Skocz do zawartości


Zdjęcie

Imię Boże jakie jest naprawdę?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
126 replies to this topic

#81 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-12-23, godz. 20:42

Pieśń katolicka.

Krzyżu Święty, co świat obejmujesz,
Który rozdartą ziemię ramionami dwoma,
Jak dziecko słabe matka
przed ciemnością bronisz,
Zmiłuj się nad nami......

źródło: Tutaj
Szukać dalej?

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-12-23, godz. 20:44

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#82 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-12-23, godz. 20:49

Krzyżu Święty (Hymn o Krzyżu)
pozdrawiam Andrzej

#83 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-12-23, godz. 21:16

I jak myślisz, krzyż święty zmiłuje się nad tymi którzy go proszą tymi słowy? :)

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-12-23, godz. 21:16

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#84 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-12-23, godz. 22:20

Naprawdę sądzisz Olo, że ja, hi fi, nocka, Artur i inni katolicy modlimy się do dwóch kawałków drewna?
Czy nie dostrzegasz tego, że w słowach pieśni o krzyżu wysławiamy ofiarę okupu złożoną przez Jezusa Chrystusa?

#85 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-12-24, godz. 00:02

Zerknij sobie drogi Jacku o co chodzi w tym co cytujesz:

Link 1
Link 2
Link 3


Te Linki pawła r i jego komentarz też jakiś nienormalny. Dlaczego? No wystarczy go przeczytać, połowy nie rozumiem, zupelnie nie na temat i co ma do tego Judaizm i ich wierzenia? Nastepnym razem pawełek da mi do przeczytania wywody Buddy.

Jak brzydko odpowiadam? Nazywam rzeczy po imieniu.

Jaki masz cel aby pisać kłamstwa? Kto i gdzie modli się do wizerunków? Podaj choć treść takich modlitw.

To dla mnie idiotyczne pytania. Pierwsze w stylu: czy twoja matka wie, ze jesteś pedałem? Drugie a gdzie jest Afryka? A trzecie ten sam ton...
Odpowiem tym samym stylem:

Jaki masz hi fi cel by nazywać prawdę kłamstwem?

Podaj mi wersety w Bibli gdzie nakazano modlić się do Maryji.

Te pytania nie wnosza nic do rozmowy i nie sa zadane zeby się czegoś dowiedzieć. Więc po co?

Pretensjonalny ton mi się nie podoba.

Proszę o wersety Biblijne zabraniające modlitwy do Syna Bożego oraz wersety zabraniające kierowanie próśb do Matki Pana.

To poprzednie jego wezwanie... których już było kilka i jasno się wypowiedziałem na ten temat, ze nie mam obowiązku odpowiadać na pytania. Widzę, że nie dociera.

Sprawa jest prosta: hi fi wyraza swoja opinie w sposob negujacy opinie innego rozmowcy nie podajac argumentow tylko w domysle pokazuje ze rozmowca nie jest wstanie poprzec doslownym zwrotem z Biblii swojej wypowiedzi. Jaki jest jego cel i do kogo sie zwraca? To jeden z najgorszych przeciwnikow w sporze, bo nie mozna nic mu za rzucic poza kasliwymi pytaniami. Co chwile sie pojawia i rzada odpowiedzi na podane pytania, a inni forumowicze przychylaja sie do jego pozwu uznajac, ze jesli nie jestem w stanie odpowiedziec, co mialo miejsce kilka razy. Istna tragedia i wogole nie bede odpowiadal na tego rodzaju pytania ale za kazdym razem bede krytykowal tego rodzaju wtracenia jako nie sprzyjace dyskusji wtręty.

Jaki masz cel aby pisać kłamstwa?

Tu się hi fi troche wychylił.

Odpowiem znowu tym samym stylem co on:

Udowodnij mi że to są kłamstwa.


W przytoczonych wercjach fragmentu Biblii przez anda nie znalazlem ani razu słowa modlitwa. O czym już pisałem, prośba to prośba a modlitwa to modlitwa.

Chociaż niektórzy spierają się, że w powyższym wersecie Panem jest Bóg, to jest bardziej logiczną rzeczą przyjąć, że ten tytuł się odnosi do Jezusa. Wszak to On wybrał Judasza i to On jest tym, do którego odnosi się tytuł „Pan” stosowany przez wszystkich apostołów w całym Nowym Testamencie.


Znowu bez jasności?? Dzieje Apostolskie 1:24 24 A modląc się rzekli: „Ty, Jehowo, znający serca wszystkich, wskaż, którego z tych dwóch mężczyzn wybrałeś,

Czy nie modlili się do Jehowy który zna serca i nerki ludzkie i oddaje każdemu według jego uczynków?

Powiedz mi Aldefons po co starasz sie podważyć prawdę o modlitwie? Od zarania wieków ludzie modlili się do swoich bogów, również Izrael modlił się do Jehowy do nikodo innego. Jeśli to czynił popełniał bałbochalstwo, czego znamy przykłady i ich skutki. Tym bardziej sam Jezus, ktorego próbujesz wyklarowac na osobe słuchająca modlitw i osobe do ktorej moga być kierowane modlitwy, powiedział jak mamy się modlić w jakim stylu i do kogo przede wszystkim. Czemu nie możesz podac jednego wersetu ze slowem modlitwa do: Jezusa? Czemu też nie podważasz wersetów Biblijnych, w których modlitwy są niesione do Jehowy? Bo takie jest imię Boga Wszechmocnego tego co stworzył świat i wszystko i który był jest i będzie. Niech w kazdej modlitwie będzie uświęcone jego imię i nie jest to prośba do Ciebie tylko chęć i potrzeba i wskazówka i nakaz.
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#86 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-12-24, godz. 01:09

Naprawdę sądzisz Olo, że ja, hi fi, nocka, Artur i inni katolicy modlimy się do dwóch kawałków drewna?
Czy nie dostrzegasz tego, że w słowach pieśni o krzyżu wysławiamy ofiarę okupu złożoną przez Jezusa Chrystusa?


Ładnie ujęte. Tylko dlaczego te pieśni nie sa skierowane do Jehowy, tylko do krzyża? Może to tylko podmiot lityczny, a te pieśni nazwiesz lirycznymi, a krzyż traktujesz jako metaforę? Wszystko ładnie tylko że miliony ludzi powtarza te słowa i nie rozumie ich w tym sensie co Ty... albo wogole sie nad tym nie zastanawia, co nie zmienia faktu samej sprzeczności intecji modlitwy- niesionej... - tej do Boga.

Jakże ładniej wielbić Jehowę Boga słowami: "Be-zkre=sny prze-stwór wszechświa-ta to dzie=ło bo-żych rąk, więc nie=bo oraz ziemski glob wła-sno-ścią je-go są. On tchnął oddech życia w czło-wie-ka i dowód przez to dał (...)"
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#87 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-12-24, godz. 01:51

Kwestia ładniej czy nie -ładniej to kwestia gustu indywidualnej oceny.

A pieśni mamy rózne. Od oazowych piosenek które mówią że (cyt. z pamięci) "nie ma wśród bożków pogańskich takiego który byłby jak Bóg nasz... SPOKO...", czy takich w których autor pół żartem pół serio dziękuje Bogu za swoje krzywe nogi za bóźkę pyzatą i za to że Stwórca jest jego tatą...

aż po pieśni bardzo wzniosłe, poważne i liryczne...

Religia katolicka ma bogatą symbolikę i nawet ktoś kto nie zastanawia się nad każdym śpiewanym słowem z reguły wie, że dużo jest tam metafor i symboli. Uwierz mi albo i nie uwierz, ale zaręczam Ci Jacku że nawet najbardziej ciemny z ciemnogrodzian, gdy śpiewa że Bóg Ojciec jest skałą, to nie wyobraża sobie Stwórcy wszechświata jako wielkiego kamienia. Aż tak ciemni to my naprawdę nie jesteśmy...

#88 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-12-24, godz. 02:10

ale przytoczona była piesń o Krzyżu, czyż nie?
Nie chce jednak zaglębiac w tą dygresję... gdyż wiesz jaki mam stosunek do tego rodzaju przedmiotów...

Mówisz, że szerokie menu piosenek.
Czy jednak taki repertuar podoba się Bogu??????

Czy nie lepiej zobaczyć i wzorować się na tonie powagi i wielbienia zaczerpnietym prosto z Biblii? Bóg to nie smiechy i chichy... To chyba nie na miejscu co?

Czy Dawid śpiewał niezrozumiale i spiewał o arce przymierza, świątyni, kobietach, czy o Jehowie Bogu?
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#89 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-12-24, godz. 02:18

Apostoł Paweł pisze że radosne serce chrześcijanina śpiewa "abba, Ojcze".Słowo abba możnaby przetłumaczyć tatusiu, stąd myślę, że Bogu podobają się nasze radosne pieśni.A Wy też nazywacie Boga Ojca skałą np. w swoich pieśniach królestwa.Wyobraż sobie przez chwilę że rozmawiasz np. z muzułmaninem i spróbuj mu wytłumaczyć że ŚJ nie są balwochwalcami i nie uważają Stwórcy za duży kamień...A potem zastosuj to samo tłumaczenie do wyżej komentowanych pieśni o krzyżu.. A co do powagi oraz śmnichów i chichów, to przypomnij sobie z jaką radością śpiewał Dawid król izraelski przed arką przymierza.Jego żona uznała, że Dawid zachowuje się jak pajac i pogardziła nim w swoim sercu.Z kontekstu można jednak wywnioskować, że autor biblijny pochwalał postępowanie Dawida.

#90 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-12-25, godz. 14:28

Pieśń katolicka.Krzyżu Święty, co świat obejmujesz,Który rozdartą ziemię ramionami dwoma,Jak dziecko słabe matka przed ciemnością bronisz,Zmiłuj się nad nami......źródło: TutajSzukać dalej?

"Krzyżu Święty" to nie jest modlitwa do krzyża, jako dwóch skrzyżowanych belek. Jest to metafora, przenośnia. Jest to modlitwa do Ukrzyżowanego Chrystusa.Pytasz, czy szukać dalej? Tak, szukaj. Czekam na przykłady modlitwy do wizerunków.

Sprawa jest prosta: hi fi wyraza swoja opinie w sposob negujacy opinie innego rozmowcy nie podajac argumentow tylko w domysle pokazuje ze rozmowca nie jest wstanie poprzec doslownym zwrotem z Biblii swojej wypowiedzi. Jaki jest jego cel i do kogo sie zwraca? To jeden z najgorszych przeciwnikow w sporze, bo nie mozna nic mu za rzucic poza kasliwymi pytaniami. Co chwile sie pojawia i rzada odpowiedzi na podane pytania, a inni forumowicze przychylaja sie do jego pozwu uznajac, ze jesli nie jestem w stanie odpowiedziec, co mialo miejsce kilka razy. Istna tragedia i wogole nie bede odpowiadal na tego rodzaju pytania ale za kazdym razem bede krytykowal tego rodzaju wtracenia jako nie sprzyjace dyskusji wtręty. Tu się hi fi troche wychylił.Odpowiem znowu tym samym stylem co on: Udowodnij mi że to są kłamstwa.

Napisałem, że to kłamstwo, ponieważ jako katolicy nie modlimy się do wizerunków. Czekam więc nadal na przykłady modlitwy do wizerunków. Jeżeli tego nie zrobisz, Twoje kłamstwo trwa nadal!
"Krzyżu Święty" to nie jest modlitwa do krzyża, jako dwóch skrzyżowanych belek. Jest to metafora, przenośnia. Jest to modlitwa do Ukrzyżowanego Chrystusa.

Użytkownik hi fi edytował ten post 2007-12-25, godz. 14:29


#91 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-12-25, godz. 21:15

"Krzyżu Święty" to nie jest modlitwa do krzyża, jako dwóch skrzyżowanych belek. Jest to metafora, przenośnia. Jest to modlitwa do Ukrzyżowanego Chrystusa.


nie zrozumie tego ten który chce widzieć coś innego, będzie on widział to co chce widzieć.
pozdrawiam Andrzej

#92 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2007-12-25, godz. 21:40

nie zrozumie tego ten który chce widzieć coś innego, będzie on widział to co chce widzieć.



No toż PICKUŚ już powiedział, że: "Zrozumienie jest dane od Boga, nie jest dla każdego"
- napisane z datą 2007-12-23 07:43

Użytkownik polarm edytował ten post 2007-12-25, godz. 21:45


#93 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-12-26, godz. 01:34

"Krzyżu Święty" to nie jest modlitwa do krzyża, jako dwóch skrzyżowanych belek. Jest to metafora, przenośnia. Jest to modlitwa do Ukrzyżowanego Chrystusa.Pytasz, czy szukać dalej? Tak, szukaj. Czekam na przykłady modlitwy do wizerunków.

"Oto drzewo KrzyżaOto drzewo Krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata. Pójdźmy z pokłonem. Kłaniamy Ci się, Panie Jezu Chryste"link ->>>

Napisałem, że to kłamstwo, ponieważ jako katolicy nie modlimy się do wizerunków. Czekam więc nadal na przykłady modlitwy do wizerunków. Jeżeli tego nie zrobisz, Twoje kłamstwo trwa nadal! "Krzyżu Święty" to nie jest modlitwa do krzyża, jako dwóch skrzyżowanych belek. Jest to metafora, przenośnia. Jest to modlitwa do Ukrzyżowanego Chrystusa.

W ogóle nie było jeszcze tego tematu, sam go sprowokowałeś. Nie napisałem że ktoś się modli do wizerunków, tylko że tego nie wolno robić. Nie wspomniałem też nic o katolikach, więc na co czekasz????? Gryziesz, nie wiedzac co...Czyż nie modlicie się do Maryji? Czy nie modląc się do niej nie macie przed soba jej obrazu, na którym jest uświęcona? Czy nie powtarzacie tego samego w kolko liczac paciorek? Czy przy tym nie klękacie?Wielokrotnie tego byłem świadkiem, jak i wizerunków Jezusa w kościołach, i całowanie krzyża i wiele innych bałbochwalczych tradycji religijnych które nie tyle były zakazane w Biblii ale były surowo zabronione... wielokrotnie ściągnęło to śmierć na tych co tak praktykowali...Być może Maryja weszła w skład boga? Zamiast trójkata będzie teraz czworokąt?


Imie Boga w Księdze Łukasza:link ->>>

Użytkownik JacekP edytował ten post 2007-12-26, godz. 01:35

Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#94 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-12-26, godz. 02:51

Jehowa czy Jahwe - link ->>

"Zarzucają nam ze usunęliśmy słowo Jehowa z Pisma Św. i tym samym fałszujemy Słowo Boże." :) Trudno znaleźć te imię w katolickich wersjach Biblii, pomimo że w oryginale występuje. No cóż...

"Na zdjęciu powyżej Bóg Jehowa widziany okiem nauczycieli Strażnicy." To ciekawe... :)

"Najstarsza forma JHWH, pochodzi z hebrajskiego tetragramu, ale wówczas żydzi powszechnie zastępowali tą formę Imienia. Septuaginta zawierająca tetragram zawiera fragment: "Kto będzie wymieniał imię Boże umrze śmiercią", chodziło tutaj o należyte poszanowanie imienia Bożego i nie nadużywanie go. Dlatego też żydzi przez szacunek i ze strachu przed niegodnym wymawianiem, stosowali w miejscach występowania w Biblii JHWH zastępczo imiona Adonaj tzn. Pan lub Elohim tzn. Bóg. Z czasem do imienia JHWE żydowscy masoreci dopisali znaki samogłoskowe wzięte z imienia Bożego Adonaj i Elohim , wskutek czego powstała forma JAHWE (JAHWE)"

To ciekawe :)

Użytkownik JacekP edytował ten post 2007-12-26, godz. 02:52

Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#95 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-12-26, godz. 09:39

"Oto drzewo KrzyżaOto drzewo Krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata. Pójdźmy z pokłonem. Kłaniamy Ci się, Panie Jezu
(...)
Czyż nie modlicie się do Maryji? Czy nie modląc się do niej nie macie przed soba jej obrazu, na którym jest uświęcona?
(...)
Być może Maryja weszła w skład boga? Zamiast trójkata będzie teraz czworokąt?


"Kłaniamy Ci się, Panie Jezu" - same słowa świadczą o tym, że kłaniamy się Panu Jezusowi, który jest obecny we wspólnocie wiernych.
Nadal nie ma przykładów modlitwy do wizerunków. Maryję, trójkąty, czy czworokąty zostaw w spokoju. Proszę o przykłady modlitw do wizerunków. Twoje kłamstwo trwa nadal!

Użytkownik hi fi edytował ten post 2007-12-26, godz. 10:16


#96 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-12-26, godz. 09:42

Jestem trochę zdziwiony – może powinienem raczej napisać – nie rozumie, dlaczego wymowa Imienia jest taka ważna dla wielu?

On jest Jeden, nie ma innego!

Nie potrzeba jemu Imienia, aby odróżnić się od innych bogów.

Ważne jest poznać tego Jedynego!

Poznać Jego charakter.

- Dla każdego będzie inny.

Dla jednego okrutny, innego – miłosierny, mściwy lub litościwy.

Jest także zazdrosny, pamiętliwy...

Jeszcze inny będzie widział w Nim sprawiedliwość, moc, mądrość, nieskończoność...

Nie można tego wszystkiego ograniczyć jednym słowem.

Cóż mi po tym, jeśli poznam samo Imię, lecz Jego nie?

Na nasze wspólne szczęście, sam Syn objawił nam Ojca.

J 1:18 Br „Boga nikt nigdy nie widział. Jednorodzony Syn, który jest Bogiem i który przebywa na łonie Ojca, On Go ukazał.”

Dzięki Synowi poznaliśmy prawdziwe „oblicze” Boga Ojca.
Ja swoje imię daje poznać przyjaciołom. Dla innych wystarczy nazwisko.

#97 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-12-26, godz. 13:53

"Oto drzewo KrzyżaOto drzewo Krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata. Pójdźmy z pokłonem. Kłaniamy Ci się, Panie Jezu Chryste"link ->>>W ogóle nie było jeszcze tego tematu, sam go sprowokowałeś. Nie napisałem że ktoś się modli do wizerunków, tylko że tego nie wolno robić. Nie wspomniałem też nic o katolikach, więc na co czekasz????? Gryziesz, nie wiedzac co...Czyż nie modlicie się do Maryji? Czy nie modląc się do niej nie macie przed soba jej obrazu, na którym jest uświęcona? Czy nie powtarzacie tego samego w kolko liczac paciorek? Czy przy tym nie klękacie?Wielokrotnie tego byłem świadkiem, jak i wizerunków Jezusa w kościołach, i całowanie krzyża i wiele innych bałbochwalczych tradycji religijnych które nie tyle były zakazane w Biblii ale były surowo zabronione... wielokrotnie ściągnęło to śmierć na tych co tak praktykowali...Być może Maryja weszła w skład boga? Zamiast trójkata będzie teraz czworokąt?
Imie Boga w Księdze Łukasza:link ->>>


Kto tu kłamie?

1. Czyż nie modlicie się do Maryji?
2. Czy nie modląc się do niej nie macie przed soba jej obrazu, na którym jest uświęcona?
3. Czy nie powtarzacie tego samego w kolko liczac paciorek?
4. Czy przy tym nie klękacie?

Wielokrotnie tego byłem świadkiem, jak i wizerunków Jezusa w kościołach, i całowanie krzyża i wiele innych bałbochwalczych tradycji religijnych które nie tyle były zakazane w Biblii ale były surowo zabronione...

Udowodnij, że kłamię!!

Bóg jest Bogiem zazdrosnym i wymaga całkowitego oddania. Dlaczego, więc uważasz, ze modlitwa nie jest czyms złym, lecz wręcz porzadanym? Podaj mi przykład, gdzie jest w Biblii napisane o modleniu się do Maryji?
Nie wolno czynic sobie podobizny, ani Maryji, ani Jezusa, ani Jehowy ani Krzyża i tych podobizn uswiecać i się przed nimi modlic ani do nich. Tak jest w Biblii napisane... Czemu wiec twierdzisz, ze jest inaczej?
Jezus powiedział, ze nie mamy powtarzać w ciaz tego samego, a jak to jest w przypadku liczenia paciorka i ile zdrowasiek trzeba zmówić...??
Czy nie klekacie gdy się modlicie, czy to do Trójcy, czy do Maryji... Przecież Maria nie była święta, lecz nawet Jezus powiedział, że jest jeden Ojciec ten w niebie, a wy jestescie moimi braćmi (przy okazji gdy przyszła Maria, a on ich sprostował...
Czy nie całujecie krzyża i podobizny Jezusa? I nie żegnacie się na pokaz? To jedna wielka szopka i nikt z pierwszych chrześcijan nie praktykował tego radzaju bałbochwalczych praktyk, a moze sie mylę?! Modlicie się do Anioła Stróża? Czy przy tym też klekacie, bo w Biblii napisane jest by tego nie robić.
No i w koncu, czy jak wychodzicie z koscioła, nie wracacie na swoje smieci i nie grzeszycie i czyż nie macie gdzies nauki Jezusa i prawo Boże? Jeśli w ogóle je znacie, bo czytać Biblii tez nie czytacie dzien i w nocy jak to mówił Jozue. Czy uzywacie imienia Boga? Jeśli wogóle Boga nie znacie, jak możecie znać jego imię? Ile katolików ma w domu Pismo Święte? Ile z nich chodzi na msze? Bo napisane jest- "nie opuszczajcie naszych wspólnych zebrań, jak to niektórzy mają w zwyczaju". Czy nie chrzcicie wodą dzieci, zamist dorosłego? Bo przecież Jezus nie był ochrzczony jako dziecko, lecz gdy był juz gotowy do słuzby bożej... Czy nie uprawiacie rozpusty i nie cudzołozycie po ślubie? Czy macie poszanowanie krwi? Zamiast wylewać do ziemi jecie krew w postaci czarniny i kaszanki, czarnego pudingu... Jeśli to jest wasza religia to dziekuję bardzo. Żeby jednak nie urazić, tych katolików, którzy jednak tak nie robią... powiem tylko tyle, ze nie jesteście katolikami tylko chrzescijanami, którzy nie praktykuja jak katolicy i jawnie nie grzesza i nie chodzą i się nie spowiadają, lecz w modlitwie i ze skrócha prosza Boga o przebaczenie.
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#98 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-12-26, godz. 19:22

1. Czyż nie modlicie się do Maryji?
2. Czy nie modląc się do niej nie macie przed soba jej obrazu, na którym jest uświęcona?
3. Czy nie powtarzacie tego samego w kolko liczac paciorek?
4. Czy przy tym nie klękacie?


Czy zrozumiałeś moje pytanie? Napisałeś, że modlimy się do wizerunków. Więc proszę o przykłady modlitwy do wizerunków.
Pisałem już wcześniej, zostaw Maryję w spokoju, zostaw obraz, zostaw paciorki, zostaw klękanie.
Twoje kłamstwo trwa nadal.

Użytkownik hi fi edytował ten post 2007-12-26, godz. 19:50


#99 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-12-26, godz. 20:34

Krzyżu Święty, co świat obejmujesz,Który rozdartą ziemię ramionami dwoma,Jak dziecko słabe matka przed ciemnością bronisz,Zmiłuj się nad nami......Proszę.

"Oto drzewo Krzyża Oto drzewo Krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata. Pójdźmy z pokłonem. Kłaniamy Ci się, Panie Jezu

Nie obchodzi mnie do kogo rzeczywiście się modlicie. Widze że nosicie krzyzyki i bozie i całujecie je i klekacie trzymajac ja i modlac sie urzywacie slow skierowanych do tych przedmiotow. Moga one symbolizowac smierć, odkupienie, Boga czy diabelskie nasienie, nie zmienia to faktu że słowa sa skierowane do tych przedmiotów. Nawet jeśli tak nie jest w twoim przypadku nie masz prawa mówić za wszystkich katolików do kogo się modlą, bo tyle jest katolików co ochszczonych polaków :) Z czego wynika że wsród katolików znajdziesz mordercę, żołnierza, komunistę, księdza i pedofila... Do kogo się oni modlą? Do pieniedzy? Nawet nie musisz mi wierzyć bo to powiedział sam ksiądz... a ja cytowałem własnie w tym temacie jego słowa i podałem link... w kwestii definicji modlitwy :)

Użytkownik JacekP edytował ten post 2007-12-26, godz. 20:45

Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#100 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-12-26, godz. 20:50

"Nie obchodzi mnie do kogo rzeczywiście się modlicie."
oczywiście wiesz lepiej.
pozdrawiam Andrzej




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych