Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Margoś

Odnotowano 75 pozycji dodanych przez Margoś (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-21 )



Sort by                Order  

#119492 "Podobnie jak u krowy, tak i u młodej dziewczyny..."

Napisano przez Margoś on 2009-05-25, godz. 00:11 w Seksualność

Rozwalił mnie ten artykuł :D

Wynika z niego, że kobiety są siedliskiem nienasyconych grzesznych żądz i całe życie poświęcają na gorączkowe poszukiwania buhaja, który je zapłodni i przyniesie ukojenie :D

Podobną teorię na temat kobiet można znaleźć w podręczniku Inkwizycji, słynnym "Młocie na czarownice", tylko że jego autorzy oszczędzili sobie tak idiotycznych porównań do krów ;)

Mnie również zastanowił brak szczęśliwego tatusia w tej historii. Ale trzeba mu wybaczyć. Kierowany samczą naturą poprostu pobiegł zapładniać Inne ;)



#121493 "świat zewnętrzny jest zły", "nie należy utrzymywać kontaktów z l...

Napisano przez Margoś on 2009-06-28, godz. 11:23 w Tematyka ogólna

WTS powinien wydać jakiś "Przewodnik po stosownych rozrywkach" wraz z kluczem Jedynych Właściwych Odpowiedzi do biblijnych zgadywanek. Przydałby się również poradnik, w którym kompetentne osoby rozsztrzygałyby dylematy typu: "Czy stosowne jest, jeśli w zabawie "Jaka to postać biblijna", młoda chrześcijanka będzie pokazywała Marię Magdalenę?"



#121432 "świat zewnętrzny jest zły", "nie należy utrzymywać kontaktów z l...

Napisano przez Margoś on 2009-06-27, godz. 06:13 w Tematyka ogólna

17 Dlaczego mielibyśmy w chwilach wytchnienia brać sobie wzór ze sposobu myślenia tego świata? Po co ktoś miałby pozwolić sobie za dużo i rozpocząć niemądre zabawy, w których zarówno słowa jak i zachowanie byłoby ryzykowne albo wulgarne, a może wręcz niemoralne? Naśladowanie tego świata równa się obcowaniu z nim. Byłoby chyba lepiej, gdyby dojrzalsi zatroszczyli się o to, żeby rozrywka była budująca i kształtowała się interesująco dla wszystkich obecnych, młodych czy starszych. Można by na przykład urządzać różnego rodzaju zgadywanki biblijne, przy czym pytania należy dobierać w ten sposób, żeby oddziaływały wychowawczo.Bierze się wówczas również pod uwagę różny stopień wiedzy u obecnych. Można przytoczyć ? powiedzmy ? jakiś tekst biblijny, aby zobaczyć, kto lub która grupa przypomni sobie księgę, rozdział i wiersz, albo można wskazać na jakiś werset z Biblii i się przekonać, kto potrafi go podać w dosłownym brzmieniu. Przytoczcie także szczegóły dotyczące jakiejś znanej postaci biblijnej i stwierdźcie, kto może podać jej imię. Tak samo możecie postąpić z pewnymi miejscowościami lub wydarzeniami historycznymi. Opowiadajcie doświadczenia, odpierajcie zarzuty, dyskutujcie nad nowymi lub interesującymi punktami ze Strażnicy i z innych publikacji, omawiajcie aktualne zdarzenia o znaczeniu ogólnoświatowym, przez które spełniają się proroctwa albo które dają nam ogólną orientację w sytuacji; to wszystko niech wam służy za materiał do interesującej rozmowy. Omawianie wielu dalszych tematów może również być pożyteczne i można się też pośmiać z czegoś opowiedzianego humorystycznie, lecz nie wolno zapominać o tym, żeby wszystko działo się według wytycznej: ?niech to służy ku pokojowi i ku wzajemnemu zbudowaniu?.


Nie ma co - świetna rozrywka...



#136618 apatia społeczna świadków Jehowy

Napisano przez Margoś on 2010-09-05, godz. 21:42 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Znacie jakiegokolwiek Świadka, który będąc "w prawdzie" angażował się w jakąkolwiek działalność społeczną, wolontariat itp? Bo ja nie. Mama tłumaczyła mi kiedyś, jak jeszcze byłam dzieckiem, że najlepsze, co można zrobić dla innych, to nieść im Dobrą Nowinę o Królestwie, bo wszystkie inne formy działalności czy pomocy pochodzą ze Świata i dla Boga nie mają zupełnie żadnego znaczenia. Od ponad 10 lat nie chodzę na zebrania, od pięciu mieszkam z dala od mojej rodziny ŚJ, choć utrzymuję z nimi oczywiście kontakt. Choć żyję otoczona "złym światem", z roku na rok jest mi coraz lepiej, odkrywam coraz więcej możliwości, kolejno znikają psychiczne blokady nałożone mi w dzieciństwie przez wiarę moich rodziców. Kilka miesięcy temu zaczęłam angażować się w działalność społeczną, wolontariat, wstąpiłam do jednej z młodzieżówek i poznałam mnóstwo ciekawych ludzi, którzy pokazali mi, że mam realne możliwości wpływania na świat wokół mnie i zmieniania go. I wiecie co? Niesamowicie podoba mi się taki czynny udział w życiu kraju w którym żyję, miasta w którym mieszkam, podoba mi się pomaganie innym, podoba mi się świadomość, że robię tylko to, w co wierzę i do czego jestem wewnętrznie przekonana. Nie potrafię sobie już wyobrazić powrotu do Organizacji, do tych sztywnych reguł, nakazów, zakazów i wmawiania mi, że jestem nic nie warta, jeśli każdej wolnej od zebrań chwili nie poświęcam na głoszenie "dobrej nowiny".



#121406 Budujące doświadczenia

Napisano przez Margoś on 2009-06-26, godz. 19:22 w Strony Świadków Jehowy

Rosja. Pewnego razu szkołę odwiedził pop, który zgromadzonym z tej okazji dzieciom zadał pytanie: ?Kto jest naszym Bogiem??. Na sali zrobiła się cisza, ale w końcu zgłosił się synek naszych braci i odpowiedział: ?Naszym Bogiem jest Jehowa?. Pop najwyraźniej nie był zadowolony z tej odpowiedzi, bo gwałtownie zareagował: ?To waszym Bogiem jest Jehowa, a ja pytam, kto jest naszym Bogiem?. Teraz już zupełnie nikt nie wiedział, co odpowiedzieć, ale synek naszych braci znów podniósł palce. Pop nie miał zbytniej ochoty udzielić mu głosu, ale w końcu zapytał chłopca, który szczerze oznajmił: ?Waszym bogiem jest Diabeł?.


Nie raz słyszałam podobne historyjki na zebraniach. Cała sala oczywiście rechotała.

Zauważyliście, że Świadkowie lubią wyśmiewać wszystko, co nie-świadkowskie? Poszłam kiedyś z chłopakiem na świąteczne przedstawienie w kościele (grał w nim nasz kolega). Mój ojciec (ŚJ) śmiał się ze mnie chyba przez tydzień. Jakby było z czego :/



#122571 czy aniołowie są mądrzejsi od gimnazjalistów?

Napisano przez Margoś on 2009-07-16, godz. 16:08 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Czyżby ciało kierownicze uważało aniołów serafinów i cherubinów oraz archanioła Michała za debili? Czyżby ich zdaniem aniołowie nie umieli pomnożyć 6.000 x 365,24? Bo txt biblijny mówi wyraźnie: dnia ani godziny nikt nie zna, NAWET ANIOŁOWIE! A jeśli aniołowie zauważyli że każdy dzień stwarzania trwał dokladnie 7.000lat x 365,24 dnia oraz znają txt apokalipsy o tysiącleciu oraz umieją pomnożyć 6.000 x 365,24 a także obserwowali na własne oczy wygnanie Adama i Ewy z ziemskiego raju, to musieliby znać datę Armagedonu!

BTW: czy strażnica komentowała kiedykolwiek nieznajomość matematyki przez aniołów Jehowy?


LOL, Sebastian, zazdroszczę Ci takich problemów :rolleyes: :lol: :lol: :lol:



#123137 Czy czasami wspominacie/tęsknicie za czymś co ma związek z Organizacją?

Napisano przez Margoś on 2009-07-27, godz. 09:05 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Mi brakuje tylko i wyącznie kongresów... W dzieciństwie traktowałam je jako fajne, kilkudniowe wycieczki, z torbami pełnymi prowiantu i rozkładanymi krzesłami. Lubiłam krążyć w tym tłumie ludzi przewalających się po koronie w trakcie przerwy, notowałam pilnie na wykładach (nie żeby mnie interesowały, po prostu lubię notować), niecierpliwie wyczekiwałam niedzielnego Dramatu, szczególnie jeśli był to dramat historyczny, lubiłam patrzeć na chrzest. A kiedy trochę podrosłam (12-14 lat) całą moją uwagę na kogresach pochłaniało wyszukiwanie wzrokiem przystojnych chłopaków z innych zborów i gapienie się na nich przez cały program :P Ale to była daaaaaawno, teraz bym się pewnie potwornie wynudziła.



#121519 czy są tu jacyś ex ze stolicy?

Napisano przez Margoś on 2009-06-28, godz. 18:39 w Szukam kontaktu

Następnym razem na pewno uda Ci się dotrzeć ;)



#121689 czy są tu jacyś ex ze stolicy?

Napisano przez Margoś on 2009-06-30, godz. 17:22 w Szukam kontaktu

Trzeba będzie jeszcze powtórzyć takie spotkanie. Zaiste była to uczta duchowa ;)


Wstyd się przyznać, ale cały czas się zastanawiałam, który to forumowicz koło mnie siedział i za nic nie mogłam skojarzyć :P



#121960 czy są tu jacyś ex ze stolicy?

Napisano przez Margoś on 2009-07-04, godz. 15:04 w Szukam kontaktu

Pozostałych skojarzyłam :P Więc nie jest tak źle :P



#120399 czy są tu jacyś ex ze stolicy?

Napisano przez Margoś on 2009-06-13, godz. 19:06 w Szukam kontaktu

Witam :)



#121485 czy są tu jacyś ex ze stolicy?

Napisano przez Margoś on 2009-06-28, godz. 08:49 w Szukam kontaktu

Potwierdzam i popieram ;)



#121413 czy są tu jacyś ex ze stolicy?

Napisano przez Margoś on 2009-06-26, godz. 20:31 w Szukam kontaktu

14:00 w Galerii Mokotów, więcej szczegółów nie znam...



#120915 czy są tu jacyś ex ze stolicy?

Napisano przez Margoś on 2009-06-18, godz. 17:54 w Szukam kontaktu

Również jestem chętna na spotkanie ;) Mi pasuje każdy dzień tygodnia, pod wieczór :)



#120986 Dlaczego kot jest lepszy od Windows?

Napisano przez Margoś on 2009-06-19, godz. 18:10 w Humor

koty



#117029 Donosicielstwo

Napisano przez Margoś on 2009-04-12, godz. 21:20 w Zwyczaje Świadków Jehowy

żadna to dla mnie misja... po prostu chcę osobie myślącej uświadomić, nie myśląca by tego nie zrozumiała. Ja mam tak wyprany mózg przez to że się urodziłem w rodzinie ŚJ że do tej pory uważam że źle zrobiłem odchodząc...


Też urodziłam się w rodzinie ŚJ. Nigdy nie zostałam ochrzczona, więc nie dało się mnie wykluczyć nawet jak zaczęłam się otwarcie buntować (z jakichś powodów nikt z "braci" nawet nie próbował ze mną rozmawiać na temat mojej słabej - żeby nie powiedzieć znikomej - wiary, po prostu mi odpuścili). Szkoda mi tylko mojej mamy, która naprawdę głęboko wierzy w "prawdy" ŚJ, bo jestem pewna, że nie obyło się bez plotek, pogardliwych spojrzeń i komentarzy na mój temat. Po którymś zebraniu się nawet rozpłakała, mówiąc że jest złą matką, bo nie potrafiła mnie wychować na chrześcijankę... Aż nóż się otwiera w kieszeni na myśl, co mogli jej nagadać.

Ale żeby nie zbaczać z tematu wątku:

W naszym zborze był kiedyś taki przypadek. Młody brat ŚJ mieszkał z niewierzącą matką. Mieli duże mieszkanie, więc matka wynajęła jeden z pokoi pewnej dziewczynie. Dla braci starszych wniosek był jeden - mieszkanie bez ślubu pod jednym dachem = seks przedmałżeński. W efekcie młody brat został wykluczony.

W naszym zborze była też pewna siostra z dwojgiem dzieci i wykluczonym mężem. Pamiętam jak się wszyscy oburzali, że "obcuje z odstępcą". A czy kogoś obchodziły te dzieci? Wręcz zachęcano siostrę do odseparowania ich od męża, żeby nie wywierał złego wpływu. Przecież to jakaś paranoja. Najpierw patetyczna gadka o tym, że "kto nie dba o rodzinę, ten gorszy jest od niewierzącego", a potem starania, żeby zabrać dzieciom ojca.

W żadnym innym środowisku nie widziałam tyle obłudy, co u ŚJ w czasach mojego dzieciństwa.



#123827 Dzieci-głosiciele

Napisano przez Margoś on 2009-08-10, godz. 08:53 w Obowiązki teokratyczne

To przeczytajcie sobie życzenia z Księgi Gości na tym blogu:
http://smyki.pl/dome...x.php?op=ksiega

Życzenia dotyczą urodzin i świąt. Ciekawe, czy mama przeczyta córkom te życzenia, czy przefiltruje je przez swoje Strażnicowe filtry, które wyłapią wszystko co związane z "pogańskimi" świętami i "pogańskimi" urodzinami?


Przejrzałam ten blog i w którejś grudniowej notce było napisane, że dziewczynki nie życzą sobie składania im życzeń bożonarodzeniowych :)

Tak, trzyletnie dzieci mające zrozumienie dla DOKTRYN których nawet ich twórcy do końca nie rozumieją...... zastanawiające


Przecież ŚJ często śmieją się z chrzczenia niemowlaków w Kościele, a jednocześnie uważają, że już taki np. 3 latek jest świadomy swoich religijnych wyborów... Moja mama nawet twierdzi, że podobno zanim poszłam do podstawówki byłam bardzo gorliwą chrześcijanką... oczywiście nic takiego nie pamiętam :)



#139448 ex świadkowie Jehowy a 1 listopada

Napisano przez Margoś on 2010-10-25, godz. 18:21 w Tematyka ogólna

Ja odnajduję się w nim doskonale :) Pogański czy nie pogański zwyczaj... co za różnica? Oświetlony tysiącami zniczy cmentarz wygląda po prostu pięknie i dla mnie osobiście stanowi źródło wyjątkowych doznań estetycznych. Co roku 1 listopada spaceruję po Warszawskich Powązkach, sama albo w towarzystwie, mimo iż nikt krewny nie jest tam pochowany. Jest to dla mnie czas refleksji, przemyśleń na temat ulotności życia, snuję wtedy plany i myślę, jak żyć, by umrzeć kiedyś ze świadomością, że moje życie było wartościowe. Daje mi to pewną siłę i motywację do działania na kolejny rok, bo kto wie, czy wtedy nie będę jedną z odwiedzanych w tym dniu osób. Jednocześnie wiem, że z racji tego iż cała moja rodzinka jest "w prawdzie", moja mogiła będzie jedną z tych samotnych i nieoświetlonych, których widok w tym dniu wywołuje we mnie szczery smutek :(



#123996 Forum umarło śmiercią naturalną

Napisano przez Margoś on 2009-08-12, godz. 21:12 w Oceń forum

Witaj Margoś :)

serdecznie zapraszam do udziału w wątku, jezeli jestes krytyczna wobec tematu to mi osobiscie może sie to przydać. podchodze do tej kwestii w sposób otwarty, szukam i docenię każdą wypowiedź.

pozdrawiam

Tylko, że ja nie wierzę w Boga, nigdzie nie widzę jego "ręki", nie dostrzegam ingerencji, nie i już, i moja wypowiedź raczej nie będzie miała specjalnej wartości merytorycznej ;)



#123920 Forum umarło śmiercią naturalną

Napisano przez Margoś on 2009-08-11, godz. 22:28 w Oceń forum

To forum wykazuje też pewną inną prawidłowość. Z tego co widać, zarówno świadkowie jak i nie świadkowie, przychodzą i odchodzą. Najwidoczniej nie jest to zjawisko terapii, ale typowe zapalenie i wypalenie się w dyskusjach, wspólne ogółowi.


Znalazłam to forum przypadkiem, kiedy szukałam w internecie jakichś rozsądnych odstępczych artykułów, którymi chciałam się wesprzeć w udowadnianiu mojej mamie, że wierzy w stek bzdur. W końcu doszłam do wniosku, że to jej sprawa, w co wierzy i dałam sobie spokój. Jednocześnie z czystej ciekawości zaczęłam zgłębiać się w forum, coś tam napisałam, wzięłam udział w kilku dyskusjach, poznałam nawet kilka osób "w realu", aż pewnego dnia... po prostu zaczęło mnie drażnić masowe pojawianie się coraz głupszych tematów typu "świadkowie jehowy a reszta świata", "Sensacja dnia! Świadkowie jehowy nie mają aury!" albo "pogląd świadków jehowy na wieczorne mycie zębów". Aż dziw bierze, że nikt jeszcze nie założył tematu: "101 zastosowań Strażnicy w domu i w podróży". Oczywiście przesadzam, ale wiecie o co mi chodzi :) Odpalam kompa, wchodzę na forum, klikam w "przegląd codzienny", i szczęka mi opada, bo oto czytam: "Czy Bóg uczestniczył w II wojnie światowej?" Wiem, że sezon ogórkowy w pełni i nic się nie dzieje, ale bez przesady. Nie róbmy "Faktowi" konkurencji :D



#139475 Forum Watchtower na Facebooku

Napisano przez Margoś on 2010-10-25, godz. 21:27 w Szukam kontaktu

Ja nic nie widzę :( jest takie ogłoszenie : Nie znaleziono wyników dla Loża Odstępców. Ponowić wyszukiwanie?

Proszę zwrócić uwagę, że dla niezarejestrowanych użytkowników dostępna jest tylko ograniczona ilość wyników.


Nawet jak się zaloguję też nic ... :( :)


a tu?

http://www.facebook.com/?ref=home#!/pages/Loza-Odstepcow/161466490543193



#139473 Forum Watchtower na Facebooku

Napisano przez Margoś on 2010-10-25, godz. 21:17 w Szukam kontaktu

jak się tam zapisać?


wystarczy kliknąć w "lubię to" :)



#139464 Forum Watchtower na Facebooku

Napisano przez Margoś on 2010-10-25, godz. 20:39 w Szukam kontaktu

Ja mam konto no i powiem,że wyrosłem na poczciwego,uczciwego i urodziwego 39 letniego młodzieńca :D :) ... Loża Odstępców - cudownie brzmi :D ,jestem za,a nawet nie przeciw. :)



Muszę sobie przypomniec o Masonach, o Zakonie Syjonu,Iluminatach ... może się przydac :D


No dobra, spróbujemy:

wpiszcie: Loża Odstępców w okienku do wyszukiwania i powiedzcie, co widzicie. Pierwszy raz zakładam grupę i dziwnie to u mnie wygląda, nie jestem pewna, czy o to chodzi. Na razie jest "prywatna", bo kombinuję z opisem. Jakby co piszcie do niejakiej mnie:

http://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=1359935159

:)

No dobrze, "otwarłam" grupę.



#139459 Forum Watchtower na Facebooku

Napisano przez Margoś on 2010-10-25, godz. 20:08 w Szukam kontaktu

Pomysł niezły,ale czy realizacja wypali?.Ja mogę iśc na całośc :) ,tylko żeby było nas przynajmniej 10 ludków-odstępców :)


To może jakaś Loża Odstępców? ;) jednym się spodoba, innym nie, wielu pewnie nawet nie ma na fb konta, ale warto spróbować i pokazać Co Wyrosło z EXów ;)



#139470 Forum Watchtower na Facebooku

Napisano przez Margoś on 2010-10-25, godz. 21:11 w Szukam kontaktu

Narazie to ja nic nie widzę nie ma takiej strony.:)


teraz jest:

http://www.facebook.com/profile.php?id=1779293772#!/pages/Loza-Odstepcow/161466490543193

:)