Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego ŚJ bardzo RZADKO przyjmują katolicyzm?


  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#41 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-02-19, godz. 18:42

chcialbym odpowiedziec na pytanie zawarte w temacie:a po co mieliby przyjmowac katolicyzm albo w ogole jakas religie ?
czy nie dosc traumatycznych przezyc ?

Użytkownik aurora edytował ten post 2006-10-14, godz. 21:18


#42 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-26, godz. 20:04

Nieczęsto się zdarza, by świadkowie Jehowy nawracali się na katolicyzm, a ja tu właśnie czytam o nawróceniu zbiorowym i to pod wpływem cudownej figurki płaczącej Madonny z Civitavecchia:

Nastąpiło wiele nawróceń. Proboszcz Pablo Martin powiedział, że w samym tylko Wielkim Tygodniu 1995r. 108 świadków Jehowy opuściło sektę i wróciło na łono Kościoła Katolickiego. (opracowanie, pdf: link)

Czy to historia prawdziwa czy raczej zmyślona lub przesadzona?
Czy ktoś z Was o tym słyszał?
.jb

#43 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-09-27, godz. 09:14

Nieczęsto się zdarza, by świadkowie Jehowy nawracali się na katolicyzm, a ja tu właśnie czytam o nawróceniu zbiorowym i to pod wpływem cudownej figurki płaczącej Madonny z Civitavecchia:
Czy to historia prawdziwa czy raczej zmyślona lub przesadzona?
Czy ktoś z Was o tym słyszał?


Swiadkowie doskonale wiedza czym jest balwochwalstwo, zdarzylo sie juz kiedys ze Izraelici zbudowali sobie rzezbe aby za jej posrednictwem czcic Jehowe,

Wj 32:3 I zdjął cały lud złote kolczyki, które miał w uszach, i zniósł je do Aarona. 4 A wziąwszy je z ich rąk nakazał je przetopić i uczynić z tego posąg cielca ulany z metalu. I powiedzieli: Izraelu, oto bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej. 5 A widząc to Aaron kazał postawić ołtarz przed nim i powiedział: ;Jutro będzie uroczystość ku czci Pana;.

Warto zwrocic uwage ze Izraelici poprzez ten posag chcieli czcic Jehowe, czyli powiedzialby ktos ze mieli szlachetne cele ........................

Ale Sw J wiedza ze Jehowa nie uznaje zadnych "pomocy" w wielbieniu

Użytkownik homme_curieux edytował ten post 2006-09-27, godz. 09:15

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#44 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-27, godz. 09:52

Ale Sw J wiedza ze Jehowa nie uznaje zadnych "pomocy" w wielbieniu

No ... a kolorowe Strażnice z setką orazków przedstawiajacych Jezusa w różnych pozach, a logo Strażnicy zapożyczone ze związku szachowego, a zmyślone imię boga Bałwana czyli Jehowy, zatajanie prawdziwego imienia Boga Jahwe ... :D :D :lol:
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#45 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-09-27, godz. 10:06

Nie wiem, czy historia o nawróceniu 108 ŚJ jest zmyślona... ale napewno jest dziwna

Przeciętny ŚJ uznałby płączącą figurkę za balwochwalstwo i dewocką histerię. W 99,9% przypadków ŚJ nawet nie przejdzie przez myśl aby pod wpływem takiego zjawiska jak płacząca figurka nawracać się na katolicyzm. HC jasno przedstawił nam jak może zareagować typowy ŚJ.

Tym niemniej, znany mi jest jeden przypadek, gdy ktoś będący ŚJ doznał nawrócenia modląc się przed obrazem św. Maksymiliana Kolbego. Człowiek ten ma na imię Tomek i mieszka w woj. podkarpackim. Napisał do mnie list, a później osobiście rozmawialiśmy przez telefon.

Targany wątpliwościami co do prawdziwości religii ŚJ, zawiedziony niespełnionymi proroctwami, itp. przechodził obok świątyni. Sam nie wie, dlaczego tam wszedł. Popatrzył na obraz i zaczął płakać. Wtedy w jego sercu i umyśle nastąpił przełom. Rozumował na zasadzie: "zostawiłem Kościół Kat. i poszedłem do ŚJ, którzy mnie oszukali". Po gorącej modlitwie przed tym obrazem, postanowił wrócić do Kościoła Kat.

Można to tłumaczyć cudownie, przypisywać nawrócenie Tomka wstawiennictwu św. Maksymiliana itd.

Można to tłumaczyć czysto psychologicznie, bez udziału cudów i postaci pozasiemskich. Po prostu powstała pustka w duszy, a w umyśle była pamięć o poprzednich wierzeniach. Zawiedziony do nowej religii, Tomek powrócił do tego, co znał i akceptował przed laty.

Niezależnie od tego, jak będziemy tłumaczyć ten przypadek przykład ten wskazuje, że istnieją tacy ŚJ, którzy mogą nawrócić się na katolicyzm modląc się przed obrazem.

Aby płacząca figurka mogła wywołać poruszenie w duszy i umyśle ŚJ, musiałby on już wcześniej zwątpić w prawdziwość nauk Brooklynu nt. zakazu używania figur do wielbienia Boga i już wcześniej przyjąć interpretację katolicką, pozwalającą na oddawanie czci Maryi, antytypicznej Arce Przymierza. Jest możliwe, aby do takich przemyśleń doszedł jeden człowiek, ale ponad stu? Ktoś wcześniej musiałby prowadzić dla nich jakieś wykłady, a oni na nie uczęszczać, co nie obyłoby się bez reakcji starszyzny zborowej, próby powołania komitetu sądowniczego, próby wykluczania itd.

Dlatego zbiorowe nawrócenie ponad stu ŚJ wydaje mi się mało prawdopodobne.

Bardziej prawdopodobne jest, że proboszcz podał nieścisłą informację. Może było to 108 które były "zainteresowanymi", chodziły na zebrania albo chociaż przyszły na Pamiątkę i dopiero rozważały odłączenie się od Kościoła Kat. i przejście do świadków Jehowy. Wtedy zjawisko płaczącej figurki mogło ich skłonić do przewartościowania swoich postaw i zaniechania planów opuszczenia Kościoła Kat. Każda z tych osób może subiektywnie nazywać taką decyzję nawróceniem.

Użytkownik Sebastian Andryszczak edytował ten post 2006-09-27, godz. 10:25


#46 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-09-27, godz. 10:57

No ... a kolorowe Strażnice z setką orazków przedstawiajacych Jezusa w różnych pozach, a logo Strażnicy zapożyczone ze związku szachowego, a zmyślone imię boga Bałwana czyli Jehowy, zatajanie prawdziwego imienia Boga Jahwe ... :D :D :lol:


Nie wiem kim jest osoba piszaca takie teksty, ale przekonany jestem ze jesli miala ona jakis kontakt z nami bylo to tylko "otarcie sie " o nas. Gdyby bylo inaczej ta osoba z pewnoscia by wiedziala ze :
"kolorowe Strażnice z setką orazków przedstawiajacych Jezusa w różnych pozach" - nie sa dla nas pomoca w modlitwach , nie klekamy przed ilustracjami i nie calujemy postaci na nich widniejacych patrz :
http://www.watchtowe.../article_01.htm

"logo Strażnicy zapożyczone ze związku szachowego" Straznice budowano kiedys i nadal sie buduje aby wypatrywac latwiej cos.............. lub kogos ........................ :)

"zmyślone imię boga Bałwana czyli Jehowy, zatajanie prawdziwego imienia Boga Jahwe" Posadzanie Sw J o to napawa mnie rozbawieniem gdyz to wlasnie nas oskarza sie o naduzywanie Imienia Bozego :)
chociaz nawet wiele wydan Biblii przekazuje nam :

Ps 83:18-20 BT „Niech wstyd i trwoga ogarną ich na zawsze, niech będą pohańbieni i zginą!(19) Niechaj poznają Ciebie i wiedzą, że tylko Ty, który sam jeden masz Jahwe na imię, jesteś Najwyższy nad całą ziemią.”
Ps 83:18-20 Bw „Niech będą zawstydzeni i przerażeni po wsze czasy, Niech będą pohańbieni i zginą!(19) Niech wiedzą, że Ty jedynie, który masz imię Jahwe, Jesteś Najwyższym ponad całym światem.”

lub :
Wj 6:3 Bg „Którym się ukazał Abrahamowi, Izaakowi i Jakóbowi w tem imieniu, żem Bóg Wszechmogący; ale w imieniu mojem, Jehowa, nie jestem poznany od nich.”
Wj 6:3 Br „To Ja objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi, Jakubowi jako Bóg wszechmocny, ale nie dałem im poznać, co znaczy moje imię, Jahwe.”
Wj 6:3 BT „Ja objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale imienia mego, Jahwe, nie objawiłem im.”
Wj 6:3 Bw „Objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, lecz imienia mojego Jahwe im nie objawiłem.”


Swiadkowie Jehowy nie upieraja sie ze brzmienie Imienia Bozego Jehowa jest tym wlasciwym ale uzywaja go w Polsce gdyz jest najbardziej przyjetym , w innych jezykach Swiadkowie posluguja sie innymi brzmieniami tego Imienia
http://www.watchtowe...=article_16.htm
gdzie czytamy miedzy innymi :
"2. Bóg ma wiele tytułów, ale tylko jedno imię. Brzmi ono JEHOWA. Z większości przekładów Biblii usunięto je i zastąpiono tytułami Pan lub Bóg. Ale pierwotnie imię Jehowa (lub Jahwe) występowało w Biblii jakieś 7000 razy! (2 Mojżeszowa 6:3; Psalm 83:19, Biblia Tysiąclecia).

Zyczac interesujacej lektury przesylam pozdrowienia tym ktorym moge je przeslac ..........................
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#47 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-27, godz. 11:40

Nie wiem kim jest osoba piszaca takie teksty, ale przekonany jestem ze jesli miala ona jakis kontakt z nami bylo to tylko "otarcie sie " o nas.

No ... cytowanie katolickiego przekładu Biblii to chyba już pierwszy krok do odstępstwa, :) a teraz dalej, może Świadkowie nie składają modłów do obrazków w Strażnicy, ale skąd ci domorośli malarze-artyści wiedzą jak wyglądał Jezus, przecież Towarzystwo puszcza między bajki historie o całunie turyńskim itp., to jest Ewidentne Manipulowanie Podświadomością Czytelnika Strażnicy oraz szerzenie kłamstwa historycznego. (Jezus chyba się golił tak jak członkowie Ciała Kierowniczego, bo Towarzystwo odcina się od Braci z obliczem Fidela Castro). Na nowe logo dla Towarzystwa na Nowe Tysiąclecie proponuję lornetkę. :D :D :lol:
Aha, Bohdan i Bogdan to jednak dwie różne osoby, chyba że Strażnica mówi inaczej? :D

Proszę nie odchodzić od tematu. Podwątek: link | moderator
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#48 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-27, godz. 12:47

Bardziej prawdopodobne jest, że proboszcz podał nieścisłą informację. Może było to 108 które były "zainteresowanymi", chodziły na zebrania albo chociaż przyszły na Pamiątkę i dopiero rozważały odłączenie się od Kościoła Kat.

To rzeczywiście wydaje się już dużo bardziej prawdopodobne, chociaż chyba też nie do końca, bo skąd tam nagle się pojawiła taka wielka rzesza "zainteresowanych". Wydaje się też, że gdyby to było potwierdzonym faktem, to pewnie inne katolickie źródła chętnie by o tym wspominały, a tymczasem nigdzie więcej tego nie odnotowano, a w każdym razie nie eksponuje się tego przy okazji rozpatrywania kwestii nawróceń. To także o czymś świadczy.
.jb

#49 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-27, godz. 12:52

To rzeczywiście wydaje się już dużo bardziej prawdopodobne, chociaż chyba też nie do końca, bo skąd tam nagle się pojawiła taka wielka rzesza "zainteresowanych". Wydaje się też, że gdyby to było potwierdzonym faktem, to pewnie inne katolickie źródła chętnie by o tym wspominały, a tymczasem nigdzie więcej tego nie odnotowano, a w każdym razie nie eksponuje się tego przy okazji rozpatrywania kwestii nawróceń. To także o czymś świadczy.

No... i oficjalna tuba propagandowa Towarzystwa też milczy: http://www.jw-media.org/ :D
Same niewiadome??? :D
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#50 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-27, godz. 13:19

Nieczęsto się zdarza, by świadkowie Jehowy nawracali się na katolicyzm, a ja tu właśnie czytam o nawróceniu zbiorowym i to pod wpływem cudownej figurki płaczącej Madonny z Civitavecchia:
Czy to historia prawdziwa czy raczej zmyślona lub przesadzona?
Czy ktoś z Was o tym słyszał?

A może to poprostu zwykły "chochlik drukarski"? Komuś się wcisnęło 0, lub 8, choć to i tak było by liczbą zbyt wielką. Świadkowie uważają, że przecież za takimi cudami stoją demony. Całkiem możliwe jest, że historia została wyssana z palca.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#51 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-09-27, godz. 16:33

No ... cytowanie katolickiego przekładu Biblii to chyba już pierwszy krok do odstępstwa,


Uff odetchnalem :) wiem juz ze osoba piszaca te slowa nie byla Sw J bo przeciez wiedzialaby ze byly i nadal sa kraje gdzie Sw J poslugiwali sie i posluguja nadal TYLKO i wylacznie wydaniam katolickimi ( bo innych nie ma )

Zapraszam wiec ta osobe aby jesli chce nadal o nas pisac dowiedziala sie u zrodla ( czyli od naszych braci i siostr z jej terenu ) czegos pewnego na nasz temat, oszczedzi sobie czasu na pisanie rzeczy wymyslonych przez naszych wrogow :)

Użytkownik homme_curieux edytował ten post 2006-09-27, godz. 16:33

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#52 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-27, godz. 16:38

Uff odetchnalem :) wiem juz ze osoba piszaca te slowa nie byla Sw J bo przeciez wiedzialaby ze byly i nadal sa kraje gdzie Sw J poslugiwali sie i posluguja nadal TYLKO i wylacznie wydaniam katolickimi ( bo innych nie ma )

Zapraszam wiec ta osobe aby jesli chce nadal o nas pisac dowiedziala sie u zrodla ( czyli od naszych braci i siostr z jej terenu ) czegos pewnego na nasz temat, oszczedzi sobie czasu na pisanie rzeczy wymyslonych przez naszych wrogow :)


Homme Curieux
czy ty naprawdę no poważnie bierzesz wszystko to co pisze lekki napój alkoholowy?
Czesiek

#53 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-09-27, godz. 17:06

Stefanie, nie traktuj ze 100% powagą słów lekkiego napoju alkoholowego...
To jest po prostu niezły jajcarz, a jego słowa często są zabarwione ironią, kpinią, sarkazmem...

#54 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-27, godz. 17:32

Zapraszam wiec ta osobe aby jesli chce nadal o nas pisac dowiedziala sie u zrodla ( czyli od naszych braci i siostr z jej terenu ) czegos pewnego na nasz temat, oszczedzi sobie czasu na pisanie rzeczy wymyslonych przez naszych wrogow :)
[/quote]

Ależ brat L.D. niczego nie wymyśla, tylko stosuje skróty myślowe :P . To takie ostatnio popularne pojęcie ;) :D
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#55 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-10-13, godz. 19:21

No ... a kolorowe Strażnice z setką orazków przedstawiajacych Jezusa w różnych pozach, a logo Strażnicy zapożyczone ze związku szachowego, a zmyślone imię boga Bałwana czyli Jehowy, zatajanie prawdziwego imienia Boga Jahwe ... :D :D :lol:

tak masz rację. w takim razie proponuję, żebyśmy przeprowadzili masową kampanię i wrócili do prawdziwego imienia Jezusa Jehoszua. Problem w tym, że nikt nie neguje iż Boga można nazywać Jahwe. Są to oczywiście domysły, bo przecież z tetragramu JHWH nie wynika jednoznacznie jaki pojawiły się tam samogłoski. i można się oczywiście sprzeczać, ajk te Święte Imię wymawiać, ale fakt pozostaje faktem, że ŚJ jeko jedni z nielicznych używają imienia własnego Boga, a nie tylko "Pan" lub "Bóg" :)

#56 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-10-13, godz. 19:27

Niezależnie od tego, jak będziemy tłumaczyć ten przypadek przykład ten wskazuje, że istnieją tacy ŚJ, którzy mogą nawrócić się na katolicyzm modląc się przed obrazem.

Sebastian jako nawrócony również korzysta z wizerunków podczas modlitwy ?

#57 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-10-13, godz. 22:09

Dwie kwestie:

Prmio: podczas modlitwy człowiek zajmuje się z reguły rozmową z Bogiem a nie gapieniem się na obrazek czy figurkę.

Secundo: Świadkowie Jehowy zdecydowanie za często wymawiają imię Bożę, co podpada pod łamanie przykazań, zwłaszcza kiedy uzywają tego imienia ,zeby pokazac czym to oni nie są.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#58 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-14, godz. 00:18

zmyślone imię boga Bałwana czyli Jehowy


Brrr...
Człowieku, tyle o ile o Tobie wiem, ale chrześcijaninem na pewno nie jesteś.

Stefanie, nie traktuj ze 100% powagą słów lekkiego napoju alkoholowego...
To jest po prostu niezły jajcarz, a jego słowa często są zabarwione ironią, kpinią, sarkazmem...


Hm, wybacz moją subiektywną opinię, ale nie sądzę, że lightdrink to tyle jajcarz, co krętacz, który próbuje zaimponować i zdobyć pozycję wśród ex-ŚJ na tym forum... ;)

#59 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-10-14, godz. 13:23

Prmio: podczas modlitwy człowiek zajmuje się z reguły rozmową z Bogiem a nie gapieniem się na obrazek czy figurkę.

tak wystarczy tylko odsłonić "cudowny obraz" i kolanka same się zginają do uklęknięcia

#60 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-14, godz. 14:59

tak wystarczy tylko odsłonić "cudowny obraz" i kolanka same się zginają do uklęknięcia

To słabe masz te kolanka :D Akurat swego czasu miałem nie raz do czynienia z miejscami które ŚJ określiłby pogańskie (bo czci się niby obrazki czy takie tam) i jakoś kolanka się nie zginały mi nigdy ot tak i nie tylko mi. Chyba niewiele wiesz o religiach o których piszesz bo raczej opisujesz zaobserwowane dewotki, zamiast zgłębić temat, a dewotki zdażą się w każdej religii niezależnie czy prawdziwa czy fałszywa B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych