Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika MadHamish

Odnotowano 112 pozycji dodanych przez MadHamish (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-07 )



Sort by                Order  

#19234 Sale Królestwa i Zgromadzeń w Polsce i na świecie

Napisano przez MadHamish on 2006-02-21, godz. 09:35 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Poogladalam sobie zdjecia przeroznych sal i poczulam sie, jakbym przegladala katalogi taniego budownictwa. Tym bardziej rozbawil mnie moj kochany braciszek Jaracz, ktory caly czas nawiazuje do "przepychu" sal krolestwa. Nad polskim morzem bylam tak dawno, ze nie pamietam tzw. nadmorskiej architektury, ale nie wydaje mi sie, zeby bylo tam az tak brzydko, aby memu braciszkowi pokazane na zdjeciach sale wydaly sie palacami, hi hi...

Pozdrawiam,
Mad :D



#19244 Sale Królestwa i Zgromadzeń w Polsce i na świecie

Napisano przez MadHamish on 2006-02-21, godz. 11:35 w Zwyczaje Świadków Jehowy

90% z prezentowanych obiektów mozna by wybudować tańszym kosztem.

Masz swieta racje, braciszku. Moznaby nawet porobic lepianki z gliny, albo ziemianko-lepianki. Mogloby byc ciekawie. :P A jaki Ty bylbys zadowolony. Moglbys wtedy powiedziec, ze SJ sa do tylu, bo w XXi wieku mozna sobie pozwolic na tanie budownictwo, ktore jest funkcjonalne i estetyczne. B)

Fly napisal:

Jak sie czepiac to z sensem, please

Trafna uwaga, Fly!

Pozdrawiam,
Mad :D



#19246 Sale Królestwa i Zgromadzeń w Polsce i na świecie

Napisano przez MadHamish on 2006-02-21, godz. 11:41 w Zwyczaje Świadków Jehowy

No to mozesz sie cieszyc, ze nie dolozyles sie do zakupu. :P Ja tez nie, hihi

Pozdrawiam,
Mad :D



#19250 Sale Królestwa i Zgromadzeń w Polsce i na świecie

Napisano przez MadHamish on 2006-02-21, godz. 11:56 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A ja sobie siedze na Wyspach Brytyjskich od szesciu miesiecy i ani jednej sali krolestwa nie widzialam, chociaz wciaz oczy wytrzeszczam, zeby zdjecie zrobic. :D Co wiecej, nawet zadnego swiadka nie uswiadczylam i to mnie troche niepokoi. Ja tak wszystkich odstraszam, czy jak? ;) :D

Pozdrawiam,
Mad :D



#24166 Czy wierzysz w KONIEC ŚWIATA?

Napisano przez MadHamish on 2006-04-12, godz. 10:57 w Tematyka ogólna

Kiedyś mój kolega twierdził, że koniec świata będzie, jak przyjdzie Gorbaczow i powie "Zdrastwujcie riebiata" :D .

Ja znam troche inna przepowiednie o koncu swiata.

Po papiezu Niemcu nastanie papiez Murzyn, a gdy i ten odejdzie, zbierze sie konklawe i bedzie bardzo dlugo obradowac. Beda mijaly dnie i noce, a calyy swiat bedzie sledzil wypadki ze wstrzymanym oddechem. Wreszcie po wielu dniach nad stolica apostolska wzniesie sie bialy dym. Na Placu sw. Marka zbiora sie tlumy ze wszystkich narodow i wszystkich jezykow. Wreszcie ukaze sie nowy papiez odziany we wspaniale szaty i powie: Zdrastwujtie tawarisze!, a ludzie zakrzykna: Koniec swiata! ;) :lol:

Pozdrawiam,
Mad :D



#7660 Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?

Napisano przez MadHamish on 2005-06-27, godz. 16:41 w Oceń forum

Ja też jestem wątpiącym Świadkiem i to wątpiącym od niedawna, bo jak do tej pory olewałam sprawę ;) . Na tym forum jestem dzięki niejakiej Profance, która konsekwentnie poszerza moje horyzonty (bez wazeliny ;) ).



#19241 Sebastian Andryszczak ex-ŚJ który POZNAŁ PRAWDĘ...

Napisano przez MadHamish on 2006-02-21, godz. 11:21 w Nowości z kraju i zagranicy

No to objawil sie nam Sebastian Andryszczak Super Star ;) :lol:

Pozdrawiam,
Mad :D



#7686 Donosicielstwo

Napisano przez MadHamish on 2005-06-28, godz. 14:52 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Czytam, czytam, nawet się wypowiadam, a nie wiedziałam, że na mnie doniosą. :D Pewnie tak. :rolleyes: Ale, jak mawiał pan Wołodyjowski, nic to! Jeszcze nie żyjemy w państwie wyznaniowym Świadków. Chociaż Katoland to nam zagraża, bez zalewy :P



#7843 Donosicielstwo

Napisano przez MadHamish on 2005-07-01, godz. 13:44 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Na wszelką inwigilację są sposoby. :D :D Na przykład, można mieć konto na fałszywe dane, heheheh. Ale ja tam się nie boję, bo sama się zadenuncjowałam. :lol: :lol: :lol: Otwarcie mówię, że przeglądam takie strony. :)



#8397 Zgromadzenie 2005 w Legnicy

Napisano przez MadHamish on 2005-07-11, godz. 13:40 w Nowości z kraju i zagranicy

Opowiedziałam o "akcji" Iszbina mojej mamie, która jest tzw. starym ŚJ. Wyraziła opinię, że porządkowi nie mieli najmniejszego prawa usuwać Iszbina i zabraniać mu filmowania zgromadzenia. Powiedziała też, że głupoty jest wszędzie pełno i organizacja ŚJ nie jest żadnym wyjątkiem. Jej zdaniem, podobne akcje są potrzebne, żeby utrzeć nosa aroganckim ludziom. A teraz cytat: "Dobrze, że to pokazał. Niech się teraz głuptasy wstydzą!" :D

Iszbin, masz pozdrowienia od mojej mamy! ;) :D :D



#8214 Zgromadzenie 2005 w Legnicy

Napisano przez MadHamish on 2005-07-07, godz. 18:07 w Nowości z kraju i zagranicy

Isz, chyba jednak trochę o prowokację Ci chodziło. Nawet jak tego głośno nie powiedziałeś. ;)



#8261 Zgromadzenie 2005 w Legnicy

Napisano przez MadHamish on 2005-07-08, godz. 17:21 w Nowości z kraju i zagranicy

Tyle do Was, mających dziwne poczucie prawa ludków.

Oh, Iszbin, dlaczego odczytałeś mój post jako oburzenie, dezaprobatę, czy co tam jeszcze? :D :D

W każdym działaniu człowieka jest coś z prowokacji i manipulacji. Ja tam psychologiem nie jestem, ale tak mi się wydaje na mój "babski" rozum. :D ;)

To jasne, że w Twoim działaniu była prowokacja, a że uzyskałeś efekt taki, jaki widać na Twoich filmikach, jest już całkowitą zasługą tych, którym tak naprawdę niewiele trzeba było, by dać się pięknie sprowokować. ;) :D

Pozdrawiam Cię i bocz się na wszystkich z tego powodu, że wzięli Cię na widelce. Tak to w życiu bywa - co głowa to inna myśl. ;) :D

Ludek - Mad ;)



#7785 Do S.J. obecnych na tej grupie!

Napisano przez MadHamish on 2005-06-30, godz. 14:33 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Również jestem bardzo ciekawy odpowiedzi, więc zachęcam gorąco śJ przeglądających to forum o reakcję.

Pozdrawiam
__
LegioN

Nie wiem, czy WTS popierało Hitlera w czasie drugiej wojny światowej. Poczytam sobie o tym na stronach, które podał Liberal i sprawdzę w innych źródłach.

Jeśli chodzi o moją reakcję, to rzeczywiście podobna informacja jest dla mnie nowością, ale nie wzbudza wypieków na twarzy. Nie mówię "tak", nie mówię "nie". Wypowiem się, jak poczytam. :D

Argument, jakoby stracenie wielu świadków miało być dowodem na nieistnienie jakiejkolwiek współpracy między WTS a Nazistami, odrzucam, gdyż Watykan również paktował z Hitlerem, co nie przeszkodziło Niemcom zamordować milionów katolików. No i chyba nie muszę przypominać, jaki był wynik współpracy niemiecko-rosyjskiej.



#8482 Do S.J. obecnych na tej grupie!

Napisano przez MadHamish on 2005-07-13, godz. 13:54 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Bartek napisał:

Czy to prawda, że Świadkowie Jehowy należeli do ONZ?

Tak! Chociaż mnie nic nie było o tym wiadomo! Dopiero teraz dotarłam do wszystkich dokumentów.

Bartek napisał:

I czy w odtłumaczaniu tego faktu Toważystwo Strażnica posuwało się do matactw?

No coż, fakt, że ludzie będący członkami tej organizacji nie zostali poinformowani o "zapisaniu się do bestii" bardzo mi się nie podoba i nosi chyba znamiona matactwa.

Bartek napisał:

Czy to prawda, że Świadkowie Jehowy popierali (...) hitlerowską politykę antyżydowską, przynajmniej w początkowych fazach Hitlera?

Przeczytałam całe stosy dokumentów, artykułow itp. i uważam, że Świadkowie Jehowy nie popierali hitlerowskiej polityki antyżydowskiej. Jak jednak wywnioskowałam z dokumentów zatytułowanych Declaration of Facts oraz Konrad Franke's Testimony kierownictwo WTS próbowało niejako "podlizać się" Hitlerowi, przedstawić się w korzystnym świetle. Uważam jednak, że była to bardziej próba udobruchania Nazistów niż podjęcia z nimi współpracy, jak sugerują artykuły, do których linki podrzucił LIberal.

Zresztą zmiarzam wrzucić tutaj tłumaczenia obydwu wspomnianych wyżej dokumentów, żeby każdy, kto tylko ma na to ochotę, mógł sobie to poczytać także w języku polskim. Jak tylko wstukam polski tekst w komputer, opublikuję go na Forum.

Pozdrawiam,
Mad
:D



#19417 "Witaj w piekle..."

Napisano przez MadHamish on 2006-02-24, godz. 10:38 w Zwyczaje Świadków Jehowy

miarą "jakości" religii jest, czy współwyznawcy potępią takiego delikwenta i pomogą jego ofiarom, czy będą go ukrywać.

Chcialabym, zeby to byla takie proste, jak nam tu zasugerowales!

Ludzie ze skrzywiona osobowoscia (nie mylic z choroba psychiczna!), jak sadysci i pedofile, potrafia doskonale manipulowac otoczeniem. Facet, ktory zneca sie psychicznie, moralnie, badz nawet fizycznie nad wlasna rodzina, potrafi uchodzic w otoczeniu za wzor wszelkich cnot. Bywa uprzejmy, grzeczny, ujmujacy, a nawet czarujacy. Lubimy go, odpowiada nam jego poczucie humoru, cieszy nas jego towarzystwo, podziwiamy jego osiagniecia itd. Czy latwo przyjdzie nam uwierzyc, ze jest sadysta i zwyrodnialcem, zwlaszcza jesli on sam z rozbrajajaca szczeroscia zapewni nas o swoich jak najlepszych intencjach, o swojej milosci do rodziny, o tym, jak bardzo zalezy mu na jej dobru? Jego zona, ktora od dawna po cichu cierpi, jest nerwowa, brak jej uroku osobistego, nie cieszy sie taka sympatia jak on i nie jest ulubienica otoczenia otoczenia. On jak piekny ptak, ona - szara myszka. Komu uwierzymy, majac tylko swiadectwo jednego przeciw drugiemu? Po czyjej stronie bedzie nasza sympatia?

To nie wyznanie, czy doktryna religijna decyduja o tym, czy ludzie potepia tych, ktorzy na potepienie zasluguja. Duzo zalezy od tego, czy ofiara potrafi przekonac otoczenie, ze wina nie lezy po jej stronie. Zreszta ludzie bardzo chetnie dopatruja sie winy w samych ofiarach. Nigdy nie slyszeliscie, jak dwie starsze babcie opowiadaly sobie na targu, jak to "ta Ewa z drugiej klatki" slusznie dostala od Tadzia "po nosie," bo niegospodarne toto, a na dodatek mini spodniczki nosi? Nie slyszeliscie? Czas sie wybrac na targ!

Pozdrawiam,
Mad :D



#19304 "Witaj w piekle..."

Napisano przez MadHamish on 2006-02-22, godz. 20:38 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Ja tez bylam na swojej studniowce i dosonale sie bawilam. Moja wspaniala Mama pomagala mi we wszelkich przygotowaniach. Tata doradzal w kwestii ubioru, bo ma facet doskonaly gust. Nigdy mi nie mowili, ze z powodu bycia swiadkiem nie powinnam isc. Wspomnieli wprawdzie, ze starsi zboru beda na mnie krzywo patrzec, ale nigdy nie odradzali mi pojscia na te ostatnia, wielka zabawe w liceum. Ja mam wspanialych rodzicow, ludzi o szerokich horyzontach i liberalnym podejsciu do zycia, wiec nie mam takich doswiadczen jak inni. Mam zwyczajnie szczescie.

Ale wracam do zalaczonych powyzej blogow. Zaobserwowalam, ze wszelkie grupy religijne, a zwlaszcza ich doktryny, sa pozywka dla ludzi slabych, ktorzy pragna za wszelka cene byc silni. I tak jednostki zwyrodniale, jak sadystyczny ojczym opisany w pierwszym blogu, w doktrynie religijnej upatruja usprawiedliwienia dla swoich chorych pragnien. Mezczyzni albo bija zony i dzieci, albo znecaja sie nad nimi, kazac im godzinami studiowac materialy religijne. W swoim mniemaniu maja do tego prawo, gdyz przewodza rodzinie w zdobyciu "duchowego zdrowia" i osiagnieciu zbawienia. I zgodze sie z kazdym, kto powie, ze doktryna swiadkow Jehowy sprzyja przemocy w rodzinie. Nie dlatego, ze do niej namawia, ale dlatego, ze moze byc doskonalym uspawiedliwieniem dla ludzi o sklonnosciach sadystycznych.

Pozdrawiam,
Mad :D



#7914 Tajna organizacja

Napisano przez MadHamish on 2005-07-02, godz. 23:25 w Humor

Kochani bracia i siostry abwhernicy! :D

Złaszam oficjany postulat o wyznaczenie jakiegoś godnego miejsca na Salę Księstwa Abwhery! Może jakąś świątynkę na Wzgórzu albo Gaj? :D :D

Apeluję także o ustanowienie służby świątynnej! Najlepszym pomysłem wydaje mi się powołanie zespołu kapłanek, które w wygodnych pokojach "zwierzeń" będą "przesłuchiwać" kandydatów na wiernych i oceniać ich przydatność.

Proponuję także siebie na stanowisko arcykapłanki. Z góry obiecuję, że zadbam, by kandydaci byli przesłuchiwani zgodnie z normami Unii Europejskiej. ;) :D

Pozdrawiam wszystkich w wierze-abwherze. :D :D :D



#24801 "To Jehowa prowadził samochód..."

Napisano przez MadHamish on 2006-04-17, godz. 12:23 w Nowości z kraju i zagranicy

Moi drodzy, alescie sie tu wszyscy niezdrowo podniecili. Jestem zniesmaczona! <_< Zwlaszcza, ze sprawa dotyczy tak swiezej tragedii.



#21715 Co pracodawcy powinni wiedzieć o świadkach Jehowy?

Napisano przez MadHamish on 2006-03-20, godz. 21:47 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Jako NOMINALNy sJ zastanawiam sie czasem, czy czegos nie zwedzic z miejsca przacy, ale skoro upewniono mnie tutaj wreszcie, ze jestem takim samym grzesznikiem, jak wszyscy pozostali, to bede chyba brala co popadnie. ;) (A moze powinnam zaznaczyc, dla co bardziej tepych jednostek, ze to byl zart...? :unsure: ;) :D )

Pozdrawiam,
Mad :D



#15343 Co w końcu wolno?

Napisano przez MadHamish on 2005-12-18, godz. 01:03 w Zwyczaje Świadków Jehowy

:lol: :lol: :lol:



#7895 Dobre strony Świadków Jehowy.

Napisano przez MadHamish on 2005-07-02, godz. 17:50 w Tematyka ogólna

Mam pytanie.

Skoro świadkowie mogli wykształcić dobre cechy poza organizacją, to czy nie mogli złych cech wykształcić także poza nią? :D Bo tak by moglo wynikać z niektórych postów.

Poza tym, uważam, że świadkowie są tylko ludźmi. Ani lepszymi, ani gorszymi od innych ludzi. Takie jest moje wewnętrzne przekonanie.

I proszę mi ciągle nie zarzucać, że bezkrytycznie bronię organizacji. Ja po prostu lubię obiektywizm.



#15322 Co w końcu wolno?

Napisano przez MadHamish on 2005-12-17, godz. 21:47 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Cho-piiip-a, a czy SJ moze jeszcze oddychac? :blink:



#15344 STRINGI - ciekawy temat

Napisano przez MadHamish on 2005-12-18, godz. 01:15 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Kochana Lotko, nic sie nie martw! Oni tak z kazdym... ;) :D Mnie takie same teksty wstawiali!

Braciszku, czyzbys sie powtarzal? :blink: ;) :D

Pozdrawiam,
Mad :D



#7915 dlaczego chodzice na zebrania?

Napisano przez MadHamish on 2005-07-03, godz. 00:12 w Obowiązki teokratyczne

Dlaczego ja chodzę na zebrania?

Eheu, heu, spieszę wyjaśnić. :D :D

Przez kilka lat nie chodziłam na zebrania, bo buntownicza ze mnie dusza... :D
A teraz chodzę na zebrania, bo... buntownicza ze mnie dusza. :D

Poszłam jakiś czas temu na zebranie książki (wtorkowe), a potem dowiedziałam się, że żona starszego, który prowadzi grupę, do której jestem przydzielona, była bardzo niezadowolona z mojej obecności w grupie. Podobno jej mąż zadbał o ustawienie grupy tak, by na zebrania przychodziły same starsze siostry starsze. :D Ja nie chodziłam, więc można było mnie spokojnie tam wpisać. Było mało prawdopodobne, bym zagroziła królewskiemu panowaniu owej żony starszego (Nie wiem, jaki jej tytuł nadać. Starszowej? :lol: :lol: ). Więc, jak sami rozumiecie, muszę teraz chodzić na te zebrania! :D :D :D :lol: :lol: :lol:

Skwaszona mina Starszowej jest dla mnie jak balsam z Gileadu. :lol: :lol: :lol:



#19346 ŚJ a Pączek w Tłusty Czwartek

Napisano przez MadHamish on 2006-02-23, godz. 11:21 w Zwyczaje Świadków Jehowy

To dzisiaj jest tlusty czwartek? :blink: Co za szkoda, ze jestem na Wyspach i nie moge kupic dobrego, polskiego paczka. :( A lubie, baaardzo lubie... :D :D

Pozdrawiam,
Mad :D

PS. Nie przypominam sobie, zeby w Straznicach byla kiedys mowa o tlustym czwartku, chociaz pewnie byla.