Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika ISZBIN

Odnotowano 892 pozycji dodanych przez ISZBIN (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-15 )



Sort by                Order  

#110353 Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?

Napisano przez ISZBIN on 2009-01-07, godz. 00:30 w Oceń forum

Jestem zdziwiony, że Ty jesteś śj. Jak sądzę to Twoi rodzice są śj. Skoro nie chcesz nim być to nie bądź. Porozmawiaj z rodzicami czy jak? Nie znam twojej sytuacji, jeśli chcesz to możesz do mnie napisać prywatnie. To co robisz jest najgorsze co może być - udajesz kogoś kim nie jesteś i napewno bardzo cierpisz. Stań się wreszcie dorosły i powiedz NIE.
Pozdr.

Porozmawiam z rodzicami.... Jak nic:) I nie napisze ci PM, bo mam  gdzies Twa ,,pomoc''. Podagadam z rodzicami... w końcu niech wiedzą, że są Świadkami Jehowy :P P I będę nadal cierpiał, za tryliony... 


Dzieki Maryhna za te namiary, o rootfl:PP



#110291 Mieszkańcy Sodomy (nie)zmartwychwstaną

Napisano przez ISZBIN on 2009-01-06, godz. 12:04 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Ja tylko zauważyłem, że wszyscy przepisują pewne sprawy i nawet nie mają pojęcia co pod danymi odnośnikami sie znajduje faktycznie. A tak nie powinno być. Bo bierzemy odpowiedzialność za to co się przepisuje.
Ja raz sprawdziłem tekst Bednarskiego. Który widziałem u innych autorów. Nie wiem kto od kogo przepisał. To nie ważne. Po sprawdzeniu okazało się, że nie do końca tak jest.
Więc zadałem pytanie - chyba całkiem słuszne - czy ktoś widział te teksty na oczy. Nie ja jestem autorem tego opracowania więc nie ja mam obowiązek wykazać prawdziwości tych odnośników.

Bo podejrzewam, że całe rzesze będą przepisywać ten tekst i nikt nie pokwapi się żeby to zweryfikować.




Ty umiesz czytac? Liberał zacytował z ,,Watchtower Library''!!! EOT pajacu. 



#110287 Mieszkańcy Sodomy (nie)zmartwychwstaną

Napisano przez ISZBIN on 2009-01-06, godz. 11:36 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Ciekaw, że nikomu nie udało się dotrzeć do powyższych Strażnic osobiści. Wszyscy jak jedną mantre powtarzają i przepisują te odnośniki. Może ktoś to w końcu zweryfikuje?




Robisz specjalne i sztuczne, wyrafinowane zamieszanie. 2 ostatnie pozycje cytuje Liberal 3 odpowiedzi wyżej!!! Zatem nikt nie PRZEPISUJE odnośników. A jak chcesz je zweryfikowac i zobaczyc Straznice na włąsne oczy, kup sobie bilet na samolot do N. Yorku i zapierd.... tam. 



#109998 Czy człowiek jest tylko ciałem?

Napisano przez ISZBIN on 2009-01-04, godz. 14:16 w Dusza nieśmiertelna

:P Iszbin,jak ty cos powiesz,to same refleksje,znam cie od dawna i wiem,ze swoimi postami poprostu prowokujesz,niektórzy dają sie wpuscić w maliny i wdaja sie w polemike z tobą,a ja poprostu :lol: :lol: :lol: .,pa




Ja prowokuje? Czy to ja pisze o:


- demonach (legionach) ?

- exach, którzy nic nie robia tylko duchy wywołuja?

- o jakis psychicznych ludziach, ee opętanych ?

- o poltergaistach (roootfl!)?

I kto tu prowokuje, bo na pewno nie ja. 



#109955 Czy człowiek jest tylko ciałem?

Napisano przez ISZBIN on 2009-01-04, godz. 00:58 w Dusza nieśmiertelna

Dziwna rzecz,wielu exow zaczyna parac sie spirytyzmem,wiem o tym,bo sama tez mialam te fascynacje.Moja kolezanka,tez ex sj,tak daleko zaszla w tym wszystkim,ze demony,kazaly jej zabic meza.Dlatego mowie ci,uwazaj z tym.


''Wielu exów''? To nowe jakies badania. A Twa kolezanka powinna miec dobrego psychiatre pod ręką. A pajać to się mozna ,,zbieraniem znaczków pocztowych'', spirytyzmem mozna się bawić, jest równie groźny jak ogladanie Rambo III. No chyba, ze sie fikcji nie rozróżnia od rzeczywistosci, a to jest problem. 



#109904 Czy człowiek jest tylko ciałem?

Napisano przez ISZBIN on 2009-01-03, godz. 16:35 w Dusza nieśmiertelna

Wykaż więc proszę fałsz, wskaż gdzie ten kant. Zapewne dysponujesz przeogromną wiedzą jeśli idzie o te sprawy, inaczej byś nie ferował takich wyroków, mam rację? :)

Pozdrawiam.


Masz rację. Moja wiedza jest wystarczająca, aby to napisac. Jednak nie mam zamiaru dyskutować z Twomi mitami. 



#109890 Czy człowiek jest tylko ciałem?

Napisano przez ISZBIN on 2009-01-03, godz. 15:40 w Dusza nieśmiertelna

coz mysle ze gdyby to byly urojenia Bog nie bralby tego tak powaznie


Mało mnie interesuje, że Ty myślisz, że twój Bóg (czy któryś tam Bóg - zupelnie nie ważne) bierze spirytyzm na powaznie. Ja pisze CZYM JEST spirytyzm, a nie zajmuje się mitologią. A spirytyzm jest rodzajem kantu, który kupują ludzie wierzący w mitologie. 



#109871 Zaproszenia na Pamiątkę

Napisano przez ISZBIN on 2009-01-03, godz. 13:37 w Obowiązki teokratyczne

Wyglądają dość znajomo, czy kilka lat temu nie było takich?




Rysownicy wymarli:PP 



#109868 Czy człowiek jest tylko ciałem?

Napisano przez ISZBIN on 2009-01-03, godz. 13:36 w Dusza nieśmiertelna

Żartujesz, prawda? :lol: Tak, byłem Świadkiem dawniej a raczej inni chcieli abym nim był. Ale opisałem to już kilkanaście postów wcześniej. :) A chyba od 4 lat jestem sobie spirytystą. Nie wiem dlaczego uważasz, że to demoniczna sfera - skoro tak to powiniennem być jakimś potworem, zagrożeniem dla otoczenia. A tu kurcze ludzie mnie lubią, są dla mnie życzliwi, serdeczni, mówią że mam dobrą aurę. :) Nie wiem czy to cechy demona he he... ale nie mnie to oceniać. :)

Widzisz, dla mnie Prawo Boże to spirytyzm właśnie. Nawet nie wiesz jaki spokój ducha człowiekowi wraca kiedy ta wiedza na człowieka spływa. Znikają wszystkie strachy które zasiała religia. Spójrz sama na to co wypisuję - czy widzisz w tym coś groźnego, niebezpiecznego? ;)

Pozdrawiam po anielsku. :)




Wow, to spirytyste juz mamy wśród exów. Teraz czekamy juz tylko na porządnego sataniste.


A może już ktoś jest? :)


 

Autor: Marcin Szumowski

adres http://www.egzorcyst...ywolywanie.html


np. z tego powodu nie sadze aby za tym stal Bog


XXI wiek... a nadal ciemnote ludziom się wciska. Źródlo spirytyzmu i jego sens znajduje się w mózgu człowieka, który nie wie, jak jego mózg go robi w bambuko na każdym kroku. No ale przez to kase biją różni etatowi wywoływacze duchów (w sumie też bym to mógl zrobić, bułka z masłem). 



#109866 Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Napisano przez ISZBIN on 2009-01-03, godz. 13:13 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

JA się pogubiłem. Obecnie Ciało Kierownicze nie stanowi już zarządu. Kiedyś był zarząd a nie było Ciała Kierowniczego. Teraz jest to i to. Za jakiś czas 2 owce nie będące przejmą dowodzenie. czy dobrze to rozumiem.
Czy ktoś może to ogarnąć. A ja mówiłem że Franz jest niejasny. I nie da się nawet ustalić czy on był w zarządzie, w Ciele, itp. Kto merdał czyim ogonem, i jak to dziś jest.
Ktoś jest w stanie to w punktach i (czasookresach) zebrać?




Dawałem juz linka, nie trzeba wyważać drzwi otwartych na ościerz, a tylko przeczytać.


http://www.brooklyn....p?article_id=31

3 raz nie podam. 



#109849 Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Napisano przez ISZBIN on 2009-01-03, godz. 11:38 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

W czasach Covingtona Ciało Kierownicze nie istniało. Był Zarząd WTS.
Natomiast Chitty i Greenlees nie tyle zrezygnowali, co zostali poproszeni o rezygnację.


A to, że nie istniało CK wtedy to wie o tym każdy, kto zna historie ŚJ, oprócz samych ŚJ.


Bóg dobiera super pomazanców do grona CK, a tu się nie udało. A pytanie było, czy tylko Franz przestał być członkiem CK. Odpowiedź: nie. Nie tylko Franz. 

Dywagacje sa poza tematem sporu. 



Ciach



Wg statutu ŚJ w Polsce, 99% Świadków Jehowy NIE NALEŻY do zarejestrowanego związku Świadków Jehowy. Zatem z punktu widzenia prawnego nie są oni Świadkami Jehowy, co by to miało lub nie oznaczać. Paragraf 4 pkt 1.



#109761 Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Napisano przez ISZBIN on 2009-01-02, godz. 16:53 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Iszbin, zaintrygowałeś mnie. Możesz rozwinąć wątek "o innych, którzy z CK odeszli"? Bo ja takich nie znam, którzy dobrowolnie odeszli.




Odeszli z CK.


Zrezygnował: Covington, Chitty, Greenlees

http://www.brooklyn....p?article_id=31



#109740 Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Napisano przez ISZBIN on 2009-01-02, godz. 14:29 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

A dla mnie to cała sprawa jest bardzo dziwna. NA przestrzeni lat, jedynym człowiekiem, który odszedł z ciała Kierowniczego jest R. Franz.
Czy to nie świadczy, że jednak Ciało Kierownicze jest monolitem a odpadniecie jednej osoby nie potwierdza, że to tylko ta osoba się nie wpisała w naukę i nie wytrwała do końca.
Ja bym powiedział że przykład Franza potwierdza jak baredzo Ciało Kierownicze jest jednomyślne i niezmienne od lat.


Jeden człowiek odszedł? Kpisz? Doucz się historii swego wyznania, niestety w Strażnicach o tym nie pisza.


Zastanów się także nad abdykacją niedawną (stosunkowo) Henschela. Po co odszedł? Dlaczego? 

Jak Cie czytam to zaczynam rozumieć, ze niektórych ludzi jednak ,,myślenie boli.'' 



#109372 Technika polemiki (Augustyn)

Napisano przez ISZBIN on 2008-12-30, godz. 12:04 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Dorwałem sobie, w ramach nadrabiania czytania, pisma Augustyna (św) przeciw manichejczykom. Wsród nich są 2 dysputy z konkretnymi manichejczykami: Fortunatem i Feliksem. Dysputy osobne. 

Rzuca się w oczy na pewno chamskość Augustyna w jaki sposób je prowadzi, chamskośc względem dyskutanta, ale także wydaje się skuteczny sposób trzymania się tematu.

Opis: Obydwie dysputy odbywają się publicznie, na terenie Augustyna i wśród zebranych katolików (nie mylić z KRK). 

Technika:

1. Augustyn wybiera JEDEN główny temat, o który pyta. Pytanie jest poprzedzone i sformułowane na tyle dobrym opisem, że zebrani wiedzą o co chodzi. Zatem bez znajomości całej doktryny Maniego, wiedza dokładnie o co toczy się spór.

2. Sztuczki (skąd my je znamy?) próby przejścia na inny temat lub odpowiadaniem pytaniem na pytanie, konczą się zasadniczo: ''Odpowiem na twe pytanie, ale zapiszmy, że Ty nie odpowiedziałes na moje'' i ,,Jak tylko odpowiem na twe pytanie, zechciej odpowiedzieć na moje.''

3. Potem Augustyn odpowiada na daną kwestię i na sam jej koniec wraca do pytania głownego, przypominając, ze nadal nie otrzymał odpowiedzi, a on sam ,,odpowiedział na pytanie'', zatem teraz czeka na odpowiedź drugiej strony.

4. Pkt 2 i 3 stosuje tak długo, az uzyska odpowiedź w intersującej go kwestii. Potem zadajac pytanie na ten sam temat (lub jak w przykładzie Feliksa wynikajacy z niego) przypomina dokladną treść odpowiedzi. ,,Sam powiedziałeś, że ,,........'' zatem ja teraz pytam.''

4. Następnie powtarza tę technikę.

Plusy techniki:

- niemożność ucieczki z tematu.

- posuwanie dyskusji ciągle ,,do przodu.''

- zbytecznośc w zagłebianiu się w zbyt duże obszary doktrynalne.

- wykorzystanie odpowiedzi, treści jak i braku odpowiedzi dyskutanta w samej dyskusji.

Minusy:

- monotonnośc dyskusji (w sumie dbanie głownie o niemożnośc ,,ucieczki'' dyskutanta na inny temat)

- irytacja dyskutantów (tu Augustynowi puszczaja wodze .. czyli chamsośc w dyskusji)



PS: A teraz przyjrzyjcie sie, kto tu u nas stosuje te technikę, lub zblizoną do niej:P



#109293 Kolejne filmiki

Napisano przez ISZBIN on 2008-12-29, godz. 12:00 w Strony neutralne

jak ktoś jest masochistą i lubi znęcać się nad swoim słuchem to polecam tą piosenkę. Mi udało się odsłuchać 1 minutę więcej nie dałem rady


Nie no spoko. Nagroda Puklizera za teksty!


''Dla nich rozrywka jest jak mat. 

A ja zrobie dla nich szach - mat.

I nie będe nic nikomu więcej tłumaczył,

bo od tłumaczenia są tłumacze.'' (Kawałek Decyzja).



Popieram, ten zespół powinien występować w klubach sado - maso. 



#108670 Strażnica nr 6/2007, a modlitwa do Jezusa.

Napisano przez ISZBIN on 2008-12-20, godz. 18:45 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Jezus jest pośrednikiem między nami a Jehowa, czyli poprzez Jezusa.. nauki Śj tak mówią




Dobre pytabnie HiFi*.


Co to znaczy POPRZEZ? PRZEZ? (Dołączam się do pytania:P)

* Chyba wiem o co Ci chodzi



#108669 ...i tak mnie wkurza !

Napisano przez ISZBIN on 2008-12-20, godz. 18:40 w Do administratorów...

Forum umarło




Jeżeli ktos kilka lat przyczynia si.ę do startu i rozwoju TEGO FORUM (Watchtower), ale i witryn w j. polskim , z których także Admin kradł teksty (SL, AJWRB), a potem dosaje kopa w d...e to nie dziwi nikogo ze sie nie ma ochoty robic wszystkiego od początku.



Cóz, z takim tempem to niebawem jedyną odpowiedzią ŚJ na ich zarzuty, jaką będa dawac osobnicy będzie merytoryczne '' Przyjmij Pana Jezusa i Ducha Św, bedziesz zbawiony, no i zacznij bełkotać coś, bełkocz''



#108504 Zawieszanie kont na Allegro

Napisano przez ISZBIN on 2008-12-17, godz. 18:08 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

tak masz racje, tez to zauwazyłam wszystkie aukcie z lit sa wyrzucane i konta zawieszane, a wiem nawet wiecej w temacie ale na priv




Dlaczego na priv? Juz pawełR mi o tym pisał, trzeba cos z tym zrobic. 



#108480 Wolne, 2 poziomowe mieszkanie. Kto się pisze?:P

Napisano przez ISZBIN on 2008-12-17, godz. 11:54 w Humor

Ludzieee - to anaons jakiejś laski, a Wy z tego (i to w dziale humor) robicie podstawe do rozważan teologiczno - morlalno - estetycznych. Teraz to już tylko czekam na obszerny komentarz Biblijny do anonsu poparty 1001 źródłami. 



A potem zostanie już tylko napisanie książki i obronienie przynajmniej doktoratu:)



#108478 drugie owce

Napisano przez ISZBIN on 2008-12-17, godz. 11:48 w Tematyka ogólna

Doczytałem więc jeszcze Strażnicę dokładnie, i już wiem o co mi chodzi w tym temacie.

Czytam w Strażnicy z 1995 roku (cytowałem fragment w pierwszym wpisie):


Ble, ble, ble




Dobra, a teraz Ci utrudnie sprawe. Wyobraź sobie, ze był okres, kiedy Rutherford uczył, ze są... 3 klasy a nawet 4. Taaak, na podstawie Biblii, spoko majonez.

1. Ciało Kierownicze, tzn Towarzystwo Strażnica.

2. Ostatek - wiadomo 144000

3. Drugie owce - 144 000 + to że w tym czasie już było więcej chetnych na wizje Rutherforda, ale załapali się do nieba, wszak będzie JEDNA OWCZARNIA, zatem Rutherford wtedy jeszcze był miły.

4. Wielka kampania - ludzie, co nie chca / nie mogą odciąc się od Kosciołow, ale którzy uznaja Jezusa za Króla etc... Ci wskoczyli (można się domyślać) w miejsce Żydów i skonczyć mieli na ziemii na okres 1000 lat.

Pokłosie sporu o wielką kampanie do niedawna (lata 90) ostro toczył się ciągle u Epifanistów. Czy toczy się dalej - nie wiem, nie zbieram już ich periodyków. Rutherfod jednak jak już wpadł w odmęty alkoholowe, przestał się rozpisywac co i jak, zrobił ostre cięcie i tak powstała CK + 144000 i drugie owce, czyli wielka kampania (polaczenie grup). Jednym kopem 2 owce trafiły na ziemie, a ci którzy dotąd należeli do Wielkiej Kampani zostali skazani na Armagedon.

I tak powstała twoja odjechana doktryna, o której rzecz jasna uczy Strażnica i Pismo Św. 



#108458 Wolne, 2 poziomowe mieszkanie. Kto się pisze?:P

Napisano przez ISZBIN on 2008-12-16, godz. 22:21 w Humor

Kompletujesz zboczenia i dewiacje do kolekcji Isz ?
Ten art. to kolejny przykład jak żle jest z ludźmi na zewnątrz.




A dla mnie ta laska jest konkretna, wie czego chce i tyle. No i daje mieszkanie, siebie i 2 pajaki do opieki. Sie Dick zastanów, hehehe



#108426 Wolne, 2 poziomowe mieszkanie. Kto się pisze?:P

Napisano przez ISZBIN on 2008-12-16, godz. 17:50 w Humor

Dołączona grafika



#108402 Nowe niebo i ziemia - na zawsze pokój?

Napisano przez ISZBIN on 2008-12-16, godz. 11:36 w Wizja Raju

Nienawiść kleru, zazdrość konkurencyjnych wyznań o to że SJ mają tak regularną literaturę biblijną hmmm .. mogłaby doprowadzić do personalnych prześladowań braci odpowiedzialnych za pisanie i wydawanie literatury.
Ja uważam że nawet lepiej że nie podaje się autorów poszczególnych artykułów.
Nie popadają w pychę, nikt ich nie otacza czcią.
Mogą zupełnie szczerze z dobrych pobudek pełnić swoją świętą służbę.
Pomagać wychodzić ludziom z depresji, poznawać i przybliżać się do Boga.
Jakże jałowe są przy tym te kalumnie jakie tu często piszecie ex-bracia.
Uświęcajcie swoje życie i czyny aby zostać uznanymi za godnych nagrody, a nie nurzajcie się w nie budujących dociekaniach które burzą tylko złą krew.




Dick, a wiesz co to sa tzw anonimówki?


A wiesz, ze wg prawa polskiego mają zas***y obowiązek podawac red naczelnego? Ale łamia sobie prawo i mają to gdzieś.

Ale oczywiście ci to nie przeszkadza, że łamane jest prawo cesarskie. Skoro łamie je WTS to wszystko ok, no nie? 



#108401 drugie owce

Napisano przez ISZBIN on 2008-12-16, godz. 11:33 w Tematyka ogólna

Ewo,
Wielka rzesza wychodzi z wielkiego ucisku! Wielki ucisk poprzedzi walkę Armagedonu - tak czytamy w Strażnicy!!!!




''tak czytamy w Strażnicy!!!!''




mAM PROPOZYCJE, PRZESTANMY KARMIĆ DURNEGO TROLLA, BO TO NIC INNEGO.



a I KONIECZNIE: !!!



#108385 wielka kampanija w niebie

Napisano przez ISZBIN on 2008-12-15, godz. 23:57 w Tematyka ogólna

 Nie jest jednak uzasadnione. Ja lubię znać kontekst. Wtedy rozumie co mogą znać zdawkowe stwierdzenia.


Widocznie tylko tyle masz wiedzieć, a co wiecej to od Złego - tak naucza Straznica. Wywnioskował to Russell z Pisma, Piramidy Cheopsa i fusów od kawy (kolejnośc dowolna), rozwijał Rutherford zanim nie uziemił cześc swoich wyznawców tez przy pomocy prawie tych samych środków (Pisma, Plejad i whiskaczy - kolejnośc też dowolna).