Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co w zamian


  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#41 buldog

buldog

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2006-05-01, godz. 11:43

6 390 016 za rok 2005.ilu fanatykow?

#42 buldog

buldog

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2006-05-01, godz. 11:55

i co dalej z tymi "normalnymi"......?

#43 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-01, godz. 18:30

.Swiadkow Jehowy jest okolo 3 mln,a wiemy ,ze ten powierzchowny image tak naprawde maskuje wasze prawdziwe oblicze,więc jaki procent waszej populacji cierpi na dewiacje psychiczne?Ja czytałam,ze 10 % ludzi zwaszej orgznizacji ma

Skad te prafdziwe informacje ?

Jest nas ponad 6 mln , ale niewazna ilosc tylko jakosc
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#44 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-05-01, godz. 19:10

Sally - chciałbym zauważyć, że poglądy Twojego męża (o ile, rzeczywiście takie są) na obronę siebie i rodziny nie są zgodne z oficjalnym stanowiskiem Świadków Jehowy. Jeżeli to coś zmieni to podsuń mu Strażnicę 6/1 z roku 1968. Sytuacji ekstremalnych należy unikać, ale jeśli do nich dojdzie, stanowisko "niewolnika" jest absolutnie rozsądne, upraszczając je: "postaraj się nie zabić".
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#45 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-05-01, godz. 23:30

Sally - chciałbym zauważyć, że poglądy Twojego męża (o ile, rzeczywiście takie są) na obronę siebie i rodziny nie są zgodne z oficjalnym stanowiskiem Świadków Jehowy. Jeżeli to coś zmieni to podsuń mu Strażnicę 6/1 z roku 1968. Sytuacji ekstremalnych należy unikać, ale jeśli do nich dojdzie, stanowisko "niewolnika" jest absolutnie rozsądne, upraszczając je: "postaraj się nie zabić".

witaj...

zastanawiam sie jak wypada konfrontacja tego ze jestes wolnym czlowiekiem i Swiadkiem Jehowy z tym, ze "oficjalne stanowisko Świadków Jehowy" jest takie czy takie....

gdzie zatem jest ta Twoja wolnosc skoro odgórnie narzucane Ci jest "oficjalne stanowisko" w obronie ktorego stajesz???
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#46 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2006-05-02, godz. 07:00

.Swiadkow Jehowy jest okolo 3 mln,a wiemy ,ze ten powierzchowny image tak naprawde maskuje wasze prawdziwe oblicze,więc jaki procent waszej populacji cierpi na dewiacje psychiczne?Ja czytałam,ze 10 % ludzi  zwaszej orgznizacji ma

Skad te prafdziwe informacje ?

Jest nas ponad 6 mln , ale niewazna ilosc tylko jakosc

HC,Idz do logopedy,albo uzupełnij uzebienie.Jestes złosliwy ,a to nie zawsze jest cecha ludzi inteligentnych,czasami wyłazi małostkowosc i poprostu prymitywizm.Sorry,ale ani ilosc ani jakosc nie ma sie nijak do prawdziwego wielbienia Boga.Twoja uszczypliwosc nie sprzyja pokojowym relacjom,co już niektórzy forumowicze ci powiedzieli.Zycze pokoju Bożego.

#47 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-02, godz. 07:44

Jest nas ponad 6 mln , ale niewazna ilosc tylko jakosc

Dlatego kiedyś pytałem się, dlaczego Bóg karał liczenie ludu Bożego - Izraela?

#48 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-05-02, godz. 09:06

jajosworld -> sugerujesz, że twierdzenia, ktore można wyczytać z mojego posta i sygnatury, wzajemnie się wykluczaj. Te twierdzenia to:

-jestem świadkiem Jehowy
-jestem wolnym człowiekiem
-niewolnik wierny i roztropny opublikował oficjalne wyjaśnienie swojego stanowiska w sprawie samoobrony

No to teraz tak: dwa pierwsze twierdzenia wcale się nie wykluczają, można wrecz powiedzieć, że jedno wynika z drugiego. Druga sprawa to to, że w swoim poście, nie broniłem chyba za bardzo stanowiska niewolnika, raczej podałem je do wiadomości. Inna sprawa, to że się z tym stanowiskiem rzeczywiście zgadzam. Zobaczmy więc jak to, ze się z tym zgadzam wpływa na dwa wczesniejse stwierdzenia:

- jestem świadkiem Jehowy i zgadzam się z tłumaczeniem niewolnika -> nie widzę zadnej wewnętrznej sprzecznosci tego postępowania
- jestem wolnym człowiekiem i zgadzam się z tłumaczeniem "niewolnika" -> jak wyżej
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#49 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-02, godz. 10:17

Azariaszu, a może po prostu żyjesz w iluzji własnej wolności...? Jakoś dziwnie nie potrafiłeś odpowiedzieć mi na pytanie, co by się stało, gdybyś jawnie i w obecności strasznych zakwestionował brooklyńskie nauczanie... To jak z tą wolnością? Jest czy jej nie ma?
Potraktuj moje pytanie jako retoryczne, nie trudź się z odpowiedzią, bo: 1. wiem, jak ona brzmi; 2. to dla Ciebie kłopotliwa kwestia.

Jako stary "świadkożerca" mam ten temat dość sprawnie opanowany :P ;) , a więc oszczędź sobie trudu. W każdym razie wolność i uległość "niewolnikowi" to dwa sprzeczne pojęcia, wzajemnie się wykluczające.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#50 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-05-02, godz. 10:55

Bracie Azariaszu, człowiek, nawet niewolnik, i tak jest napisane w NT może być tylko wtedy wolny jak staje się Dziedzicem obietnic Boga Żywego oraz, Dzieckiem Bożym. Innej relacji w/g Pawła nie ma!.

#51 buldog

buldog

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2006-05-02, godz. 10:59

Jest nas ponad 6 mln , ale niewazna ilosc tylko jakosc

Tylko jakosc CZEGO?

#52 buldog

buldog

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2006-05-02, godz. 11:03

Bracie Azariaszu, człowiek, nawet niewolnik, i tak jest napisane w NT może być tylko wtedy wolny jak staje się Dziedzicem obietnic Boga Żywego oraz, Dzieckiem Bożym. Innej relacji w/g Pawła nie ma!.

A kiedy staje sie Dziedzicem..?

#53 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-05-02, godz. 16:13

Bracie Azariaszu, człowiek, nawet niewolnik, i tak jest napisane w NT może być tylko wtedy wolny jak staje się Dziedzicem obietnic Boga Żywego oraz, Dzieckiem Bożym. Innej relacji w/g Pawła nie ma!.

A kiedy staje sie Dziedzicem..?

Rz 8:17 Bg
A jeźliż dziećmi, tedy i dziedzicami, dziedzicami wprawdzie Bożymi, a spółdziedzicami Chrystusowymi, jeźli tylko z nim cierpimy, abyśmy też z nim byli uwielbieni.”


1J 3:1 BT
"Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego."


Jak widać kiedy staje się "Dzieckiem Bożym" - ale wszyscy ŚJ, prócz "ostatka namaszczonych", nie może tego o sobie powiedzieć, nie narażając się na reprymendę CK.

#54 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-02, godz. 16:38



Jest nas ponad 6 mln , ale niewazna ilosc tylko jakosc

Dlatego kiedyś pytałem się, dlaczego Bóg karał liczenie ludu Bożego - Izraela?

Dz 2:41 Bg "Którzy tedy wdzięcznie przyjęli słowa jego, ochrzczeni są i przystało dnia onego dusz około trzech tysięcy."


Dz 4:4 Bg "A wiele z tych, którzy one słowa słyszeli, uwierzyli; i była liczba mężów około pięciu tysięcy."

:)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#55 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-02, godz. 16:41

Azariaszu, a może po prostu żyjesz w iluzji własnej wolności...? Jakoś dziwnie nie potrafiłeś odpowiedzieć mi na pytanie, co by się stało, gdybyś jawnie i w obecności strasznych zakwestionował brooklyńskie nauczanie... To jak z tą wolnością? Jest czy jej nie ma?
Potraktuj moje pytanie jako retoryczne, nie trudź się z odpowiedzią, bo: 1. wiem, jak ona brzmi; 2. to dla Ciebie kłopotliwa kwestia.

Jako stary "świadkożerca" mam ten temat dość sprawnie opanowany :P ;) , a więc oszczędź sobie trudu. W każdym razie wolność i uległość "niewolnikowi" to dwa sprzeczne pojęcia, wzajemnie się wykluczające.

Kazdy ma prawo wyboru :
-Bycie niewolnikiem Boga
-Bycie niewolnikiem Szatana

Jakbys nie patrzal zawsze komus sie sluzy ...

Biblia nie mowi o trzeciej drodze dla "neutralnych"
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#56 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-05-02, godz. 16:59

Ga 4:5-7 BT
"Gdy jednak nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem, aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo. Na dowód tego, że jesteście synami, Bóg wysłał do serc naszych Ducha Syna swego, który woła: Abba, Ojcze! A zatem nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej."


takie jest przesłanie z kart NT.

#57 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-02, godz. 18:53

Azariaszu, a może po prostu żyjesz w iluzji własnej wolności...? Jakoś dziwnie nie potrafiłeś odpowiedzieć mi na pytanie, co by się stało, gdybyś jawnie i w obecności strasznych zakwestionował brooklyńskie nauczanie... To jak z tą wolnością? Jest czy jej nie ma?
Potraktuj moje pytanie jako retoryczne, nie trudź się z odpowiedzią, bo: 1. wiem, jak ona brzmi; 2. to dla Ciebie kłopotliwa kwestia.

Jako stary "świadkożerca" mam ten temat dość sprawnie opanowany :P  ;) , a więc oszczędź sobie trudu. W każdym razie wolność i uległość "niewolnikowi" to dwa sprzeczne pojęcia, wzajemnie się wykluczające.

Kazdy ma prawo wyboru :
-Bycie niewolnikiem Boga
-Bycie niewolnikiem Szatana

Jakbys nie patrzal zawsze komus sie sluzy ...

Biblia nie mowi o trzeciej drodze dla "neutralnych"

I jest jeszcze jeden wybór: bycie niewolnikiem niewolnika :P . A gdy ślepy ślepego prowadzi, to wiadomo, gdzie obaj wpadną :lol:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#58 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-12, godz. 09:53

Jakim bym musiał być facetem, który pozwoliłby na tak upokarzające traktowanie mojej rodziny?


[...]

A tak pozatym to napisalem to bo chcialem sie przekonac jak sie czlowiek czuje gdy pisze takie glupoty jak inni :lol:

HC, zarzucasz mi pisanie głupot? To ja się pytam jak Ty byś zareagował jako mężczyzna, gdyby na Twoich oczach ktoś GWAŁCIŁ Twoją kobietę, jeden facet za drugim, bijąc ją przy tym i przeklinając? Jak byś zareagował jako mężczyzna, gdyby ktoś wpadł do Twojego domu i Twoim dzieciom roztrzaskiwał głowy o ścianę? Pił byś spokojnie kawę?, czy oglądał ulubiony program TV, w tym czasie?

Zastanów się człowieku po co Bóg dał mężczyźnie TESTOSTERON!

Właśnie po to, aby móc OCHRANIAĆ własną rodzinę gdy zajdzie taka potrzeba!

I nie wymiguj się od wcześniej, w tym poście postawionych pytań: Jak byś zareagował, gdyby...

1 Tym 5:8:"A jeśli kto nie dba o swoich, a zwłaszcza o domowników, wyparł się wiary i gorszy jest od niewierzącego".

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#59 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-12, godz. 10:58

To ja się pytam jak Ty byś zareagował jako mężczyzna, gdyby na Twoich oczach ktoś GWAŁCIŁ Twoją kobietę, jeden facet za drugim, bijąc ją przy tym i przeklinając? Jak byś zareagował jako mężczyzna, gdyby ktoś wpadł do Twojego domu i Twoim dzieciom roztrzaskiwał głowy o ścianę? Pił byś spokojnie kawę?, czy oglądał ulubiony program TV, w tym czasie?

Zastanów się człowieku po co Bóg dał mężczyźnie TESTOSTERON!

Właśnie po to, aby móc OCHRANIAĆ własną rodzinę gdy zajdzie taka potrzeba!

I nie wymiguj się od wcześniej, w tym poście postawionych pytań: Jak byś zareagował, gdyby...

1 Tym 5:8:"A jeśli kto nie dba o swoich, a zwłaszcza o domowników, wyparł się wiary i gorszy jest od niewierzącego".

pzdr. :)

Kiedy mialem 7 lat dostalem 2 razy lanie od mojego ojca :

Pierwszym razem gdy przyszedlem do domu ze szkoly z placzem i gdy powiedzialem ze pobili mnie koledzy , a ja sie nie bronilem
Ojciec powiedzial mi biorac moja dlon do swojej ( poteznej )
"Masz ja po to aby sie bronic !"

nastepnego dnia przyszedlem radosny oglaszajac ze dalem "wycisk" tym wczorajszym agresorom :lol:
Ojciec zaprosil mnie na kolana i dal "wpierdy"
Zaczalem plakac i zapytalem :
" Czemu zawsze dostaje lanie ? i wtedy kiedy mnie bija i wtedy kiedy ja bije ?

Ojciec moj powtorzyl to co powiedzial poprzedniego dnia


"Masz ja po to aby sie bronic !"

Chrzescijanin nie pozwoli zgwalcic nie tylko swojej ale nawet zadnej innej kobiety ! ani swoich ani innych dzieci !

Broniac swojego zycia lub czci i zycia innych ludzi bedzie sie staral unieszkodliwic napastnika

Tak samo w zyciu SJ stara sie ( powinien sie starac ) postepowac w/g

Rz 12:18 BT "Jeżeli to jest możliwe, o ile to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi."

tak samo z obrona, i wy o tym wiecie ! ( bo byliscie SJ ) ze znieczulica spoleczna najczesciej nie wystepuje wsrod SJ .
czemu sluza wiec wasze glupie pytania ?
Sluza temu aby jakis zainteresowany przeczytawszy sobie taki poscik dal sobie luz ze SJ
Nie potraficie zgromadzic niczego ani nikogo , a wiec staracie sie wydziobac innym :(

ja z mojej strony poniewaz pytanie bylo skierowane do mnie odpisze wyraznie :

Moja zone ( lub kazda inna kobiete ) bedzie mozna zgwalcic a dzieciom moim i innym robic jakakolwiek krzywde w jedynym przypadku

Gdy bede zwiazany albo martwy

Jedno i drugie nie bedzie latwe do zrealizowania bo w czasie mlodosci nie uczono mnie nadstawiania drugiego policzka .
I tak postapia wszyscy normalni SJ !
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#60 ruben

ruben

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 77 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano 2006-05-12, godz. 11:34

...

Użytkownik ruben edytował ten post 2007-01-03, godz. 23:38





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych