Skocz do zawartości


Zdjęcie

JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY


410 replies to this topic

#101 badacz

badacz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 28 Postów

Napisano 2006-06-12, godz. 08:24

1) Nie mam żadnych wskazówek w Biblii, żebys stwierdzić że moje zdanie o kimś będzie się liczyć. Opinii potrzebuje niedoskonały sędzia, który nie zna wszystkich faktów i przesłanek. Ten Sędzia, który będzie sądzić na Sądzie Ostatecznym nie potrzebuje powoływanie biegłych.
Mój Bóg byłby kiepski (używam twoich zwrotów) gdyby taka pomoc była Mu niezbędna.
2) On nie musi mnie brać pod uwagę, żeby pomóc homoseksualistom.
pozdrawiam

#102 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-06-12, godz. 10:28

1) Nie mam żadnych wskazówek w Biblii, żebys stwierdzić że moje zdanie o kimś będzie się liczyć. Opinii potrzebuje niedoskonały sędzia, który nie zna wszystkich faktów i przesłanek. Ten Sędzia, który będzie sądzić na Sądzie Ostatecznym nie potrzebuje powoływanie biegłych.
Mój Bóg byłby kiepski (używam twoich zwrotów) gdyby taka pomoc była Mu niezbędna.
2) On nie musi mnie brać pod uwagę, żeby pomóc homoseksualistom.

1) Moze przeczytaj jeszcze raz dokladniej ten przyklad, ktory wyzej podalem. To byl "twoj sad ostateczny" a nie tego homoseksualisty. Chodzilo o twoje zachowanie. Tu nie chodzilo o pomoc dla Boga albo tego homoseksualisty, tylko o pomoc dla ciebie.
2) On robi to, ze wzgledu wlasnie na ciebie, zeby ci troche naswietlic skomplikowanosc zycia. Wszyscy jestesmy zboczeni - ja, ty i inni. Jeden mniej, drugi wiecej. Zboczyc znaczy chybic celu. Wiec najlpiej zajac sie najpierw swoim zboczeniem. Notabene zboczenie myslowe tez jest zboczeniem i moze wpedzic wielu do grobu.

Pozdrawiam.

#103 badacz

badacz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 28 Postów

Napisano 2006-06-12, godz. 10:32

1)sorry ale dalej nie rozumiem
2) wiem i się zgadzam w 100%. Jestem jednak za tym by nie "wygładzać" zboczenia i nie nazywać go "innością" "różnością" czy jeszcze czymś innym tylko zboczeniem. Z pewnością zboczeń jest wiele i ja też nie jestm od nich w 100% wolny. Uważam jednak że istnieje pewna gradacja.
pozdrawiam

#104 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-06-12, godz. 10:40

1)sorry ale dalej nie rozumiem
2) wiem i się zgadzam w 100%. Jestem jednak za tym by nie "wygładzać" zboczenia i nie nazywać go "innością" "różnością" czy jeszcze czymś innym tylko zboczeniem. Z pewnością zboczeń jest wiele i ja też nie jestm od nich w 100% wolny. Uważam jednak że istnieje pewna gradacja.

1) Moze nie rozumiesz, bo trzeba by bylo spojrzec w lustro - a to nie latwe.
2) Skoro sie w 100% zgadzasz, to po co ta gradacja. Nie w twojej to mocy cieniowac farbkami. Zajmij sie swoim obrazkiem i tam sobie szkicuj.

#105 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-06-12, godz. 10:45

1)sorry ale dalej nie rozumiem
2) wiem i się zgadzam w 100%. Jestem jednak za tym by nie "wygładzać" zboczenia i nie nazywać go "innością" "różnością" czy jeszcze czymś innym tylko zboczeniem. Z pewnością zboczeń jest wiele i ja też nie jestm od nich w 100% wolny. Uważam jednak że istnieje pewna gradacja.

Oj, to ty juz prawie doskonaly jestes, bo mi jeszcze lata swietlne do tego.
I z pokora musze spuscic glowe (nie przed toba) i dalej sie uczyc zycia.

Pozdrow prosze Jezusa, gdy bedziesz wlaczal lewy migacz.

Pzdr.

#106 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-06-12, godz. 15:06

Gdyby taki homoseksualista uratowal ci zycie, bo sie przykladowo topiles, to czy nie musialbys sie za nim wstawic na tak zwanym "Sadzie Ostatecznym".
Czy lepiej wolalbys sklamac i powiedziec, ze go nie znasz ?

Pozdrawiam.

A mnie ten przykład ubawił. Spróbowałam sobie wyobrazić, jak homoseksualista ratuje mi życie. Znając homoseksualistów (a znam ich paru) utopiłby taki koleś i siebie, i mnie :)

A na serio, to zachowałabym się tak, jak gdyby uratował mi życie np. właśnie pedofil. Modlić się za taką osobę można, co nie znaczy popierać jej czyny.

Jak to było: potępiać zachowanie, ale nie człowieka ... Ktoś to już chyba powiedział :)


Pozdro

--
Ogólne przypomnienie, do wszystkich: Proszę o trzymanie się głównych zagadnień tematu i nie rozwijanie podwątków czatowych. | Moderator


#107 Tygrysek

Tygrysek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 42 Postów

Napisano 2006-08-13, godz. 15:55

ostatnio słyszałm o jednym młodym braciszku, który jest gejem..... pochodzi z Poznania.....

#108 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-14, godz. 09:46

Akceptuje i toleruje każdego człowieka ale nie zawsze jego wybory
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#109 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-02-23, godz. 17:27

Czy mozna być świadkiem Jehowy,bedąc gejem???Według mnie tak.Jehowa kocha wszystkich,nikogo nie zabilem,nie okradłem,zyję jak Jezus nakazał,tylko kocham inaczej ale ....też kocham.Uczucie jest jedno i płeć tu nie ma znaczenia.Czy jest więcej takich osób jak ja?????


Może się mylę ale czy to nie jest niemoralność? :unsure:

#110 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-02-24, godz. 17:15

Czy mozna być świadkiem Jehowy,bedąc gejem???Według mnie tak.Jehowa kocha wszystkich,nikogo nie zabilem,nie okradłem,zyję jak Jezus nakazał,tylko kocham inaczej ale ....też kocham.Uczucie jest jedno i płeć tu nie ma znaczenia.Czy jest więcej takich osób jak ja?????


Wg. mnie :

1. Można być ŚJ będąc gejem, jeśli tylko nie powie się o tym starszym zboru, lub ktoś uprzejmy nie zrobi tego za nas.

2. Co do stosunku Religi [dokładniej Chrześcijaństwa] do homoseksualistów : W Biblii są grzechy i grzechy śmiertelne. Wg. mnie ten zaliczany jest do tych pierwszych.
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#111 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-24, godz. 18:30

Czy można być ŚJ i chlać gorzałę? Pewnie, że można być!!!
Czy można być ŚJ i zdradzać swoją żonę? Pewnie, że można być!!!
Czy można być ŚJ i oszukiwać urząd skarbowy? Pewnie, że można być!!!
Czy można być ŚJ i śmiać się z tych, którzy wiary ŚJ nie podzielają? Pewnie, że można być!!!
No to tak samo można być gejem i być jednocześnie ŚJ!!!
Bycie ŚJ automatycznie nie zwalnia nikogo od własnych słabości w każdej dziedzinie życia.
Jeśli ktoś nie zgadza się ze mną to proszę o wnikliwe przedstawienie i uzasadnienie swoich racji. :)

BB
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#112 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-02-24, godz. 19:11

Można być ŚJ i nie wierzyć w nauczanie innych ŚJ.
Można być katolikiem i nie wierzyć w KK

Właściwie to wszystko możemy - pozwala nam na to Wolna Wola. B)
Inna sprawa czy jesteśmy przez to "oddalani" od Boga, i chyba właśnie po to jest to forum [między innymi]

I zgadzam się w zupełności - wyznawanie jakiejkolwiek Religi nie zwalnia człowieka od własnych słabości, ale nakazuje, czy jak kto woli zachęca do walki z nimi. Tak to widzę. itd... ale to inny temat.

A co do tematu to tak jak napisałem wyżej "Można być ŚJ będąc gejem, jeśli tylko nie powie się o tym starszym zboru, lub ktoś uprzejmy nie zrobi tego za nas". [Tyle że to jest tylko od strony formalnej - chyba B) ]
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#113 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-24, godz. 19:16

Chciałbym zwrócić uwagę, że jest coś takiego jak homoseksualizm aktywny jak i nieaktywny - nie wnikając już w religię świadków. To są dwie zupełnie inne sprawy.

Można być katolikiem i nie wierzyć w KK

Nie można. Co wskazuje nauka KK ;) To tak jakbyś nie wierzył w człowieczeństwo a uważał się za człowieka.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#114 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-02-24, godz. 20:27

Chciałbym zwrócić uwagę, że jest coś takiego jak homoseksualizm aktywny jak i nieaktywny - nie wnikając już w religię świadków. To są dwie zupełnie inne sprawy.
Nie można. Co wskazuje nauka KK ;) To tak jakbyś nie wierzył w człowieczeństwo a uważał się za człowieka.


No ja to wiem, ale to nie była moja wypoweidź, jak i ta powyżej zresztą. Po prostu takie wypoweidzi mozna często spotkać na róznych forach na których wypowiadają się niektórzy "katolicy". NA Kafeterii z O2 bodajże tak sie wypowiadała jedna dziewczyna : Jestem katoliczką [...] ale nie wieże w KK <_< . Co zabawne następnie nawyrzucała jaki to KK jest zakłamany ;) No cóż zrobić, po prostu LUDZIE B)
Poszukałbym tą wypowiedź żeby dokładnie przytoczyć cytat, ale może później :P .
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#115 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-24, godz. 20:33

Nilrem0 to wytłumacz to na przyszłośc :D A co do O2 to faktycznie bywaja tam "ciekawe" wypowiedzi" ale to chyba wszedzie sie zdarza :P To tak jakby ateista powiedział że mu Bóg nie pasuje a jest wierzącym ;) Ale to dziś czaasem takie spotykane niezrozumienie samych siebie ludzi.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#116 Ashmoore

Ashmoore

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2007-07-31, godz. 05:47

ciekawe, to tak jakby byc, gejem i Katolikiem zarazem..... bez komentarza (załamka)
A gdyby tak zmienić cały świat, nie zaczynając od siebie???

#117 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-07-31, godz. 15:10

ciekawe, to tak jakby byc, gejem i Katolikiem zarazem..... bez komentarza (załamka)


albo być gejem i protestantem zarazem
albo być gejem i .................. zarazem...

--
Do wszystkich: prosimy o trzymanie się głównych zagadnień dyskusji | Moderator


#118 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-08-01, godz. 00:30

a najbardziej zadziwia fakt, że można być katolem lub sj i jednoczesnie ograniczonym człowiekiem nie mającym pojęcia o tym czym jest odmienny popęd seksualny a czym zboczenie, ba zadziwia fakt, że można być wierzącym i nie rozgraniczać tak odległych pojęć :huh:
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#119 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-08-01, godz. 06:45

Maryhna, mylisz się i trwasz w błędzie. Swój nieuzasadniony a podsłyszany w poprawnych politycznie mediach błedny pogląd traktujesz jak prawdę objawioną.

Gdybym chciał Ci dorównać napisałbym:<ironia>Jak można uważać się za mądrego i wierzyć w kulistość ziemi, skoro mój koleś (facet mądry niesamowicie, skończył aż 8 klas w 12 lat) przy piwie mówił mi, że jakby ziemia była okrągła to kangury pospadałyby w kosmos?</ironia>

zanim napiszesz kolejny bzdecik, zapoznaj się z definicją słowa "zboczenie".

#120 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-08-01, godz. 07:45

[...]
zanim napiszesz kolejny bzdecik, zapoznaj się z definicją słowa "zboczenie".

Sam najpierw sie zapoznaj z definicja zanim zaczniesz kogos uswiadamiac!
Dla ulatwienia:
zboczenie płciowe, med. szczególna forma dewiacji seksualnej; np. sadyzm w szczególnych przypadkach może przybierać formę z.p.; każde z.p. jest dewiacją seksualną, ale nie każda dewiacja jest z.p.

Zrodlo: encyklopedia PWN

dewiacje seksualne, wszelkie formy stałego zaspokajania popędu seksualnego w sposób odbiegający od typowego w danej kulturze; m.in. fetyszyzm, masochizm, transwestytyzm, niektóre postacie sadyzmu, ekshibicjonizmu.

Zrodlo: encyklopedia PWN

Jesli tego nie zrozumiesz to wybacz ale zbyteczna dalsza dyskusja z Toba z tym temacie.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych