Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Ankieta: ile godzin Waszej s³u¿by by³o wziêtych z sufitu?


  • Please log in to reply
85 replies to this topic

Ankieta: Ile godzin waszej s³u¿by istnia³o jedynie na papierze? (we¼cie pod uwagê ostatnie dwa lata)

Ile Waszych sprawozdañ miesiêcznych w ci±gu roku by³o poddawane retuszowi?

Nie mo¿esz zobaczyæ wyników tej ankiety dopóki nie oddasz g³osu. Proszê zaloguj siê i oddaj g³os by zobaczyæ wyniki.

Jaka ilo¶æ godzin na Waszych sprawozdaniach (bior±c pod uwagê ca³y rok) by³a wymy¶lona?

Nie mo¿esz zobaczyæ wyników tej ankiety dopóki nie oddasz g³osu. Proszê zaloguj siê i oddaj g³os by zobaczyæ wyniki.
G³osuj Go¶cie nie mog± oddawaæ g³osów

#61 zamknietywsobie

zamknietywsobie

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:obywatel swiata

Napisano 2008-09-10, godz. 17:01

Dodam jeszcze ,ze falszowanie prawdziwej liczby godzin jest duzo trudniejsze w malym miescie.
Po prostu widaæ je¶li nie umawiasz siê do s³u¿by i wszelkie próby wciskania
nawet bardzo ma³ej liczby godzin s± daremne, bo starsi i tak bêd± wiedzieli,¿e krecisz.
"Umrzemy, i to czyni z nas szczê¶ciarzy. Wiêkszo¶æ ludzi nigdy nie umrze, poniewa¿ nigdy siê nie narodzi. Ludzi, którzy potencjalnie mogliby teraz byæ na moim miejscu, ale w rzeczywisto¶ci nigdy nie przyjd± na ten ¶wiat, jest zapewne wiêcej ni¿ ziaren piasku na arabskiej pustyni. W¶ród owych nienarodzonych duchów s± z pewno¶ci± poeci wiêksi od Keatsa i uczeni wiêksi od Newtona. Wiemy to, poniewa¿ liczba mo¿liwych sekwencji ludzkiego DNA znacznie przewy¿sza liczbê ludzi rzeczywi¶cie ¿yj±cych.¦wiat jest niesprawiedliwy, ale có¿, to w³a¶nie my¶my siê na nim znale¼li, ty i ja, ca³kiem zwyczajnie." (R.Dawkins,"Rozplatanie têczy")

#62 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-09-10, godz. 18:35

Boze cakie wstretne klamczuchy co wpisywali sobie tyle godzin... lenie i juz!!!!! :P
[font=Tahoma]

#63 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2008-09-10, godz. 18:36

Boze cakie wstretne klamczuchy co wpisywali sobie tyle godzin... lenie i juz!!!!! :P


Ja zawsze przy traktatach klamalem :) Ha ha ha
Umbre Summum

#64 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-09-10, godz. 18:40

a ja taki pilny bylem..... wprowadzilem nawet wpisywanie do sprawozdan wiadomosci krolestwa.........mam nadzieje ze nie byles w moim zborze...zboju :lol:
[font=Tahoma]

#65 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2008-09-10, godz. 18:41

a ja taki pilny bylem..... wprowadzilem nawet wpisywanie do sprawozdan wiadomosci krolestwa.........mam nadzieje ze nie byles w moim zborze...zboju :lol:


Nadgorliwosc gorsza od faszyzmu. Ha ha ha

Tez mam taka nadzieje bo starszych z mego zboru zle wspominam :) Hubert ogladaj sie na ulicy :)
Umbre Summum

#66 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-09-10, godz. 18:50

jeslis ty z Wawy to to nie grozi mi nic..... Germanicusie

no i nie nadgorliwy bylem tylko praktykowalem wpojona mi niemiecka dokladnosc...... kurcze to brzmi wcale nie lepiej.... :o
[font=Tahoma]

#67 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2008-09-10, godz. 18:52

jeslis ty z Wawy to to nie grozi mi nic..... Germanicusie

no i nie nadgorliwy bylem tylko praktykowalem wpojona mi niemiecka dokladnosc...... kurcze to brzmi wcale nie lepiej.... :o


Jestem skad jestem powiedzial Germanicus.

Sam mam wpojona niemiecka dokladnosc ale jej nie praktykuje ha ha ha

Taki sam ze mnie niemiec jak SJ. Niepraktykujacy

Gruss Dich
Umbre Summum

#68 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-09-10, godz. 18:57

Gruß zurück......
[font=Tahoma]

#69 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2008-09-10, godz. 18:58

Gruß zurück......


No sam widzisz jaki ze mnie niemiec ha ha ha.

Danke znaczy sie Danusie :)
Umbre Summum

#70 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2008-09-10, godz. 19:12

a ja przez ostatnie lata bytno¶ci stwierdzi³am, ¿e ¶mieszne jest takie dodawanie godzinek, dodawanie kwadransów, dodawanie minutek, sprawozdañ... nie mówiac o w±tpliwo¶ci zgodno¶ci takiego raportowania ze wzorem z I wieku.zastanawia³am sie, jak by robi³ jezus i stwierdzi³am, ¿e bez wzglêdu na to ile g³oszê , ka¿dego miesiaca bêdê wpisywa³a 3 godziny. i tak robi³am przez ostatnie lata. ¿eby sie mnie nie czepiano i ¿eby moje g³oszenie by³o naprawdê z mi³o¶ci do ludzi a nie dla godzin. ale teraz na forum przyznajê siê do tego po raz pierwszy. :lol:

#71 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2008-09-10, godz. 19:19

a ja przez ostatnie lata bytno¶ci stwierdzi³am, ¿e ¶mieszne jest takie dodawanie godzinek, dodawanie kwadransów, dodawanie minutek, sprawozdañ... nie mówiac o w±tpliwo¶ci zgodno¶ci takiego raportowania ze wzorem z I wieku.zastanawia³am sie, jak by robi³ jezus i stwierdzi³am, ¿e bez wzglêdu na to ile g³oszê , ka¿dego miesiaca bêdê wpisywa³a 3 godziny. i tak robi³am przez ostatnie lata. ¿eby sie mnie nie czepiano i ¿eby moje g³oszenie by³o naprawdê z mi³o¶ci do ludzi a nie dla godzin. ale teraz na forum przyznajê siê do tego po raz pierwszy. :lol:


uroczyscie powolamy komitet w Twojej sprawie :P
Umbre Summum

#72 alan

alan

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 114 Postów

Napisano 2008-09-10, godz. 19:20

A ja raportowa³em bardzo uczciwie jak nawet by³em w s³u¿bie a czu³em ¿e idê bez wiêkszego zaanga¿owania to nie wpisywa³em, a kiedy by³em pionierem to godziny podlicza³em dopiero na koniec miesi±ca i nigdy nie brakowa³o a wiêc przeciwnie. Zawsze wierzy³em w to co robie (albo chcia³em w to wierzyæ) taki by³em za¶lepiony.
Odkupiê stare publikacje z pocz±tku poprzedniego wieku (polskie lub angielski)

#73 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-09-10, godz. 19:46

przynajmniej jeden porzadny "zaslepiony"...... :)
[font=Tahoma]

#74 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-09-10, godz. 20:21

a ja przez ostatnie lata bytno¶ci stwierdzi³am, ¿e ¶mieszne jest takie dodawanie godzinek, dodawanie kwadransów, dodawanie minutek, sprawozdañ... nie mówiac o w±tpliwo¶ci zgodno¶ci takiego raportowania ze wzorem z I wieku.zastanawia³am sie, jak by robi³ jezus i stwierdzi³am, ¿e bez wzglêdu na to ile g³oszê , ka¿dego miesiaca bêdê wpisywa³a 3 godziny. i tak robi³am przez ostatnie lata. ¿eby sie mnie nie czepiano i ¿eby moje g³oszenie by³o naprawdê z mi³o¶ci do ludzi a nie dla godzin. ale teraz na forum przyznajê siê do tego po raz pierwszy. :lol:

Jak rozumiem jak wiêcej wyrobi³a¶ to i tak wpisywa³a¶ 3h?
Nale¿ê do 144...

Islam zdominuje ¶wiat
Islam bêdzie rz±dziæ ¶wiatem
¦ci±æ g³owy tym, którzy zniewa¿± Islam
Islam jest religi± pokoju...


#75 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2008-09-10, godz. 20:36

Jak rozumiem jak wiêcej wyrobi³a¶ to i tak wpisywa³a¶ 3h?

no...bo ja siê brzydzi³am takim...kalenarzykowym podliczaniem. to wydawa³o mi siê takie ..."niechrze¶cijañstkie".

#76 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • P³eæ:Not Telling

Napisano 2008-09-10, godz. 21:05

A ja sobie zaokr±gla³em do pe³nej liczby, ot taka fanaberia :rolleyes: . Je¶li mia³em 9, robi³em 10 i zawsze to lepiej wygl±da³o. Wprawdzie zdarza³o mi siê to rzadko, ale jednak...


I ja tak robi³am.

#77 ewa.lipka

ewa.lipka

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 144 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2008-11-22, godz. 22:43

...g³osisz rozmawiaj±c z innymi, swoim zachowaniem, swoim ¿yciem. (...) jak niby wyliczyæ takie "g³oszenie".

:unsure: Dla Boga powinni¶my byæ gotowi na s³u¿bê 24godz na dobê.
Ochrzcili¶my siê mówi±c >>> wszystko Ci oddajê Panie mój...<<< :)
Z wielkim szacunkiem i uznaniem darzê Was za tê pracê.
Uwa¿am, ¿e jeste¶cie moimi braæmi w Chrystusie Jezusie, którzy siê tak bardzo po¶wiêcaj± w swojej s³u¿bie.
Ja jestem Badaczem Pisma ¦wiêtego i nie chodzê od domu do domu, szczerze mówi±c to bym chcia³a, ale nie mogê z Wami chodziæ, bo inaczej wierzê.
:rolleyes: A te¿ nie widzê potrzeby aby inne ugrupowania sobie rywalizowa³y :rolleyes:
Ale inaczej docieram do ludzi. B)
¯yczê b³ogos³awieñstwa w ¿niwie.
Ewa Lipka

U¿ytkownik ewa.lipka edytowa³ ten post 2008-11-22, godz. 22:47

I¶æ za Jezusem, to badaæ samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa

#78 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-11-22, godz. 23:06

Ja jestem Badaczem Pisma ¦wiêtego i nie chodzê od domu do domu, szczerze mówi±c to bym chcia³a, ale nie mogê z Wami chodziæ, bo inaczej wierzê.

I tak by Ciê nie wziêli ze sob± nawet jakby¶ deklarowa³a zgodno¶æ w wierzeniach. Teokratyczna kolejno¶æ obowi±zuje, a wiêc najpierw bycie osob± zainteresowan±, nastepnie rozpoczêcie bezp³atnego domowego studium "biblijnego", no i dopiero po tych manipulacjach pani Ewa mog³aby ewentualnie zostaæ nieochrzczonym g³osicielem zborowym.
Do³±czona grafika

#79 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-11-23, godz. 00:28

:unsure: Dla Boga powinni¶my byæ gotowi na s³u¿bê 24godz na dobê.
Ochrzcili¶my siê mówi±c >>> wszystko Ci oddajê Panie mój...<<< :)
Z wielkim szacunkiem i uznaniem darzê Was za tê pracê.
Uwa¿am, ¿e jeste¶cie moimi braæmi w Chrystusie Jezusie, którzy siê tak bardzo po¶wiêcaj± w swojej s³u¿bie.
Ja jestem Badaczem Pisma ¦wiêtego i nie chodzê od domu do domu, szczerze mówi±c to bym chcia³a, ale nie mogê z Wami chodziæ, bo inaczej wierzê.
:rolleyes: A te¿ nie widzê potrzeby aby inne ugrupowania sobie rywalizowa³y :rolleyes:
Ale inaczej docieram do ludzi. B)
¯yczê b³ogos³awieñstwa w ¿niwie.
Ewa Lipka

no fakt ;) bo SJ to Babilon Ma³y ;) Ewa ;) dobrze poczytaj ! bo to nie jest forum SJ ;)
"Nie umiem wyobraziæ sobie Boga nagradzaj±cego i karz±cego tych, których stworzy³, a którego cele s± wzorowane na naszych w³asnych - krótko mówi±c, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich s³abo¶ci." A.Einstein

"Religia jest obraz± godno¶ci ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyni±cych dobre rzeczy
i z³ych ludzi czyni±cych z³e rzeczy
¯eby jednak dobrzy ludzie czynili z³e rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#80 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2008-11-23, godz. 15:02

Nie g³osowa³em w ankiecie po pytania nie pasuj± do mojej sytuacji. Kiedy¶ wybra³em siê na g³oszenie na wie¶ z pewn± siostr±. Po zakoñczeniu s³u¿by siostra powiedzia³a mi abym zaraportowa³ sobie 2,5 godziny. Jednak po po¿egnaniu siê i przyj¶ciu do domu patrz±c na zegar stwierdzi³em ¿e co¶ mi tu nie pasuje. 2,5 godziny to by³o razem z dojazdem na miejsce i powrotem, i to chyba te¿ nawet nie a¿ tyle. Stwierdzi³em, ¿e nasza s³u¿ba trwa³a tak naprawdê 1,5 godziny. Zadzwoni³em wiêc do tej siostry i powiedzia³em jej ¿e chyba siê pomyli³a. Przyzna³a mi racjê, ale nie wiem czy u wpisa³a równie¿ u siebie prawid³ow± liczbê godzin.

Inna siostra z któr± kiedy¶ g³osi³em mia³a pasjê chodzenia podczas s³u¿by po sklepach z kosmetykami i innymi pierdo³ami. Oczywi¶cie chodzenie po sklepach te¿ by³o przez ni± raportowane pomimo ¿e nikomu w tych sklepach nie g³osi³a :) Czy¿by szukanie okazji do zagadniêcia kogo¶ te¿ mo¿na by³o raportowaæ jako s³u¿bê? Widaæ by³a ju¿ zmêczona tym ¿e nie umiem nale¿ycie g³osiæ i samej siê jej odechcia³o :) Zreszt± co chwilê zwraca³a mi uwagê ¿e w moim g³oszeniu jest co¶ nie tak i ¿e muszê to zmieniæ.

Pamiêtam pewnego brata który by³ starszym zboru i na¶ladowa³ stare metody g³oszenia. Stawa³ na rogu ulicy, bra³ Stra¿nicê w obie rêce i trzyma³ j± przed sob±. Potrafi³ tak staæ godzinami jak pos±g. Nie wiem czy kto¶ w ogóle co¶ od niego bra³. Dziwi mnie ¿e nikt ze zboru mu nie zwróci³ uwagi, bo przecie¿ takie metody g³oszenia raczej nie s± akceptowane przez Organizacjê i nie mo¿na ich raportowaæ jako s³u¿by. Widaæ zaakceptowano jego metody g³oszenia i uznano go za teokratycznie niereformowalnego ;) Brat ten mia³ równie¿ wywiad na zebraniu w którym chwalono go za to ¿e jest pionierem sta³ym. Te¿ bym chcia³ byæ takim pionierem. Posta³bym trochê a niemy owoc warg bi³by godziny :D

Kilka lat temu odechcia³o mi siê chodziæ do s³u¿by g³ównie dlatego ¿e zainteresowanie moim g³oszeniem by³o znikome a ponadto nie mia³em skutecznych wstêpów i tematów do rozmów. No bo jak tu przekonaæ kogo¶ kto jest biedny i bezdomny ¿e czytanie Biblii i chodzenie na zebrania mu namacalnie pomo¿e? By³oby to tylko czcze gadanie, nie poparte ¿adnymi uczynkami. W koñcu przesta³em w ogóle chodziæ do s³u¿by. Trochê g³osi³em przez internet, trochê polemizowa³em z cz³owiekiem o nicku Yarpen czy anonimowym adresem e-mail "silesian". W koñcu wszystko mi siê znudzi³o. Ale poniewa¿ nadal musia³em sk³adaæ sprawozdanie ze s³u¿by, postanowi³em ¿e bêdê sobie wpisywa³ co miesi±c 1 godzinkê fikcyjnej s³u¿by :) Dziêki temu mia³em wzglêdny spokój od marudzenia starszych, chocia¿ potem i tak czepiali siê, ¿e to zbyt ma³o.

Bóg jeden wie, ile godzin ze sprawozdania rocznego Organizacji nale¿a³oby odj±æ aby te sprawozdanie by³o wiarygodne.

Z drugiej strony czytaj±c comiesiêczne raporty w NSK da siê zauwa¿yæ, ¿e np. pionierzy pomocniczy na ogó³ nie wypracowuj± wymaganej przez Organizacjê liczby godzin. Wskazuje na to przeciêtna ¶rednia. Widaæ, ¿e niektórzy z nich ledwo doci±gaj± do wymaganych 50 godzin i daj± sobie na luz a¿ do nastêpnego miesi±ca. Tak¿e studia biblijne ¶wiec± pustk± - jeden pionier pomocniczy prowadzi na ogó³ tylko jedno studium biblijne, za¶ g³osiciel - nieca³e pó³ studium. Nic dziwnego ¿e Organizacja niczym analityk gie³dowy ci±gle nagania g³osicieli pod wzrost, czyli do jeszcze wiêkszego udzia³u w s³u¿bie.

Ech, gdzie siê podzia³y te czasy, kiedy bêd±c ¶wie¿o upieczonym (ochrzczonym) ¦J g³osi³em nawet 20 godzin miesiêcznie nic nie ¶ciemniaj±c :) Jednak to prawda ¿e g³oszenie nie sprawia przyjemno¶ci. Jest za to ¿mudnym obowi±zkiem. Przynajmniej dla mnie by³o.

U¿ytkownik ble edytowa³ ten post 2008-11-23, godz. 15:18





U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych