Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika augustusgermanicus

Odnotowano 441 pozycji dodanych przez augustusgermanicus (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#140773 Proces o "shunning" w Polsce

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-19, godz. 21:51 w Świadkowie Jehowy i prawo

Dziecinne to było to, jak odpowiedziałeś qwerty i Twoje zrozumienie motywów postępowania i osób dotkniętych wykluczeniem z grona śJ. A przy okazji dla mnie stanowi mocną poszlakę, że osobie (lub grupie osóB) używającej nicka wystap.pl nie chodzi o pomoc ofiarom shunningu tylko o wykorzystanie ich do jakiejś prywatnej wojenki z WTS.


Zapewne chodzi im o spamming polaczony z clappingiem a moze nawet overlapping ha ha ha



#140766 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-19, godz. 21:02 w Świadkowie Jehowy i prawo

Język jest żywy i importowanie słów, których dokładnych odpowiedników nie ma jest zwiększaniem precyzji a nie jej zmniejszaniem. Więc jak ktoś chce to niech mówi "ostracyzm", ja zostanę przy "shunningu".

Skoro to już mamy wyjaśnione to teraz pytanie czy ktoś w Polsce zamierza coś z tym zrobić?


Pewnie ze zamierzamy.
Ja wlasnie otwieram winko i popijam.

Z korporacja nie wygrasz.



#140751 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-19, godz. 17:57 w Świadkowie Jehowy i prawo

ejdżyzm…


Boze (choc w niego nie wierze) dopomoz ;)



#140747 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-19, godz. 17:47 w Świadkowie Jehowy i prawo

Nie oburzam się. Ale zareagowałem aby ta inicjatywa nie spaliła na panewce .


Spali na panewce jesli sie jej nie przygotuje solidnie i profesjonalnie.



#140745 Dlaczego świadkowie oszukują siebie?

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-19, godz. 16:37 w Tematyka ogólna

jedyne co może na niego podziałać to przekombinowanie ze strony jego nadzorców.
Ale to musi być absurd typu- "czemu bracie na wykłady zakładasz koszule w paski skoro godna jehowy jest tyko koszula biała"
na szczęście - pastuchy często maja fantazję i wymyślają takie cudeńka ;-)


Oj prawda! Fantazja ich jest nieskonczona. Rady w moim przypadku dotyczyly min tego bym zony za ramie nie obejmowal na zebraniu czy tez nie trzymal jej za reke. ;)

" Bo moze to zgorszyc samotne siostry"

H.... z nimi. Trza bylo sie zenic jak byla na to pora a nie odrywac kartki z kalendarza w oczekiwaniu na dzien Jehowy. I tak jest ze wszystkim. Wpieprzaja sie we wszystkie dziedziny zycia.



#140744 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-19, godz. 16:27 w Świadkowie Jehowy i prawo

Czepiasz się człowieka, może ty zaproponujesz polski odpowiednik ? Mi do głowy nic nie przychodzi. Dla nie piszących i nie czytających biegle po angielsku tak jak szanowny augustusgermanicus: to shan - unikać


Wlasnie ze sie nie czepiam. Jesli zamierzasz wytoczyc prawne argumenty wobec WTS musisz byc bardzo precyzyjny w formuowanych zarzutach. Nie ma w Polsce czegos takiego jak SHUNNING wiec nikt takiego wniosku nie rozpatrzy. Wykluczenie, odrzucenie, ostracyzm czy jeszcze inne ktore mozna znalezc w jezyku polskim sa terminami jakich potrzeba.

I nie ma sie co oburzac o zwrocenie uwagi bo to dziecinne.
Napisalem to dla dobra tego wniosku.



#140741 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-19, godz. 15:32 w Świadkowie Jehowy i prawo

Albo mi powiedz jakiego słowa używali byli ŚJ w Polsce przez ostatnie ćwierćwiecze albo trudno - wymiotuj.


Wedlug Ciebie w Polsce mowilo sie o wykluczeniu przez ostatnie 25 lat jako o SHUNNINGU?

Wow!

Takimi tekstami tez wypelnisz wnioski do Trybunalu Konstytucyjnego czy tez dla Sadu?

Pierwszy lepszy sedzia rozerwie Cie na strzepy.

Greeting i Stepping Out of the disscusion ;)



#140723 Dlaczego świadkowie oszukują siebie?

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-19, godz. 11:37 w Tematyka ogólna

Kompletnie nie czuję mentalności ŚJ, nie rozumiem jej, może dlatego wydaje mi się cała ta "religia" jako stek bzdur... :(


I slusznie Ci sie wydaje. Jako ciagle SJ potwierdzam ze tak wlasnie jest.

Przelomowy moment to zawsze zderzenie Strasznicowej wizji swiata i interpretacji faktow z realnymi faktami.

A drugi element; w moim przypadku decydujacy, to uswiadomienie sobie faktu ze WTS i tzw Cialo Kierownicze to niepoprawni klamcy i manipulatorzy.



#140715 Internet

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-19, godz. 07:23 w Zwyczaje Świadków Jehowy

jak swiadek to bedzie czytał, to pierwsze co mu przyjdzie na mysl po zdaniu nr 1 to ten złoty cielec, a pozniej przeczyta o internecie i sobie pomysli, ze izraelici mieli internet :lol:


Petali sie po pustyni przez 40 lat bo im sie GPS marki DzeHOva popsul ha ha ha



#140711 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-19, godz. 06:49 w Świadkowie Jehowy i prawo

Proszę nie kopiować tego artykułu ponieważ jest chroniony prawem autorskim. Można jednak posługiwać się linkiem.
http://wystap.pl/rew...owi-w-brazylii/

Jest to nieoczekiwane wsparcie tego o czym już wcześniej pisałem na tym forum. Proces przeciwko "Strażnicy" jest więc bliższy niż kiedykolwiek. Reszta zależy już od samych ofiar shunningu.


Witaj. Mam wielka prosbe. Mozesz zastapic sformuowanie "shunning" jakims polskim odpowiednikiem? Wtlaczanie na sile do polskiego tekstu niewiele mowiacych obcojezycznych slow doprowadza mnie do szalu. Mowie i czytam biegle po angielsku jednak tak skrojonego tekstu nie da sie czytac bez odruchow wymiotnych.



#140701 zebrania śJ

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-18, godz. 22:01 w Zwyczaje Świadków Jehowy

I tu też się zgadzam i nawet mam takie doświadczenia, :)Są zawody, w których świadkowie są nieocenieni, np. jako akwizytorzy.

Potega dobrego wciskania kitu.
Problem w tym ze czasem w zyciu potrzebujemy zaluzji czy nowych drzwi natomiast ostatnia rzecza jakiej potrzebuje normalny czlowiek to ta bezdennie nudna papka jaka zadrukowuje sie strony Strasznicy.



#140698 Tutaj można przedstawić swoją historię

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-18, godz. 21:52 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Możecie mnie krytykować że moje poglady są "Strażnicowe" ale to moje poglądy


Tak tak. To sa Twoje poglady; oczywiscie do chwili gdy Strasznica nie zawiadomi Cie w trybie pilnym o zmianie w "Twoich" pogladach. Potem bedziesz kultywowac te nowe poglady jako swoje znowu do czasu gdy Przerazcie Sie nie wyjasni Ci detali najnowszych pogladow.... Oczywiscie "Twoich"

WTS slynie ze stalosci "Twoich" pogladow.

:)

Ale aspiryna naprawdę pomaga i jest medycznie z weryfikowana pozytywnie,a poglądy WTS-u ... strażnicowe z weryfikowane naukowo jako szkodliwe i mające zgubny wpływ na racjonalnośc i psychikę.(sic!)


Caiusie wzywam Cie bys sie opamietal!
Nie plec tu bzdur. Wszyscy dobrze wiemy ze "lekarze to szarlatani"..... "szczepionki sa wymyslem demonow" .... "garnki aluminiowe powoduja wscieklizne"

Na szczescie mamy WTS i Lama ktorzy objasnia nam swiat. A WTS znany jest z wnikliwosci i prawdomownosci. Lam zas ze stalosci pogladow; trwaja od wydania Strasznicy do kolejnego wydania Strasznicy. ;)



#140697 zebrania śJ

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-18, godz. 21:37 w Zwyczaje Świadków Jehowy

No właśnie, to jest najlepsze porównanie. Mnie od razu tak to się kojarzyło. Przy czym w Amwayu i firmach ubezpieczeniowych robią to profesjonalnie. :)


Moze dlatego wielu Wielbicieli Spiewnika i Dzehovy tak dobrze czuje sie w sprzedazy wszelkiego rodzaju. Im bardziej prymitywny i namolny tym wiekszy sukces odniesie.



#140474 Budujące doświadczenia

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-15, godz. 06:43 w Strony Świadków Jehowy

Augustusie,że potrafisz się przyznac,a nie każdy ma taką cywilną odwagę. :)
I tak trzymaj. :)

Choć nie jest to łatwe trzeba umieć przyznawać sie do błędów. Jednym z powodów mego obrzydzenia do WTSu jest fakt ze im skrucha i prawda nigdy przez gardło nie przeszła. Zawsze znajdują jakiś wykret dla swoich kłamstw.



#140464 Czym jest wolność chrześcijańska?

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-14, godz. 17:41 w Tematyka ogólna

Gambit juz zapomnialeś o Deklaracji Faktów??,to przypomnij sobie,bo zaczynasz sie zachowywac jak szalony nawiedzony człowiek,ktory zagubił rzeczywistośc i patrzy przez różowe okulary WTS,
http://www.brooklyn..../deklarfakt.htm


Calus! No tak sie nie robi. Cytowanie twardych faktów którym nie sposób zaprzeczyć nawet SJ to cios poniżej pasa. Wszystkim udzialowcom WTSu podpowiadam; Deklaracja Faktow to napewno oszczerstwo i spisek szatana oraz katolickich drukarzy. Jestem pewien ze WTS miał przygotowana inna treść jeno nocą demony albo inne chochliki podmienily im tekst. ;)



#140461 Budujące doświadczenia

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-14, godz. 17:29 w Strony Świadków Jehowy

Ten odruch człowieczy to normalna sprawa,bo my ludzie jesteśmy z natury dobrzy,ale uwarunkowania i presja drugich powoduje,że czasem jesteśmy gorsi jak zwierzęta.
Tak ten wzrok i konsternacja do nas,to jakaś horrendalna choroba,która ich zżera od środka i powoduje u nich zanik człowieczeństwa. :(


Za każdy raz gdy tak sie zachowalem jest mi ogromnie wstyd.



#140459 Czym jest wolność chrześcijańska?

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-14, godz. 17:15 w Tematyka ogólna

Warto porównać, czym się Ducha, to jest słowo Boże -[/spoiler]
Jeżeli chodzi o "duchownych" po przeciwległych stronach błogosławiąc swe wojska, to po której stronie był duch Boży, a po której duch zła? Są to pytania w najprostszej formie.


Jeśli Bog istnieje to mamy wszyscy przechlapane. Zapis Biblijny oraz historia pokazuje ze Bog sie swietnie bawi obserwując ból i cierpienie.



#140301 Czy Bóg uczestniczył w II Wojnie Światowej?

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-11, godz. 15:10 w Neutralność

...taka wypowiedż
augustusgermanicus'a jest po części zrozumiała - co nie znaczy, że ma całkowitą racje...
Jednak serce Augustusgermanicus ma wielkie.. :)


Dziękuje za komentarz.

To fakt; nie mam całkowitej racji; taka ma zawsze Lam :)

A swoją droga zawsze mnie wkurzalo takie idiotyczne myślenie SJ:

- historie o rzekomych aniolach ochraniajacych glosicieli w rożnych niebezpiecznych sytuacjach. Te zachwyty jak to wspaniale Jehowa niby o nas dba.
- z drugiej strony na pytania czemu Bog dopuszcza zło i cierpienia ta powtarzana do znudzenia mantra: ze w dzisiejszych czasach Bog nie dokonuje cudów.

Juz gdzieś to napisałem co myśle o Bogu ochraniajacym roznosicieli prasy który jednocześnie wzbrania sie przed zajęciem sie wszystkimi istotnymi problemami.

Zatem powtarzam: Jehowa i inne bozki pod sad!



#140296 Kiedy nastąpi Armagedon?

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-11, godz. 10:18 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Odnoszę powoli wrażenie, że zbór u ŚJ zamienia się (paradoksalnie) w klub towarzyski. Będąc w organizacji chyba to mnie tylko tam trzymało - towarzystwo, miłe spędzanie czasu razem w służbie itp.


To od lat juz jest jedynie towarzyski klub. Obserwuje to u wielu w moim zborze. Moja własna żona przyznała ze trzymają ja głownie wiezy towarzyskie.



#140284 Czy Bóg uczestniczył w II Wojnie Światowej?

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-11, godz. 04:32 w Neutralność

Jeśli Bog istnieje i jest tak potężny jak twierdzi KK i WTS to Bog powinien siedzieć na ławie oskarżonych w Norymberdze. A potem zawisnac na stryczku.



#140255 Kiedy nastąpi Armagedon?

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-10, godz. 19:26 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

W RMF FM mówili ze Rumunska wróżka przepowiadala na dziś wybuch III wojny światowej.

To pewnie miała być zemsta za wydalenie z Francji ;)



#140254 Spożywanie krwi

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-10, godz. 19:24 w Kwestia krwi

Brat starszy w Anglii przez 20 lat wkładał swojego ptaszka w ręce dzieci ze zboru ale to już nie wzbudziło takiego zainteresowania Boga Bóg pozostaje niewzruszony na to, że wszyscy swiadkowie codziennie jedza mięso, w któym jest krew, bo nie da się mięsa wykrwawić na 100%


Niemniej Jehowa jest tak milosierny i wielkoduszny ze wyłącza gorliwym SJ ta cześć mózgu odpowiedzialna za logikę zatem łatwiej sie żyje. Sławmy Jah!



#140243 Spożywanie krwi

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-10, godz. 17:21 w Kwestia krwi

Tak na marginesie, ostatnio krojąc kapustę do surówki mocno zaciąłem się w palec. Krew aż trysnęła. Odruchowo wsadziłem palec do ust i oblizałem go. Smak taki sobie, ale jaki grzech... :)


Z poglądów WTSu i SJ wynika zdumiewający wniosek. Mianowicie Jehowy nie interesuje głód na świecie, wojny, niesprawiedliwość i choroby. Jego najbardziej martwi z czym jesz kielbaske, jak sie leczysz, jak uprawiasz seks i czy niebawisz sie ptaszkiem. Jest najbardziej zainteresowany drukowaniem gazetek i wcielenie ich naiwnym i słabym. Jehowa nie pochyli sie nad umierajacym dzieckiem, niemniej chętnie zobaczy to dziecko gdy położy swe zycie za wiarę w Niego. Przedziwny to Bog, którego mam w....

Brzydze sie WTSem i ich zmyslonym bozkiem.



#140231 Spożywanie krwi

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-10, godz. 15:19 w Kwestia krwi

Chrześcijanie powinni bardziej szanować i traktować krew jak świętą niż Żydzi.
Nasz stosunek do krwi odzwierciedla nasz szacunek do ofiary Jezusa i do Życiodawcy.
A to że wielu tego nie rozumie i kierując się "głupotą" karmi krwią zwierzęta to smutne.


Lwom i tygrysom w ZOO tez mięso należy wykrwawiac. Potem wręczyć prenumeratę Strasznicy i Przerazcie Sie.

Grzeszne lwy powinny sie przecierz dowiedzieć ze maja wpieprzac slome. A jak nie to komitecik.

WTS to najlepszy kabaret swiata, szkoda tylko ze ludzie płaczą zamiast sie śmiać.



#139571 ex świadkowie Jehowy a 1 listopada

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-10-28, godz. 20:15 w Tematyka ogólna

Dziwnie to tak obchodzić swoje urodziny we Wszystkich świętych, jakoś smutno i patetycznie


Tata katolik zabranial świętować 1. Listopada a Mama Swiadek zabraniala świętować wogole. Zatem mogę powiedzieć ze religia dawała mi od dziecka popalic ;)

Dziękuje za życzenia.