Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika pojawiamsieiznikam

Odnotowano 231 pozycji dodanych przez pojawiamsieiznikam (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-12 )



Sort by                Order  

#126593 Krytyka Biblii

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-11-05, godz. 20:20 w Sola Scriptura

Poszukuje sensownych artykułów odnoszących się krytycznie do pisma świętego, pokazujących potencjalne błędy lub sprzeczności tej księgi (z perspektywy historii, archeologii, filozofii).
Nie obchodzą mnie artykuły pisane z perspektywy jakiejś religii i gloryfikujące religie autora.
Co polecacie?



#125616 Tadżykistan: zakaz działalności Świadków Jehowy

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-09-29, godz. 01:12 w Nowości z kraju i zagranicy

Nie jestem tolerancyjny. Uważam ze ludzie często tolerują coś, o czy nie wiele wiedza.
Tak jak pisałem wcześniej wszystko ma swoje dobre i złe strony...



#125582 Tadżykistan: zakaz działalności Świadków Jehowy

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-09-27, godz. 17:46 w Nowości z kraju i zagranicy

Kazdy medal ma dwie strony.
Zabranianie działalności SJ jest atakiem na wolność słowa i poglądów w tym kraju. Jednocześnie ten konkretny przypadek - zabranianie działalności SJ - patrząc z perspektywy przeciwnika religii SJ (jakim zostałem po opuszczeniu organizacji) daje powody do zadowolenia, być może kogoś to uchroni przed wpadnięciem w sidła tej sekty.

ps. Witam po długiej przerwie:)



#116584 NSK: Logo "Strażnicy" ma zniknąć z budynków Sal Królestwa

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-04-05, godz. 21:38 w Obowiązki teokratyczne

To sa zaledwie domysly niemniej zastanawia mnie dlaczego "najbardziej otwarta organizacja" na ziemi nie publikuje dokladnych raportow finansowych wyszczegulniajacych zrodla pieniedzy i wydatki. Zastanawia mnie to bardzo.

Co miesiac na zebraniu jest podawane finansowe sprawozdanie zboru. Wiec jesli zarzucisz SJ ze nie publikuja raportow finansowych, to kazdy SJ bedzie sie klucic i zapierac ze sprawozdania takie pubilkuja. Jedyna roznica - jest to sprawozdanie zboru i tylko zboru a nie calej organizacji. Dobre co?



#115843 NSK: Logo "Strażnicy" ma zniknąć z budynków Sal Królestwa

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-03-25, godz. 09:10 w Obowiązki teokratyczne

Przez tyle lat to nikomu nie przeszkadzało.
Hmmm przecież lada dzień ma przyjść armagedon wiec zamiast tracić czas na usuwanie wieżyczki może lepiej poświecić go na głoszenie? :P

Ostatnio u SJ widać sporo reform. Przez tyle czasu spotykali się w domach na zebraniach książki, teraz przestali. Usuniecie wizerunku wieży z budynków moim zdaniem ma spowodować odejście od symboliki która tak SJ krytykują u Katolików sami posiadając swój swoisty "krzyż". Mam wrażenie ze ta wieża odstraszała potencjalnych nowych wyznawców. A u SJ krucho z wyznawcami. Starają się być bardziej media-friendly. Zmieniają strategie PR.



#113743 Wrócili...

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-02-16, godz. 20:30 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

dziecko bite cale swoje dzieciece zycie... nie bedzie rozumialo swiata w ktorym juz nie jest bite tak samo dziecko kochane nie odnajdzie sie w swiecie w ktorym panuje uczuciowa zima...

Owszem tak jest ale jesli w zyciu nie spotka innego wzorca zachowania to caly czas taka osoba bedzie zyla w taki sam sposob - "bijac". Natomiast jesli zobaczy inne wzorce zachowania i stwierdzi ze mu to bardziej odpowiada to bardzo prawdopodobne ze sie zmieni.

SJ ktory opusci organizacje i pozna prawde o prawdzie, malo prawdopodobne ze wroci do tej zaklamanej religii.



#113710 Stosunek ŚJ do "świeckich dyskotek"

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-02-16, godz. 09:48 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A tak na serio to lepiej unikać takich sytuacji i nawet jeśli zostanie się zaczepionym, to mimo wszystko puścić zaczepki mimo uszu i jak najszybciej odejść

Jak mam ochote komus przylozyc to czemu nie:P

Swoją drogą to ciekawe czy były takie przypadki na Ośrodkach Pionierskich że jakiś braciszek się zabawił z jakąś siostrzyczką...

Byly.



#113574 Stosunek ŚJ do "świeckich dyskotek"

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-02-13, godz. 13:50 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Nie po prostu jestem jeszcze młody i wiem od Ciebie lepiej co robi się na imprezach organizowanych w domu przez młodziaków w moim wieku:).

To mnie pojechałeś... Z tego co pomiatam to wiek mam podany w profilu prawidłowo:P

W dodatku nie ślęczy prawie cały dzień nad publikacjami i nie chodzi do służby dzięki czemu ma więcej czasu na przebywanie i konstruktywną wymianę myśli ze swoim partnerem. Coś o tym wiem.

Popieram przedmówce:)



#113434 drugie owce

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-02-11, godz. 15:16 w Tematyka ogólna

Z tego co pamiętam, to liczba wybrańców rośnie. Czyżbym miał jakieś nieświeże statystyki?



#113433 Stosunek ŚJ do "świeckich dyskotek"

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-02-11, godz. 15:14 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Moda na zabawe z zachodu już nadciąga, więc ani się obrócimy, a na diskach będzie tak jak opisuje Strażnica.

Widze ze niektórzy na tym forum maja światopogląd ukształtowany przez Strażnice...



#113428 Stosunek ŚJ do "świeckich dyskotek"

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-02-11, godz. 13:36 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A tak nawiasem mówiąc nie wiem skąd tyle jadu w stosunku Organizacji do nieświadkowych imprez.

Zobacz ile młodych osób odchodzi od SJ, ponieważ poznało partnera który nie jest SJ. Po imprezie zawsze pojawiają się jakieś nowe numery telefonów w komórce. Braciszkowie z brooklynu robią wszystko żeby zatrzymać ludzi w tej sekcie.

Chce zobaczyć jak to jest teraz. Poczuć tą 'atmosfere', która przedstawiacie, może wcale tak nie jest

Na zebraniach się dowiesz się o tym, tam wszyscy pod krawatami się uśmiechają udając ze wszystko porządku, no chyba ze wkręcisz się w towarzystwo:P



#113416 Stosunek ŚJ do "świeckich dyskotek"

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-02-11, godz. 10:17 w Zwyczaje Świadków Jehowy

ja jestem zgorszony fotkami młodych ŚJ z mojego byłego Zboru na n-k

Nie bądź samolubny, podeślij jakiegoś linka:)

Musze teraz troche pochodzic na zebrania

Czego spodziewasz się dowiedzieć na tych zebraniach? Dawno nie bylem na zebraniu, i jakoś mnie tam nie ciągnie...

a mówiąc poważnie, absurdalne wyobrażenia ŚJ o życiu w świecie 100x przebijają najbardziej mylne z wyobrażeń światusów nt. ŚJ

Złota myśl.

Tańce płodności, haha:P
Przebudźcie Sie! 97 22.12 s. 27 Mowi o dyskotekach techno, a gdzieś w pokarmie duchowym jest wzmianka o imprezach D'n'B albo Trance?



#113373 Stosunek ŚJ do "świeckich dyskotek"

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-02-10, godz. 16:06 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Mam wrażenie, że albo przesadzacie, albo ŚJ we wszystkim szatana szukają :o


Niestety tak jest. Niezależnie od tego czy SJ idzie na dyskotekę gdzie polowa ludzi jest po piksach, czy idzie do kulturalnego pubu gdzie ochrona nie wpuszcza ludzi w adidasach - to jest w towarzystwie ludzi którzy "nie kochają Jehowy" wiec nie powinno go tam być - nie powinno być tam żadnego SJ.

Strażnica cały czas przestrzega, dając jednoznacznie do zrozumienia ze takie miejsca nie są dla SJ. Zycie to rewiduje. Modne jest wychodzenie wieczorem na piwko w grupie SJ (zwłaszcza w dużych miastach). Zależnie od osobowości i atmosfery w zborze jest to mniej lub bardziej tolerowane. Często młoda osoba skłamie ze idzie z kimś z braci, a tymczasem bawi się na mieście wśród "świeckiego" towarzystwa. Jeśli rodzice i nikt ze zboru się o tym nie dowie to jest wszystko ok...

Szczerze, żal mi tych ludzi - zwłaszcza młodych SJ - dla nich wyjście na imprezę ze znajomymi ze szkoły jest walka z rodzicami, walka z sumieniem spaczonym przez nauki Strażnicy a jednocześnie walka o normalność będąc w tej "nienormalnej" społeczności. Nie oszukujmy się, hasła rzucane z podium ze "najlepsi przyjaciele są w zborze" maja niewiele wspólnego z rzeczywistością...



#113337 PROSZĘ O POMOC

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-02-09, godz. 21:17 w Szukam kontaktu

A mnie zupełnie szczerze zaskakuje całkowita zmiana nastawienia piszących osób zwracających się do Claudi. Na początku tematu widzimy wypowiedzi panicznie wręcz przestrzegające przed kontaktem ze ŚJ, natomiast po jakimś czasie wręcz wyśmiewają takie właśnie nastawienie.

Nie widzę drastycznej zmiany poglądów. Owszem, forumowicze pogodzili się z tym ze Claudia nawiąże kontakt ze SJ, jednak dalej wszyscy odradzają wstępowania w szeregi SJ.



#113306 PROSZĘ O POMOC

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-02-09, godz. 09:17 w Szukam kontaktu

czym wy się przejmujecie? to nie są sataniści, nie potną Claudii na podroby i nie użyja jej ciała w czarnej mszy.

Nie muszą Cie zabijać i nie muszą profanować zwłok aby zniszczyć Ci życie.



#113305 Stosunek ŚJ do "świeckich dyskotek"

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-02-09, godz. 08:24 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Sa SJ ktorzy chodza na dyskoteki. Oficjalnie oczywiscie nikt o niczym nie wie i wszystko jest wporzadku. Nie oszukujmy sie, kazdy kiedys byl na dyskotoce, normalna sprawa. Tylko SJ zrobili z wszystkich dyskotek "szatanskie imprezy".



#113162 Media o ŚJ w kontekście tematu końca świata

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-02-06, godz. 19:46 w Nowości z kraju i zagranicy

Czytalem dzisiaj ten artykul - jak go zobarzylem odrazu pomyslalem o SJ.



#112584 Dredy-Czy wyobrażacie sobie ŚJ którzy by je nosili?

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-01-28, godz. 22:04 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Komitecik murowany. W SJ wszelkie przejawy indywidualizmu są piętnowane.



#112388 Pożyczki "teokratyczne"

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-01-25, godz. 09:22 w Świadkowie Jehowy i prawo

Ja tez spotkałem się z przypadkiem przebiegłości SJ w pożyczaniu pieniędzy. Nawet nie bedac SJ wstyd by mi bylo sie tak zachowac.
To pokazuje ze SJ nie sa wcale lepszymi ludzmi od innych...



#112205 Wulgarna Mowa-Czy za jej używanie grozi wykluczenie?

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-01-23, godz. 09:16 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Komitecik murowany



#111599 Ps 110:2

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-01-16, godz. 10:04 w Jezus Chrystus

Mozna być władcą i nie królować. Można być królem nad Królami, ale nie mieć z różnych racji władzy.

Maslo maslane. Co to za krol bez wladzy? Czy mozna panowac nad niczym?

Oglaszam zmiane w pismie swietym, prosze poprawic Ap 1:5 w swoich bibliach:
"i od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i władcą nad królami ziemskimi bez władzy do roku 1914. Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją"



#111472 ŚJ mają coś jeszcze obok Biblii

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-01-14, godz. 23:27 w Tematyka ogólna

ludzie nie mogą zrozumieć Boskiego Planu przez studiowanie samej Biblii, ale obserwujemy również fakty, iż jeśli ktoś odkłada WYKŁADY PISMA ŚWIĘTEGO nawet po korzystaniu z nich, zapoznaniu się z nimi, po czytaniu ich przez dziesięć lat, jeśli wówczas odkłada i ignoruje je, korzystając tylko z Biblii, to chociażby używał Biblii ze zrozumieniem przez dziesięć lat - nasze doświadczenie pokazuje - w ciągu dwóch lat pogrąży się w ciemnościach.


A na zebraniach mowili ze SJ opieraja sie tylko na samej Biblii. Coz Russel mial racje, po dziesieciu latach okazalo sie ze bylem z ciemnosciach.



#111463 ŚJ mają coś jeszcze obok Biblii

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-01-14, godz. 22:18 w Tematyka ogólna

Sam Russel mowil ze nie mozna zrozumiec biblii bez jego wykladow. Twierdzil nawet ze bez jego ksiazek, czytajac sama Biblie dojdzie sie do odstepstwa. Jaka szkoda ze dzisiaj SJ nie studiuja juz ksiazek Russela - zwlaszcza iz obecna literatura nie zawiera wielu rzeczy o ktorych pisal ten wspanialy kaznodzieja Bozy.



#111393 Świadkowie Jehowy dopuszczają antykoncepcję!

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-01-14, godz. 15:15 w Seksualność

A co jest nienaturalnego w prezerwatywie?

Lateks?



#111380 Świadkowie Jehowy dopuszczają antykoncepcję!

Napisano przez pojawiamsieiznikam on 2009-01-14, godz. 12:17 w Seksualność

SJ jakos zawsze staraja sie miec inne - "lepsze" zdanie od kosciola Katolickiego.