Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co w zamian


  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#61 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-12, godz. 11:50

Chrzescijanin nie pozwoli zgwalcic nie tylko swojej ale nawet zadnej innej kobiety ! ani swoich ani innych dzieci !

Ok. To więc dlaczego napisałeś, że piszę głupoty we wcześniejszym poście? W dodatku przytoczyłeś przykład prześladowanych chrześcijan. Motasz się niepotrzebnie. ATAKUJĄC każdą wypowiedź exa, tylko dlatego, że jest exem! :(
Człowieku, już Ci o tym pisałem NIE ZNASZ NAS!!! A więc schowaj swój miecz do pochwy i przestań NAS OSĄDZAĆ!!!
Osąd należy do Chrystusa, z łaski Boga Jehowy!

Rz 12:18  BT  "Jeżeli to jest możliwe, o ile to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi."

Racja. Zgadzam się.

Moja zone ( lub kazda inna kobiete ) bedzie mozna zgwalcic a dzieciom moim i innym robic jakakolwiek krzywde w jedynym przypadku

Gdy bede zwiazany albo martwy

Jedno i drugie nie bedzie latwe do zrealizowania bo w czasie mlodosci nie uczono mnie nadstawiania drugiego policzka .

BRAWO!!! TO SIĘ NAZYWA PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA, KTÓRY NIE BOI SIĘ ODDAĆ ŻYCIA ZA WŁASNĄ RODZINĘ!!!

I tak postapia wszyscy normalni SJ !

A więc cóż takiego stało się w Malawi, skoro każdy normalny śJ tak by postąpił? Skąd w was ta 'wyuczona bezradność'? Dlaczego większość nie myśli, nie potrafi myśleć samodzielnie bez wytykiwania paluszkiem 'niewolnika'. Dlaczego 'niewolnik' nazywa siebie niewolnikiem skoro Jezus powiedział:
Jana 15:15: "Już nie nazywam was niewolnikami, ponieważ niewolnik nie wie, co czyni jego pan . Ale ja nazwałem was przyjaciółmi , ponieważ oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od mego Ojca".

Dlaczego Ty sobie tak pozwalasz na to wszystko! Dajesz sobą pomiatać nie ludziom ze świata, ale komuś kto się uważa za jedynego spadkobiercę nauk Bożych! Nie widzisz tego w Biblii, co Ci przed chwilą przytoczyłem!?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#62 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-12, godz. 11:55

Co w zamian? ...myślę że tylko ciemność... żaden katolik, buddysta czy protestant nie przekona mnie że jest u niego prawda... czuję wielki ból i żadnej nadziei...

Rubenie!

Szatan by chciał, abyś tak myślał!

Jedyną nadzieją i pocieszeniem jest ten, który oddał za nas wszystkich swoje życie! Na co Tobie religia, która pod przykrywką miłości manipuluje ludźmi, skoro masz Pana w Niebie, który OBIECAŁ:

Jana 14:16-18:
"Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze -
17 Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie.
18 Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was".

Trzymaj się Rubenie! Nie jesteś sam! Wielu z nas przechodziło podobne rzeczy!

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#63 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-05-13, godz. 17:52

Co w zamian? ...myślę że tylko ciemność... żaden katolik, buddysta czy protestant nie przekona mnie że jest u niego prawda... czuję wielki ból i żadnej nadziei...

Dyskutując tutaj Rubenie będziesz dociekał, rozdzielał włos na czworo, udowadniał sobie błędy WTS i przeżywał kryzysy sumienia. Być może staniesz się samodzielnym teologiem i filozofem.
Tutejsi ludzie z ochotą cię poprą i wspólnie dokopiecie doktrynom śJ...
Ale może minie pewien czas i zrozumiesz że raczej to miałkie pokrzepienie i słaba satysfakcja.
A może po prostu otrząsniesz się jak pies z mokrej wody i pójdziesz dalej w marszu teokratycznym ?
Tego ci życzę bo mimo niewątpliwych błędów WTS nie widzę lepszej bliższej Bogu drogi. No chyba że zostaniesz bałwo-chwalcą stworzenia Jezusa bo to bardzo popularna droga dla ex-sów. Tylko czy właściwa ?
Napisz do mnie na PM.. znam paru zdrowych duchowo braci, może ci pomożemy - bo sami przez to przeszliśmy. Ale wytrwaliśmy i dalej jesteśmy w prawdzie.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#64 ruben

ruben

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 77 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano 2006-05-13, godz. 18:13

...

Użytkownik ruben edytował ten post 2007-01-03, godz. 23:40


#65 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 18:45

A więc cóż takiego stało się w Malawi, skoro każdy normalny śJ tak by postąpił? Skąd w was ta 'wyuczona bezradność'? Dlaczego większość nie myśli, nie potrafi myśleć samodzielnie bez wytykiwania paluszkiem 'niewolnika'. Dlaczego 'niewolnik' nazywa siebie niewolnikiem skoro Jezus powiedział:

gdybys przeczytal moj post z uwaga to bys zrozumial :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#66 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-05-13, godz. 20:55

Nie mam potrzeby ani ochoty komuś dokopywać a porozmawiam i wysłucham każdego, czy to będzie ex czy odstępca czy ksiądz ... zaczynam korzystać z praw Konstytucji - wolność słowa i prawo do własnych poglądów, choć w Strażnicy czytałem, że w organizacji nie ma miejsca na samodzielne myślenie.. teraz nie pamiętam w której...

Tylko boli mnie to, że nie można porozmawiać otwarcie i zdrowo o PRAWDZIE z Pisma Świętego.

Tak to jest problem, ale to jest coś za coś.. jedność doktrynalna bez szemrania lub popadnięcie w róbta co chceta - jak to jest u np. baptystów.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#67 ruben

ruben

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 77 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano 2006-05-13, godz. 21:00

...

Użytkownik ruben edytował ten post 2007-01-03, godz. 23:46


#68 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-05-13, godz. 21:21

Dochodzenie do wspólnych wniosków raczej objawia się w praktyce -u tych wyznań- wierzmy w co chcemy a Pan i tak nas kocha.
U śJ może nie ma miejsca na konstruktywne dyskusje wypracowujące nowy pogląd. OK.
On jest przyjmowany odgórnie.
Ale występuje za to duża jednomyślność w dzialaniu. Pozwala to wypracować jeden wzór i skuteczność w osiąganiu celu.
A szczytny cel ( głoszenie Królestwa Bożego ) częściowo usprawiedliwia niedoskonałe środki.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#69 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-13, godz. 21:28

PięKny Dicku

Szczerze Cię, tak po bratersku prosimy, pomóż nam drogę błedu opuścić i do prawdy powrócić. Może tylko jedną jedyną naszą prawde o roku 1914 dobrze ??
Werset po wersecie dojdzmy do 607p.n.e. a potem do 1914 n.e. :rolleyes:

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#70 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-05-13, godz. 21:35

Jezus wybaczył Piotrowi 3 krotne zaparcie sie Mistrza. Piotr miał teraz umacniać zbory.
Dlaczego nie wybaczyć WTS datowania ?
Czyż nie oczekiwali przyjścia Pana ?
Co to za sJ co czeka tylko na koniec świata ?
A gdzie miłość do Boga ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#71 ruben

ruben

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 77 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano 2006-05-13, godz. 21:35

...

Użytkownik ruben edytował ten post 2007-01-03, godz. 23:41


#72 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-13, godz. 21:49

hmmmmmm......Przywódcy uchylają się zatem od odpowiedzialności, która słusznie na nich spoczywa, pobożnie doradzając członkom organizacji, by przyjrzeli się własnej duchowej postawie – jakby u podłoża problemów leżał ich niewłaściwy punkt widzenia. Nie przyznają oni, że członkowie nic nie wymyślają, że chwytają się oni nadziei związanych z różnymi datami jedynie dlatego, iż przywódcy organizacji karmili ich treściami wyraźnie obliczonymi na rozbudzenie tych nadziei, że wszystkie wspomniane daty, że wszystkie „nieuzasadnione wnioski”, „spekulacje” i „kalkulacje” związane z tymi datami, nie wyszły od członków, ale od przywódców. Przypominają oni matkę, która gdy jej dzieci cierpią na niestrawność, mówi: „Nie uważały, co jedzą”, choć wie, że jadły one po prostu to, co im mama przygotowała. Nie tylko przygotowała, lecz również upierała się, że powinny spożyć ten posiłek jako zdrowy pokarm, należący do najlepszej, niedostępnej gdzie indziej, diety. Przy czym owa dieta jest tak dobra, że wszelkie skargi na jakość pokarmu będą karane.

Dla porównania podaję Ci poniżej wypowiedź zarządu pewnego Kościoła, który przyznał się do błędów na łamach oficjalnego czasopisma i przeprosił wszystkich czytelników. Chodzi tu o Worldwide Church of God (Ogólnoświatowy Kościół Boga). Po śmierci jego wieloletniego przywódcy, Herberta W. Armstronga, pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku, nowe kierownictwo tego wyznania opublikowało artykuł w numerze głównego czasopisma tej religii, The Plain Truth (Szczera Prawda), z marca/kwietnia. Artykuł nosił tytuł „Przebaczcie nam nasze winy” i zaczynał się stwierdzeniem: „W ciągu ostatnich kilku lat Ogólnoświatowy Kościół Boga, sponsor czasopisma Szczera Prawda zmienił swe stanowisko odnośnie wielu wierzeń i praktyk, których przez długi czas się trzymaliśmy”. Po szczegółowym ich wyliczeniu powiedziano tam:

„Jednocześnie posiadamy przykrą wiedzę na temat trudnego dziedzictwa, jakim jest nasza przeszłość.
Nasze błędne zrozumienie doktryn zaciemniło prostą ewangelię Jezusa Chrystusa i doprowadziło do wielu błędnych wniosków i niebiblijnych praktyk. Wiele jest powodów, dla których musimy okazać skruchę i przepraszać.
Osądzaliśmy innych i mieliśmy poczucie własnej sprawiedliwości – potępiając innych chrześcijan, nazywając ich ››tak zwanymi chrześcijanami‹‹ oraz określając ich mianem ››zwiedzionych‹‹ i ››narzędzi Szatana‹‹.
Narzucaliśmy naszym członkom podejście do chrześcijańskiego życia skupione na uczynkach. Wymagaliśmy stosowania się do uciążliwych przepisów prawa Starego Testamentu. Przejawialiśmy silnie legalistyczne podejście do sposobu zarządzania kościołem.
Nasze poprzednie podejście w duchu starego przymierza wpłynęło na wytworzenie się poczucia wyłączności i wyższości, cech odmiennych od nauki nowego przymierza na temat braterstwa i jedności.
Kładliśmy przesadny nacisk na proroctwa przepowiadające przyszłość i na prorockie spekulacje, pomniejszając wagę prawdziwej ewangelii o zbawieniu przez Jezusa Chrystusa.
Te nauki i praktyki są przyczyną wielkiego żalu. Mamy bolesną świadomość, że ich następstwem był smutek i cierpienie.
Byliśmy w błędzie. Nie było naszą intencją, by kogoś zwodzić. Tak bardzo byliśmy skupieni na tym, co uznaliśmy za pracę dla Boga, że nie dostrzegliśmy, na jakiej duchowej drodze się znajdowaliśmy. Bez względu na to, czy było zamierzone, czy nie, droga ta nie była biblijna.
Gdy spoglądamy w przeszłość, zadajemy sobie pytanie, jak to się stało, że aż dotąd byliśmy w błędzie. Szczególnie serdecznie zwracamy się do tych, których nasze nauki doprowadziły do mylnego rozumienia Pisma Świętego. Nie pomniejszamy duchowej dezorientacji i zamieszania, które stały się waszym udziałem. Gorąco was prosimy o wyrozumiałość i przebaczenie”.
__________________________________________

„Nie zamierzamy wybielać błędów naszej przeszłości w sferze doktryny i Biblii. Nie zamierzamy po prostu zakryć naszych błędów. Prawdzie na temat naszej historii patrzymy prosto w oczy i stawiamy czoło winom i grzechom, które tam znajdujemy. Część naszej historii pozostanie na zawsze, służąc jako wieczne przypomnienie o zagrożeniach legalizmu”.

Takiego szczerego przyznania się do błędu i wzięcia na siebie odpowiedzialności nie znajdzie się w publikacjach Towarzystwa Strażnica. Przypuszczam, że wielu członków Ciała szczerze wierzy, że służą Bogu. Niestety, przekonaniu temu towarzyszy również inne, równoległe przekonanie, a mianowicie, że organizacja, której przewodzą, jest Boskim kanałem informacyjnym, tworem stojącym ponad wszystkimi innymi religijnymi organizacjami świata. Przekonanie to sprawia, że członkowie Ciała Kierowniczego zaprzeczają faktom, nie chcąc zmierzyć się z rzeczywistością nacechowanej błędami historii. Niezależnie od tego, na ile szczere jest ich pragnienie służenia Bogu, szczerość ta nie uchroniła ich przed utratą wrażliwości na fakt, że potencjalnym skutkiem ich zawodnych przepowiedni apokaliptycznych może być rozczarowanie oraz zanik zaufania do wiarygodności i wartości Pisma Świętego. Z mojej wiedzy wynika, że w niejednym przypadku takie zwątpienie miało miejsce. Czasami wydaje się, że na skutek wielu fałszywych alarmów wręcz skompromitowano ideę powrotu Chrystusa. Chciałbym tylko wierzyć, że „niewolnik” już nigdy nie wyznaczy kolejnej daty. Dość dużo było już lekcji.

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#73 ruben

ruben

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 77 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano 2006-05-14, godz. 04:52

...

Użytkownik ruben edytował ten post 2007-01-03, godz. 23:41


#74 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-05-14, godz. 04:59

Jezus wybaczył Piotrowi 3 krotne zaparcie sie Mistrza. Piotr miał teraz umacniać zbory.
Dlaczego nie wybaczyć WTS datowania ?
Czyż nie oczekiwali przyjścia Pana ?

Oczywiście, że można wybaczyć. Tylko jak wybaczyć komuś kto wcale o to nie prosi, a przeciwnie, wciąż utrzymuje, że datowanie jest OK, a ci którzy je podważają, są w wielkim błędzie i występują przeciw Bogu?

#75 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-05-14, godz. 05:12

Kloo. Przypomnij sobie Galatów 6:5

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#76 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-05-14, godz. 05:21

Oczywiście, że można wybaczyć. Tylko jak wybaczyć komuś kto wcale o to nie prosi, a przeciwnie, wciąż utrzymuje, że datowanie jest OK, a ci którzy je podważają, są w wielkim błędzie i występują przeciw Bogu?

Tak, to przykre Fly. Ale pamiętaj:
Koh 3:17
Zarówno sprawiedliwego jak i bezbożnego będzie sądził Bóg: na każdą bowiem sprawę i na każdy czyn jest czas wyznaczony.
(BT)
Święty Bóg w niebiosach na pewno zna ten problem. I jeżeli uzna to za właściwe zaingeruje i go rozwiąże. Ale test dla nas trwa dalej.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#77 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-14, godz. 05:52

Kloo. Przypomnij sobie Galatów 6:5

Tu zaprzeczasz swoim własnym słowom powołując się na ten werset. Jak można ponieść "tylko" swój własny ciężar, jak WTS nakłada ciężary do dźwigania szeregowym, których oni nie chcą dźwigać? A jeśli odrzucą ten ciężar podawany przez WTS to po prostu wylecą i tyle. :)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#78 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-14, godz. 06:00

A może te słowa bracie pamietasz ???

20 Lecz jeśli który prorok odważy się mówić w moim imieniu to, czego mu nie rozkazałem, albo wystąpi w imieniu bogów obcych - taki prorok musi ponieść śmierć.

21 Jeśli pomyślisz w swym sercu: «A w jaki sposób poznam słowo, którego Pan nie mówił?

22 gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, [znaczy to, że] tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał.

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#79 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-05-14, godz. 06:01

Chodzi mi o to że szeregowy śJ nie powinien próbować dźwigać ciężaru błędów WTS bo ma dźwigać swoje prywatne klocki. Jak spróbuje żyć na codzień ze świadomością że gdzieś tam ktoś popełnia blędy i brać je na siebie - rozwali sobie psyche.
Możesz na siebie włożyć tylko tyle, ile sobie pozwolisz włożyć.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#80 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-14, godz. 06:05

Zgodzę się z 5: 6, ale jak wcześniej przecZytam 1 rozdział :


6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii.

7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową.

8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!

9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych