Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika wojtek37

Odnotowano 555 pozycji dodanych przez wojtek37 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-14 )



Sort by                Order  

#116981 "ŚJ akcentują śmierć i okup - to jest obce chrzescijaństwu pierwszych wie...

Napisano przez wojtek37 on 2009-04-12, godz. 10:49 w Tematyka ogólna

Na całym świecie chrzescijanie obchodzą, śmierć, mękę i zamrtwychwstanie Pana Naszego Jezusa Chrystusa, a w szczególności akecnt jest położony na zmartwychwstanie. A SJ akcentują śmierć i okup - to jest obce chrzescijaństwu pierwszych wieków. Bez zmartwychwstania, nie było by otwartego Nieba dla nas, a nie Oni z premedytacją nie podkreślają tego faktu, bo jak wiemy, szeregowemu SJ nie wolno mieć nadziei na Niebo - aszkoda.



#79523 Spór o alimenty

Napisano przez wojtek37 on 2007-11-15, godz. 13:16 w Świadkowie Jehowy i prawo

No wiesz jakby jej maz byl tez SJ to raczej starszyzna wybila by jej z glowy takie sadzenie "dla zachowania czystkosci organizacji i tego jak ja postrzegaja inni" i napewno sami by zalatwili te sprawe - wszak to najbardziej uniwersalni prawnicy poczawszy od rozwodow, przez kradziez do gwaltu etc. :P


Dobre spostrzeżenie.



#38534 Babcia hazardzistka

Napisano przez wojtek37 on 2006-10-22, godz. 19:15 w Humor

Kochani, a pamiętacie czasy PRL-u kedy za wszystkim się nawet po nocach stało?. Więc ja pamiętam, krzypy mi nie brakowało, ale jak babcie z łokciami do kolejki wpadały, to niejesen facet wymiękał. Skąd one tyle sił czerpały - do dziś nie wiem?.



#43965 "Ojcze nasz, który jesteś w niebie"

Napisano przez wojtek37 on 2006-12-05, godz. 16:33 w Tematyka ogólna

Miliony ludzi zaczynaja swoja modlitwe w ten sposob , czy wiedza co oznaczaja te slowa ?


Pewnie tylko ŚJ wiedzą o co idzie w tej modlitwie, co?. :lol: :huh: :D



#117051 "ŚJ akcentują śmierć i okup - to jest obce chrzescijaństwu pierwszych wie...

Napisano przez wojtek37 on 2009-04-13, godz. 10:23 w Tematyka ogólna

Tymczasem dzisiejsze powszechne chrześcijaństwo odeszło od akcentowania przytoczonego powodu Pawła, zwracając się na nauki tytularnych wczesnośredniowiecznych Ojców Kościoła, zajmujących się patrystyką, którzy zmienili biblijną wyższość śmierci na zmartwychwstanie.


Ty tak twierdzisz, ale mylisz się bo Ojcowie Kościoła nie mogli się mylić bo jak sami przyznajecie , odstępstwa jeszcze wtedy nie było, a chrześcijanie opierają swą wiedzę na tym jak właśnie przeżywali to pierwsi chrzescijanie. Wy zaś zadajecie kłam tym faktom.

Przepraszam, ale na jakiej podstawie urządzasz spęd wszystkich do nieba? Ja chcę żyć wiecznie i szczęśliwie tu na ziemi.
............
Dlaczego mnie tej Bożej możliwości pozbawiasz? Mam nadzieję, że podobnie myślą ci, którzy nie spożywali 'Ciała i Krwi'. Jakim prawem zmuszasz, do zamieszkiwania w niebie skoro, to Bóg wybiera w określonym celu i to nie w brew pragnieniu człowieka? Powiedz, jeśli tak dobrze w niebie, to dlaczego wszyscy ratują się jak mogą przed śmiercią ciała, by znaleźć się w upragnionej szczęśliwości, czyli niebie.


Ja Cię niczego nie pozbawiam, raczej ty się pozbawiasz przebywania w Obecości Pana. Odrzucasz wybranie na Dziedzica Boga, i zaproszenie do bycia Dzieckiem Bożym. Cały NT jest pisany do Dzieci Bożych, tak więc skoro nim nie chcesz być, to wierzysz w jakieś wymyślone przez kogoś banialuki.....


Potraktujmy poważnie, kto ze spożywających, spożywa 'Ciało i Krew' (najczęściej Chleb) Chrystusa? A jeśli spożywa, to jaki procent chce rozmawiać na tematy biblijne? Jeśli nie chcą rozmawiać, to zachodzi wątpliwość typu:
1Kor 11:27 Br „Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winnym staje się Ciała i Krwi Pańskiej.”


"Niegodnie", od niepamiętnych czasów odczytyane było jako przyjmiwanie Ciała i Krwi Pańskiej w stanie permamentnego grzechu.....



#33115 Trójca Święta-Kod ?

Napisano przez wojtek37 on 2006-08-24, godz. 16:54 w Trójca

Wieloletnie doświadczenie nauczyło Mnie logicznego rozwiązywania ,odkodowywania,stopniowannia tematów,szukania wartościowych kontekstów między wyrazowych.Wiem że Kościół Kat.przyjął Dogmat o Trójcy Świętej.Lecz nigdzie nie ma logicznego wytłumaczenia tego tematu.w/g mnie trzeba uzyć tu Kodu stopniowania ,który po dokładnej analizie pokrywa się z opisami Nieba w Biblii. tzn.BÓG-Najwyższa Istota w Niebie,WŁADZA NIEBA. OJCIEC -Głowa Rodziny. SYN - Członek Rodziny. BOŻY -tak Syn jak i Ojciec posiadaja wartośc równoznaczna Bogu. DUCH -forma życia w Niebie . ŚWIĘTY -najwyższa forma duchowa. Można tu przytoczyć przysłowie ludowe Tak Jak ina Górze ,Tak i na dole.A więc w niebie też sa rodziny.A BÓG jest Ojcem w jednej z nich ,Chrystus jest jego Synem.Powyzsza wypowiedż jest moim autorskim przemyśleniem tego tematu.


Skąd Ty takie ciekawostki wynajdujesz?. :lol: To ma być przykład "logicznego" i "naukowego" podejścia do tematu ?. :D Uchowaj nas Boże od takich "naukowców" :lol:



#125267 ŚJ a finanse rodziny

Napisano przez wojtek37 on 2009-09-16, godz. 22:02 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A Ja uważam,skoro Jezus ustanowił "głową rodziny" faceta, i tak to wyglądało w Izraelu, to chrześcijanin-mąż wierzący w Chrystusa, będzie rozsądnie i z "głową" zarządzał wydatkami.... więc nie przesadzajmy co....?



#118048 Nowe Światło!

Napisano przez wojtek37 on 2009-04-30, godz. 13:50 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Pchi...co za nowe światło :huh: . Ja to słyszałam już ok 3 lata temu, jak na oneckim czacie zapytałam (i nie złośliwie, tylko po prostu nie znałam historii SJ) od kiedy SJ istnieją jako religia i od kiedy głoszą to siostrzyczka (ze Słupska jak się potem dowiedziałam), oświeciła mnie, że pierwszymi SJ byli Adam i Ewa.


No tak, ale ŚJ twierdzą, że Adam nie odziedziczy Nieba, więc ciekawe co, Ziemię?. A więc powinien być zamianowany "głównym nadzorcą" no a co z Ewą, bo nie znalazłem nic, o jej ewentualnym życiu po śmierci... ;)



#79517 Spór o alimenty

Napisano przez wojtek37 on 2007-11-15, godz. 11:00 w Świadkowie Jehowy i prawo

hehe to tak dla ścislosci ;-) bo dlaczego tylko SJ mają miec baty ;-)


Ale skoro tak twierdzą, że są najlepszymi świadkami Jahwe - to czemu nie stosują się jednak do zasady...

Mt 5:39-41 BT
"A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! "


Interesujące jest, że ten takst był napisany w czasach, kiedy pobożnego Żyda, w Szabas mógł jedynie zmusić okupant rzymski, do złamania nakazu nie przemieszczania się powyżej 1000 kroków.

To samo tyczy się reszty, więc.... jaki jest ten przyklad?. Znam kilku katolików co nie chodzą po sądach by dowodzić swego, a żadnego ŚJ, który by tak postępował.



#117053 "ŚJ akcentują śmierć i okup - to jest obce chrzescijaństwu pierwszych wie...

Napisano przez wojtek37 on 2009-04-13, godz. 10:38 w Tematyka ogólna

Przepraszam, ale na jakiej podstawie urządzasz spęd wszystkich do nieba? Ja chcę żyć wiecznie i szczęśliwie tu na ziemi.


Ano, chociażby takim faktem z Biblii......

Ef 1:11-17 BT
"W Nim dostąpiliśmy udziału my również, z góry przeznaczeni zamiarem Tego, który dokonuje wszystkiego zgodnie z zamysłem swej woli po to, byśmy istnieli ku chwale Jego majestatu - my, którzyśmy już przedtem nadzieję złożyli w Chrystusie. W Nim także i wy usłyszeliście słowo prawdy, Dobrą Nowinę o waszym zbawieniu. W Nim również uwierzyliście i zostaliście opatrzeni pieczęcią Ducha Świętego, który był obiecany. On jest zadatkiem naszego dziedzictwa w oczekiwaniu na odkupienie, które nas uczyni własnością [Boga], ku chwale Jego majestatu. Przeto i ja, usłyszawszy o waszej wierze w Pana Jezusa i o miłości względem wszystkich świętych, nie zaprzestaję dziękczynienia, wspominając was w moich modlitwach. [Proszę w nich], aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego.


Rz 8:17 BT
"Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale."


Ga 4:7 BT
"A zatem nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej."


Ty zatem wolisz być niewolnikiem, do czego wasza teoktacja w Brooklinie was zmusza...... a nie dziedzicem, bo Jezus Cię ukochał....
i wybrał , dawno temu.....

Rz 5:8 BT
"Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami."



#142058 "ŚJ akcentują śmierć i okup - to jest obce chrzescijaństwu pierwszych wie...

Napisano przez wojtek37 on 2011-01-15, godz. 23:25 w Tematyka ogólna

Nauka o podwójnej nadziei dle wierzących zawsze była dla mnie jakaś,, lipna", ani nie brzmiała zbyt logicznie, ani nie miała dobrego oparcia w Piśmie Świętym. W odpowiednim dla mnie czasie Bóg wyprostował tą kwestię.


A możesz to jakoś sensownie uzasadnić...?



#80720 OT - księga Mormona

Napisano przez wojtek37 on 2007-12-06, godz. 11:49 w Ogólne

Kilka ciekawostek o Księdze Mormona.

Pan Zastępów (3 Ne 22,5) każde stworzenie materii poprzedza stworzeniem duchowym (por. M 3,5); tak więc równomiernie stwarza dwa światy: wpierw celestialny — niebieski, a następnie terestialny (M 3,10nn.), czyli ziemski. Wszystkie akty stwórcze są dokonywane przez Boga z miejsca Jego zamieszkania — planety Kolob (por. KA 3,3; 5,13).

Opisując stworzenie świata celestialnego29, nie sposób pominąć aniołów, które w odwiecznym planie Boga Ojca miały pełnić rolę posłańców między Stwórcą a jego stworzeniami. Posiadając zarówno ciało, jak i kości, „boscy posłańcy” zamieszkali zaraz po stworzeniu ze swoim Creatorem w kosmosie (por. NiP 130,7).

Następnie Bóg Jeden Jedyny (por. Pwt 6,4; Iz 43,10.21; Za 14,9; Mt 23,9; Mk 12,29.32; Rz 3,30; 1 Kor 8,4; Ef 4,5; 1 Tm 2,5; M 1,6) stwarza planety i gwiazdy tworzące Wszechświat. Interesujące jest to, że na jednej z nich umieszcza dwóch swoich synów, jak mówi Księga Abrahama: „Jednak to On stworzył większą gwiazdę i tak samo, gdzie są dwa duchy i jeden jest bardziej inteligentny niż drugi, choć różnią się inteligencją, oba nie mają początku, istniały przedtem, nie mają końca i istnieć będą i potem, albowiem są gnolaum, czyli wieczne” (KA 3,18). Z czasem mormońscy prorocy wyraźnie podkreślają, że tymi duchami są dwaj bracia: Jezus i Lucyfer (M 4,1)30. Księga Mojżesza podkreśla, że na samym początku Bóg Ojciec zrodził Ducha Świętego (M 5,9). Z mormońskiej doktryny wynika, że Bóg Ojciec stworzył ziemię przy pomocy swojego Syna, czyli Logosu (por. NiP 1,32; M 2,1), jako mieszkanie dla człowieka (por. 1 Ne 17,36). Mormoński opis stworzenia ziemi zdaje się być zaczerpnięty z biblijnego hexameronu (por. M 2,26nn.; KA 5,1nn.). Jednakże Bóg wyraźnie zaznacza, że każdą roślinę, jaką stworzył na ziemi, najpierw stworzył w sposób duchowy (por. M 3,5). Księga Mojżesza podaje ponadto, że jako jeden z pierwszych darów dla człowieka Bóg stworzył złoto (por. M 3,11). Resztę czasu spędza Bóg na „podglądaniu” swoich stworzeń i sam dochodzi do przekonania, że ich inteligencja zawiera się w Jego nieskończoności (por. NiP 88,6-13)31.

Księga Abrahama natomiast zdaje się dawać zupełnie inny przekaz, kiedy mówi, iż to właśnie bogowie uporządkowali cały chaos, po czym zesłali nad powierzchnie wód swego Ducha, by tam rozmyślał (por. KA 4,2).

Mormoni, opierając się na biblijnym słowie „uczyńmy” (Rdz 1,26)32, dochodzą do przekonania, że całe zastępy bogów były zaangażowane w ten akt będący nie stworzeniem, lecz tworzeniem polegającym wyłącznie na uporządkowaniu świata (NiP 132,17-18). Ziemia stworzona przez bogów należy jednak do biblijnego Boga Ojca, który sprawuje nad nią pieczę (Ps 24,1)33, On bowiem jest stwórcą Wszechrzeczy (2 Ne 2,14)34.......


http://www.opoka.org...ormonow_02.html

Księga Mormona głosi zupełnie coś innego niż Biblia.



#46182 Do kogo modlisz się najczęściej?

Napisano przez wojtek37 on 2006-12-18, godz. 16:38 w Trójca

Kiedyś, gdy byłem katolikiem modliłem się do Boga, Jezusa, i Anioła Stróża.


Pytam się zatem co złego jest w modlitwie do Aniołą Stróża?. Cyż nie przebywają u Tronu Boga i Baranka, a zatem mogą się za nami wstawiać.



#26944 SJ jako "opluwacze" ?

Napisano przez wojtek37 on 2006-05-07, godz. 18:16 w Tematyka ogólna

A co było ważniejsze? Śmierć, czy przedmiot na którym umarł Król?

pzdr. :)

Zdecydowanie - Zmartwychwstanie !.



#26931 SJ jako "opluwacze" ?

Napisano przez wojtek37 on 2006-05-07, godz. 16:50 w Tematyka ogólna

homme_curieux- podoba mi się Twój tekst.

ehomo- zgadzam się, nie ważne krzyż czy pal. Ważne było złożenie życia przez Jezusa w ofierze za nas.

Wczoraj nie ważne, czy umarł, na Krzyżu. Dziś, nie ważne, czy był Bogiem, czy człowiekiem, a jutro...... na co jeszcze wpadniecie?.

Nie - stanowczo nie takiemu sposobowi myślenia, wszystko ma sens, jeśli wiedzieć jak to odczytać. <_<



#35890 Wnikliwe Poznawanie Pism

Napisano przez wojtek37 on 2006-09-22, godz. 18:08 w Obowiązki teokratyczne

HEJ, a co zawierają owe tajemnicze dwa tomy?. :) :unsure:



#27503 Dusza Jezusa!

Napisano przez wojtek37 on 2006-05-11, godz. 09:33 w Dusza nieśmiertelna

Lecz jak by na to nie patrzeć to "stare ciało" Jezusa zostało przemienione w "nowe chwalebne". dowodem jest pusty grób.



#22636 Jak obchodzić Pamiątkę

Napisano przez wojtek37 on 2006-03-30, godz. 14:51 w Tematyka ogólna

No tak, może niezbyt fortunnego słowa użyłem, na przedstawienie, tego stanu naszej łaski. Bardziej by pasowało .... - no właśnie sam nie wiem.Oczywiście Aniołowie cieszą się z tego faktu spożywania Eucharystii, jako pokarmu nieśmiertelnego, dla naszych dusz.

Co zaś tyczy się ich stanu doskonałości, to Oni też mają możliwość zbuntowania się, czyli odrzucenia Boga, co wielu z Nich uczyniło.



#128906 listy apostolskie tylko dla wybranych

Napisano przez wojtek37 on 2010-01-04, godz. 21:12 w Tematyka ogólna

ŚJ pewnie - jest niewygodnych kilka tekstów zawartych w Pismach, tak więc tak pewnikiem prawią. Ale tak czy inaczej, cały NT, został napisany do konkretnych, osób czy to się komuś podoba czy nie. Inną sprawą jest w jakim kontekście się je rozpatruje, i ty jest mowa o Kościele jako całości.

Ja twierdzę iż skoro ŚJ nie uważają się za Namaszczonych Duchem Świętym po za I owcami - do nich NT się nie tyczy, i pewnie, dla tego starają się im zabrać Słowo Życia, z którego sami nie korzystają.



#34554 15-latka "dojrzałą nieletnią"?

Napisano przez wojtek37 on 2006-09-07, godz. 08:58 w Kwestia krwi

Powiem tak , dlaczego śJ nie palą papierosów i Kościół też zabrania,


Nie słyszałem, by Kościół zabraniał, ale napewno nie popiera. A co do palenia papierosów przez ŚJ to ja znam dwie osoby, co palą. :D



#22634 Jak obchodzić Pamiątkę

Napisano przez wojtek37 on 2006-03-30, godz. 13:50 w Tematyka ogólna

Nawet Aniołowie w Niebie nie spożywają Ciała Pańskiego. Wielu mistyków KRzK mówiło, iż oni nam zazdroszczą takiego wywyższenia człowieczeństwa.  :)

Aniolowie chcieliby zjesc Jezusa i wypic jego krew?!!!

Niestety nie mogą, bo nie posiadają ziemskiego, lecz duchowe i chwalebne ciało.


Niestety nie mogą, bo nie posiadają ziemskiego, lecz duchowe i chwalebne ciało.



#79959 Uzasadnienie odejścia od ^prawdy^

Napisano przez wojtek37 on 2007-11-22, godz. 14:46 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Odejść to ja zamiaru nie mam przynajmniej w bardzo bliskiej przyszłości, ale nic nie obiecuje. Może bardziej mi chodziło o powody jakie mogą być.
Taa jestem leniwy skoro tak mówicie.
Jednak jest kilka(a nawet więcej) czynników które mówią za tym, aby pozostać w organizacji. Strace 100 razy więcej odchodząc, a będąc w niej nie jest nawet źle, powiedziałbym nawet że jest spoko, pomijając nudnych zebrań, chociaż czasami mogą być jak są ciekawe. Do służby sie pójdzie czasami i nawet jest fajnie umówisz się z młodą osobą ze swojego zboru, pobliskiego pogadać można, jest ciekawie. Ośrodki pionierskie fajowska bardzo przyjemna rzecz nawet jeśli można powiedzieć o tym efekt placebo, ale jest fajnie i tak możnaby wymieniać.


Maniek, nie bardzo rozumiem, jeśli chodzi ci tylko o fajowość ŚJ, a nie o pryncypia związane z prawdziwym wielbieniem Boga, a do tego odrzucanie bycia Dzieckiem Bożym, to tylko pożałować takiej postawy.

Znasz takie przysłowie "weszłeś w wrony, kracz jak one". Nie obraź się ale zachowujesz się, nie co koniunkturalnie, dopasowywując się do zwolenników Broklinu, a przecież powinieneś dążyć di tego co jest w niebie - czyż nie?.

Flp 3:20 BT "Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa,"


Kol 3:1-2 BT
"Jeśliście więc razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi."



#34729 15-latka "dojrzałą nieletnią"?

Napisano przez wojtek37 on 2006-09-08, godz. 19:48 w Kwestia krwi

Takie sądowe próby przyznania dojrzałości itp. z pewnością nie odbiją się pozytywnie na jej psychice.
Wg mnie jest to manipulacja dzieckiem.

Zgadzam się z Wojtkiem, że Bóg na pewno dopuści ją do oglądania swojej światłości.


A co gorsza, może oglądać Boga osobiście w niebie?. Co jak się wydaje, jest dla ŚJ poważnym dylematem, bo w/g nomenklatury ŚJ nie "podpada" ona pod ten "paragraf" :angry: :D - więc mamy powazny problem !



#71327 1 Tym 2:4; 4:10

Napisano przez wojtek37 on 2007-07-26, godz. 18:26 w Jezus Chrystus

Nie wiem, czemu - nie czytacie dokładnie to co Mirek napisał. Jezus umarł za wszystkich, a co do kwestii przyjęcia Jego ofiaty, by wyzwolić się z pęt śmierci, to już zupełna inna bajka !. :unsure:



#34517 15-latka "dojrzałą nieletnią"?

Napisano przez wojtek37 on 2006-09-06, godz. 17:26 w Kwestia krwi

Moim zdaniem tacy "zwiedzeni" ludzie wmanipulowani, przez "lepiej wiedzących - dostępują po śmierci radości bycia z Ojcem i Synem w Niebie. Ciekawym ich min, kiedy okarze się jak bardzo CK ich okłamywało. Orzecież wiara tej młodej dziewczyny jest naprawdę szczera, więc myślę, że i Jezus okaże Jej Swe Miłosierdzie. :D - że odrzuciła Go jako Boga.