Ciekawe (moim zdaniem :-)) dyskusje prowadzone ze świadkami Jehowy na grupie dyskusyjnej pl.soc.religia.

Armagedon w 1975 -- razem 66 strony (350 kB) dyskusji o prorokowaniu Armagedonu w 1975 roku. Ciekawy przykład na to, jak śJ próbują kłamać i manipulować wypowiedziami współdyskutanta i samej Strażnicy.

Kłamstwo lub ignorancja śJ -- W trakcie powyższej dyskusji przy okazji wyszło na to, że śJ qamil/Waldemar Owczarczak albo nie ma pojęcia o naukach śJ albo na bezczelnego kłamie. A ponieważ twierdził, że zna nauki... Tutaj jest dowód.

Justus Lipsius i Strażnica -- Drobny fragment dyskusji na temat Strażnicy i jej powoływania się na Justusa Lipsiusa w celu udowodnienia pala. Justus Lipsius miał zupełnie inne poglądy niż Strażnica, ale świadkom Jehowy zupelnie to nie przeszkadza... Był to przypadkowy wstęp do poniższej konwersacji.

Justus Lipsius, Strażnica i szeregowi śJ -- Jak można wyznawać jednocześnie dwa sprzeczne ze sobą poglądy? Okazuje się, że niektórzy świadkowie Jehowy mają tę umiejętność. W tej dyskusji próbowałem się dowiedzieć (bezskutecznie) jaki jest tego cel. Jest to również doskonały przykład bezkrytycznej wiary w słowa Strażnicy: nie jest ważne, że Strażnica podała coś wbrew faktom. Skoro podała, to gorzej dla faktów...

Dla ułatwienia czytania teksty niecytowane z postów poprzednich wyróżnione są takim kolorem, natomiast cytaty z publikacji Towarzystwa Strażnica takim kolorem. Jeżeli zdarzył się gdzieś tekst cytowany z publikacji niejehowickich, wyróżniłem go takim kolorem.

Jeśli nie chcesz kopiować wszystkich stron sztuka po sztuce, to napisz do mnie, a ja wyślę Ci to spakowane pod wskazany adres. Jeśli chcesz tylko niektóre z powyższych dyskusji, to napisz mi o tym.

Uwaga 1: Link wróć na każdej stronie powoduje powrót do postu na który post bieżący jest odpowiedzią. W przypadku wejścia na stronę poprzez link z tekstu zasadniczego w celu powrotu należy użyć strzałki.
Uwaga 2: Jeżeli na stronie jest więcej niż jedna odpowiedź, to co najmniej jedna z nich jest wytłuszczona. Wyróżniłem w ten sposób główną ścieżkę dyskusji.

Strony z głównymi dyskusjami zawierają kompletne posty jakie ukazały się na grupie dyskusyjnej oraz namiary na nie umożliwiające ich odnalezienie w archiwum grupy. Zachowano oryginalną pisownię, ewentualnie przeformatowano tekst dla łatwiejszego czytania. Wyróżnienia ascii zamieniłem na wytłuszczenia, dodałem też nowe, żadnych nie usuwałem. Niektóre odpowiedzi na posty zostały pominięte, ponieważ nie wnosiły nic do tematu. Są oczywiście dostępne w archiwum.

Marcin Majchrzak

BROOKLYN