnosi z religijnością, jest narażany na komentarze typu ' jestes w wierze a co robisz.." (a, jesli sam ma za kołnierzem to powie po prostu - a Ty nie masz żadnych zasad. Gadka sie urywa). PowodzeniaMi już sie skończyła nadzieja chyba

Troszeczke się nie zrozzumieliśmy.Ja nie mam zadnej bariery jezykowej.Miałem na mysli ewentualną,powtórna indoktrynację mojej zony poprzez kontakty z polskimi SJ.W domu rozmawiamy po hiszpańsku.Nie zamierzam tez nikogo zmieniac potajemnie.Próbuje ooficjalnie

#924 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-27, godz. 14:55

Oj, radek,radek... a nie słyszałes o obcojęzycznych kongresach organizowanych w Polsce. O tłumaczach? WtS pomyślał o wszystkim....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#925 radekk

radekk

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano 2007-11-27, godz. 15:53

Oj, radek,radek... a nie słyszałes o obcojęzycznych kongresach organizowanych w Polsce. O tłumaczach? WtS pomyślał o wszystkim....

Język hiszpański chyba nie jest aż tak popularny w naszym kraju...Nigdy blizej nie interesowałem się zagadnieniem i raczej podejście miałem kosmopolityczne.Tym bardziej, iz nigdy żona ani jej rodzina nie próbowała ze mną zaczynac religijnych rozmów ani wywierać jakichkolwiek nacisków.Dopiero póki co pobieżnie zapoznawszy się z tematem widzę jak wielkie niesie zagrożenie ta organizacja.

#926 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-11-27, godz. 16:34

Radekk, a może też się wybierz razem na kongres.
pozdrawiam Andrzej

#927 radekk

radekk

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano 2007-11-27, godz. 18:02

Radekk, a może też się wybierz razem na kongres.

Napewno nie puszczę żony wraz z teściową samej jeżeli zajdzie taka konieczność.

#928 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-11-27, godz. 21:20

Zapewniam Cię,że taka sytuacja nie nastąpi nigdy lub gdy nastapi to ze wzgledu na chęć kontroli.

Rozumiem. Pragnąłbyś te wszystkie sprawy, które dotyczą żony, mieć pod kontrolą?

#929 radekk

radekk

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano 2007-11-27, godz. 22:18

Rozumiem. Pragnąłbyś te wszystkie sprawy, które dotyczą żony, mieć pod kontrolą?

Jeżeli chodzi o SJ to bez wątpienia.

#930 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-11-28, godz. 17:14

Rozumiem. Pragnąłbyś te wszystkie sprawy, które dotyczą żony, mieć pod kontrolą?


mąż jest głową rodziny powinien mieć kontrolę nad wszystkimi sprawami rodziny, czyżbyś zapomniał?
pozdrawiam Andrzej

#931 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-11-28, godz. 17:31

mąż jest głową rodziny powinien mieć kontrolę nad wszystkimi sprawami rodziny, czyżbyś zapomniał?



Mysle ,ze w tym wypadku ta "kontrola" nikomu na dobrze nie wyjdzie a napewno juz mezowi bo zona SJ bedzie sie czula "przesladowana" , a my juz wiemy jak to dziala dopingujaco na fanatykow i skutek jest calkowicie odwrotny , lepiej przygladac sie temu wszystkiemu z boku, i budowac wlasny swiat i wlasne wartosci, bo jezeli zona Radka bedzie sie lepiej czula w towarzystwie SJ i czas spedzony w towarzystwie tych ludzi sprawi jej wieksza radosc , niz przebywanie z mezem no to ,na to juz nie ma lekarstwa i zadne kontrole sie na nic przydadza , szkoda Radku Twojego zycia i energii..........

#932 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-11-28, godz. 18:16

Jest między nami duża różnica wieku tzn. 22 lata.

Żona jest młodsza od Ciebie?

#933 radekk

radekk

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano 2007-11-28, godz. 20:41

Żona jest młodsza od Ciebie?

Tak :rolleyes:

#934 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-11-28, godz. 20:49

Tego co mi opowiadała doszło kilka razy do seksu przedmałżeńskiego i zarówno on jak i ona zostali z organizacji wykluczeni.

A co się stało z tym bratem? Wrócił do zboru?

#935 radekk

radekk

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano 2007-11-29, godz. 09:39

A co się stało z tym bratem? Wrócił do zboru?

Żona przypuszcza, że tak ale nie chce o nim rozmawiać.

#936 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-11-30, godz. 14:56

Sweet Noise & Edyta Górniak - Nie Było ;)
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#937 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-11-30, godz. 22:12

Żona przypuszcza, że tak ale nie chce o nim rozmawiać.

OK, dziękuję Radku za Twoje odpowiedzi.

#938 444

444

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 79 Postów

Napisano 2007-12-14, godz. 15:21

Hej
Watpie czy ktokolwiek mnie jeszcze pamieta,ale moze i ktos taki jest.Pisze tylko po to by powiedzieć,że wyleczyłam się z tego uczucia i,że jesteśmy na stopie koleżenskiej teraz i wszystko jest ok :] Czas jednak leczy rany ... Miło być wolną :D

#939 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-12-14, godz. 17:05

Pamięta. ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#940 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-02-11, godz. 12:18

Jedyny sposób to spróbować przedstawiać błędy w relacji SJ-Biblia. Jeśli taka osoba dostrzeże te niezgodności to zda sobie sprawę że to nie jest religia prawdziwa. Nie należy tego robić od razu, ale powoli stopniowo - trochę podstępem, jednocześnie poznawać nauki ŚJ a jednocześnie wskazywać na niezgodności.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych