Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zbieranie rzetelnych informacji, żeby wreszcie z tym skończyć...


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 Szafran

Szafran

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2009-03-11, godz. 17:08

Witam mam 18 lat i prawdę mówiąc zgadzam sie z wieloma poglądami ŚJ. Uważam że każdy powinien stosować się do Biblii na swój sposób, jednak gdy ktos popelni blad niepowinno sie straszyc wykluczeniem itp... Uważam że TS powstało by zbierać kasę na mówieniu prawdy, niestety robi to w ten sposób, żeby żadna "owieczka", która weszła do grona już nigdy nie wyszła, przy okazji wciągając w to całą rodzinę. Nie podoba mi się to, raczej Świadkiem nie będę.

Druga sprawa. Chciałbym przedstawić mojej matce (a jest to osoba bardzo w porządku i liberalna, zgodziła się kiedys na dredy, godzi sie na wyjscia ze "swieckimi" kumplami na koncerty (kazik itp) i piwo, godzi sie na muzyke ktora slucham, a jest to metal, na pewno nie jest dewotką) suche fakty, które wyprowadziłyby ją z błędu. Jak sama przyznaje ŚJ to wiara upierdliwa, na zebraniach (na ktore tez chodzi coraz bardziej sporadycznie) przysypia, jesli chodzi o gloszenie to praktycznie nie ma. Pozostaje jednak ŚJ bo wiara ta zgadza się z Biblią i sama mówi że wolałaby gdyby swiadkowie nie mieli racji.

Ostatnio natrafiłem na trop istnienia ŚJ w strukturach ONZ i pośpiesznym wypisaniu sie, po opublikowaniu faktu przez "Guardiana". Chciałbym sie o tym troche wiecej dowiedziec, szukałem dużo, a przy okazji jeśli macie jakieś wiarygodne linki w zanadrzu, mówiące o tym, też byłbym wdzięczny. A najlepiej z samej strony ONZ.

Interesuje mnie właśnie coś takiego, coś co pokazuje błędy (m.in. w postrzeganiu studiów Wyższych, które moja matka uznaje za ważne), akty hipokrytyzmu TS, oraz niezbite dowody na to że ŚJ się w niektórych ważnych sprawach grubo mylą, lub coś ukrywają.

Pragnę zebrać kilka dobitnych materiałów i kiedyś pokazać je przy okazji swojej matce.

Czy możecie mi pomóc? :)

#2 sk8terboy

sk8terboy

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 160 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-03-11, godz. 17:33

Witam cię Szafran!
Jeśli chodzi o materiały-w internecie jest tego pełno, chociażby
http://www.piotrandryszczak.pl/
http://watchtower.org.pl/start.php

trzeba tylko sobie poczytać i sprawdzić przekłamania w oryginałach(o które już sam musisz się postarać). Jednak sprawdzaj wszystko, bo moim zdaniem niektóre opracowania są naciągane. Przede wszystkim obowiązkowy jest 'Kryzys sumienia' i 'Kwestia czasów pogan'. Jeśli jest tak jak mówisz to twoja mama powinna zajrzeć do tych książek. Moja niestety jak zobaczyła 'kryzys' to uciekła jak przed samym Szatanem :) Co do ONZ, kiedyś badałem tą sprawę. Jak znasz angielski to niema problemu znaleźć w necie kopii tych dokumentów(oświadczenia sekretarza ONZ). Potem sobie sprawdź jakie są warunki stowarzyszenia dpi i jak usprawiedliwia się WTS. Szukaj a znajdziesz. W kwestii finansowej, to TS nie jest nastawione na czerpanie bezpośrednich zysków (darmowa literatura itp., składki pieniężne nie są obowiązkowe), niemniej budowa sal to niezła inwestycja(płaci zbór, ziemia drożeje, a budynek jest własnością TS). Jak chcesz przekonać matkę, to najpierw zbierz materiały oryginalne, wszystko dobrze przygotuj i powoli dawkuj. Metoda szokowa się nie zdała u mnie i wywołała efekt przeciwny od zamierzonego. Pozdrawiam
Want to know how deep the rabbit hole goes?

#3 Szafran

Szafran

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2009-03-11, godz. 17:40

co to jest książka "Kryzys sumienia"? Chętnie sprawdze ;) Jeśli jest stara, bedzie ciezko, powie że powstało "nowe światło" i wszystko na nic. Co do tego nowego swiatla, to jego wynalazca miał łeb podobnie tęgi jak Edison ;) Przecież można zmienić niewygodny pogląd o 180 stopni tylko dlatego, ze cialo kierownicze nagle olsnilo...

Co do przygotowania gruntu to kiedys pokazalem jej pewna straznice, w ktorej pisalo ze chodzenie na wybory to kwestia sumienia, podczas gdy oficjalne stanowisko mowi cos innego

P.S. Czy wyglądam na "Site Admina"? Troche dziwi mnie ta ranga ;)

Użytkownik Szafran edytował ten post 2009-03-11, godz. 17:55


#4 sk8terboy

sk8terboy

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 160 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-03-11, godz. 17:53

Przecież można zmienić niewygodny pogląd o 360 stopni ....

chyba o 180...

Co do przygotowania gruntu to kiedys pokazalem jej pewna straznice, w ktorej pisalo ze chodzenie na wybory to kwestia sumienia, podczas gdy oficjalne stanowisko mowi cos innego

P.S. Czy wyglądam na "Site Admina"? Troche dziwi mnie ta ranga ;)

Jesteś adminem tego wątku.
możesz jej też pokazać teksty jak (bodajże Russel lub Rutheford) szczepionki nazywa narzędziem szatana.
podobnie zmieniały się nauki co do krwi, służby zastępczej, interpretacji proroctw. Możesz też pokazać strasznice z bezczelnymi proroctwami końca świata
http://dabar.pl/dbr/...cts_id/19990029 tu masz "kryzys" opłacalny wydatek.
i najważniejsze: jaki jest twój cel? Odciągnąć matkę od wiary, czy poszukiwać chrześcijańskiej prawdy i wolności?
Want to know how deep the rabbit hole goes?

#5 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-03-11, godz. 17:59

Odnośniki do dyskusji oraz artykułów na temat ONZ (można tam znaleźć również skany listów i dokumentów) znajdziesz pod hasłem "TOWARZYSTWO STRAŻNICA I ONZ": link

--
Odnośniki do dyskusji dot. poglądów ŚJ na edukację (w niektórych dyskusjach także cytaty z literatury TS): link

Przykładowy temat o mogącym budzić poważne wątpliwości wyjaśnieniu przedstawionym w przemówieniu jednego z członków Ciała Kierowniczego: WTS "wraca" do dawnych poglądów, dotyczących wyższego wykształcenia

Inna ciekawostka przy okazji: za jawne zachęcanie dzieci do dalszej edukacji można nawet zostać ukaranym odebraniem przywilejów w zborze. Jednocześnie nie ma przeszkód, by prawnicze wykształcenie mógł zdobywać Judah Ben Schroeder, betelczyk, syn członka Ciała Kierowniczego.

--
Więcej na forum o książce "Kryzys sumienia": link

--
Wiele artykułów na temat zagadnień doktrynalnych znajdziesz w serwisie brooklyn.org.pl: link
.jb

#6 Szafran

Szafran

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2009-03-11, godz. 17:59

tak. Z tymi stopniami się zagalopowałem ;) Mój cel? Nie wiem jaki. Sam do końca nie wiem czy jest sens żeby podjac sie jakichs dzialan. Chcialbym tylko przedstawic jej drugą strone medalu, pokazac ze nie ma nieomylnosci i zobaczyc co sama z tym zrobi ;) bron boze nie chce robic jej wykladów. Sam przy okazji chciałbym znaleźć prawdę, bo sam nie wiem po której stronie ona leży

jb dzieki, wlasnie o to mi chodzilo

Użytkownik Szafran edytował ten post 2009-03-11, godz. 18:00


#7 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2009-03-12, godz. 05:34

Witam. jeśli będziesz potrzebował argumentów z biblii świadków, to mogę pomóc. :)
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).

#8 Szafran

Szafran

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2009-03-12, godz. 08:44

dzisiaj rozmawialem z moja mama na temat ONZ, na poczatku ja to zaskoczylo, ale potem powiedziala ze skoro zapisali sie i nie wiedzieli o tym ze poparli w tym dzialalnosc ONZ i podpisali Karte Narodow zjednoczonych to jest OK. No ja nie wiem czy tak OK. Przypadkiem powiedzialem jej o Hitlerze i liscie. Tutaj bardzo sie zainteresowala i zdziwila sie tym ze swiadkowie pisza ze wspieraja NSDAP, zwlaszcza te zdanie wprowadzilo w oslupienie:

"Na kongresie stwierdzono, że nie ma żadnej sprzeczności poglądów pomiędzy niemieckimi Badaczami Pisma Świętego a rządem narodowym Niemieckiej Rzeszy. Biorąc pod uwagę czysto religijne i apolityczne cele Badaczy Pisma Świętego, można powiedzieć, że są one w całkowitej zgodzie z podobnymi celami rządu narodowego Niemieckiej Rzeszy."

Pytala sie o prawdziwosc listu. Znalazlem tez gdzies cytat z rocznika z roku 1934 gdzie pisze o zydach jako o masonach i nie dowierzala temu zdaniu:

"Największym i najbardziej gnębicielskim imperium na ziemi jest imperium anglo-amerykańskie. Przez to należy rozumieć Imperium Brytyjskie, którego Stany Zjednoczone Ameryki stanowią część. To kupieccy Żydzi brytyjsko-amerykańskiego imperium są tymi, którzy zbudowali i nadal rozwijają Wielki Kapitał jako środek wyzysku i ciemiężenia wielu narodów. Dotyczy to zwłaszcza Londynu i Nowego Jorku, bastionów Wielkiego Kapitału. Fakt ten jest tak oczywisty w Ameryce, że istnieje przysłowie dotyczące Nowego Jorku: 'Żydzi go posiadają, katoliccy Irlandczycy nim rządzą a Amerykanie płacą rachunki.' "

Czy moge gdzies znalezc potwierdzenie autentycznosci tych słów?

P.S. kazala mi napisac do TS i spytac sie o rozbieznosci. Powiedziala ze na razie nie ma podstaw, ale jesli ta organizacja jest fałszywa, to sie wypisze bo nie bedzie trwac w ciemnocie ;)

Prosze wiec o pomoc

P.S.2 oni maja jakis oficjalny mail?

Użytkownik Szafran edytował ten post 2009-03-12, godz. 08:49


#9 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-03-12, godz. 10:41

P.S.2 oni maja jakis oficjalny mail?



Tak maja:

[email protected]

Pozdrawiam
Umbre Summum

#10 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-03-12, godz. 14:08

Tak maja:

[email protected]

Pozdrawiam


a w tytule wiadomości koniecznie Nie zgadzam się z NIEWOLNIKIEM prosze o wykluczenie
nie potrafiłam uwierzyć.......

#11 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-03-12, godz. 15:29

P.S.2 oni maja jakis oficjalny mail?

Kiedyś był taki: [email protected]
Mnóstwo zagranicznych adresów kontaktowych zebrano na forum JWD: link


Tak maja:

[email protected]

No właśnie.
.jb

#12 Dudu

Dudu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2009-03-12, godz. 20:31

Cześć.
Z całym szacunkiem ONZ, Adolf, kwestia krwi itp. to są tak naprawdę didaskalia.
Najbardziej istotną sprawą moim zdaniem są fałszywe proroctwa TS, gdyż bardzo prosto można je udowodnić. A późniejsza dyskusja nad prawdziwością wierzeń tudzież pochodzenia ich nauk od Boga jest zupełnie pozbawiona sensu.
Na drugim miejscu postawiłbym wulgarną i prymitywną niezodność ich nauki z Biblią. O częstych zmianach tychże nauk, które są sprzeczne same w sobie tz. "nowym świetle" już nie wspomnę.
No i jest jeszcze jakże osobliwy przykład zakłamania, nie , źle dobieram słowa - sfałszowania, bo to jest właściwe słowo, sfałszowania Biblii w postaci przekładu nowego świata celem wykazania prawdziwości swoich nauk.

Użytkownik Dudu edytował ten post 2009-03-12, godz. 20:53


#13 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2009-03-13, godz. 18:49

Interesuje mnie właśnie coś takiego, coś co pokazuje błędy (m.in. w postrzeganiu studiów Wyższych, które moja matka uznaje za ważne), akty hipokrytyzmu TS, oraz niezbite dowody na to że ŚJ się w niektórych ważnych sprawach grubo mylą, lub coś ukrywają.

Pragnę zebrać kilka dobitnych materiałów i kiedyś pokazać je przy okazji swojej matce.

Czy możecie mi pomóc? :)


http://brooklyn.org.pl/news.php

http://www.piotrandr...k.pl/index.html

http://watchtower.org.pl/podolski.php

http://www.trinitari...adkowie-jehowy/

http://www.trinitari...-obronie-wiary/

#14 scandik

scandik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 120 Postów
  • Gadu-Gadu:811867
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano 2009-03-16, godz. 16:47

Druga sprawa. Chciałbym przedstawić mojej matce (a jest to osoba bardzo w porządku i liberalna, zgodziła się kiedys na dredy, godzi sie na wyjscia ze "swieckimi" kumplami na koncerty (kazik itp) i piwo, godzi sie na muzyke ktora slucham, a jest to metal, na pewno nie jest dewotką) suche fakty, które wyprowadziłyby ją z błędu. Jak sama przyznaje ŚJ to wiara upierdliwa, na zebraniach (na ktore tez chodzi coraz bardziej sporadycznie) przysypia, jesli chodzi o gloszenie to praktycznie nie ma. Pozostaje jednak ŚJ bo wiara ta zgadza się z Biblią i sama mówi że wolałaby gdyby swiadkowie nie mieli racji.


Co do tego nowego swiatla, to jego wynalazca miał łeb podobnie tęgi jak Edison


Hehe, masz ciety język, już Cię lubię :):)

Pozdrowienia dla mamusi :)
Gdy nadejdzie ta chwila, gdy staniesz w obliczu czegoś nieznanego....... Gdy na końcu ciemnego tunelu ujrzysz światełko.....

To zejdź do cholery z torów bo pociąg jedzie !!!!!!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych