Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika tomasson19

Odnotowano 72 pozycji dodanych przez tomasson19 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-17 )



Sort by                Order  

#75378 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez tomasson19 on 2007-08-27, godz. 18:39 w Seksualność

Gdzie jest napisane o rozgraniczeniu między dotykaniem jednej i dwóch piersi? Jeżeli w książce "Zważajcie..." to będę musiał poszukać:)
Jak dla mnie, zajmowanie się takimi rzeczami,to kompletna paranoja - bo co jakiegoś starszego obchodzi, czy dotykam piersi swojej dziewczyny? Ja się go nie pytam, co on robi ze swoją żoną w nocy, bo taka wiedza nie jest mi do szczęścia potrzebna. To jest ingerencja w moją wolność osobistą i to tylko i wyłącznie moja sprawa, co robię z kobietą.

a znam osobiście młodych braciszków, którzy nie stosują się do nakazów pozostawania czystym aż do ślubu i jestem ciekawy jaki odsetek młodych ŚJ stosuje się do zaleceń organizacji w kwestiach seksu i moralności.



#75431 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez tomasson19 on 2007-08-28, godz. 12:58 w Seksualność

czesiek, zastanów się co ty gadasz w ogóle. Czy wpieprzanie się w twoje zycie seksualne przez grono starszych, uznałbyś za normalną sytuację? weź najpierw zastanów się co chcesz napisać...

a tak na marginesie, będąc w jakiejś grupie religijnej, nie muszę się tłumaczyć z tego, co robię z kobietą, nie ich zas***y interes.



#75454 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez tomasson19 on 2007-08-28, godz. 16:50 w Seksualność

do cześka: czy uważasz, że ingerowanie w każdą dziedzinę życia jest dobre? moja sprawa co, gdzie i z kim robię. Gdybyś nie wiedział, to każdy człowiek ma prawo do wolności osobistej i jeżeli tego nie wiesz, to przykro mi bardzo. Lepiej poczytaj sobie mądre książki, bo twoich argumentów nie mogę uznać za merytoryczne - przeciwnie - widać w nich wpływ Brooklynu, a to dla mnie żaden autorytet.

piszesz, że w innych społecznościach wykluczają ze seks przedmałżeński - w których? I nie bądź hipokrytą, bo doskonale wiesz, że przeważająca większość ludzi uprawia seks przed ślubem i nie straszne są im żadne ograniczenia religijne, itp.



#75521 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez tomasson19 on 2007-08-29, godz. 13:21 w Seksualność

"Jednak uważam, że skoro jest się w jakiejś społeczności, to przestrzega się praw tej społeczności, albo wpływa się na zmianę tej części praw, które są idiotyczne".

Czesiek, wiesz dobrze, że u ŚJ nie ma szans na zmianę tych najbardziej idiotycznych i kuriozalnych praw. O wszystkim decydują dziadkowie z CK, a oni mają wenę do tworzenia śmiesznych i groteskowych praw i są przecież nieomylni.



#135577 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez tomasson19 on 2010-08-14, godz. 13:45 w Nowości z kraju i zagranicy

Obejrzałem właśnie 50 minut i dalej jak narazie nie mogę.
Tego ojca to zniszczyłbym własnoręcznie, jak można być tak - za przeproszeniem - popierdo****m?
Nie wiem jak dalej potoczy się sytuacja w filmie, ale (póki co) tak właśnie wygląda ta "prawdziwa" i "przenajświętsza" religia(?)...
Fanatyzm został tu świetnie ukazany.
Szkoda tylko, że świadkowie nie obejrzą tego filmu, wszak jest to odstępczy film... może by to trochę rozjaśniło w ich jakże "światłych" umysłach.



#75339 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez tomasson19 on 2007-08-27, godz. 14:24 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

co do panów z Brooklynu zapewne mają wykształcenie podstawowe albo zawodowe.



#75324 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez tomasson19 on 2007-08-27, godz. 12:09 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Jeżeli ktoś jest inteligentny i nie ulega psychomanipulacji, to nigdy w życiu nie weźmie pod uwagę tych śmiesznych, absurdalnych i groteskowych "rad" Brooklynu odnośnie wykształcenia. Tylko jednostki o słabej psychice i nie posiadające silnej woli, odwagi i asertywności, posłuchają się takich "pseudorad".

A tak w ogóle to Brooklyn i CK nie powinni nawet zabierać głosu w kwestii wykształcenia, bo przez swoje wskazówki, złamali życie wielu osobom, które zrezygnowały z nauki, posprzedawali majątki i poszli w pionierkę. Dziwię się, że w XXI wieku może istnieć TAKA CIEMNOTA INTELEKTUALNA wsród władz ŚJ. Wiem oczywiście jakiemu celowi to służy - manipulowaniu nieoświeconą ciemnotą - jednakże nie myślałem, że można posunąc się, aż tak daleko w szerzeniu swoich bredni.

Przykład: poruszane już na tym forum wypowiedzi członka CK z kongresu w Grazie. Czytając to, co wygłaszał ten staruszek, byłem wielce zażenowany, skonfundowany i zdegustowany, bo inaczej tego nazwać nie można.
Podobną odrazę wzbudziło we mnie stwierdzenie, że "po Armagedonie wszyscy z tytułami naukowymi będą mieli przed nazwiskiem D.E.A.D.

Przepraszam za stwierdzenie, ale takiego pierd*****a nie widziałem nigdzie.

W moim odczuciu każdy niech sam decyduje, czy ma ochotę i chęci, by studiować i niepotrzebne jest w tym wypadku żadne doradzanie przez "wszechwiedzących" i "nieomylnych" z Brooklynu i CK.

Jak można twierdzić, że studiując, "wspieram system gospodarczy tego świata" (Straznica 15.10.2005, str 26-31). A czy pracując i płacać podatki, nie wspieram tego świata? To jest tak kuriozalne, że aż żal komentować.



#75333 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez tomasson19 on 2007-08-27, godz. 13:55 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Sebastian, 100% racji



#75210 Metal

Napisano przez tomasson19 on 2007-08-25, godz. 19:24 w Zwyczaje Świadków Jehowy

dzięki za powitanie. Trzeba ściemniać, zeby żyć w zgodzie z władzami zborowymi. Wcale nie dziwie się, że chlopacy z twojej rodziny nie zostali ŚJ - to bardzo mądra decyzja. Mają chociaż luz i nie muszą udawać, że robią coś, czego w rzeczywistości w ogóle nie chcą. Niestety w moim przypadku, muszę robić coś do czego nie jestem absolutnie przekonany i to jest chore.



#75215 Metal

Napisano przez tomasson19 on 2007-08-25, godz. 19:41 w Zwyczaje Świadków Jehowy

W Organizacji ŚJ nie ma miejsca na jawne wyrażanie własnego zdania. W jednej ze Strażnic było napisane, że żyjemy w czasach, w których "nie zalecane jest samodzielne myślenie" ( straznica z 1989 o ile pamiętam). Generalnie osoby, które mają odwagę podważać twierdzenia władz Brooklynu oraz CK a także myśleć po swojemu, czeka w organizacji ciężki los, z wykluczeniem włącznie. Gdy pokażesz własne zdanie, będąc młodym, efekt będzie tylko jeden.

Oczywiście, że każdy człowiek ma wolną wolę oraz prawo do wyrażania własnych opinii, jednak nie w przypadku ŚJ...



#75199 Metal

Napisano przez tomasson19 on 2007-08-25, godz. 18:40 w Zwyczaje Świadków Jehowy

a nie zależy to od wpływu starszych na taką młodą osobę?



#75195 Metal

Napisano przez tomasson19 on 2007-08-25, godz. 18:22 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Ja osobiście spotkałem się z przypadkiem brata, który chcąc zostać sługą pomocniczym musiał przestać słuchać techno. Czy to powszechna praktyka czy odosobniony przypadek wpływania na młodych adeptów wśród ŚJ?



#75202 Metal

Napisano przez tomasson19 on 2007-08-25, godz. 18:52 w Zwyczaje Świadków Jehowy

ja jestem od urodzenia w rodzinie ŚJ, ale bratem nie jestem(całe szczęście). Ale moim zdaniem znaczący wpływ miało zdanie starszych. Jezeli młody czlowiek jest inteligentny, to nie da sobą manipulować. Jednak gdy ktoś jest podatny na różnego rodzaju wpływy, to niestety ulegnie im. mimo, iż sam myśli inaczej.



#87034 Dzieci-głosiciele

Napisano przez tomasson19 on 2008-03-30, godz. 09:02 w Obowiązki teokratyczne

Ja na całe szczęscie nie uległem nagonce związanej z chrztem. Rodzina też mnie naciskała, ale mimo wszystko nie dałem się zmanipulować do reszty. Gdybym to zrobił, popełniłbym chyba największy błąd w życiu. A tak mam spokój, aczkolwiek rodzina cały czas krzywo na mnie patrzy i choć nie mówią tego głośno, mają do mnie żal o to, gdyż "nie tak zostałem wychowany" - jak mawia mój ojciec.



#84302 Dzieci-głosiciele

Napisano przez tomasson19 on 2008-02-12, godz. 10:35 w Obowiązki teokratyczne

Dzieci-głosiciele mają zmarnowane dzieciństwo krótko mówiąc. Cały czas wpaja im się bzdury, żeby nie zadawać się z rówieśnikami, bo to "świat". Niczego im nie wolno, oprócz jakże zaszczytnych przywilejów, jak głoszenie, czy sprzątanie sali.
Rozrywka - owszem, ale tylko w gronie współbraci ; żadne wyjścia z kolegami nie wchodzą w grę, bo przecież to "złe towarzystwo".
Proponuję, aby ci wielcy inteligenci, którzy szerzą takie absurdalne i irracjonalne poglądy zastanowili się, jaki wywiera to wpływ na umysł młodego człowieka. Wszystko to skutkuje tym, że taki cżłowiek ma później ogromne problemy w życiu - ma problemy w komunikacji interpersonalnej, trudno mu znależć przyjaciół, ma poczucie winy,boi się, itp. Z drugiej strony nic w tym dziwnego, skoro cały czas był izolowany i znajdował się tylko w hermetycznej grupie, nie mająć prawie żadnej styczności z realnym światem.
Warto spojrzeć na tą sprawę pod tym kątem i zauważyć, że zmuszanie dzieci do praktyk religijnych - wbrew ich woli - przynosi później opłakane skutki.



#75214 jaka rozrywka jest wlasciwa ????

Napisano przez tomasson19 on 2007-08-25, godz. 19:35 w Zwyczaje Świadków Jehowy

cieszę sie, że sie ze mną zgadasz. Jednak i tak chciałbym uzyskać odpowiedź dlaczego młodzi ludzi w tak dużym stopniu ulegają takim wpływom.



#75196 jaka rozrywka jest wlasciwa ????

Napisano przez tomasson19 on 2007-08-25, godz. 18:37 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Dlaczego Brooklyn stosuje taką kuriozalną retorykę w sprawie rozrywki? Rozumiem, że chodzi o psychomanipulację, kontrolę umysłu i pranie mózgu, jednakże trudno mi to pojąć. Spotkalem się osobiście z osobami, które powiedziały mi prosto w oczy, że nie pójdą ze mną do pubu na piwo, gdyż "chrześcijanie nie chodzą w takie miejsca." Zaproponowałem także wyjście do klubu na imprezę i odpowiedź była jeszcze bardziej alergiczna, a mianowicie, że "kluby i dyskoteki są wymysłem szatana i tam tez świadkowie nie chodzą". Po prostu ręce opadają, gdy słyszy się takie hity...Dziwi mnie tylko to i ubolewam nad tym, że młodzi ludzi w wielu 17-19 lat, są tak wyprani z rozumu. W moim odczuciu młody człowiek potrzebuje sie wyszaleć, chodzić na imprezy, korzystać z życia(carpe diem),a nie roznosić straszaka, albo pionierować. Skąd w ogóle biorą się takie radykalne poglądy u tak młodych osób, bo przecież nie są one oparte na Piśmie Świętym?!



#75217 jaka rozrywka jest wlasciwa ????

Napisano przez tomasson19 on 2007-08-25, godz. 19:46 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Oki, dzięki za Twoją opinię:)

pozdrawiam
Tomek



#75208 jaka rozrywka jest wlasciwa ????

Napisano przez tomasson19 on 2007-08-25, godz. 19:15 w Zwyczaje Świadków Jehowy

ja sądze, że to jest PSYCHOMANIPULACJA w czystej postaci - kontrola umysłu, uczuć, myśli i informacji przynosi swój efekt(niestety).



#75204 jaka rozrywka jest wlasciwa ????

Napisano przez tomasson19 on 2007-08-25, godz. 18:57 w Zwyczaje Świadków Jehowy

No dobra, wiem, że od dziadusiów z CK. Ale młody człowiek nie powinien dawać się tak omamić i wierzyć w te wszystkie bzdury głoszone przez CK i Brooklyn, nie uważasz?



#75281 jaka rozrywka jest wlasciwa ????

Napisano przez tomasson19 on 2007-08-26, godz. 17:32 w Zwyczaje Świadków Jehowy

czesiek, czym innym jest ostrzeganie i zgadzam się z toba, że istnieje wiele niebezpieczeństw. ale nie można popadać w paranoję i zabraniać niemalże wszystkiego, robiąc młodym wodę z mózg, jak robi to nieomylny i wszechwiedzący Brooklyn. Ostrzeżeń rodziców oczywiście nie utożsamiam z psychomanipulacją, chyba się nie zrozumieliśmy.



#80981 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez tomasson19 on 2007-12-12, godz. 10:15 w Boże Narodzenie & Sylwester

ŚJ ośmieszają się cały czas swoimi irracjonalnymi i nieprzystającymi do współczesnego świata poglądami. Mówią tylko to, co przeczytają w "Straszaku", zdolność logicznego rozumowania jest im zupełnie obca - w ich języku nie ma takiego pojęcia. Mówiąc szczerze, to żal mi takich ludzi - bezmyślne i bezkrytyczne przyjmowanie wszystkich "hitów" serwowanych im przez CK i Brooklyn prowadzi do całkowitego wyprania z rozumu. Ale cóż, najwyraźniej taka sytuacja im odpowiada - wolą postępować tak, niż wykazać się choć odrobiną logiki, rozumu i kreatywności i wniknąć głębiej w to, czego się uczą.



#76505 Teokratyczna kapela weselna :)

Napisano przez tomasson19 on 2007-09-15, godz. 09:21 w Strony Świadków Jehowy

a co to za zasady w/01.03.06 str. 17-21 ? wie ktoś?

ogólnie jak dla mnie to normalny beton....



#98575 Kim teraz jestem...

Napisano przez tomasson19 on 2008-08-09, godz. 15:49 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ja również czuję się teraz "normalnym", wolnym człowiekiem i nie chcę tego zmieniać. Nie rozumiem tylko tego, że dałam się tak "wkręcić" w WTS.


Wszyscy na tym forum dali się "wkręcić" ...



#80412 A co z sylwestrem ?

Napisano przez tomasson19 on 2007-11-29, godz. 19:31 w Boże Narodzenie & Sylwester

Święta i Sylwester za miesiąc - drodzy forumowicze, macie jakieś plany na tegorocznego Sylwestra?

Temat - dlaczego ŚJ nie go nie obchodzą jest już oklepany i wszystko w tym względzie jest wiadome.

Aczkolwiek mam pytanie - jak sprytnie przekonać rodzinę, żeby nie psioczyli że wychodzę 31 grudnia na impreze (sylwestra)?
Kto ma ciekawe pomysły, czekam na odp:)