Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika [db]

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez [db] (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-31 )



Sort by                Order  

#138696 Amerykanizm - WTS Inc.

Napisano przez [db] on 2010-10-14, godz. 21:47 w Tematyka ogólna

Profanko ujęłaś to super...Strażnica to iście amerykańskie wydanie -
Nie da się w naszych realiach popracować dwa dni i resztę czasu
poświęcić na głoszenie - (no chyba że Jehowa sypnie manne) :)

A w Ameryce się da? Chyba tej z filmów.

No to triumfuj: :lol: db.

Tryufować, bo ktoś w internetsach napisał bzdurę? Wybacz, ale to jakaś Twoja projekcja.

Nie podchodzisz przypadkiem zbyt poważnie do dyskusji na forum? Może get a life, albo co?



#138697 Skrajne przypadki

Napisano przez [db] on 2010-10-14, godz. 21:41 w Zwyczaje Świadków Jehowy

W moich okolicach za starych nielegalnych czasów jak w NSK nie było tyle materiałów do prowadzenia zbiórek to najczęściej na zbiórce omawiało się tekst dzienny. Potem w awaryjnych sytuacjach, kiedy brakowało prowadzącego a nikt inny nie był przygotowany, to czasami sytuację przejmował ktoś ze zborowych dziadków i też zbiórka tak wyglądała jak "za komuny".



#138660 Gabinet zwierzeń

Napisano przez [db] on 2010-10-14, godz. 18:00 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Urodziłam się tylko w rodzinie świadków jehowy....... mogłam trafić gorzej

Wbrew temu co mogłoby się czasami nam wydawać, z czysto statystycznego punktu widzenia już rodząc się białymi europejczykami wygrywamy los na loterii nie dany jakimś 80% ludzkości.

Nie desperujmy ;-)



#138659 Amerykanizm - WTS Inc.

Napisano przez [db] on 2010-10-14, godz. 17:53 w Tematyka ogólna

No rzeczywiście nie wiedziałem i tu masz rację,tylko powiedz mi,co z tego wynika?

To, że kontrprzykładem obaliłem Twoje twierdzenie "W Rosji,to mogą powstawac [tylko - to już retoryczny domysł mój] dyktatorzy i zbrodniarze i zsyłac innych na ... NIELUDZKĄ ZIEMIĘ!" Otóż sekty też mogą i powstają. I to całkiem niezgorsze. Choć oczywiście kompletnie inne charakterem od amerykańskich, bo na innym gruncie religijnym wyrastają.

czy wspomniani przez db starowiercy, ktorych z tego co wiem mozna spotkac na mazurach, ale to zamkniety ludek i trudno pogadac.

Czy jeszcze można to nie wiem, ale w "Na tropach smętka" Wańkowicz opisuje wizytę w wiosce starowierców przed wojną, w ówczesnych Prusach Wschodnich.



#138640 Annual Report 2008, 2009 i 2010

Napisano przez [db] on 2010-10-14, godz. 14:50 w Obowiązki teokratyczne


Z dalszych treści, w kontekście omawiania odbioru rad odnoszących się do osobistego stylu życia, pojawił się przypadek wykluczonego dorosłego mieszkającego oddzielnie od swoich rodziców: w takiej sytuacji, jeżeli chodzi o relacje, rodzice mogą dać trochę na zachętę, ale powinni pozostawić dziecko z pragnieniem uzyskania więcej, dzięki czemu będzie ono mogło zacząć sobie uświadamiać straty z powodu braku relacji z Jehową i w efekcie zacznie się starać o przyłączenie.

Ojej, to może ja też rzucę moim rodzicom jakiś ochłap zainteresowania aby im uświadomić, ile tracą z powodu pozostawania w sekcie. Prawda, że to byłby wspaniałomyślny i miłosierny uczynek?



#138638 Amerykanizm - WTS Inc.

Napisano przez [db] on 2010-10-14, godz. 14:18 w Tematyka ogólna

Mam do Was pytanie.
Od dluzszego czasu zastanawiam sie dlaczego wlasnie ze Stanow Zjednoczonych pochodzi tak duza ilosc ruchow religijnych, sekt i innych wyrobow religio-podobnych.

Co takiego jest w amerykanskim sposobie zycia i myslenia ze powstaja tam takie ruchy?

Społeczeństwo od samego założenia bardzo pluralistyczne religijnie i przesiąknięte protestantyzmem.

Ale rozpowszechnianie tych religii po świecie to już kwestia globalizacji w XX wieku. W Rosji też masz (i w zasadzie od zawsze miałeś) zatrzęsienie sekt, ale pozostają lokalne zasięgiem, tak jak i większość amerykańskich. Przebijają się te, które znajdą jakiś skuteczny sposób na ekspansję (połączenie z biznesem) i mają w ogóle jakieś uniwersalistyczne ambicje (większość sekt nie ma).

W Rosji,to mogą powstawac dyktatorzy i zbrodniarze i zsyłac innych na ... NIELUDZKĄ ZIEMIĘ!

Poczytaj sobie coś o skopcach, chłystach, starowiercach. I rozdział "Skrawek nieba" z "Białej gorączki" Jacka Hugo-Badera. Rosja ma ogromną tradycję sekciarstwa, tylko 1) Ty po prostu o niej nie wiesz, 2) większość tych sekt nie ma ambicji ogólnoświatowej ekspansji, ich wpływ ogranicza się do zasięgu rosyjskiego prawosławia.



#138369 Raportowanie głoszenia - czy zniknie?

Napisano przez [db] on 2010-10-09, godz. 13:01 w Obowiązki teokratyczne

Może i miał. Ale ja tak na marginesie dopowiem, że nieco mnie irytowało takie mądrzenie się u niektórych braci. Np. zauważyłem, że niektórzy starsi mieli tendencję do wysłuchiwania komentarzy członków zboru ale sami już w głowie umyślili sobie jakąś tam odpowiedź (oczywiście "na opak") by po 5 "nieprawidłowych" komentarzach udzielić osobiście "trafnego" komentarza i pokazać jaki to oni są mądrzy i inteligentni. A przed swym "trafnym" komentarzem niektórzy starsi z uśmieszkiem mawiali: "dobrze, już nie będę braci męczył i powiem, że (...)".

Gdybyś nie pochwalił się godzinami i pochwalił się że starasz się o jakość służby to może by powiedział, że mógłbyś jednak starać się głosić więcej godzin bo jakość jest ważna ale godziny są ważniejsze... Tak niektórzy mówili, pamiętam. Czyli znowu jak się nie odwrócić to d... zawsze z tyłu. Byle by komuś coś odpowiedzieć.

Tja. Niektórym nic tak nie robi na ego jak "zgaszenie kogoś" tego typu bon motem.



#138340 Raportowanie głoszenia - czy zniknie?

Napisano przez [db] on 2010-10-08, godz. 10:22 w Obowiązki teokratyczne

nie no dla mnie jest jasne, ze takie roztrzasanie moze prowadzic do absurdow jednak dla biegłych statystykow sztuczki mogą być pociagajace. wspomniano, ze jakis czas temu raportowano studium z dzieckiem przez jednego rodzica, z punktu widzenia jaki zaproponowalem wydaje sie to logiczne, siedzi dwoch rodzicow przy studium, ale tylko jeden raportuje czas rzeczywisty jaki zostal poswiecony dziecku. jezeli taka informacje chcemy wyciagnac ze statystyki to jest ona dostepna. po jakims czasie przyszla jednak zgoda na raportowanie przez dwoch rodzicow czasu poswieconemu temu samemu dziecku. co sie dzieje z liczbami ? :)

Z raportowaniem studiów z dziećmi to jest jeszcze inna sprawa, bo przecież wszyscy wiedzą, że te godziny i studia (słynne 4/4/1) przeważnie są de facto fikcyjne.



#138284 Raportowanie głoszenia - czy zniknie?

Napisano przez [db] on 2010-10-07, godz. 13:41 w Obowiązki teokratyczne

Niby tak, ale każdy z nich tę godzinę poświęcił jednak..... a raportują czas poświęcony na nauczanie i głoszenie.
Więc w raporcie jest suma czasów wszystkich głosicieli i chyba nie ma się czego przyczepić :)

Dokładnie. Idąd dalej w tym kierunku można wejść w talmudyczne rozważania typu "ile godzin ma zaraportować każdy z głosicieli, jeśli rozmawiali z małżeństwem?" :P



#138153 koniec swiata w maju 2011 roku

Napisano przez [db] on 2010-10-05, godz. 22:50 w Ogólne

Mroki Średniowiecza to fakt,a z faktami się nie dyskutuje

Owszem, faktem jest, że istnieje takie popularne określenie. I to tyle w tym temacie jeśli chodzi o fakty.

Mechanizm z Antikhitery,to jescze nie do końca zbadane urządzenie,ale pracują nad tym,a co wyjdzie w praniu???.

Tja. Podobno już Ubuntu na tym odpalili, tylko sterowników do USB brakuje.



#138137 Annual Report 2008, 2009 i 2010

Napisano przez [db] on 2010-10-05, godz. 20:00 w Obowiązki teokratyczne

Kurs dla samotnych braci ("Bible School for Single Brothers") będzie w zasadzie tym samym, co obecnie Kurs Usługiwania.

Kurs dla chrześcijańskich par małżeńskich ("Bible School for Christian Couples") będzie trwał dwa miesiące, a pierwsze zajęcia zostały zaplanowane na lipiec i sierpień 2011 roku w Patterson i później kurs będzie także wprowadzony ogólnoświatowo.

A dla samotnych sióstr - kurs gotowania i prasowania.

Ponadto niektórzy zostaną pionierami specjalnymi, nadzorcami obwodu (rozumiem, że formalnie dotyczy to jedynie mężczyzn), misjonarzami czy w niektórych przypadkach otrzymają przydział do innego kraju.

Formalnie tak. Obwodnica to przecież funkcja nieformalna. Ale jakże ważna ;)



#138133 koniec swiata w maju 2011 roku

Napisano przez [db] on 2010-10-05, godz. 19:38 w Ogólne

Wiemy,że każdy kto się z przeciwiał kościołowi,stawał się heretykiem lub czarownicą,a takich czekały inkwizycje.Malleus maleficarum wydany przez papierza Innocentego VIII(młot na czarownice)księga ta opisuje najkrwawsze w historii 300 letniej inkwizycji,proces spalenia na stosie porażającą liczbę kobiet - 5 mln.( nie wspominając już o krucjatach)

Liczba 5 mln jest wzięta z sufitu, a najwięcej czarownic spalono w krajach protestanckich jakieś 200-300 lat po średniowieczu.

"Mroki średniowiecza" to także propagandowy slogan (btw podobnie jak nazwa stylu "gotyckiego").

Świat antyczny był bardzo inteligentny i rozwinięty,nawet nie potrafimy sobie tego pojąc i dziś się dziwimy jakąś nowinką,starożytni mieli nawet zadziwiające urządzenie - mechanizm z Antykithiry. Mechanizm.był swego rodzaju komputerem, który wykorzystywał skomplikowane algorytmy do obliczenia położenia ciał niebieskich.(to tylko czubek góry lodowej,co posiadali starożytni)

Nawet jeśli to urządzenie to rzeczywiście jakaś maszynka licząca, to można ją nazwać jedynie prymitywnym rodzajem analogowego kalkulatora. O skomplikowanych algorytmach może w tym przypadku tylko ktoś nie mający zielonego pojęcia co to jest algorytm i jak wygląda taki trochę bardziej skomplikowany.

Srarożytnośc ciągle nas zadziwia i dzięki Archeologii mamy lepsze pojęcie antycznego świata,bo ogólnej wiedzy są strzępki,a wielkie archiwa watykańskie przechowują tajemnicę,ktora chyba nigdy nie ujrze światła dziennego -sic!

Przedawkowałeś Daenikena i Dona Browna.



#137814 Liczby, prognozy,statystyka...

Napisano przez [db] on 2010-10-01, godz. 07:59 w Obowiązki teokratyczne

Więc liczba głosicieli jest różna od faktycznej liczby ochrzczonych śJ.

Czy Ty w ogóle rozumiesz pojęcie "korelacja"?



#137813 koniec swiata w maju 2011 roku

Napisano przez [db] on 2010-10-01, godz. 07:53 w Ogólne

wg naukowców latem Słońce zacznie wariować i wszystkie urządzenia elektroniczne też zwariują.

Wg naukowców. LOL



#137767 TS i fundusze hedgingowe?

Napisano przez [db] on 2010-09-30, godz. 14:29 w Świadkowie Jehowy i prawo

Nie pytaj mnie spytaj Boga wszak to przed nim odpowiadasz, on cię osądzi poprzez swego Syna.

Nie zmieniaj tematu synek. Erystyką to my a nie nas.



#137766 Liczby, prognozy,statystyka...

Napisano przez [db] on 2010-09-30, godz. 14:27 w Obowiązki teokratyczne

Och qwerty znowu mylisz, a przecież bystra z ciebie kobietka. W STATYSTYKACH są podawani głosiciele a nie tylko ochrzczeni więc twoje dywagacje są warte ....

Bo oczywiście pomiędzy tymi dwiema wartościami nie ma żadnego związku ani nawet korelacji. Not.



#137740 TS i fundusze hedgingowe?

Napisano przez [db] on 2010-09-30, godz. 08:12 w Świadkowie Jehowy i prawo

Inny przykład, poszedłem z synem na flipery, graliśmy z 3 razy, poszło 6 zł i koniec, tyle. Znam jednego z mojej rodziny co w takich miejscach przegrywa całą wypłatę. Czy takie gry są złe same w sobie, czy raczej chodzi o nasz stosunek do nich.

Czyli jak będę raz w miesiącu kupował los Lotto za 5 PLN - stać mnie na to - i ktoś mnie przyuważy na wychodzeniu z kolektury, to nie będę miał dywanika u starszych?



#137660 Donosicielstwo

Napisano przez [db] on 2010-09-29, godz. 08:48 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Donoszenie to u sj norma.
Wszyscy donosza na wszystkich. Takie standardy.

Ciekawe, bo ja będąc śJ na nikogo w życiu nie doniosłem. Widocznie coś się zmieniło po moim odejściu.



#137600 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez [db] on 2010-09-28, godz. 18:59 w Seksualność

i am jak ich bin chyba se zmienię nicka na je suis.....

O. Widzę, że nie tylko ja zauważyłem :)



#137598 56 faktów o krwi

Napisano przez [db] on 2010-09-28, godz. 18:46 w Kwestia krwi

Może, ale obrzezanie istniało jeszcze przed Bożym prawem danym Mojżeszowi.

W kompletnie innym klimacie? Not.



#137354 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez [db] on 2010-09-24, godz. 20:54 w Seksualność

zaciekawiła mnie autorka, tylko, że ja nie znajduję powyższych treści na zacytowanym blogu :( co jest grane?

Zaglądałem tam parę godzin temu i archiwum było znacznie dłuższe. Chyba przed paroma minutami autocenzura ciachnęła jakieś 80% wpisów.

Spieszmy się sejwować blogi, tak szybko odchodzą.



#137353 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez [db] on 2010-09-24, godz. 20:52 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

nie rozumiem jednego.Dlaczego niektórzy śj udzielają się na takim forum,ujadają na organizację a jednocześnie latają na zebrania i głoszenia.To nie moja sprawa ale to jest obłudne i dwulicowe.Albo rybki albo akwarium.Ja nie mogłabym żyć w takiej obłudzie,brzydzę się nią.

Nie kop ludzi, którzy miotają się pomiędzy Organizacją a prawdą. Oni mają wystarczająco przechlapane bez tego. Jeśli nigdy nie musiałaś przejść tego okresu w życiu to potraktuj to jako dar od losu.



#137236 Jak liczna jest "rodzina Betel" na świecie?

Napisano przez [db] on 2010-09-21, godz. 17:16 w Obowiązki teokratyczne

Ciekawostka tez jest że na 49 (chyba sie nie mylę) stanów w USA jest jeden Betel a w Unii Europejskiej w każdym malutkim państewku.

Tylko, że w 50 stanach USA (+ DC) mówi się tym samym językiem a w malutkich państewkach UE jakby trochę niekoniecznie. Wot, ciekawostka.



#137234 Łódź: Zabójstwo i samobójstwo

Napisano przez [db] on 2010-09-21, godz. 17:13 w Nowości z kraju i zagranicy

ponadto Natan mial 14 lat,a imie mial bardzo biblijne,bo Jonatan-czesto spotykane u dzieci Swiadków.

Natan i Jonatan to dwa kompletnie różne imiona.

Ale fakt, że w naszym kręgu kulturowym oba raczej rzadko występują poza społeczością śJ.



#137200 Łódź: Zabójstwo i samobójstwo

Napisano przez [db] on 2010-09-21, godz. 10:57 w Nowości z kraju i zagranicy

Poza tym, jak chodziło to znaczy że oni nie byli świadkami. Bo swiadkowie dziecka by do takiej szkoły nie wysłali...

No to może jednak nie byli?

Ktoś ma jakieś pewne informacje, jak to w końcu było? Jest tu ktoś z Łodzi?