Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika pawel r

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez pawel r (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-27 )



Sort by                Order  

#134205 USA: Starzec aresztowany za molestowanie na terenie Sali Królestwa

Napisano przez pawel r on 2010-07-16, godz. 19:44 w Seksualność

Tak być powinno, no i tak też uczy Strażnica. Rzymian 13 rozdział od 1 wersetu i dalsze. Oby i inne "kościoły" szybo takie zło z siebie "wyrzucały".

Czy inne "kościoły" też powinny wzorem Strażnicy po cichu iść na ugody z ofiarami byle nie było wyroku w których zastrzegają milczenie ze strony poszkodowanych jak w USA?



#134169 Zgromadzenia okręgowe 2010

Napisano przez pawel r on 2010-07-15, godz. 11:27 w Obowiązki teokratyczne

Mam kilka fotek z tego roku, nagrań jeszcze nie sprawdzałem ale mogą być słabej jakości.

Sporo było o ewolucjonizmie, oczywiście sugestywne, zamknięte i ukierunkowane pytania z oczywistymi odpowiedziami. "Dostało się" sporo ateistom, ale wyjazdy też były do religii, np. odwołanie się do "świadectwa" dziewczyny dla której słowa kapłana "Pan powołał ją do siebie" - mówiące o śmierci kogoś miały być dowodem, że Bóg jest okrutny. Ogólnie tematy nudne (nie to co w 2007 roku). Nie wiem czy mi się wydawało, ale chyba na jakiś dystans radiowo nadawali bo widziałem odbiór z jednego radia przy oddalonym kontenerze i kilku chłopaków wisiało sugestywnie na słuchawkach telefonów (radyjka?). Sprawdzę za rok jeśli powtórzy się to i wtedy nagranie by było o wiele lepsze ;-) A pod stadionem oprócz zwyczajnych oprawek do literatury itp sprzedawano również lody, no i pierwszy raz widziałem breloki "no blood", i jedna sytuację jak facet sprezentował takiego breloczka kobiecie (wujek?, ojciec?, znajomy?). W tym roku nie można było podejść do chrzczonych osób. Nie wiem czy to ze względu na zmianę stadionu niż tego co zazwyczaj. A chrzczonych było prawie dwa razy mniej niż zazwyczaj.

Spotkałem świadka, taaaki zakręt, że hoho, który mi się usprawiedliwiał, że znów zgubił mój nr telefonu (to już 6 raz?). Powiedziałem mu żeby się nie przejmował bo tak ma większość świadków co mu ulżyło :D na koniec jeden z porządkowych się mnie pytał czy ja z prasy na co ja, że "tak jakby" :P Ale podziękowałem za "biuro prasowe" bo nie wiem co mi ono by mogło pomóc.

Gdyby był "ciekawszy" program pewnie bym został dłużej.

Nie wszędzie wokół stadionu było posprzątane jak to w dawnych latach się reklamowano w tv.

Duży skwar, współczuję osobom starszym. Karetka była pod ręką.



#128173 Ustronie Morskie

Napisano przez pawel r on 2009-12-14, godz. 17:29 w Szukam kontaktu

pawdob7 jak dla mnie reklamuj się na potęgę ;) Się zbierałem i zbierałem i mi nie wyszło. A teraz dopiero na wiosnę najszybciej...



#127999 Świadkowie Jehowy a medycyna niekonwencjonalna

Napisano przez pawel r on 2009-12-11, godz. 10:44 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Pawdob popraw ankietę :P Ja uznaję homeopatię jako wymysł demoniczny :D No może nie tak do końca, ale sam autor twierdził, że przy odkryciu homeopatii pomagały mu duchy... ;-)

Przydałoby się poprawić tą ankietę bo dla mnie ja tu nie widzę opcji bo uważam, ze homeopatia może działać nie tylko jako placebo, ale kto wie czy w niektórych przypadkach nie jako działanie... demoniczne :P No skoro się imał twórca homeopatii spirytyzmu w tym celu... to bym brał pod uwagę taka opcję. Naukowo nie potwierdzono żadnej skuteczności oprócz placebo.



#127995 chcę wrócic....

Napisano przez pawel r on 2009-12-11, godz. 09:01 w Szukam kontaktu

Fajny tekst:
"Albo tupać nóżkami jak dziecko i tłuc piąstkami o ścianę. Takie magiczne myślenie: im głośniej będę krzyczał, tym bardziej racja będzie po mojej stronie".
Własnie takie mam skojarzenia gdy czytam większość waszcyh postów na tym forum :)
"To nie my jesteśmy be, tylko Świadkowie Jehowy" ;))
Dziecinnie myślenie doprawdy.
To że Gieniek nie używa poprawnego, wyszukanego słownictwa nie oznacza że się myli.

Hmm bardzo ciekawą masz dedukcję drogi Dicku... jak światusy i exy podają argumenty, przytaczają publikacje Towarzystwa Strażnica, opowiadają własne doświadczenia i spostrzeżenia to dla Ciebie tupią nóżkami jak dziecko i tłuką piąstkami o ścianę, ale jak wpadają świadki czy na tym forum czy gdzie indziej i wylewają pełne miłości epitety, pomówienia, insynuują motywacje, zarzucają grzeszność tym wszystkich których napotykają to Ty im przytakujesz i chwalisz, że mają rację :)

:D



#127933 Końce świata których nie było.....

Napisano przez pawel r on 2009-12-10, godz. 08:12 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Ściśle to nie powinna być data armagedonu w 1995 roku lecz pokolenia żyjącego w 1914 roku które ma doczekać armagedonu ;) Ludzie po łebkach czytają i wpisują niedokładne czasem rzeczy.



#127877 chcę wrócic....

Napisano przez pawel r on 2009-12-09, godz. 08:47 w Szukam kontaktu

ty kmiotku

:D

Wystarczy poczytać te twoje wypociny

:D

dlatego zostałeś z niego wykopany albo uniosłeś sie pychą

:D

jesteś zwykłym śmierdzącym kretem.

:D

A całe to forum powinno zostać zamknięte a jego członkowie zamknięci za naruszanie praw człowieka i łamanie praw dotyczących publikacji programów i innych materiałów Towarzystwa Strażnica objętych ochroną prawną

Super tekst. Ten fragment jest bezbłędny i zabrzmiał jak proroctwo:
"A całe to forum powinno zostać zamknięte a jego członkowie zamknięci za naruszanie praw człowieka i łamanie praw dotyczących publikacji programów i innych materiałów Towarzystwa Strażnica objętych ochroną prawną"
Tak się w końcu stanie Genek i oni to przeczuwają, dlatego tak pałają nienawiścią.

Czekamy na pozwy z utęsknieniem :D Doczekamy się kiedyś spełnienia tych obietnic? W tym wieku? ;)

Raymond Franz wasz bożek (...) taki sam jak wy 'gnojowy bożek' pełen pychy i wygórowej ambicji która doprowadziła go i was do upadku

:D



#127875 Gabinet zwierzeń

Napisano przez pawel r on 2009-12-09, godz. 08:37 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

...czuję przeogromny smutek.Moja córeczka wychodzi za mąż za miesiąc,a ja dostałam tylko powiadomienie o ślubie,wszystko przez to że nie potrafiłam wytrzymac jeszcze pół roku w organizacji,nie umie udawac ani prowadzic podwójnego życia,ale koszty mojej wolności są bardzo wysokie...bo przecież nie zobaczę jej pierwszego tańca :( ,nie mam do niej żalu,wiem że nie może inaczej ale to strasznie boli..tak czekałam na ten dzień jak każda matka a teraz czuję sie taka nieważna,choc nigdy jej tego nie okaże.Tak mi przykro że to wszystko sie tak ułożyło sama sobie jestem winna :(

Kremówka tylko się za to nie wiń bo nie jesteś niczemu winna. Nie Ty wprowadziłaś te nieludzkie nauki lecz CK. Trzymaj się.

Obecnie sytuacja odwróciła się o 180 st. Życie pisze zaskakujące scenariusze - my jesteśmy poza WTS-em, a teść jest gorliwym śJ. Jednak on traktuje nas po ludzku. Jak rodzinę. Oczywiście wtedy, gdy nie ma śJ w okolicy. Dziękuję ci Ojciec za Twoją normalność! Okazałeś się mądrzejszy ode mnie. Tak mi wstyd za tą historię sprzed 21 lat :(

PS. Kremówko, wierz mi, córka Cię kiedyś też przeprosi. Do wszystkiego się dorasta.

Może to małe pocieszenie, ale wyobraź sobie, że nigdy do takiego stanu mogliście nie dojść, nigdy byś nie wyszedł z organizacji, a Ojciec nigdy nie powrócił, a Ty do końca życia byś Go tak traktował. Małe to pocieszenie, ale jak ważne wiedzieć, że teraz udało Wam się pewne rzeczy przeskoczyć, że ewoluowały z czasem do tego co jest teraz. Można by podziękować Najwyższemu, że teraz jest już o wiele lepiej ;)

Ciekawe co będzie jak kiedyś eksów będzie tyle, że nie sposób będzie ich ominąc, kiedy lekarz będzie eksem, kiedy wychowawca dziecka będzie eksem, kiedy przełożony będzie eksem..... ciekawe co wtedy zrobią ci świętsi od papieża.......

No na mojego kochanego Pape to oni chyba mają wyjeb... ;)



#127806 Gabinet zwierzeń

Napisano przez pawel r on 2009-12-07, godz. 08:04 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Swiadkowie powiedzieliby że Jehowa oczyścił zbór, który na pewno przez moje oszukiwanie nie miał błogosławieństwa..... ale to g... prawda..... 60% oszukuje i siedzi tam tylko dlatego żeby nie strcić rodziny i towarzystwa.... Wiem, bo wielu świaadków napisało do mnie na privie, że mam rację, że muszą udawać bo straciliby wszystko......

Jakbyście te 60% się razem do kupy wzięli i wszyscy razem odeszli to okazałoby się, że Ci co zostali straciliby większość braterskich kumpli do gadania ;)

Chyba zostanę na tym forum, miło jest porozmawiać z ludźmi, którzy mnie rozumieją i wiedzą jak to działa. Jak opowiedziałem tą historię moim nowym kumplom, to byli w szoku.

Chciałbym zobaczyć ten ich szok ;) No powiedzmy, że ja prawie rozumiem jako człowiek "ze świata" ;)

ze slowem sekta bylbym ostrozniejszy ale ogolnie to co piszesz jest prawda... pozdrawiam

Bo niestety każdy to słowo inaczej pojmuje i kiedy inni je słyszą każdy inaczej odbiera. Z drugiej strony moze być to ciekawy element do rozpoczęcia dyskusji o co chodzi ;)

U mnie to wyglądało tak, że wszyscy mnie dręczyli za to, że miałem dziewczynę z poza zboru. Ja na to zlewałem, ale sytuacja była nieprzyjemna jak niektórzy spotykali mnie z nią na ulicy i zaczynali prawić kazania, że co ja robię i żebym się opamiętał. Ona tego nie wytrzymała i musieliśmy się rozstać.

Takie kazania przy Niej??? Chamówa pierwsza klasa. ja bym się zagotował i nie wiem czy bym ostro nie objechał takiego "kazalnika" ;)



#127804 chcę wrócic....

Napisano przez pawel r on 2009-12-07, godz. 07:26 w Szukam kontaktu

Skoro masz pragnienie wrucić to po co wchodzisz do tego syfu gdzie prawie wszyscy to odstępcy i wrogowie tego wszystkiego co jest prawdziwe. Udaj się do tych którym wręczyłeś swój list. Tylko oni mogą ci zapewnić właściwą pomoc. Żaden Lewandowski ani Boczkowski nic ci nie pomogą bo nie potrafią pomóc nawet sobie. Wszystko co piszą, każdy ich post i artykuł nastawione jest na to, żeby upewnić każdego w tym, że dobrze zrobił odchodząc. Wielu uczestników tego forum to dawni starsi zboru a teraz gorliwi przeciwnicy tego w co dawniej wierzyli. Na forum "Berea" też działa odstępca były nadzorca obwodu Krzysztof Gołębiowski. I tacy popaprańcy teraz chcą mówić innym co to jest prawda i gdzie jest prawda? Śmieszne ...

Cóż, czy taki tekst może dziwić skoro każde niepoprawne słowo zawsze jest traktowane jako 'atak'? Czyż potrafisz bardziej konstruktywnie coś uargumentować oprócz epitetów rzucanych pod adresem byłych świadków? Dyskredytacja personalna osób - tyle Wam pozostaje. To Wasze owoce. Wszelka krytyka to syf, bo syfem być musi nieprawdaż? Wszelkie ujawnianie przekrętów, fałszerstw, kłamstw to oczywiście w Waszych oczach działania zła wcielonego. Nie przeszkadza to jednak Wam czynić dokładnie tak samo z tą jednak różnicą, że cokolwiek Wy powiecie "jest prawdą" bo "pochodzi od prawdy", więc "prawdą być musi". Choćby zmieniało się dziesiątki razy. Wy wiecie lepiej, odstępcy i ludzie ze świata są chorzy, nieszczęśliwi bo przecież tacy być muszą, przecież to takie oczywiste nieprawdaż? To, że piszą na takim forum już jest 'dowodem', że nie umieją prowadzić innego życia, jakie to oczywiste... Tylko Organizacja świadków może przekonywać, że słuszne jest stanie się świadkiem, a świadków pozostanie świadkiem, bo gdzież inaczej pójdą? Tylko u nich jest zbawienie i szczęście, a bez nich to nieszczęście. Gdziekolwiek indziej fałsz i zakłamanie, przecież tak naucza Organizacja, a wiec tak być musi. By być godnym bratem i członkiem dobrej i czystej organizacji należy stać się świadkiem, inaczej niechybnie dołączy się do reszty świata i stanie się zwyczajnie popaprańcem...



#127633 Jan Paweł II

Napisano przez pawel r on 2009-12-04, godz. 15:56 w Tematyka ogólna

Nigdy o tym nie myślałem, ale powiedzcie mi, czy rzeczywiście zawsze jak się pojawia temat papieża z ust świadków lecą aż takie teksty jak powyżej czytam? Czy to tylko wyjątki czy standard? Czy zatem to przy nas tylko światusach starają się trzymać swój język na wodzy? Zastanawia mnie też jak często porusza się wśród świadków temat osoby naszego papieża czy to JPII czy BXVI. ;)



#127587 czy obchodzicie Boże Narodzenie?

Napisano przez pawel r on 2009-12-03, godz. 10:31 w Boże Narodzenie & Sylwester

Teraz tak sobie myślę, że irytacja i tęsknota za rodzinnymi uroczystościami u świadków jest wynikiem:
1. Wysterylizowaniu świadków przez WTS z celebrowania różnych okazji, by po prostu cieszyć się jakimiś chwilami, pamiątkami wydarzeń. Zostali z tego wyzuci i nic im nie tylko nie zaproponowano w zamian lecz nawet nie pozwala się na nic.
2. Nauki WTS która jest ściśle związana z atakowaniem innych i bez tych innych jakby żyć nie mogła, co powoduje, że świadkowie są ogromnie skupieni na tym co u innych się dzieje (mimo tego że stronią od świata). Nauki wielu wyznań nie potrzebują w ogóle odnosić się do innych by funkcjonować, u świadków ta ich nauka zbudowana na "apologetyce" jest chyba jak powietrze.



#127419 'Wszelka władza została mi dana'

Napisano przez pawel r on 2009-11-28, godz. 22:00 w Trójca

Jednakże równolegle Biblia oznajmia:

Mat 4:8 BT Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych 9. i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». Ja 14:30 Bw Już wiele nie będę mówił z wami, nadchodzi bowiem władca świata, ale nie ma on nic do mnie; (zobacz też Ob 12:9)

Nawet kiedy "zasiądzie na tronie" i otrzyma Jezus szczytową władzę, to i tak nie będzie to nigdy władza nad swym Ojcem. Również i wtedy Jezus będzie czerpał zlecenia z "instruktażu", który da mu Bóg JHWH.

Sorry gambit ,ale to co piszesz dla mnie jest niespójne do tego co przedstawił bury. Poruszyłeś władzę szatana. Zauważ, że Bóg ograniczył się dla naszej i szatana wolności, powiedziałbym, że jakąś drobną swoją cząstkę ograniczył. Tak więc Bóg nie zrezygnował jednak ze swej władzy, ma ją nadal. Dla szatana jednak to uszczknięcie władzy poprzez ograniczenie się Boga jest wszystkim co może - jest jego całkowitą władzą jaką posiada. Tak samo jak i nasza władza, mamy ją całkowicie taką jaką mamy, ale nie jest to w najmniejszym stopniu porównywalne do relacji Jezus Ojciec. To natomiast o czym pisze Bury jest Całkowita Władza Boga. Jest to coś zupełnie innego i jeśli Jezus otrzymał wszelką władzę Ojca... ;)



#127413 BROOKLYN Sp. B.O.

Napisano przez pawel r on 2009-11-28, godz. 19:38 w Strony polemizujące z Brooklynem

Ja tam dalej siedzę, ale że mi się nie podoba wygląd to mniej się udzielam, ale wspieram. Jestem teraz niestety, albo i stety zaangażowany bardziej w pracę, i czasem bezpośrednio angażuję "na rzecz świadków" ;)



#127410 o ŚJ napisano (część I.)

Napisano przez pawel r on 2009-11-28, godz. 19:29 w Nowości z kraju i zagranicy

We wspomnianym artykule starszy zboru w ciekawy sposób tłumaczy pogłoskę o pieniądzach za przynależność do ŚJ:

Takie plotki nieliczne, ale nadal w formie szczątkowej jeszcze funkcjonują gdzieniegdzie.



#127409 SN w sprawie wniosku ŚJ w kwestii zaliczenia do okresów składkowych okresu by...

Napisano przez pawel r on 2009-11-28, godz. 19:02 w Świadkowie Jehowy i prawo

W zasadzie jest to chyba pierwszy namacalny dowód na to, że ŚJ korzystają z pieniędzy Funduszu Kościelnego bo z tego funduszu wypłacane są te składki. Bo chyba nigdzie jak dotąd się nie pojawił żaden papierowy dowód, że śJ korzystają z FK, choć wszyscy o tym wiemy? :)



#127405 Kolejne fałszywe proroctwo Strażnicy wyłuskane

Napisano przez pawel r on 2009-11-28, godz. 18:19 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Akurat trafiło mi się, że mogłem zahaczyć ŚJ m.in.i o to "proroctwo". Jak widać temat jest juz przerobiony w zborach, bo odpowiedź jest mniej wiecej taka:

Jehowa - bóg poddaje "swoich" oczyszczeniu, testuje ich po prostu, aby oczyścić niczym złoto.

Dlatego widocznie każde ich proroctwo jest o kant d... potłuc, bo co rusz Jehowa stawia swój lud przed kolejną próbą. :)

A to od kiedy Bóg dał dyspensę od fałszywych proroctw? :P



#127400 MSWiA określiło liczbę sekt w Polsce

Napisano przez pawel r on 2009-11-28, godz. 17:42 w Świadkowie Jehowy i prawo

Przecież w Polsce nie ma sekt, to na jakiej podstawie MSWiA takim terminem się posługuje?

Nie muszą, jeśli "umowa pożyczki" była zawarta między Nadarzynem a zborem (zbór nie ma osobowości prawnej, więc żadna umowa cywilnoprawna rodząca jakiekolwiek zobowiązania dla którejkolwiek ze stron nie została zawarta).

Natomiast jeśli umowa pożyczki została zawarta między Nadarzynem a którymś ze starszych zboru (który w dodatku udzielił zabezpieczenia jej realizacji np. obciążył swoją nieruchomość hipoteką albo wystawił weksel), to umowa została zawarta, ale w takim wypadku to lepiej iść do sądu o stwierdzenie jej nieważności ze względu na sprzeczność z zasadami współżycia społecznego (art. 5 kodeksu cywilnego).

A podatek zapłacili? :D



#125247 Tutaj można przedstawić swoją historię

Napisano przez pawel r on 2009-09-16, godz. 07:28 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Jesli w zborze masz prawo utrzymywac kontakty z kim chcesz to najwyrazniej dotyczy to nadzorcow rowniez. Ponadto za takie chamskie wybryki w publicznych miejscach to sie nalezy porzadne natarcie uszu przez NO.... bo jesli on cos chce, to nie on, tylko co najmniej, podkreslam, co najmniej 2 nadzorcow.... a i wtedy nie musisz ich wpuscic do mieszkania bo meza nie ma w domu a ty nie chcesz sie narazac na utrate dobrego imienia....

Dobre :D Możesz też Asieńka po takowej wizycie powiedzieć mężowi żeby wybrał się do zboru i poskarżył (jak najbardziej przy wszystkich) starszym, że nachodzą jego żonę, a on podejrzewa o niemoralne intencje i nie życzy sobie wizyt u zony bez jego zgody martwiąc się o jej dobre imię itd itp ;)



#125245 Świadkowie Jehowy a uczciwość wobec pracownika i prawa

Napisano przez pawel r on 2009-09-16, godz. 07:10 w Świadkowie Jehowy i prawo

To te miasto http://pl.wikipedia....wiki/Namysłów ? Łatwo w takiej mieścinie popsuć reputację. Próbowaliście wyjaśnić sytuację idąc do samej Sali Królestwa? Ważne by nie obarczać w informacjach stwierdzenia, że tacy są świadkowie, bo są różni, natomiast wspomnienie że tacy a tacy są świadkami nie widzę problemu. Problem może stanowić ochrona danych osobowych lecz jeśli to by byli starsi zboru to można by brać że to reprezentanci tak jak pisze się z imienia i nazwiska o kapłanach (czyli jakby przedstawicielach) różnych wyznań.



#125079 Forum

Napisano przez pawel r on 2009-09-09, godz. 19:21 w Do administratorów...

A co to jest "Watchtower"? Bo dla mnie rzeczownik pospolity, który po polsku oznacza (za przeproszeniem) strażnicę :) To co, już nie wolno używać takich rzeczowników? Bo przecież nikt nie podaje pełnej nazwy Towarzystwa Strażnica... Proponuję zwrócić się z oficjalnym protestem do Straży Granicznej, żeby również zaprzestała używania tego określenia, bo może wprowadzać ludzi w błąd :D

Sadysta :D

P.S.

Prawa autorskie do "wieżyczki" już dawno minęły bo wiele wiele lat temu już była 'opatentowana' ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika



#125077 Rok 1975

Napisano przez pawel r on 2009-09-09, godz. 19:16 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Pomyłka też może dotyczyć nadinterpretacji np. w tym roku na Kongresie mówiono, że ktoś tam z braci doszukiwał się dat końca świata itd jakoś rozwinięto, niektórzy mogli to zinterpretować jako "przeprosiny" bo wiem, że tacy się zdarzali w tym roku.



#124913 chcę wrócic....

Napisano przez pawel r on 2009-09-05, godz. 17:42 w Szukam kontaktu

Dlaczego wszystko jest przyrównywane przez ciebie do kk?
A znasz religię chrzescijańską, gdzie swoje grzechy ( np sex pozamałżeński ) musisz wyznawać przed całym zborem?? Tak tak, musisz stanąć przed wszystkimi i powiedziec co uczyniłeś :) To faktycznie religia łatwa i przyjemna w której robisz co chcesz bez żadnych konsekwencji, jest dodatkiem do życia :) Wizard, tak mało wiesz............... życzę poszerzenia światopoglądu :)

Tych Kościołów jest kilka ;) Baa tak było kiedyś nawet w KK jeszcze pod koniec I tysiąclecia :D



#124896 święci świadkowie

Napisano przez pawel r on 2009-09-05, godz. 07:32 w Tematyka ogólna

Kto zna religię idealną: ręka do góry :)

A co to jest religia idealna?? tego mi jeszcze nikt nie wyjaśnił ;)



#124856 rysunki czyli jak widzą świadków Jehowy

Napisano przez pawel r on 2009-09-03, godz. 12:30 w Humor

Dołączona grafika