Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Fly

Odnotowano 654 pozycji dodanych przez Fly (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-05 )



Sort by                Order  

#36691 Skąd się wzięła wiara w nieśmiertelność duszy?

Napisano przez Fly on 2006-10-08, godz. 07:22 w Dusza nieśmiertelna

Nie wiem, czy wypowiedź dotyczy Boga, czy szatana, ale stawiam na szatana. Bóg nie jest zainteresowany naszym potępieniem. W tej interpretacji werset oznaczałby: "nie bójcie się prześladowań, tylko uważajcie, żeby nie ulec pokusie". Natomiast gdyby wstawić tam Boga, to werset brzmiałby faktycznie bardziej po świadkowsku: "nie bójcie się prześladowań, bo Bóg ma możliwość was zabić". Marna to pociecha.


Byłby to zaiste wyjątkowy przypadek, kiedy Jezus zachęca aby się bać szatana (a jego sług już nie).
Setki razy Biblia nawołuje aby bać się Boga, ale żeby bać się szatana? To chyba jakaś inna Biblia.



#36652 Skąd się wzięła wiara w nieśmiertelność duszy?

Napisano przez Fly on 2006-10-07, godz. 18:33 w Dusza nieśmiertelna

jak mogłeś odnieść ten fragment do Boga. Przecież Pismo św. mówi tu o szatanie.


Pogięło cię? Khem... przepraszam, uniosłem się. A dlaczego tak uważasz?



#36701 Skąd się wzięła wiara w nieśmiertelność duszy?

Napisano przez Fly on 2006-10-08, godz. 11:14 w Dusza nieśmiertelna

Haael, ciekaw jestem jak będziesz odwracał kota ogonem, jak się dowiesz, że KK widzi w tym wersecie Boga a nie szatana.



#118240 Czechy: Oskarżenie przeciw ciemiężącym córkę za odmowę zostania ŚJ

Napisano przez Fly on 2009-05-04, godz. 16:38 w Świadkowie Jehowy i prawo

a potem będzie bla bla bla o tym że WTS stanowczo nakazuje łozenie na utrzymanie swoich dzieci.

A nie nakazuje?



#50519 Praca mgr Religijność ŚJ

Napisano przez Fly on 2007-01-22, godz. 13:38 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Witam, planuje napisać prace mgr na temat Religijność Świadków Jehowy i mam proźbe czy może mi ktoś polecić jakiś link do strony www gdzi były by przedstawione jasno PRAWDY WIARY, oraz cała szczegółowa historia powstania ŚJ. Z góry dziekuje za pomoc


Proponuję Ci przede wszystkim zaopatrzyć się u źródła w książkę "Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa". Nie mówię bynajmniej, że należy bezkrytycznie wierzyć wszystkiemu co tam napisano, ale bez tej pozycji pisanie pracy na temat historii SJ to jak wyważanie otwartych drzwi.



#63302 Jakie posty czytasz a jakie omijasz na forum?

Napisano przez Fly on 2007-05-17, godz. 15:17 w Oceń forum

Myślę, że czytam, zależnie od dnia od 50 do 80 % nowych postów.
Kiedy zjawiłem się tu ponad rok temu po raz pierwszy, przez kilka nocy przeczytałem kilka tysięcy postów. Bardzo lubiłem czytać tematy, w których wypowiadał się Olo, Arek Wiśniewski, Terebint a także Sebastian A. i jeszcze parę osób. Teraz też mam swoich faworytów - np. [db] i Padre Antonio, których poglądów nie podzielam często, ale których cenię za bezstronność, żelazną logikę i racjonalizm. Lubię też czytywać JB, która nie wiadomo skąd zna wszystkie najświeższe nowinki oraz Brata Jaracza za cięty język.



#25079 Czyżby Nadarzyn podjął kontrofensywe?

Napisano przez Fly on 2006-04-19, godz. 21:24 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

z moich skromnych informacji z polowa pokoi w Nadarzynie sledzi te i inne wypowiedzi


W takim razie pozdrawiam serdecznie betelczyków! Jeżeli jesteście zainteresowani bardziej budującą formą wymiany myśli, to piszcie do mnie na priv.



#19730 Zwolnienie z wojska - komu przysługuje

Napisano przez Fly on 2006-02-27, godz. 12:31 w Neutralność

Ja takze czytajac miedzy wierszami stwierdzilem,iz ty takze posiadasz cos w sobie....a tak na marginesie odnosnie zwolnienia ze sluzby wojskowej to uwazami iz ci skur...le z Biura Glownego dają cichy prykas tym na dole tzn starszym.Jesli znajdzie sie choc tylko jeden koziol ofiarny w jakims zborze,niech bedzie to tylko jeden w danym miescie.To wiesc o tym szybko sie rozpowszechnia w innych zborach(bo wiekszosc Swiadkow to plotkarze ).Taka jedna odmowa dania "zaswiadczenia" dziala bardzo motywująco na inne mlode owieczki(barany) i stymuluje wzrost w Organizacji.To potajemna strategia wzrostu ...

Sluchaj no gosciu! Czy to nie ty fascynowales sie satanizmem i publicznie sie tym chwaliles na tym forum? Nie znam cie i raczej nie chce poznac, ale z powyzszego faktu wynika, iz nie przez przypadek nie dostales zaswiadczenia. Jezeli starsi uznali, ze nie zasluzyles aby sie podpisali swoimi nazwiskami na zaswiadczeniu, to ja mam dziwne wrazenie, ze chyba mieli racje.
Teraz mozesz sobie wyzywac w bezsilnosci kogo chcesz. Mnie tez mozesz. Mam cie gdzies, podobnie jak ci skur..le.



#24914 Czyżby Nadarzyn podjął kontrofensywe?

Napisano przez Fly on 2006-04-18, godz. 06:45 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Oj, pochlebiasz sobie :D



#23237 wesela ŚJ

Napisano przez Fly on 2006-04-03, godz. 15:47 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A ja muszę zgodnie z prawdą wspomnieć, że na weselach ŚJ, na których byłem, było duuużo porządniej niż u (wybaczcie) światusów. Co nie znaczy bynajmniej, że nie było przypadków upojenia alkoholowego wśród gości. Były, ale że tak powiem kulturalne. Jak ktoś się schlał to nie robił dymów tylko grzecznie dawał się odwieźć do domu. Mógłbym pisać więcej, ale pewnie większość i tak ma inne zdanie. Cóż, chyba tylko ja znałem porządnych Świadków ;)



#19774 Zwolnienie z wojska - komu przysługuje

Napisano przez Fly on 2006-02-27, godz. 18:13 w Neutralność

Po pierwsze fly nie takim tonem do mnie bo sie nie znamy i nigdy sie nie poznalismy.

Mexon - Sprawdź cytat, który komentowałem - moja wypowiedź nie była skierowana do ciebie. Sorry za offtopic, ale chciałem to wyprostować. Nie chcę sobie robić wrogów.



#21375 Krew-co można a co nie...

Napisano przez Fly on 2006-03-16, godz. 14:48 w Kwestia krwi

Zasypiają spokojnie tylko ze świadomością, że:
„świadkowscy parafianie uwierzą we wszystko, co napisze strażnica.”
Czy pod tym podpisujesz się Fly bedąc członkiem strażnicy? A jeśli nie, to co jest istotą bytu tego tworu? Co robią tam uczciwi ludzie?
Tym nieświadomym „parafianom” się nie dziwię. Ale ludzie świadomi, obyci wiedzą historyczną i zwykłym doświadczeniem życiowym, no i nie bójmy się tego słowa na pewnym poziomie intelektualnym, co oni Tam robią?

Toż ręce i nogi się uginają.

Widzisz, ja juz sie wyleczylem z dogmatyzmu. Dla ciebie jest oczywiste, ze ktos na pewnym poziomie intelektualnym nie ma prawa byc SJ. A niejaki arturek uwaza, ze jest wrecz odwrotnie.
Zastanow sie: skad te setki tematow na tym forum i takie burzliwe dyskusje, skoro wszystko jest takie proste? Mnie przez cale zycie mowiono, ze wszystko jest proste, a okazalo sie, ze nie jest. ;)



#83450 Teoria Wszystkiego

Napisano przez Fly on 2008-01-28, godz. 13:11 w Ogólne

To brzmi jak Silmarillion. Tak mi się skojarzyło :rolleyes:



#83442 Teoria Wszystkiego

Napisano przez Fly on 2008-01-28, godz. 11:43 w Ogólne

Pomijam informacje o tym, że jeden z aniołów nauczył ludzi matematyki jakieś 5000 lat temu.

A to mnie zaciekawiło. Możesz jaśniej?



#21368 Krew-co można a co nie...

Napisano przez Fly on 2006-03-16, godz. 13:36 w Kwestia krwi

Całkowite wycofanie się z tej zbrodniczej doktryny to bardziej złożony problem, niż nam sie wydaje.
Przede wszystkim koszty ponieśli ludzie - tysiące mężczyzn, kobiet i dzieci. Jak teraz logicznie wytłumaczyć, że CK przez 60 lat tkwiło w błędzie i nakazywało swoim współwyznawcom umrzeć w imię Jehowy? Trzeba pamietać, że to nie jakaś tam spekulatywna doktryna w stylu pokolenia czy końca świata. Tutaj w grę weszło życie i zdrowie mnóstwa osób.
Kolejna sprawa to wielce prawdopodobny odpływ ŚJ z szeregów Organizacji. O ile w przypadku niespełnionych zapowiedzi z roku 1975 odeszło ok. 800 tys. osób [czyli jakaś 1/5 ogółu ŚJ na świecie], to tutaj pokusiłbym się o jeszcze większy odsetek. Myśle, że CK wie o tym i dlatego hamuje reformy na ile się tylko da.
I ostatnia kwestia - odszkodowania za poniesione krzywdy. Tego WTS obawia się chyba najbardziej, bo sumy mogą być milionowe, co grozi zachwianiem molochu jakim jest Organizacja.

Pzdr.

Liberal, nie wiem, no nie wiem...
Z jednej strony jest tak jak piszesz - niewatpliwie wycofanie sie WTS, chociazby po cichu, z tej doktryny, wywolaloby szok wsrod Swiadkow i ogromna uraze wielu nazwijmy to ofiar o to, ze oni sami lub ktos z ich rodziny/przyjaciol cierpial niepotrzebnie.
Ale...
...z drugiej strony ile osob dzisiaj nie decyduje sie na wstapienie w szeregi SJ wlasnie ze wzgledu na kwestie krwi? Ile osob (chociazby z tego forum) ma watpliwosci co do calej organizacji wlasnie ze wzgledu na podejscie do transfuzji?! Ile negatywnego PR ze strony mediow moglaby uniknac organizacja SJ?! Moje zdanie ukute tak na szybko jest nastepujace: Wycofanie sie WTS z obecnego stanowiska mogloby wywolac dwojakie skutki. Na doglebna analize potrzeba by znacznie wiecej wiedzy i czasu.
Wiem w kazdym razie, ze ja sam powitalbym z radoscia taka zmiane.

Edit: Powyzej rozwazam tylko mozliwe konsekwencje dla WTS. Nie pisze o wzgledach MORALNYCH.



#80418 Boże Narodzenie w Betel

Napisano przez Fly on 2007-11-29, godz. 20:18 w Boże Narodzenie & Sylwester

Ja też jako dziecko się cieszyłem jak cholera, że nauki CK wyzwoliły mnie od oddawania czci człowiekowi oraz pogańskich obyczajów, z którymi nierozerwalnie łączyły się obchodzenie urodzin albo dnia matki. Ech, jak ja byłem wyzwolony! Tylko koledzy nie wiedzieli o co mi chodzi, jak im próbowałem wytłumaczyć.
Bo tego się nie dało sensownie wytłumaczyć. W jakim chorym umyśle wylęgły się takie zakazy?!



#90343 Bóg + creatio ex nihilo.

Napisano przez Fly on 2008-04-28, godz. 07:17 w Tematyka ogólna

Myślę, że takimi szczegółami nikt w organizacji nie zaprząta sobie głowy. Wystarczy, że
1) Bóg jest nieograniczonym źródłem energii, cokolwiek to znaczy
2) E=mc2
... i oto mamy cały świat materialny. Czy Bóg stworzył go z niczego czy z kawałka siebie? A jakie to ma znaczenie?



#80427 Boże Narodzenie w Betel

Napisano przez Fly on 2007-11-29, godz. 21:28 w Boże Narodzenie & Sylwester

Może i tak a może i obchodzisz, kto cię tam wie..
Z emocji zawartej w zdaniu o "chorym umysle który to miał wymysleć" wnioskuję że raczej obchodzisz.. Ale to już mnie... nie obchodzi. :lol:
Czego by nie napisał, te uroczystości często mają spaczony charakter, są okazją do pijaństwa, dania upustu chciwości i tak dalej..
Więc czy z wcześniejszego uwarunkowania czy z rozsądku, lepiej nie obchodzić.. no chyba że sąsiedzi wierzący wyskoczą z widłami, to co innego.

Nieładnie Dick. Nieładnie. Dodam tylko (i już kończę tę przykrą rozmowę), że nie wiesz jakie życie ma dziecko Świadków. Ale o tym można już poczytać w innych wątkach. Ja chciałbym swoim dzieciom oszczędzić NIEPOTRZEBNYCH przykrości, drwin i bycia odmieńcem na każdym kroku. Bo to częto nie wynika z biblinych nauk tylko z czyjejś psychozy żeby odróżniać się od "swiata" na każdy możliwy sposób.



#80422 Boże Narodzenie w Betel

Napisano przez Fly on 2007-11-29, godz. 20:32 w Boże Narodzenie & Sylwester

W normalnym Fly, w normalnym.. A patrząc co świat z tym robi, wcale nie dziwię się braciom.
Naprawdę teraz czujesz się pełniejszy?

Nie obchodzę nadal urodzin ani dnia matki. Z przyzwyczajenia. Więc na twoje pytanie muszę odpowiedzieć: "nie dotyczy".



#30663 Mundial

Napisano przez Fly on 2006-06-06, godz. 12:46 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Ja bylem na ostatnim, rozgrywanym w kraju, meczu polskiej reprezentacji. Czyli niestety... w Chorzowie na meczu z Kolumbia :angry: . Szalika ani czapki w barwach narodowych nie mialem i wygladalem przez to troche inaczej niz wiekszosc kibicow. Ale gardlo zdzieralem wzorowo. Tylko nie gwizdalem, bo po pierwsze nie umiem a po drugie takie zachowanie na pozegnalnym meczu naszych chlopcow wydawalo mi sie mocno niestosowne. Moze to i patalachy ale przeciez to nasze patalachy.
A teraz zaopatrze sie w skrzynke piwa i w piatek zaczynam pilkarskie swieto. Obym tylko nie musial w sobote leczyc kaca po porazce ;)
A wracajac d otematu: SJ, ktorych znam, w wiekszosci slabo lub srednio sie interesuja futbolem a spiewanie hymnu czy ubieranie sie na mecz w barwy bialo-czerwone w ogole nie wchodzi w gre. No coz, nie od dzis wiadomo, ze SJ sa po prostu... rozni. Jednych gorszy kibicowanie druzynie narodowej a inni robia to z wielkim entuzjazmem.



#21758 strażnicowa lista nowych świateł z ostatnich 21lat

Napisano przez Fly on 2006-03-21, godz. 14:20 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Moze to ja nieuwaznie sledze nowe swiatlo, ale nie mam pojecia o co chodzi w 2 ostatnich punktach.
Dodam tylko, ze przemilczano zupelnie najwieksza rewolucje wsrod nowych swiatel koncowki XX wieku, tj. zrozumienie czym jest "to pokolenie" z Mat. 24. Czyzby ktos liczyl na to, ze starzy zapomna a nowi nie zapytaja?



#21774 strażnicowa lista nowych świateł z ostatnich 21lat

Napisano przez Fly on 2006-03-21, godz. 16:13 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

"o obrzydliwości" to chyba wyjaśniono sprawę ONZ, a pokolenie przemycono w kozłach i owcach, no i w momencie "likwidacji" Żyć wiecznie :-)

Pokolenie było omówione szeroko w artykułach do studium ze Strażnicy z 1.11.1995 oraz w pytaniach czytelników z tej samej Strażnicy i nie było tam nic o owcach/kozach.



#21777 strażnicowa lista nowych świateł z ostatnich 21lat

Napisano przez Fly on 2006-03-21, godz. 16:46 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

bo to były dwa różne światła: co to jest "to pokolenie" i kiedy nastąpi oddzielenie owiec od kóz;

Dokładnie tak było.
Brakuje mi też artykułu na temat służby zastępczej. Światło na ten temat zmieniło się chyba w roku 1996. Ale w naszym artykule być może wyszczególniono tylko zmiany doktrynalne, jak już ktoś zauważył...



#21804 strażnicowa lista nowych świateł z ostatnich 21lat

Napisano przez Fly on 2006-03-21, godz. 21:00 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

a pokolenie 1914 to nie jest zmiana doktrynalna?
a czym jest pokolenie? wskazówką organizacyjną? prawem moralnym?

Sebastian, przeczytaj jeszcze raz. P o w o l i ...



#21807 strażnicowa lista nowych świateł z ostatnich 21lat

Napisano przez Fly on 2006-03-21, godz. 21:04 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

czytam powoli i nie wiem o co Wam chodzi...

zmiana dot pokolenia jest zmianą doktrynalną. Stąd jeśli mówicie że przyczyną braku wzmianki o nowym świetle na temat pokolenia jest to, że wymieniano zmiany doktrynalne, to ja mówię, że to niewłaściwe kryterium, bo gdyby wymieniano wszystkie zmiany doktrynalne, wspomniano by naukę o pokoleniu też.

Brakuje mi też artykułu na temat służby zastępczej. Światło na ten temat zmieniło się chyba w roku 1996. Ale w naszym artykule być może wyszczególniono tylko zmiany doktrynalne, jak już ktoś zauważył...