Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika wojtek37

Odnotowano 555 pozycji dodanych przez wojtek37 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-02 )



Sort by                Order  

#23065 Wielkanoc czy święto Przaśników?

Napisano przez wojtek37 on 2006-04-02, godz. 15:53 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

W tym roku Wielkanoc przypada na 27 Marca.
Natomiast święto w którym zmartwychwstał Zbawiciel, czyli święto Przaśników przypada na 23 Kwietnia.


Powiedz, skąd masz takie dane ?.



#75349 Wiarygodność informacji podawanych na tym forum.

Napisano przez wojtek37 on 2007-08-27, godz. 15:45 w Oceń forum

Jeśli na przykład za miesiąc okaże sie ze data 1914 zostanie oficjalnie uznana za błędną to osoba spoza organizacji usłyszy uzasadnienie tej decyzji z pogłosek a w zborach członkowie usłyszą oficjalne sprostowanie.


I to jest dowód na to, iż WTS mataczy, od dawien dawna. :angry: :blink: :lol:



#22331 Wiarygodność informacji podawanych na tym forum.

Napisano przez wojtek37 on 2006-03-27, godz. 15:05 w Oceń forum

Moja Ocena to scylacja między 9-10 ze wskazaniem, na 9 ze względu na nie świadome potknięcia informacyjne.



#55203 W końcu jestem wolny

Napisano przez wojtek37 on 2007-03-08, godz. 17:42 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Niech Dobry Pan Wam błogosławi i prowadzi Swoimi drogami, i daje wam Swego Ducha Świętego, ku wzroście waszym i przyszłych dziecziaczków :D



#57882 W jaką postać Boga wierzycie?

Napisano przez wojtek37 on 2007-03-26, godz. 09:32 w Trójca

A jak Ojciec jest po prawicy Syna to co wtedy? (por. Ps 110,5)
:blink:


Co gorsza Ojciec znajduje się po "lewicy" Syna ! :lol:



#79959 Uzasadnienie odejścia od ^prawdy^

Napisano przez wojtek37 on 2007-11-22, godz. 14:46 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Odejść to ja zamiaru nie mam przynajmniej w bardzo bliskiej przyszłości, ale nic nie obiecuje. Może bardziej mi chodziło o powody jakie mogą być.
Taa jestem leniwy skoro tak mówicie.
Jednak jest kilka(a nawet więcej) czynników które mówią za tym, aby pozostać w organizacji. Strace 100 razy więcej odchodząc, a będąc w niej nie jest nawet źle, powiedziałbym nawet że jest spoko, pomijając nudnych zebrań, chociaż czasami mogą być jak są ciekawe. Do służby sie pójdzie czasami i nawet jest fajnie umówisz się z młodą osobą ze swojego zboru, pobliskiego pogadać można, jest ciekawie. Ośrodki pionierskie fajowska bardzo przyjemna rzecz nawet jeśli można powiedzieć o tym efekt placebo, ale jest fajnie i tak możnaby wymieniać.


Maniek, nie bardzo rozumiem, jeśli chodzi ci tylko o fajowość ŚJ, a nie o pryncypia związane z prawdziwym wielbieniem Boga, a do tego odrzucanie bycia Dzieckiem Bożym, to tylko pożałować takiej postawy.

Znasz takie przysłowie "weszłeś w wrony, kracz jak one". Nie obraź się ale zachowujesz się, nie co koniunkturalnie, dopasowywując się do zwolenników Broklinu, a przecież powinieneś dążyć di tego co jest w niebie - czyż nie?.

Flp 3:20 BT "Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa,"


Kol 3:1-2 BT
"Jeśliście więc razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi."



#103416 Usprawiedliwienie dla unicestwienia dzieci w Armagedonie

Napisano przez wojtek37 on 2008-10-15, godz. 10:20 w Tematyka ogólna

Gdy w latach osiemdziesiątych studiowałam, to siostra prowadząca ze mną studium na moje pytanie "A co z dziećmi", wyjaśniła: "Jeśli chcesz usunąć z włosów wszy, to czy zostawisz gnidy".


No właśnie - ciekawa sofistyka, nie ma co miłosierdzie ŚJ jest ponad Miłosierdziem Boga ;) :lol:



#85736 USA: Starsi zboru powołują się na prawo do "tajemnicy spowiedzi"

Napisano przez wojtek37 on 2008-03-07, godz. 11:34 w Seksualność

Ja bym takich zboczeńców przymusowo kastrował, żeby nigdy nie mogli tego powtórzyć. Ochyda. :o



#116923 Uczestnictwo w Pamiątce grzechem dla katolika?

Napisano przez wojtek37 on 2009-04-10, godz. 23:08 w Tematyka ogólna

Moim zdaniem, skoro taka pamiątka wypada we Wielki Czwartek, to szczytem hipokryzji jest zrezygnowanie z tej uroczystości w Kościele, na rzecz Sali Królestwa, i nic tu nie ma do tego zasada tolerancji. Bo zostawia się to co naprawdę istotne, na rzecz ułudy...

W innym przypadku, kiedy indziej zbiegną się ich wyznaczanie 14 Nissan, to nic nie stoi na przeszkodzie by pójść i zobaczyć, oczywiście w celach "badawczo-poznawczych" by zobaczyć , że to co tam się przedstawia to odbiega od jakichkolwiek norm chrzescijańskiego obchodzenia święta, męki, świerci i przedewszystkim zmartwychwstania, Pana Naszego Jezusa Chrystusa.



#116933 Uczestnictwo w Pamiątce grzechem dla katolika?

Napisano przez wojtek37 on 2009-04-11, godz. 09:07 w Tematyka ogólna

Z całą sympatią i szacunkiem dla Katolików, ale msza też odbiega...


Mianowicie?



#116982 Uczestnictwo w Pamiątce grzechem dla katolika?

Napisano przez wojtek37 on 2009-04-12, godz. 11:02 w Tematyka ogólna

Ciekawe czy ŚJ wiedzą jak pierwsi chrzescijanie sprawowali spotkanie "Łamania Chleba" czy jak kto woli "Eucharystii". ?.



#118413 Uczciwość świadków Jehowy

Napisano przez wojtek37 on 2009-05-09, godz. 10:06 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Osobiście, sam kilka razy znalazłem portwele, przez kogoś zgubione, a nawet porzucone, bez kasy ale z dokumentami. I nigdy specjalnie nie obnosiłem się z wiarą - to chyba normalne, by oddać właścicielowi to co jego. A czasem sporo zachodu było, by takowego odszukać.

Nie widzę w tym nic szczególnego, i nigdy nie dostałem z tego powodu żadnych gratyfikacji, ani się o nie nie prosiłem. Uważam, że znam bardzo wielu Katolików, którzy postąpili by podobnie - i nie trąbili by o tym jak są to uczciwi ..... Uważam, że to co kreuje Strażnica, o tych ŚJ - to głaskanie siebie samego, po głowie, za to że jesteśmy tacy wspaniali.

W myśł zasady Biblijnej...." Niech nie wie lewica, co czyni prawica" .



#78644 ubranie

Napisano przez wojtek37 on 2007-10-31, godz. 14:58 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A czy zwykłe, acz schludne ubranko, typu tiszert latem, czy sweterek jesienią, nie może być?. :blink: :P



#28348 Tytułowanie duchownych

Napisano przez wojtek37 on 2006-05-16, godz. 17:04 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Mt 23:9-10 BT
"Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus"

Idę na pewniaka iż każdy ŚJ mówił do swego Taty -"ojcze" a w pracy nie używają ;) tytułu "mistrza" albo nie powiedzieli podczas skoków że A. Maysz jest mistrzem skoków :D :huh:



#33115 Trójca Święta-Kod ?

Napisano przez wojtek37 on 2006-08-24, godz. 16:54 w Trójca

Wieloletnie doświadczenie nauczyło Mnie logicznego rozwiązywania ,odkodowywania,stopniowannia tematów,szukania wartościowych kontekstów między wyrazowych.Wiem że Kościół Kat.przyjął Dogmat o Trójcy Świętej.Lecz nigdzie nie ma logicznego wytłumaczenia tego tematu.w/g mnie trzeba uzyć tu Kodu stopniowania ,który po dokładnej analizie pokrywa się z opisami Nieba w Biblii. tzn.BÓG-Najwyższa Istota w Niebie,WŁADZA NIEBA. OJCIEC -Głowa Rodziny. SYN - Członek Rodziny. BOŻY -tak Syn jak i Ojciec posiadaja wartośc równoznaczna Bogu. DUCH -forma życia w Niebie . ŚWIĘTY -najwyższa forma duchowa. Można tu przytoczyć przysłowie ludowe Tak Jak ina Górze ,Tak i na dole.A więc w niebie też sa rodziny.A BÓG jest Ojcem w jednej z nich ,Chrystus jest jego Synem.Powyzsza wypowiedż jest moim autorskim przemyśleniem tego tematu.


Skąd Ty takie ciekawostki wynajdujesz?. :lol: To ma być przykład "logicznego" i "naukowego" podejścia do tematu ?. :D Uchowaj nas Boże od takich "naukowców" :lol:



#25543 Tragedia w Mexico - Świadek Jehowy morduje rodzinę

Napisano przez wojtek37 on 2006-04-24, godz. 09:34 w Nowości z kraju i zagranicy

Niech Miolsierny Pan przyjmie ich do Siebie i utuli do Swego Serca.

Wieczny odpoczynek racz im dac Panie - a swiatlosc wiekuista niech im swieci na wieki AMEN!.



#49222 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez wojtek37 on 2007-01-12, godz. 09:14 w Seksualność

Pierwsze słyszę, bo nauczanie w KRzK mówi o "mowie ciała" w kwestiach uczuć, nie popadajmy w paranoję i w skrajności. Trzymanie się za rękę jest OK. Przecież to co nieczyste wychodzi z serca, a nie przychodzi z zewnątrz.



#49242 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez wojtek37 on 2007-01-12, godz. 12:24 w Seksualność

Mnie rozchodzi się o "trzymanie się za ręce" dwojga młodych ludzi. Co do pocałunku, to różnie bywa, przeważnie można rozpoznać jakie emocje "targają" młodzieńcem rozpalonym do "czerwoności" ale to już zupełnie inna bajka. :)



#44775 TEST MORALNOŚCI

Napisano przez wojtek37 on 2006-12-09, godz. 12:10 w Humor

No tak masz rację - zapędziłem się, chodziło oczywiście o Churhilla. :)



#44759 TEST MORALNOŚCI

Napisano przez wojtek37 on 2006-12-09, godz. 11:44 w Humor

Dobre, znałem to już kilkanaście lat temu, tę część o Beethovenie, ale o Hitlerze to wiedziałem o jego upodobaniach jeszcze od szkoły podstawowej, gdzie brałem udział w olimpiadzie historycznej, co do Rosevelta to się domyśliłem, że to chodziło o niego, no Whiskey dobrze go konserwowały.

Lecz jestem przeciwko jakiejkolwiek apbrcji, więc nie zakreśliłem żadnej odpowiedzi.



#1108 słownik świadko-polski

Napisano przez wojtek37 on 2003-12-17, godz. 19:29 w Zwyczaje Świadków Jehowy

My mówimy " na tym świecie" a Oni "w tym złym systemie rzeczy" Jak by to była jakaś kara żyć na ziemi.



#72730 Sztuczki magiczne/iluzjonistyczne jako hobby

Napisano przez wojtek37 on 2007-08-07, godz. 12:56 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Moim zdaniem jest w tym artykule jakaś nie scisłość, bo przyrównuje się proste tricki wizualne , do magii, czy wręcz szarlatanerii, jakim jest moim zdaniem wchodzenie w czyjąś jaźń, przez hipnozę. To jest nie zrozumieniem zasad, tych że stanów rzeczywistości.

Ciekawym, jaki odsetek ŚJ był leczony przez psychoterapeutów właśnie hipnozą, np. z jakiś uzelażnień?.



#41415 Szatan - co teraz porabia?

Napisano przez wojtek37 on 2006-11-18, godz. 11:58 w Ogólne

Ja bym raczej sugerował, by zbytnio szatanem się nie zajmować, ale starać się raczej budować Królestwo Niebieskie, tu i teraz. Zresztą powiedzcie co wnosi dobrego dyskujsa o szatanie i skupianie się na jego osobie?. :unsure:



#28578 symboliczność ciała i krwi: jak to rozumieć?

Napisano przez wojtek37 on 2006-05-18, godz. 09:17 w Tematyka ogólna

Skoro Wino to nie Krew, a chleb to nie Ciało Jezusa. To czemu Ojcowie Kościoła tak zawzięcie bronili iż Komunia to prawdziwa Krew i Ciało Chrystusa?.



#117520 swiadectwo bylego sj obecnie katolika

Napisano przez wojtek37 on 2009-04-19, godz. 12:12 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ostatnio doszłam do pewnych wniosków.
Tyle zła ile na świecie wyrządza RELIGIA, to nawet Hitler i Stalin razem wzięci nie dokonali.
Ile niezrozumienia, fanatyzmu, wymuszania , braku tolerancji i milionów ludzkich tragedii.
Tu świadkowie mają rację :) RELIGIA to samo zło :) Mylą się tylko w tym że myślą że ich jest dobra , a przez ICH RELIGIĘ także cierpią i umierają tysiące.


To jakieś głębokie nie zrozumienie tematu, bo nawet Hitler manipulował uczuciami chrześcijan. Wniosek jest taki, iż ci , którzy w sobie nie niosą Bożej Miłości, zawsze będą sobie religię podporządkowywać pod swoje ideologie.

Zło wyrządzają ci którzy mają w sercu demona nienawiści.....