Skocz do zawartości


Zdjęcie

Raymond Franz "Kryzys Sumienia"


  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#61 Kris

Kris

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 201 Postów

Napisano 2006-02-16, godz. 15:27

Jak czytałem straznice i ksiazke wskazujaca na 1975 to nie dziwiłem sie ze wwszyscy w to uwierzyli, naprawde nie odebrałen tego ze to były tylko przypuszczenia. autorzy tych tekstów byli przekonani co do 1975 roku. Nazywanie tego tylko inspiracja to naprawde delikatne okreslenie.

"to fakt ze byli liczni , ale pozostali ci ktorzy jednak pragneli sluzyc Jehowie bez ogladania sie na daty o ktorych nawet Syn nie ma pojecia .............. "

Tylko ze o tym ze nie nalezy wyznaczac dat konca swiata na podstawie Biblii to ja wiedziałem juz jak miałen 13 lat a CK tego nie w :o wiedziało, poza tym zacytuje tu siebie z innego postu:

"To jest znany mechanizm. Chodzi o to że nie można zaprzeczyc czemuś co sie robiło jakis czas i uważało że to ma sens. Więc kiedy docierają do nas info zaprzeczające naszej dotychczasowej strukturze wiedzy, staramy się dopasowąc informacje i je zmieniać(ich rozumienie), a nie strukturę. Hassan podaje przykład sekty w której guru przepowiedziała koniec świata, kiedy koniec świata nie nastąpił guru oznajmiła swoim owieczkom że Bóg docenił ich wiare i umiejętność przygotowania sie na ten koniec, ze postanowił go odłożyć. Myślicie że ktoś odszedł z sekty...? NIE"
gdzie jest
zniszczone ziarenko piasku
którego nikt już nie pokocha
którego nikt już nie skrzywdzi
los?
zabrał mu uśmiech
otarł wszelką łzę
szukam go
w ciemnościach
na skraju czasu
tam gdzie wieczność
ma swą przepaść...

#62 Ester

Ester

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2006-03-23, godz. 12:28

Ja przeczytałam "Kryzys sumienia" w ostatnim czasie i cięszę się, że to zrobiłam. Uważam, że każdy ŚJ powinien ją przeczytać. Napisana jest bardzo delikatnie żeby nikogo nie urazić a zarazem pokazuje prawdę. Naprawdę polecam!

#63 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-23, godz. 12:43

SLUSZNIE, rowniez polecam na pierwszy krok :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#64 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-03-27, godz. 22:35

Pierwszy krok do czego?
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#65 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-03-28, godz. 05:04

do poznania prawdy o "Prawdzie"
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#66 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-28, godz. 05:58

do poznania prawdy o "Prawdzie"

Dawno, dawno, dawno temu.
Prawie 2000 lat temu żył, był sobie Mosiek w pewnej krainie, wśród pewnego ludu, który twierdził ze zna i służy Prawdzie.
Cieszył sie bardzo z tego powodu ze poznaje Boga, którego jego przodkowie nazywali, JHWH i miał nadzieje i pewnosc na lepsze życie, jakie ten Bóg mu zapewni.
Miał Mosiek sąsiada Abrama, dobrego przyjaciela i miłośnika prawy większej niż prawda w wydaniu faryzeuszy i innych „uszy”.
Przyszedl Abram kiedyś do Moska i mówi.
Wiecie kumie ze to, co mówili w synagodze to jakieś wierutne bzdury?
Wiecie ze „usz” taki i owaki to ma 2 baby?
Wiecie ze saduceusz e to bzdurnie opisują...................
Wiecie ze............................
Zauważyliście ze..................................

Wielce się zatroskał Mosiek ze to, co usłyszał o Saduceuszach i Faryzeuszach to prawda i jako miłośnik Prawdy odszedł ze Synagogi.

Poznał Mosiek nowa „sektę”, która uczyła Prawdy innej od tej prawdy ze synagogi i cieszył się Mosiek niezmiernie ze wielbi Boga w duchu i w Prawdzie.
Aż.....
Przyszedł do niego Abram, który mu pokazał ta nowa sektę Jezusowa jako nowa Prawdę i został, czym co się zwało chrześcijaninem, lecz ponieważ był to człowiek uczciwy ze sobą i Bogiem, a przede wszystkim uważny obserwator tego, co się działo dookoła i powiedział mu następujące słowa:

Nie jestem już członkiem tej sekty, która ci objawiałem przez lata jako prawda, bo przeczytałem w zwojach ze ci, co się zowie apostołami to wciskają nam głupotę mówiąc ze trzeba lepiej dać się zawlec na areny rzymskie niż oddać hołd Cezarowi......... To ze kazali nam głosić ze Pan niedługo przyjdzie to tez bajki, bo już tyle chodzimy i głosimy o tym ze już 5 par sandałek zużyłem a Pana jak nie ma nie ma......
Albo te bzdury, które opowiadali ze koniec tego wszystkiego będzie za naszych czasów i Pan powróci??, A w ogóle to czytałem takie ciekawe zwoje byłego towarzysza jednego z tych „apostołów”, który opisał, co się dzieje tak naprawdę w tych zborach, same orgie.... I zboczenia....
Mosiek, przejrzałem na oczy wreszcie i cieszę się ze jestem z powrotem saduceuszem tak jak kiedyś...............................................
Mosiek spojrzał na siebie i na swoich towarzyszy ze zboru, spojrzał na tego, co się zwal Pawłem, i zadał sobie pytanie?........... Gdzie mam pójść??
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#67 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-28, godz. 06:05

HC, chciałeś dobrze, ale tym razem nie popisałeś się. Pokazałeś tylko jedną stronę medalu. Nieładnie...

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#68 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-28, godz. 06:51

Homek jak zwykle kulą w płot :rolleyes: . Jak tak dalej pójdzie to płotów nam nie wystarczy... Piękna parabola, tyle tylko że trochę bez sensu, no ale to już szczegół...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#69 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-28, godz. 09:20

Homek jak zwykle kulą w płot :rolleyes: . Jak tak dalej pójdzie to płotów nam nie wystarczy... Piękna parabola, tyle tylko że trochę bez sensu, no ale to już szczegół...

OPEN YOUR MIND :-)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#70 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-28, godz. 10:02

Homek jak zwykle kulą w płot :rolleyes: . Jak tak dalej pójdzie to płotów nam nie wystarczy... Piękna parabola, tyle tylko że trochę bez sensu, no ale to już szczegół...

OPEN YOUR MIND :-)

I kto to mówi :P ?? Heh, może jakieś korepetycje z otwierania?? :D
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#71 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-28, godz. 10:17

Homek jak zwykle kulą w płot :rolleyes: . Jak tak dalej pójdzie to płotów nam nie wystarczy... Piękna parabola, tyle tylko że trochę bez sensu, no ale to już szczegół...

OPEN YOUR MIND :-)

Dobreeee!!! :P :P :D :lol: :lol: :D :P

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#72 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-06-10, godz. 00:12

Moim zdaniem, trzeba opublikować książkę na darmowych stronach. Co szymon zdejmie, to zakładać nową stronkę i pogrywać z szymonem w ciuciubabkę.

Ludzkie życie jest zbyt cenne, aby szymon miał nam zabraniać wyciągania owiec, które w sabat wpadły do rowu.

coż... jeśli człowiek, który ma prawa autorskie do tej książki jej nie publikuje - zatem nie działa w dobrze pojętym swoim interesie...

wiec może działa w czyimś interesie...???

należy zatem odpowiedzieć sobie na pytanie - w czyim interesie jest nie wydawanie tej książki...[/B]

idąc dalej - skoro Franz dał temu człowiekowi prawa do książki... to jakążto prawdomównością prawdziwego chrześcijanina go oczarował...
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#73 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-09-11, godz. 16:22

Poszukuję dla pewnego Andrzeja z Podlasia, byłego ŚJ "Kryzys Sumienia" w wersji oryginalnej. Czytał już tą książkę, ale organizuje on przy parafii punkt konsultacyjny o Świadkach Jehowy i zbiera różne publikacje zarówno ŚJ jak i ich oponentów.

Raymond Franz - wikipedia
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#74 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-11, godz. 18:00

coż... jeśli człowiek, który ma prawa autorskie do tej książki jej nie publikuje - zatem nie działa w dobrze pojętym swoim interesie...

wiec może działa w czyimś interesie...???

należy zatem odpowiedzieć sobie na pytanie - w czyim interesie jest nie wydawanie tej książki...[/B]

idąc dalej - skoro Franz dał temu człowiekowi prawa do książki... to jakążto prawdomównością prawdziwego chrześcijanina go oczarował...

Moim zdaniem stoją za tom ludzie w czerni (albo jak dowiedziałem się od Jednego z Braci, ludzie w białych sweterkach). To oni przeniknęli pierwotnie nieskażone szeregi Towarzystwa, a teraz manipulują autorem i wydawcą tej super pozycji Brata Franza. B) Oczywiście Towarzystwo było nieskażone jakieś 50 lat przed Raselem i przed jego załozeniem (tj, Towarzystwa). :D
Ale w necie jest osiągalna, i chyba dlatego, że Duch Boży chroni Internet i webmasterów co takie pozycje umieszczają. :ph34r:
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#75 panter

panter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 111 Postów
  • Gadu-Gadu:6115856
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-11-14, godz. 22:59

Na stronie Ligi Biblijnej znajduje się ciekawe info co do wydania książki
tutaj
"Człowiek broni błędów, które kocha." Seneka Starszy

Panter

#76 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-15, godz. 12:21

Na stronie Ligi Biblijnej znajduje się ciekawe info co do wydania książki
tutaj

Pantero dzięki za to info - przyda się ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#77 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-15, godz. 15:20

Panter dzięki za informację. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#78 tommy

tommy

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2006-11-23, godz. 09:21

Panter dzięki za informację. :)


Witam
Czy ma ktoś całą książkę Kryzys sumienia i może mi ją przesłać. Może być na PW lub maila. [email protected]
pozdr

#79 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-23, godz. 09:32

Ok. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#80 Kaznodzieya

Kaznodzieya

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 41 Postów
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano 2006-12-06, godz. 12:40

Moim zdaniem stoją za tom ludzie w czerni (albo jak dowiedziałem się od Jednego z Braci, ludzie w białych sweterkach). To oni przeniknęli pierwotnie nieskażone szeregi Towarzystwa, a teraz manipulują autorem i wydawcą tej super pozycji Brata Franza. B) Oczywiście Towarzystwo było nieskażone jakieś 50 lat przed Raselem i przed jego załozeniem (tj, Towarzystwa). :D
Ale w necie jest osiągalna, i chyba dlatego, że Duch Boży chroni Internet i webmasterów co takie pozycje umieszczają. :ph34r:



Ludzie litosci !!! ale pierdoły gadacie. Za chwilę tak Franz jak i Szymon będa odpowiadac za tornado w USA.
Co wy wogóle wiecie. Szkoda słów




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych