Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co w zamian


  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#81 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-05-14, godz. 06:07

A może te słowa bracie pamietasz ???

20 Lecz jeśli który prorok odważy się mówić w moim imieniu to, czego mu nie rozkazałem, albo wystąpi w imieniu bogów obcych - taki prorok musi ponieść śmierć.

21 Jeśli pomyślisz w swym sercu: «A w jaki sposób poznam słowo, którego Pan nie mówił?

22 gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, [znaczy to, że] tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał.

No tak, tylko od kiedy świadkowie występowali w imieniu Bogów obcych ?
A poza tym Kloo... odpowiedz mi na pytanie:
Czy niedoskonali, o umysłach ograniczonych grzechem ludzie, są w stanie stworzyć doskonały system religijny?
No i w końcu przejmujesz się śmiercią innych czy cieszysz ?
Nie obawiasz się ale i nie współczujesz...

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#82 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-14, godz. 06:08

10 A zatem teraz: czy zabiegam o względy ludzi, czy raczej Boga?

Czy ludziom staram się przypodobać? Gdybym jeszcze teraz ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusa.


I wreszcie :
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#83 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-05-14, godz. 06:11

Od kiedy sługa Chrystusa pluje taką dawką rozżalenia na innych ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#84 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-14, godz. 06:12

Mówisz co myślisz, ja cytuje słowa PŚ :

11 Oświadczam więc wam, bracia, że głoszona przeze mnie Ewangelia nie jest wymysłem ludzkim.

W związku z Mojżeszową 5 i powyższymi wersami, oraz całą Biblią, prosze pomóż znaleźć mi choć jedno proroctwo Niewolnika które się spełniło i nie bylo wymysłem LUDZKIM ???

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#85 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-14, godz. 06:14

20 A Bóg jest mi świadkiem, że w tym, co tu do was piszę, nie kłamię.
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#86 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-14, godz. 06:16

4 A było to w związku z tym, że na zebranie weszli bezprawnie fałszywi bracia, którzy przyszli podstępnie wybadać naszą wolność, jaką mamy w Chrystusie Jezusie, aby nas ponownie pogrążyć w niewolę.

5 Na żądane przez nich ustępstwo zgoła się jednak nie zgodziliśmy, aby dla waszego dobra4 przetrwała prawda Ewangelii.

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#87 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-05-14, godz. 06:20

Znaczy się .. założyłeś jakiś zbór exów ?
Braci czystszych od innych ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#88 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-05-14, godz. 06:22

Mówisz co myślisz, ja cytuje słowa PŚ :

11 Oświadczam więc wam, bracia, że głoszona przeze mnie Ewangelia nie jest wymysłem ludzkim.

W związku z Mojżeszową 5 i powyższymi wersami, oraz całą Biblią, prosze pomóż znaleźć mi choć jedno proroctwo Niewolnika które się spełniło i nie bylo wymysłem LUDZKIM ???

Jak ty mi znajdziesz wyznanie doskonałe to ja ci podam takie proroctwo :)
Dla zachęty tylko przypomnę ci że sJ przewidzieli upadek Ligi Narodów i powstanie ONZ

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#89 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-14, godz. 06:23

16 A jednak przeświadczeni, że człowiek osiąga usprawiedliwienie nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, lecz jedynie przez wiarę w Jezusa Chrystusa, my właśnie uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, by osiągnąć usprawiedliwienie z wiary w Chrystusa, a nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, jako że przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków nikt nie osiągnie usprawiedliwienia

17 A jeżeli to, że szukamy usprawiedliwienia w Chrystusie, poczytuje się nam za grzech, to i Chrystusa należałoby uznać za sprawcę grzechu.

A to jest niemożliwe.

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#90 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-05-14, godz. 06:26

Jedyny pożytek z tej wymiany zdań jest taki że coś tam wklejasz z Biblii prócz własnych niespełnionych aktów woli.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#91 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-14, godz. 06:40

Jak rownież i to kto przez 50 lat będzie Bestią a teraz kto ??? :

Przez ostatnie 50 lat nie było dla Strażnicy wątpliwości, kim posłuży się Szatan (Gog z Magog) do zniszczenia „Babilonu Wielkiego” oraz zaatakowania zboru „pomazańców”. Ale teraz sprawa wygląda inaczej:

„Biblia nie podaje w tej sprawie szczegółów [o tym, kto zaatakuje Świadków Jehowy tuż przed Armagedonem].”
„W miarę rozwoju wypadków spełniających proroctwa biblijne sytuacja będzie dla nas coraz jaśniejsza [odnośnie tego, kto zaatakuje Świadków Jehowy przed Armagedonem]”
„Słudzy Jehowy wystrzegają się domysłów [kto zaatakuje Świadków Jehowy przed Armagedonem].”

Oto pełny tekst tego paragrafu, Strażnica, 1 czerwca 2003, str. 20, ak. 11:

''Gog z Magom to poniżony od roku 1914 Szatan Diabeł. Jako istota duchowa, nie może przeprowadzić swego ataku osobiście, dlatego uczyni to za pośrednictwem ludzi. Jakie wykorzysta do tego grupy czy też organizacje? Biblia nie podaje w tej sprawie szczegółów, ale zawiera wskazówki pozwalające nam się zorientować, kim Diabeł może się posłużyć. W miarę rozwoju wypadków spełniających proroctwa biblijne sytuacja będzie dla nas coraz jaśniejsza. Słudzy Jehowy wystrzegają się domysłów, lecz pozostają czujni duchowo, w pełni świadomi rozgrywających się wydarzeń politycznych i religijnych, które odpowiadają proroczym zapowiedziom Pisma Świętego.''

Ale chyba najbardziej interesującą sprawą jest to, że w całym artykule nie wspomniano nawet o Organizacji Narodów Zjednoczonych!
Przez ponad 50 lat Towarzystwo Strażnica uczy, że Organizacja Narodów Zjednoczonych zniszczy Babilon Wielki, a następnie zwróci się przeciwko nam Świadkom Jehowy, a teraz, że „Biblia nie podaje w tej sprawie szczegółów” o tym, kto zaatakuje Świadków Jehowy, a Świadkowie nawet nie domyślają się, o kogo mogłoby chodzić!


Resztę dopowiem Ci bracie po zebraniu, jeśli pozwolisz.

Pomyśl : skoro Liga i ONZ nie jest już dzisiaj Bestią w/g CK to czy Twoje twierdzenie o prawdziwym proroctwie jest słuszne?
Jakich nauk nauczamy Bożych czy ludzkich ?
Wreszcie czemu przez ostatnie 50 lat nikt nam nie powiedział o tym iż Organizacja jest członkiem ONZ ?
Hipokryzja ??

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#92 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-05-14, godz. 06:53

WTS wysyłała swoich żołnierzy do Bliski Wschód ? Bo tak robia prawdziwi członkowie ONZ.
W jakm celu pójdziesz dziś na zebranie ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#93 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-14, godz. 06:59

Jedyny pożytek z tej wymiany zdań jest taki że coś tam wklejasz z Biblii prócz własnych niespełnionych aktów woli.

Dz 5:38 Więc i teraz wam mówię: Odstąpcie od tych ludzi i puśćcie ich! Jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl czy sprawa, rozpadnie się

Zgodnie z ta zasada Kloo ma prawo do "gloszenia" wszystkiego co mu przejdzie przez mysli ............. wynik ? zobaczymy ilu i jakich ludzi "zgromadzi" .....

"po czynach ich poznacie" ( a nie tylko po pisaniu ) zobaczymy jaki w czynach jest Kloo .......
:lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#94 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-14, godz. 07:33

W jakm celu pójdziesz dziś na zebranie ?

Nurtuje mnie to samo pytanie :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#95 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-14, godz. 11:24

6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#96 ruben

ruben

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 77 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano 2006-05-14, godz. 11:55

...

Użytkownik ruben edytował ten post 2007-01-03, godz. 23:42


#97 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-05-14, godz. 16:27

6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.

To niby kto jest psem ? Ten co broni ogranizacji czy ten kto ją szkaluje ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#98 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-14, godz. 19:43

6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.

To niby kto jest psem ? Ten co broni ogranizacji czy ten kto ją szkaluje ?

Pozwolmy mu sie doszukac prawdy w jego nowej religii , porozmawiamy o tym pozniej :)
Znam wielu bylych ewangelikow a dzis SJ :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#99 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-05-14, godz. 20:43

To niby kto jest psem ? Ten co broni ogranizacji czy ten kto ją szkaluje ?


ROTFL :lol: Proponuję dopisać hasło "szkalowanie Organizacji" do słownika świadko-polskiego :)
Z definicji "szkalowanie Organizacji" to będzie niezgadzanie się z naukami CK, obnażanie jego kłamstw, nowych-starych świateł itd... jakakolwiek krytyka - nawet poparta argumentami - to szkalowanie Prześwietnej :)

Znam wielu bylych ewangelikow a dzis SJ


Wśród ewangelików znajdzie się dużo osób nie znających Biblii i podstaw apologetyki, dlatego oni również dadzą sobie wcisnąć kit ze Strażnic.... niestety.
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#100 Dreamer

Dreamer

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 42 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-14, godz. 21:03

P.K.Dick/DiKey/White Death, czemu zmieniłeś nick?
Czy to ma związek z Twoją przemianą z wątpiącego "prawie odstępcy" na "prawomyślnego" Świadka Jehowy?
Z tego co pamiętam, już się z tym forum raczej definitywnie żegnałeś...
A tu taki powrót i to w jakże odmienionej osobowości!
Mówiąc szczerze, jestem mocno zdziwiony i trudno mi pojąć, jak ktoś z taką świadomością faktów dotyczących Organizacji ŚJ może się spowrotem "nawrócić" i z takim zaangażowaniem wojować o owce błąkające się poza terenem "pozaobrazowego miasta schronienia".
Zadziwiłeś mnie. I jednocześnie zaciekawiłeś. Bo jeżeli takie odrodzenie jest możliwe, chciałbym dowiedzieć się, co sprawiło, że tak się stało w Twoim przypadku. Bo jeżeli masz rację, Twoja wiedza mogłaby ocalić wielu "zagubionych".
Myślę, że wielu tu obecnych równie chętnie by się tego dowiedziało.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych