Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika rikibaka

Odnotowano 115 pozycji dodanych przez rikibaka (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#138449 Pilna pomoc

Napisano przez rikibaka on 2010-10-11, godz. 15:54 w Szukam kontaktu

jak jeden demagog walczy z drugim to chyba należy się cieszyć :)
niech świadkowie pokażą innym ile wart est katolicyzm, katolicy niech pokażą ile warte są nauki świadków.
Może dzięki temu mniej ludzi wpadnie w sidła religii a dzięki temu pozostaną przy zdrowym rozsądku :)



#136421 Stosunek ex-ŚJ do chrztu przyjętego w Organizacji

Napisano przez rikibaka on 2010-08-31, godz. 18:24 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Zdaj się na siebie, fakty i dowody a wtedy wyimaginowani kierownicy nie będą Ci potrzebni. Masz czas wiec pewnie do wszystkiego dojdziesz. powodzenia



#133778 [Nowe Światło?] Pokolenie

Napisano przez rikibaka on 2010-06-23, godz. 19:51 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Teraz gdy kilka pokoleń jest jednym pokoleniem to i można zaakceptować jednego boga w trzech osobach :)
Trynitarianom nowe światło o pokoleniu powinno wydawać się zupełnie logiczne :)



#129943 Gorzów Wlkp.

Napisano przez rikibaka on 2010-02-01, godz. 21:55 w Szukam kontaktu

A czemu nie? Szatan nie mógł go wykorzystać do stworzenia religii, by zwieść część ludzi poszukujących Boga i prawdy biblijnej?


Gratuluję wyjścia z pierwszego etapu matrixa. Następnym krokiem powinno być zrozumienie, że "prawda biblijna" ma tyle wspólnego z prawdą co i mity Greków i Rzymian...i mity zwolenników teorii spiskowych :)



#129305 Pomoc Psychoterapeutyczna dla byłych/obecnych Świadków Jehowy

Napisano przez rikibaka on 2010-01-16, godz. 13:01 w Grupa Wsparcia

Ośrodek Psychoterapii "Na brzegu" z siedzibą w Warszawie prowadzi konsultacje do terapii indywidualnej i grupowej dla obecnych/byłych Świadków Jehowy.
Prowadzącym jest lekarz Piotr Markowski, pracuje jako psychiatra w Szpitalu Bielańskim, psychoterapeuta w szkoleniu PTP, doktorant Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Wychowany od urodzenia w rodzinie Świadków Jehowy. Tel.: 0-508-271-332


Ktoś tam dzwonił? był? zna kogoś kto był?
Na necie znalazłem tylko jeden odnośnik do psychoterapeuty z Warszawy o tym imieniu i nazwisku http://www.hipnoza.waw.pl/omnie.html. Ośrodek zajmuje się m.in. regresingiem ("U podstaw tej metody terapii leży nauka o reinkarnacji (ponownym wcieleniu) i karmie (związku z poprzednim życiem). Teoria ta zakłada, że wpływy z poprzedniego życia działają na obecne i mogą być przyczyną odpowiednich chorób."). Jeśli to ten ośrodek i ten Piotr Markowski to gratuluję autorowi wątku. Nie ma to jak kierować ludzi z jednego bagna do innego pod pozorem pomocy.

Obym się mylił i nie chodziło o tego Piotra Markowskiego i te metody.



#129273 Zmiany w Waszym życiu po odejściu z organizacji

Napisano przez rikibaka on 2010-01-15, godz. 19:42 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

sebastian, czyli w ankiecie nie mają brać udziału byli nieochrzczeni głosiciele?



#128469 PI

Napisano przez rikibaka on 2009-12-23, godz. 16:52 w Ogólne

Ja bym powiedział, że to kolejny dowód na boskie natchnienie biblii. W dalekiej przyszłości gdy ludzie odkryją, że w rzeczywistości liczba Pi nie wynosi nieco ponad 3.14 lecz dokładnie 3 wszyscy będa pełni podziwu skąd starożytni pisarze biblii mogli o tym wiedzieć. Odpowiedź może być tylko jedna - Boskie objawienie. Wszak jak zapewnia Przebudźcie się z 08.06.1990 "Biblia nie rości pretensji do tego, że jest podręcznikiem naukowym. Ale gdy mówi o Wszechświecie lub porusza inny temat naukowy nigdy nie jest niedokładna." ;)

A tak na poważnie, wydaje mi się że metody odlewnicze w tamtych czasach nie były doskonałe i w rzeczywistości odlano coś jajowatego a 10 łokci tyczy się długości najszerszego przekroju tegoż jaja.



#127829 Jan Paweł II

Napisano przez rikibaka on 2009-12-07, godz. 18:20 w Tematyka ogólna

Jak wspomniał przedmówca, niewłaściwe byłoby porównywanie tego zjawiska do kultu Stalina, gdyż wrogowie Wojtyły nie są zagrożeni śmiercią


Słuszna uwaga, aczkolwiek miałem na myśli bardziej rozmiar kultu niż zagrożenia.
Z resztą w Związku Radzieckim miliony prostych ludzi autentycznie kochało Stalina (nie dlatego że musiało - po prostu indoktrynacja robiła swoje) i uważało go za najwyższy autorytet w każdej niemal dziedzinie. Podobnie Korol Wojtyła masowo był kochany i masowo nagradzany doktoratami honoris causa (ja rozumiem uniwersytety z wydziałami teologicznymi ale cała reszta? Nawet Akademia Górniczo-Hutnicza :D). Stawianie pomników za życia też nie wszystkim się zdarza - tym dwóm panom akurat tak.
Prywatnie Karola Wojtyły nie znałem, jednak kojarzy mi się jego osoba z wszechobecnym kultem jednostki.

I dla tych co poczuli się urażeni - porównałem kult a nie osoby.



#127827 Wychodzę z szafy...

Napisano przez rikibaka on 2009-12-07, godz. 17:39 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Dziękuję jb. Doskonale rozumiesz ideę tego wątku.

prawdop, ja też rozumiem ideę, jednakże z doświadczenia niekoniecznie swojego wiem, że czasem może się to obrócić przeciwko Tobie. I nie chodzi wcale o jakies represje ze strony świadków, bo cóż zdanie tych zagubionych i zmanipulowanych ludzi może nas obchodzić. Chodzi mi raczej o sytuacje, gdy osobiste historie zawarte na tych stronach mogą być użyte przez nieprzechylnych Tobie ludzi np w miejscu pracy (znam taki przypadek z innego forum). Dlatego uważam, że lepiej aby wątek był dostępny dopiero po zalogowaniu.
...ale może się mylę...



#127794 Wychodzę z szafy...

Napisano przez rikibaka on 2009-12-06, godz. 21:57 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Wydaje mi się, że dla bezpieczeństwa użytkowników temat ten powinien zostać przesunięty do działu dostępnego tylko po zalogowaniu.



#127739 Kwestia czasów pogan - Carl Olof Jonsson

Napisano przez rikibaka on 2009-12-06, godz. 13:15 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

ja jeszcze dodam, że angielskie wydanie książki jest dostęne na stronie http://www.kickassto...s-t3213239.html. Nawet gdy ktoś nie zna języka warto zobaczyć, znajdziemy tu wszystkie rysunki i zdjęcia których nie ma w wersji polskiej.



#127636 Święta jednak w grudniu?

Napisano przez rikibaka on 2009-12-04, godz. 18:10 w Boże Narodzenie & Sylwester

Niby tak, ale wtedy nazwę święta należałoby przemianować święta z Bożego Narodzenia na Boże Poczęcie.



#127562 Jan Paweł II

Napisano przez rikibaka on 2009-12-02, godz. 18:26 w Tematyka ogólna

Jan Paweł II - człowiek, który za życia pozwolił na czczenie go niczym Stalina.



#127560 Czy analiza Biblii prowadzi do Boga ?

Napisano przez rikibaka on 2009-12-02, godz. 18:05 w Sola Scriptura

Czesiu, nie można nienawidzić Boga gdy nie wierzy się w jego istnienie. Równie absurdalnym będzie oskarżenie Dawkinsa o to, że nienawidzi krasnolódków. Poza tym szperacz niegdzie nie pisze o "autorytecie" Dawkinsa a jedynie o tym, że daje odpowiedź na zadane pytanie w swej książce. Jak ktoś umie myśleć to przeczyta/posłucha argumentów, przemyśli i dojdzie do jakiś swoich wniosków. Jeśli komuś się nie chce myśleć to szuka autorytetów by powtarzać ich a nie swoje opinie.



#126501 WARSZAWA

Napisano przez rikibaka on 2009-11-01, godz. 09:07 w Szukam kontaktu

Niestety mnie w tym dniu nie będzie w Warszawie. Życzę udanago spotkania :)



#126187 no co by wam napisać, moze inaczej

Napisano przez rikibaka on 2009-10-19, godz. 18:07 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

No to i ja z ciekawością obejrzałem obszerny fragment wykładu. I powiem szczerze, szacunek dla świadków Jehowy, bo oni aż takich cyrków na wykładach nie robili :) Trzeba przyznać, że facet na filmie jest niezłym aktorem i naprawdę ciekawie jest obejrzeć tę grę. Szkoda mi tylko tych ludzi (szczególnie młodych, bo to głównie do nich kierowany wykład) którzy w swym zagubieniu cały ten cyrk wezmą poważnie i będą swoje życie dostosowywać do woli ichniego ciała kierowniczego.



#124793 Stosunek ex-ŚJ do chrztu przyjętego w Organizacji

Napisano przez rikibaka on 2009-08-31, godz. 16:12 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

a ja chcę spożywać chleb i wino, ale chyba najpierw muszę się ochrzcić, w lato. Jak myślicie, czy ochrzczenie mnie przez innego chrześcijanina (np. zielonoświątkowca) w jeziorze byłoby stosowne?

myślę że byłoby stosowne pod warunkiem, że bęziesz miał stosowne kąpielówki



#124557 Ex z Warszawy

Napisano przez rikibaka on 2009-08-24, godz. 21:01 w Szukam kontaktu

potwierdzam :)



#124295 Ex z Warszawy

Napisano przez rikibaka on 2009-08-20, godz. 17:46 w Szukam kontaktu

termin mi psuje, pozostałoby uściślić trochę to miejsce spotkania :)

może się znajdą jeszcze inni chętni?



#124253 Ex z Warszawy

Napisano przez rikibaka on 2009-08-19, godz. 15:25 w Szukam kontaktu

Hej,
będę w Warszawie w ten weekend i z chęcią się spotkam z innymi ex.

pozostaje ustalić dzień, miejsce i godzinę :)



#123941 Poznań

Napisano przez rikibaka on 2009-08-12, godz. 09:39 w Szukam kontaktu

Jakby spotkanie miało się odbyć jutro (czwartek 13.08) to najpewniej byłbym obecny :)



#121687 czy są tu jacyś ex ze stolicy?

Napisano przez rikibaka on 2009-06-30, godz. 17:09 w Szukam kontaktu

Trzeba będzie jeszcze powtórzyć takie spotkanie. Zaiste była to uczta duchowa ;)



#121416 czy są tu jacyś ex ze stolicy?

Napisano przez rikibaka on 2009-06-26, godz. 21:10 w Szukam kontaktu

a jednak przyjdę, do zobaczenia jutro :)



#121082 Pierwszy kroczek do uwolnienia

Napisano przez rikibaka on 2009-06-21, godz. 21:18 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Moja mama zostawia u nas strażnicę i ps jak przyjeżdża i udaje, że zapomniała :))


...a potm pewnie raportuje dwa czasopisma rozpowszechnione :D



#120947 czy są tu jacyś ex ze stolicy?

Napisano przez rikibaka on 2009-06-18, godz. 20:26 w Szukam kontaktu

27 czerwca godzina 15 sta w Jeffsie w Galerii Mokotów :rolleyes:


niestety najpewniej nie będzie mnie wtedy w Wawie :(