Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Fly

Odnotowano 654 pozycji dodanych przez Fly (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-13 )



Sort by                Order  

#39367 Samoobrona, sztuki walki, szachy, etc.

Napisano przez Fly on 2006-10-28, godz. 07:17 w Zwyczaje Świadków Jehowy

To jednak, wbrew jakiejś tam liberalizacji, krok wstecz :( . Sam pamiętam jak jako dziecko chowane "w prawdzie" chętnie oglądałem sporty walki, kupowałem "Sportowca", a później sam próbowałem boksować. No, ten ostatni etap był już "nie na miejscu", ale wcześniej nie groziły żadne sankcje za oglądanie jakichkolwiek walk w TV, a nawet na żywo. Inna sprawa, że wówczas w TV było tyle sportu co kot napłakał... ;) . Ale jednak coś od wielkiego dzwonu pokazali.
Pamiętam jeszcze jak nasze grono - owieczek z rodzin SJ - JAWNIE fascynowało się Brucem Lee, zbierało jego plakaty, a nawet znało życiorys. Uwzględniając to "światło", trzeba by takie zachowania piętnować. Wówczas jakoś nikomu nie przyszło to do głowy...


No wiesz, w moim zborze to byłoby raczej źle widziane. Nikt by cię nie wykluczył, ale nie uznałbym cię wtedy za dobre towarzystwo. Plakaty z Brucem Lee? A fe!



#63982 Samoobrona, sztuki walki, szachy, etc.

Napisano przez Fly on 2007-05-24, godz. 19:24 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Z artykułu:
Co z powyższym ograniczeniem? Czy nadal obowiązuje?

O ile wiem, to nigdy takie nie istniało. Dziennikarze...



#39249 Samoobrona, sztuki walki, szachy, etc.

Napisano przez Fly on 2006-10-27, godz. 13:09 w Zwyczaje Świadków Jehowy

czy dobrze rozumiem, że oglądanie boksu jest niemile widziane, ale nie skutkuje komitetem sądowniczym?


Sebastian, dokładnie tak właśnie jest.

A co do boksu, zwłaszcza zawodowego - dla mnie jest to ucywilizowana wersja walk gladiatorów. Nie lubię i raczej mnie to brzydzi. Natomiast sprawy inaczej mają się ze sztukami walki takimi jak dżudo czy zapasy.



#38686 Samoobrona, sztuki walki, szachy, etc.

Napisano przez Fly on 2006-10-24, godz. 11:12 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Maciej - powiem Ci tak. Około 20 lat temu szachy i karty nie były mile odbierane wśród ŚJ-wy.

Karty - spirytyzm.
Szachy - przemoc, zabijanie.

Sprawdź sam dlaczego tak oceniano szachy i nie mów wcześniej, że takimi wypowiedziami kogoś oczerniamy.


Antonio, ja w szachy i w karty gralem od zawsze i nigdy nikt nie mial nic przeciwko temu. Nie wiem skad ten pomysl, jakoby szachy lub karty byly zakazane u SJ. Fakt, niektorym karty kojarzyly sie z hazardem i nie grali, ale nie zabraniali grac innym. Moze takie mialem szczescie nie spotykac na swej drodze fanatykow?

Ale, zeby nie bylo za różowo: kiedyś z paroma znajomymi braćmi założyliśmy stowarzyszenie i zarejestrowaliśmy je w sądzie. Należało do niego 20-30 osób - samych ŚJ. Mniejsza o to czym się ono zajmowało, ale faktycznie sporo braci, również tych młodych było nieco zgorszonych faktem "tworzenia organizacji w organizacji".
Ale inni nie widzieli w tym nic złego i nawet chętnie się zapisywali. W każdym razie nie mieliśmy żadnych trudności ze strony starszych, przynajmniej ja sobie nie przypominam.



#122796 Zgromadzenia okręgowe i międzynarodowe w 2009 roku

Napisano przez Fly on 2009-07-20, godz. 21:44 w Obowiązki teokratyczne

W niedzielę byłem na zgromadzeniu i chciałem podzielić się jedną myślą: w dramacie po raz pierwszy chyba zobaczyłem dobrze zagraną postać. W sensie aktorstwa. Wreszcie ktoś mówi i zachowuje się jak żywy człowiek. Chodzi oczywiście o dramatowy szwarccharakter - Adriana.
Oczywiście sam dramat to dramatyczne pokłady propagandy...



#22480 Black Red White - sukces ŚJ

Napisano przez Fly on 2006-03-29, godz. 11:17 w Nowości z kraju i zagranicy

Romero, ty oczien choroszo skazal! :D



#71171 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez Fly on 2007-07-25, godz. 19:09 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Tak w ogóle to się przedstawię : Melka :)


Cześć Melka. Witamy serdecznie i zapraszamy do dyskusji.



#68894 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez Fly on 2007-07-10, godz. 17:00 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Hubert, nie będę odkrywczy - względy rodzinno-towarzyskie. Dopóki nie ogłoszą oficjalnie na zebraniu, że XY odłączył się od zboru, możesz sobie wierzyć w co chcesz i robić co chcesz a wszyscy w zborze traktują cię jak brata. Ale po ogłoszeniu całe to traktowanie zmienia się o 180 stopni. Chociaż ty jesteś taki sam, wierzysz w to samo i postępujesz tak samo jak przez ogłoszeniem. Tak więc niektórym zależy, żeby ogłoszenia nie było i odchodzą "połowicznie" lub po cichu, nie rzucając się w oczy.



#23344 Black Red White - sukces ŚJ

Napisano przez Fly on 2006-04-04, godz. 08:34 w Nowości z kraju i zagranicy

Wyciagasz sprawe sprzed poltora roku. Juz ktos wtedy napisal co sadzic o takiej postawie. Dajmy spokoj.



#25030 Sale Królestwa i Zgromadzeń w Polsce i na świecie

Napisano przez Fly on 2006-04-19, godz. 11:16 w Zwyczaje Świadków Jehowy

tylko zapominasz drogi "chrześcijaninie", ze was jest raptem 3.500.000 na świecie...

Cos ty sie tak uwzial na te 3,5 mln... Aktywnych glosicieli jest 6,5 mln a liczac z dziecmi, nie-glosicielami i zainteresowanymi, to byloby pewnie ponad 10 mln.



#19243 Sale Królestwa i Zgromadzeń w Polsce i na świecie

Napisano przez Fly on 2006-02-21, godz. 11:23 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Bracie Jaracz, trudno nie podejrzewac cie o zla wole, kiedy wypisujesz takie rzeczy! Akurat projekty i wykonanie sal Krolestwa/Zgromadzen jest ostatnia rzecza o ktora bym sie czepial u Swiadkow. Te Sale sa po prostu funkcjonalne. Ja nie zycze sobie, zeby za moje datki budowac bylejak.
Ale "przepych"?!!! Mad - 100% zgody z tym co piszesz troche wyzej.
Coraz wiecej Sal Kr. powstaje wg kilku prostych i tanich projektow, w dodatku czestokroc buduje sie je teraz w kompleksach po kilka zeby bylo taniej. Jak sie czepiac to z sensem, please! A moze ty po prostu dawno nie byles na zadnej sali?



#19254 Sale Królestwa i Zgromadzeń w Polsce i na świecie

Napisano przez Fly on 2006-02-21, godz. 13:01 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Mad, ja bylem w Londynie tydzien i znalazlem Swiadkow drugiego dnia - w autobusie kobieta czytala 'Awake'. A sale znalazlem nieprzypadkiem, bo sie do niej wybralem ze znajomymi. Nie mialabys ochoty zobaczyc jak wygladaja zebrania na Wyspach? Jak na moj gust, to jest sporo wiecej luzu. I "angielskiego" humoru tez. Polecam.

Jaracz, bracie, przyznaj, ze o architekturze i cenach nieruchomosci nie masz wiekszego pojecia...



#83405 Jak fałszowano pogląd o 1975r.

Napisano przez Fly on 2008-01-27, godz. 17:04 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

BJ, jedno krótkie pytanie. Proszę o krótką odpowiedź, bez wyjaśniania.
Czy Twoim zdaniem autor artykułu o którym mowa, pominął zdanie ze strażnicy przez przypadek czy celowo, bo mu nie pasowało do jego koncepcji?



#83441 Jak fałszowano pogląd o 1975r.

Napisano przez Fly on 2008-01-28, godz. 11:39 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

FLY nie odpowiadam, bo FLY nadal nie zrozumiał, więc musi jednak pisac do Towarzystwa Strażnica ono mu wyjaśni, co ma myśleć, jak i kiedy, w jakim natężeniu i o której godzinie ma zaprzestać tego niebezpiecznego procederu.

Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Że lubisz obrażać ludzi to już wiemy. Ale teraz przekonaliśmy się, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Na początku tego wątku wyraziłem swój pogląd na temat roku 1975. Spróbuj przeczytać to jeszcze raz, powoli i z e z r o z u m i e n i e m.

Czesiek, ja też uważam, że ten artykuł ze Strażnicy mocno sugeruje, że w roku 1975 coś się jednak wydarzy.




#83417 Jak fałszowano pogląd o 1975r.

Napisano przez Fly on 2008-01-28, godz. 06:59 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Oczywiście wybieram odpowiedź A.
A teraz coś o rzetelności cytowania a'la Iszbin:
Pisząc książkę popierającą ateizm i wykazującą że ten pogląd był popularny już w starozytności, Iszbin wybierze jako dowód z dzieł klasyków werset z Biblii "nie ma Boga". Tylko biedaczek zapomni, że przed tym ISTOTNYM cytatem jest WYROBIENIE SOBIE PLECÓW: "Głupi rzekł w swoim sercu". Ale co tam! Wybieramy cytaty istotne dla tematu.

Poradż się w zborze jak sam nie umiesz.
Napisz do Towarzystwa.


O, robi się poziom jak na forum onetu. Jak ci się nie podoba rozmówca, to nazwij go komunistą albo żydem, wtedy twoja racja urośnie.
Tracisz formę. Albo nigdy jej nie miałeś.



#83279 Jak fałszowano pogląd o 1975r.

Napisano przez Fly on 2008-01-25, godz. 08:22 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Czesiek, ja też uważam, że ten artykuł ze Strażnicy mocno sugeruje, że w roku 1975 coś się jednak wydarzy. Ale nie o to chodzi w tym wątku. Chodzi o rażącą nierzetelność autora artykułu ze strony brooklynu.



#46506 Moje Świadectwo

Napisano przez Fly on 2006-12-21, godz. 13:55 w Oceń forum

A tak "przepraszali" po niespełnionym proroctwie dot. "pokolenia roku 1914":

Strażnicy Nr 21, 1995r. s.17

"Niektórzy słudzy Jehowy tak usilnie pragną ujrzeć koniec złego systemu, że czasami spekulują, kiedy wybuchnie 'wielki ucisk', a nawet próbują to ustalić na podstawie długości życia pokolenia, które pamięta rok 1914"


Lantis, muszę to sprostować - ten fragment Strażnicy został źle przetłumaczony na polski. W NSK była korekta zanim artykuł był studiowany w zborach. Niestety w tej chwili nie potrafię podać poprawionego tłumaczenia. Jak to kogoś interesuje, to mogę poszukać w domu.



#38293 ŚJ kontra argumenty ex'ów

Napisano przez Fly on 2006-10-20, godz. 19:55 w Strony Świadków Jehowy

To może mi ktoś mi z obrońców ŚJ w temacie ONZ wytłumaczyć powszechne zaprzeczanie ŚJ z którymi jest mi dane się spotykać i rozmawiać dlaczego zaprzeczają by ich Towarzystwo Strażnica miało COKOLWIEK wspólnego z współpracą z ONZ? Mało tego chyba zawsze jest dodane że to niemożliwe w jakiejkolwiek formie.... B)


Paweł, szregowi ŚJ w Polsce, nie mający dostępu do internetu, nie mają pojęcia o całej sprawie. I wg to jest błąd taktyczny kierownictwa. Jeżeli, jak twierdzi Azariasz, nie mają nic do ukrycia, to powinni konkretnym komunikatem poinformować wszystkich i wyjaśnić sprawę związków z ONZ. I ja nie rozumiem dlaczego tego dotąd nie zrobili. A jak Ty to sobie tłumaczysz, Azariaszu?



#27903 Co w zamian

Napisano przez Fly on 2006-05-14, godz. 04:59 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Jezus wybaczył Piotrowi 3 krotne zaparcie sie Mistrza. Piotr miał teraz umacniać zbory.
Dlaczego nie wybaczyć WTS datowania ?
Czyż nie oczekiwali przyjścia Pana ?

Oczywiście, że można wybaczyć. Tylko jak wybaczyć komuś kto wcale o to nie prosi, a przeciwnie, wciąż utrzymuje, że datowanie jest OK, a ci którzy je podważają, są w wielkim błędzie i występują przeciw Bogu?



#28623 Co w zamian

Napisano przez Fly on 2006-05-18, godz. 12:10 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

no i jak mozna nie twierdzic "drodzy bracia", że jesteście zombie ??? skoro stanowisko mężczyzny określa strażnica nr 6/1 z roku 1968 - przecież to jest chore... człowiek tym różni się od zwierzęcia, że sam umie podejmować decyzje...

Wiesz, to bardzo glupie, co napisales. Mam ci tlumaczyc dlaczego czy sam juz wiesz?



#20952 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez Fly on 2006-03-11, godz. 13:58 w Nowości z kraju i zagranicy

Terebint - to samo sobie pomyślałem. :)
Sally - skoro ktoś chce napisać o tobie pozytywny artykuł, to dlaczego masz z tego nie skorzystać? FiM jest oczywiście programowo antykatolickim pismem, ale czy to powód dla kierownictwa ŚJ, żeby odmówić współpracy przy powstaniu pochlebnego w sumie artykułu? Pomyśleli pewnie, że nie zaszkodzi, a może pomóc...



#22770 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez Fly on 2006-04-01, godz. 09:18 w Nowości z kraju i zagranicy

A ty lotka i inni SJ albo przestańcie pisać albo nam pobłogosławcie - innnej drogi biblijnej nie widze.

OK, jeśli takie wasze życzenie, to ja przestaję pisać. Pobłogosławić was nie mogę. Na razie! Nie obiecuję, że nie zmienię zdania.



#22780 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez Fly on 2006-04-01, godz. 09:49 w Nowości z kraju i zagranicy

Nikt was nie prosi o to,żebyscie sie tu produkowali,jest to strona odstępców,więc co tutaj szukacie?

Oj, obawiam się, że mocno się mijasz z prawdą. Zobacz wyniki ankiety: http://watchtower.or...p?showtopic=535



#22422 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez Fly on 2006-03-28, godz. 15:42 w Nowości z kraju i zagranicy

Liberal, jesteś bardzo niekonsekwentny. Jestem niemal pewien, że ci ludzie nie wyzywali od "duchowych prostytutek, od morderców, bandytów" ludzi należących do innych religii tylko systemy religijne, które swoją historią ciężko sobie zapracowały na powyższe epitety.
Twoje wypowiedzi na temat KK można sobie poczytać także na tym forum. Nie sądzę, żeby "twoi" głosiciele używali dosadniejszych słów...



#63024 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez Fly on 2007-05-15, godz. 12:27 w Seksualność

Podejrzane jest stosowanie talmudu czy posądzanie starszych o to że stosują talmud?

Wyjaśniam:
Nie wiem czy można wierzyć w te historie o starszych osądzających młodych ludzi na podstawie swoich wewnętrznych instrukcji a nie na podstawie tego co napisano w literaturze, np w Strażnicy. Ale ponieważ nie mogę zaprzeczyć, że kogoś coś takiego spotkało, przeto piszę, że nie będę się upierał.