Skocz do zawartości


Zdjęcie

"sekciarska mentalność"


  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#21 Kris

Kris

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 201 Postów

Napisano 2006-02-12, godz. 21:38

No i dzięki takim debatom śj utwierdzają sie ze mają rację. Przestancie się czepiać rzeczy które akurat nie świadcza przeciwko nim
gdzie jest
zniszczone ziarenko piasku
którego nikt już nie pokocha
którego nikt już nie skrzywdzi
los?
zabrał mu uśmiech
otarł wszelką łzę
szukam go
w ciemnościach
na skraju czasu
tam gdzie wieczność
ma swą przepaść...

#22 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-12, godz. 22:45

No i dzięki takim debatom śj utwierdzają sie ze mają rację. Przestancie się czepiać rzeczy które akurat nie świadcza przeciwko nim

Dwa przyslowia

1/ Kiedy psa sie chce uderzyc , zawsze jakis kij sie znajdzie pod reka ...........

2/ Kazdy kij ma dwa konce ...................

i jeszcze trzecie

3/ Kto klamstwem wojuje to od klamstwa ginie ...................
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#23 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-02-12, godz. 23:17

homme_curieux Posted on 2006-02-12 23:45

3/ Kto klamstwem wojuje to od klamstwa ginie ...................

Amen.
Czyżbyż już zasłużył sobie na tak piękną śmierć, czy jeszcze masz coś do zrobienia?

#24 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-12, godz. 23:20

Panie HC, znów demagogia do kwadratu B) . Co ma wspólnego przestrzeganie ogólnospołecznych norm (jak w przypadku kradzieży) z pospolitą kontrolą cudzych sumień? Czym innym jest reagowanie na łamanie prawa, a czym innym bieganie do strasznych, dlatego że ktoś miał chusteczki higieniczne w kieszeni, a komuś się wydawało, że to papierosy :) (Sebastian, to chyba z Tobą tak pojechali?). Można też np. źle się poczuć na ulicy, co inny "brat" odbierze jako przejaw upojenia alkoholowego :) . Podobne przykłady można by mnożyć. Ale czy warto?? Przecież to drobiazg i plucie jadem z mojej strony... ;).

Trzeba byc poważnie ograniczonym na umyśle, żeby nie zauważać tych różnic, niezależnie od wyznawanej religii. Trzeba też być ograniczonym, żeby godzić się na takie rozwiązania. Jeśli kogoś uraziłem, przepraszam, ale jak wiecie nie lubię owijać w bawełnę.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#25 komik

komik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 81 Postów

Napisano 2006-02-13, godz. 18:10

Co prawda to nie do tego wątku, ale powiedzcie, czy normą jest "donoszenie" na członków swojej rodziny??

#26 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-13, godz. 18:37

Tak, komiku, donoszenie nawet na własną rodzinę jest normą i obowiązkiem KAŻDEGO wyznawcy.

Bracie Jaraczu, przypadek poczytania chusteczek higienicznych za paczkę papierosów faktycznie dot. mojej osoby, choć szczegóły były nieco inne.

Przyszedłem na zebranie dużo wcześniej i zgodnie z przyjętym zwyczajem, każdemu podawałem rękę. Wtedy słyszę, jak starsza wiekiem siostrzyczka mówi: "Sebastian, podejdź bliżej". Podszedłem bliżej, a ona bez żadnych ceregieli wsadza mi rękę do kieszeni i wyjmuje te chusteczki higieniczne. Po chwili widzi co wyjęła i mnie na głos przeprasza, że (cyt.) "ona myślała, że to paczka papierosów".

To, że w ogóle czuła się uprawniona do wsadzania mi ręki do kieszeni, w celu "zdemaskowania" mnie, świadczy o głębokiej patologii, panującej w tej organizacji.

#27 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-13, godz. 20:02

"Tak, komiku, donoszenie nawet na własną rodzinę jest normą i obowiązkiem KAŻDEGO wyznawcy."

to pozostawie bez komentarza :-(


<Bracie Jaraczu,>

Ten zwrot bardzo jest dla mnie symboliczny i pragne zwrocic Panstwa uwage na jego znaczenie
Dla wielu exswiadkow niewazne jest kim sa jego "bracia" :katolik brata sie z nowonarodzonymi chrzescijanami , protestantami lub watpiacymi w istnienie jakiejkolwiek religi lub nawet w Boga , to co ich laczy to "dokopac " SJ .......
Dziwne to BRATERSTWO i o czyms swiadczy !


<To, że w ogóle czuła się uprawniona do wsadzania mi ręki do kieszeni, w celu "zdemaskowania" mnie, świadczy o głębokiej patologii, panującej w tej organizacji.>

No coz niedawno czytalismy na tym forum ze nie wolno generalizowac i utozsamiac wszystkich ( cudownych) wiernych religii X z nielicznymi ( zlymi) jednostkami tej religii X
Uwaga :
Nie dotyczy SJ ..........................
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#28 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-13, godz. 20:30

no więc tak:

1) pozostawienie "bez komentarza" zdania o obowiazku donosicielstwa oznacza tylko tyle, że Stefan nie był w stanie temu zaprzeczyć.

2) skoro użytkownik przyjał ksywę "brat Jaracz", to nie widzę powodu, aby zwracajac się do niego, ucinać jego nicka. Ponadto, wszyscy ludzie, pochodzacy od Adama i Ewy (nie zaprzeczysz chyba?) sa dla mnie braćmi i siostrami...

Tak, tak, Bracie Stefanie! :D George Bush, don Adams i bin Laden też sa moimi braćmi.

3) może doprecyzuję wyrażona powyżej opinię. Zachowanie tej kobiety jest TYPOWE dla organizacji SJ i własnie to swiadczy o patologii...

Gdyby ktos opisywał brata starszego, który montujac gniazdko telefoniczne TP SA, "przy okazji" zakłada podsłuch w mieszkaniu współwyznawcy, to mógłbys protestować. Wskazałbys, że tak daleko posunięta nadgorliwosć jaskrawo kontrastuje z przeciętnym wscibstwem strasznych zboru. I miałbys rację. Ale opisane powyżej wyciaganie mi z kieszeni chusteczek higienicznych nie odbiega znaczaco od standardów przyjętych w organizacji.

#29 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-13, godz. 21:59

2 Ponadto, wszyscy ludzie, pochodzacy od Adama i Ewy (nie zaprzeczysz chyba?) sa dla mnie braćmi i siostrami...

Ja nie zaprzecze , zaprzeczy Biblia

Mk 3:35 Br "Kto bowiem pełni wolę Bożą, ten jest moim bratem, moją siostrą i matką."

1Kor 5:11 Br "Pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku."

Łk 8:21 NS "On na to rzekł do nich: "Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wprowadzają je w czyn"."


Łk 8:21 Bp "On zaś odpowiedział: - Matką moją i braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wprowadzają je w czyn."

No ale te slwa mowil Jezus a dzisiaj niektorzy wiedza lepiej pewne rzeczy od Jezusa , od Maryi przychodzi inne swiatlo :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#30 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-13, godz. 22:46

Proszę, czytaj ze zrozumieniem, Stefanie.

Ja pytałem, czy zaprzeczysz temu, że pochodzimy wszyscy od Adama i Ewy.

Jesli mamy wspólnych rodziców, to w bardzo ogólnym znaczeniu jestesmy braćmi.
Nie oznacza to, abym miał te same poglady i modlił się do tego samego Boga, co bin Laden.

W ogólnoludzkim znaczeniu, każdy blizni jest moim bratem. Ty jestes moim bratem, w sensie przynależnosci do rodzaju ludzkiego. Natomiast nie zawsze mogę Ciebie nazwać "bratem w wierze", bo nie jestes katolikiem. Jesli mówimy o wierze w Jezusa i ofiarę okupu, to wtedy jestes mi bratem w wierze, bo katolicyzm i SJ ucza tego samego. Jesli mówimy o Trójcy Swiętej, wtedy nie ma między nami braterstwa. Ale nie zmienia to tego, że jestesmy ludzmi, stworzonymi przez Boga i majacymi tych samych prarodziców, Adama i Ewę.

A więc nie da się zaprzeczyć, że jestes moja, daleko bo daleka, ale jednak rodzina.

#31 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2006-02-14, godz. 09:31

1Kor 5:11 Br "Pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku."

Tylko że akurat do tych pijaków, rozpustników zaliczacie również tych którzy osmielają się mysleć samodzielnie i zadawać pytania. Ma
Ma

#32 Kris

Kris

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 201 Postów

Napisano 2006-02-14, godz. 20:17

A ponieważ nikogo nie można nazwać Ojcem więc nie bede od dzisiaj uzywał dowodu osobistego bo tam pisie imie ojca. :D :D :D
gdzie jest
zniszczone ziarenko piasku
którego nikt już nie pokocha
którego nikt już nie skrzywdzi
los?
zabrał mu uśmiech
otarł wszelką łzę
szukam go
w ciemnościach
na skraju czasu
tam gdzie wieczność
ma swą przepaść...

#33 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-15, godz. 17:57

1Kor 5:11 Br "Pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku." [/color]

Nie zawsze balwochwalca musi byc pijakiem i nie zawsze chciwca ..... w kazdym badz razie z nikim z nich nie powinien chrzescijanin siadac do posilku
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#34 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-15, godz. 18:00

mysleć samodzielnie i zadawać pytania.

mysleć samodzielnie i zadawać pytania. -TAK

narzucac swoje myslenie innym w zborze ( przekazywac inna nauke ) -NIE
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#35 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-15, godz. 18:02

A ponieważ nikogo nie można nazwać Ojcem więc nie bede od dzisiaj uzywał dowodu osobistego bo tam pisie imie ojca. :D :D :D

z tego powodu palono rowniez Biblie w Sredniowieczu :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#36 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-15, godz. 18:22

Dostrzegasz jakikolwiek związek między wypowiedzią przedmówcy, a swoim komentarzem, czy tylko piszesz cokolwiek, aby pisać (i zdawać "owoc" ze swojego "głoszenia w internecie")?

#37 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-15, godz. 18:48

Dostrzegasz jakikolwiek związek między wypowiedzią przedmówcy, a swoim komentarzem, czy tylko piszesz cokolwiek, aby pisać (i zdawać "owoc" ze swojego "głoszenia w internecie")?

Madry tekst zmusza do madrej odpowiedzi :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#38 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-15, godz. 18:55

a skąd ten "przymus"? czyżbyś popadał w nałóg?

#39 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-15, godz. 19:08

1Kor 5:11 Br "Pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku." [/color]

Nie zawsze balwochwalca musi byc pijakiem i nie zawsze chciwca ..... w kazdym badz razie z nikim z nich nie powinien chrzescijanin siadac do posilku

A jeśli chrześcijanin cierpi na chorobę alkoholową? To jak? Pomożecie mu czy raczej dacie kopa do psów i czarownic? Z tego, co wiem, raczej zostanie wyautowany B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#40 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2006-02-15, godz. 20:14

narzucac swoje myslenie innym w zborze ( przekazywac inna nauke ) -NIE

Co HC, nie można mówic co sie myśli a ja myślałam że w wolnym kraju zyję i komu chce mówię to czego sie dowiedziałam.Któż mi tego może zabronić? Totalitaryzm? Może niedługo w Polsce bedzie ale jeszcze nie ma, więc kto? Swiadkowie Jehowy to partia totalitarna w takim razie. Ma
Ma




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych