Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika kochajacy_prawde

Odnotowano 150 pozycji dodanych przez kochajacy_prawde (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-15 )



Sort by                Order  

#117084 czy jakakolwiek obietnica Boża odnosi się do drugich owiec?

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-04-13, godz. 21:58 w Tematyka ogólna

Natomiast ,,synem Bożym" może być nazwana tylko osoba posiadająca ciało duchowe. Nastąpi to po zmartwychwstaniu do nieba. Takie twierdzenie biorę z faktu, że Jezus będąc na ziemi jako człowiek doskonały nie mówił o sobie, że jest Synem Bożym lecz, że jest Synem Człowieczym np. w Mt. 8:20; 9:6; 12:8, 40. Jeżeli jednak mówiono o Jezusie jako o Synu Bożym, to padały to z ust innych osób lub istot i nawiązywały raczej do Jego stanu z przed urodzeniem się z Marii, czyli gdy miał ciało duchowe.


Jan. 10:36
36. Do mnie, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, wy mówicie: Bluźnisz, dlatego, że powiedziałem: Jestem Synem Bożym?
(BW)

Jan. 11:4
4. A usłyszawszy to Jezus, rzekł: Ta choroba nie jest na śmierć, lecz na chwałę Bożą, aby Syn Boży był przez nią uwielbiony.
(BW)

W tych fragmentach chyba dość jasno Jezus stwierdza, że jest Synem Bożym, czyż nie?



#117079 Donosicielstwo

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-04-13, godz. 21:07 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Poważnie, trzeba mieć zgodę "odpowiednich władz" na przenocowanie własnego rodzeństwa? Pomimo 13-stu lat spędzonych u ŚJ jestem ciut zdziwiony...

A propo faryzejskich zasad, do końca życia nie zapomnę tych spojrzeń z piorunami w oczach... Gdy pewne głosicielki po zebraniu zaczęły komentować czyjeś życie osobiste, ja nagle wypaliłem: "Nie wiem czy wiecie drogie siostry że ja od kilku miesiecy mieszkam z kobietą która nie jest moją żoną, I co wy na to?..." Kilka osób zszokowanych, bo byłem wówczas stawianym za wzór pionierem stałym. Jedna głosicielka stwierdziła nawet że "to się kwalifikuje pod wykluczenie" i po chwili nie mogła dojść do siebie, gdy wywołałem salwę śmiechu wyjaśnieniem, że mówiąc o "kobiecie która nie jest moją żoną" miałem na myśli moją wówczas 85-letnią babcię (mamę mego ojca) :P


Naprawdę dobre :P :P :P



#117073 1 Kor 7:17

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-04-13, godz. 19:06 w Imię Boże

Do tej pory wiedziałem, iż Strażnica usprawiedliwa swoje wstawianie imienia Bożego do NT na podstawie tzw. średniowiecznych przekładów hebrajskich. Jednak istnieje jedno miejsce, które nie zawiera w żadnym tetragramu. Spójrzmy na ten werset:


Bo tu, Mirku, chodzi o coś zgoła innego...

Tutaj sytuacja polega nie na tym, by rzetelnie dowiedzieć się, czy imię Boże tam było, czy nie, ale WTS z góry zakłada, że ono tam BYŁO i jeśli jest na to chociażby 1% dowód to dobrze, ale jeśli nie ma dowodu, to też nic się nie dzieje...

To niestety nie ma nic wspólnego z rzetelnością, ale jest to prawdziwa i stosowana praktyka WTS.

Dla mnie wogóle nie ma żadnego znaczenia występowanie jakiegoś słowa w rękopisach hebrajskich z okresu średniowiecza, ponieważ są to tylko przekłady. Orginał został napisany w języku greckim i jeśli mamy rozmawiać o słowach, to jedynie greckich. A gdybym znalazł w 10 jakiś przekładach, że w miejscach, gdzie występuje imię Paulos tak naprawdę występuje imię Ildefons, to czy to czegoś dowodzi?



#116956 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-04-11, godz. 15:29 w Tematyka ogólna

zapytam z ciekawości: jak ta "primaaprilisowa" strażnica interpretuje rozmowę Jezusa z Nikodemem? I czy w ogóle ją wspomina? Przecież Pan Jezus wyraźnie powiedział Nikodemowi że MUSI narodzić sie ponownie, że to nie jest jakaś opcja albo jedna z wielu ścieżek do zbawienia, ale KONIECZNOŚĆ. Jeśli sie nie narodzi ponownie, nie będzie zbawiony, koniec, kropka.

Jak po tak kategorycznych słowach Pana Jezusa można wykombinować zbawienie bez ponownego narodzenia?



Widzisz, Sebastianie. To jest dla Świadków bardzo trudna kwestia do rozgryzienia. Ciekawe, czy ktoś z ŚJ podejmie się odpowiedzi na Twoje trafne pytanie.



#116856 Wizyta starszych zboru u osoby odłączonej

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-04-10, godz. 12:02 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Również proszę o dostęp

użytkownik youtube: kochpraw

Z góry dziękuję.



#116807 "Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę"

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-04-09, godz. 18:52 w Obowiązki teokratyczne

A skoro juz tak sobie mówimy o tajnych książkach. Jest jeszcze jedna pozycja, ale to byłoby wyzwanie ją zdobyć. Jest to podręcznik dla..... Biura Odziału! O istnieniu takiej pozycji wspomina już Franc. Tam to dopiero muszą być kwiatki.

I jeszcze jedno. To nieprawda, ze tam nie ma nic cikawego. Niektóre fragmenty tej książki są bardzo ale to bardzo ciekawe......


Jak coś będziesz wiedział o tej pozycji dla Biur Oddziału, to dawaj znać na: [email protected]

Również uważam, że ta książka zawiera bardzo wiele ciekawych rzeczy i fajnie by było, aby wielu "szeregowców" mogło ją sobie w sposób tajny poczytać...



#116281 Świadkowie Jehowy dopuszczają antykoncepcję!

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-31, godz. 14:58 w Seksualność

Nie widziałem jego podpisu pod Konstytucją RP.


A widziałeś jego podpis gdziekolwiek?



#116271 Świadkowie Jehowy dopuszczają antykoncepcję!

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-31, godz. 11:42 w Seksualność

związki o których piszesz można nazywać niemoralnymi lub grzesznymi (ok, bo to pojęcia z zakresu etyki i religii) ale mówienie o nielegalności jest bez sensu i [db] slusznie to wytknął.


Czy jest bez sensu? Słowo legalny pochodzi przecież od słowa oznaczającego "prawo". Czy Bóg ustalił jakieś prawo dotyczące związków czy nie?

Sam Jan w swoim pierwszym liście pisze:
"...grzech jest przekroczeniem Prawa".

Pomyśl o tym...



#116116 Iz 43:10

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-28, godz. 06:07 w Imię Boże

Czemu nie wypowiadają się ŚJ? Czyżby sprawdzało się na nich przysłowie: "Parwda w oczy kole"?



#116085 Tajemniczy komunikat

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-27, godz. 17:28 w Obowiązki teokratyczne

Każda nowa publikacja ŚJ jest dla mnie osobiście czymś wspaniałym. Jest w nich tyle różnych przykładów postępowania ''podobającego się BOGU''. Czekam więc niecierpliwie na jej oficjalną prezentacje. Spekulowanie na jej temat uważam za niesmaczne.


Tak?

A czy dysponujesz taką książką "Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę..."? Jeśli nie, to koniecznie zapytaj o nią Twoich przyjaciół ŚJ.

pozdrawiam



#115944 Rosyjskie bliny

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-26, godz. 15:44 w Boże Narodzenie & Sylwester

Dołączona grafika
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>źródło: www.scally.typepad.com</span>

Serwowane na Wielkanoc (i bardzo popularne w Wielkiej Brytanii) bułeczki ozdabiane znakiem krzyża właśnie dołączyły do listy żywności zakazanej. Stało się tak dzięki wrażliwości dyrekcji The Oaks Primary School w Ipswich. Szkoła uznała, że podawanie takich bułek może obrażać uczucia religijne tych uczniów, którzy są świadkami Jehowy. Przedstawiciel miejscowego zboru poparł decyzję w tej sprawie. Stwierdził on, że ta tradycja rzeczywiście może naruszać uczucia świadków Jehowy, bo wspomniane bułeczki - podobnie jak wielkanocne króliczki i jajka - mają pogański rodowód.

Artykuł "School decides to ban the bun" można znaleźć tutaj: link


Czytelnicy pytają: Co mam zrobić, kiedy skrzyżują się frytki na talerzu? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



#115943 słownik świadko-polski

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-26, godz. 15:39 w Zwyczaje Świadków Jehowy

wystepuje Jehowa czy JHWH?


Będę przekorny i napiszę, że ani jedno ani drugie :lol:

Występują tam kolejno litery: jod he waw he.

pozdrawiam



#115744 słownik świadko-polski

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-24, godz. 09:38 w Zwyczaje Świadków Jehowy

chciałem zwrócić uwagę na taką ciekawostkę: większość ŚJ obraża się, oburza się albo co najmniej nie akceptuje nazywania sług pomocniczych i starszych zboru mianem "księży", ale te same osoby często nie mają żadnych oporów, aby żartobliwie nazywać starszych zboru "biskupami"...


I wcale się im nie dziwię.

Słowo "ksiądz" pochodzi od słowa "książę", bo tak był w dawnych czasach (a i w dzisiejszych nierzadko) duchowny katolicki.

Słowo "biskup" natomiast, to spolszczenie słowa episkopos, które oznacza "nadzorujący, doglądający".

Moim zdaniem w tej sprawie ich postępowanie jest OK.

No właśnie czy Świadkowie w ogóle wierzą, że Chrystus przyjdzie w chwale? Czy to nie jest raczej tak, że czekają na dzień Jehowy a nie Jezusa? Zdaje się z resztą, że u nich paruzja już nastąpiła w 1914 roku. Qrczę, tak sobie teraz myślę: co się właściwie stało w 1914 roku? Bo już się trochę pogubiłem. Chodzi mi o to: jakie proroctwo biblijne "wypełniło" się w 1914?

Co do kwestii nowomowy, to drażnią mnie trochę tautologie w stylu: Jehowa Bóg albo Szatan Diabeł. Tak jakby Szatan to było imię a Diabeł nazwisko.


"Tautologii" JEHOWA BÓG, czy JAHWE BÓG używa samo Pismo Święte:
1 Moj. 2:4
4. Takie były dzieje nieba i ziemi podczas ich stworzenia. W dniu, kiedy Pan Bóg uczynił ziemię i niebo,
(BW)
W języku orginalnym mamy tutaj JEHOWA ELOHIM, czyli JEHOWA BÓG.

Obj. 20:2
2. I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
(BW)
Tutaj pomiędzy słowami jest spójnik, jednak występują one blisko siebie.



#115743 hermetyczność ŚJ

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-24, godz. 09:23 w Tematyka ogólna

Witajcie,

przeczytałam sporo na temat ŚJ i zastanawia mnie jedna rzecz. Zauważyłam, że jest to dość hermetyczne środowisko, lubiące wykluczać swoich członków. Przeczytałam, że wskazane jest unikanie "środowiska zewnętrznego" ...
K.tosia


W swoim unikaniu "środowiska zewnętrznego" zapędzą się w końcu tak daleko, że uznają za grzeszne oddychanie światowym powietrzem... ;)



#115742 Świadkowie Jehowy wydają to czasopismo od 1879

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-24, godz. 09:16 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Troche sie czepiasz. WTS klamie w tak istotnych sprawach ze to jest maly pikus.


Oczywiście, że tak, ale to jest jedno z kłamstw i nie należy go przemilczeć.



#115702 Świadkowie Jehowy wydają to czasopismo od 1879

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-23, godz. 20:51 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

SJ nie istnieli w roku 1979, więc nie mogli niczego wydawać. Pismo wydawał je3den człowiek był nim Teodor Russel i jego współpracownicy, któzy się zmieniali. Po smierci Russela prawa "przejął" Rutheford przy czym to przejćie okręlił bym jako wrogie. Od tego momentu pismo to staje się organem prasowym jego zwoleników.


To jest tak samo, jakbym powiedział, że firma Daimler AG produkuje Mercedesy od 1901 roku. Byłaby to zupełna nieprawda, ponieważ ta firma jeszcze nie istniała, a jest spadkobiercą wcześniej istniejącej firmy. Trzeba rzetelnie się wypowiadać.



#115321 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-20, godz. 14:03 w Dyskusje moderowane

Czy mozna być świadkiem Jehowy,bedąc gejem???Według mnie tak.Jehowa kocha wszystkich,nikogo nie zabilem,nie okradłem,zyję jak Jezus nakazał,tylko kocham inaczej ale ....też kocham.Uczucie jest jedno i płeć tu nie ma znaczenia.Czy jest więcej takich osób jak ja?????


Po pierwsze, jeśli chcesz poodobać się Bogu, to musisz mieć otwarte serce na to, co mówi Pismo, ponieważ Pismo to wypowiedzi Boga.

Po drugie, jeśli masz zamiar trwać przy swoim zdaniu, to nie czytaj tego, co następuje.

Stwierdziłem, że żyjesz tak, jak "Jezus nakazał". Jezus nakazał, by małżeństwem byli tylko mężczyzna i kobieta:

Mat. 19:4-5
4. A On, odpowiadając, rzekł: Czyż nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył mężczyznę i kobietę?
5. I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i połączy się z żoną swoją, i będą ci dwoje jednym ciałem.
(BW)

Kiedy Jezus odchodził powiedział:
Jan. 16:13
13. Lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi.
(BW)

Tak więc nauczanie Jezusa nie skończyło się Jego odejściem z tej ziemi. Duch Święty miał dalej przekazywać prawdę o Chrystusie i Jego woli.

Apostoł Paweł napisał:
Rzym. 1:27
27. Podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę.
(BW)

Tak więc jasne jest, że Jezus nie chce, aby istniały związki pomiędzy osobami tej samej płci.

Jeżeli zgadzasz się z Bogiem i pragniesz pomocy, napisz do mnie. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by Ci pomóc.

Pozdrawiam



#115316 Rozwód a Biblia

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-20, godz. 13:47 w Tematyka ogólna

Gdyby to był żart to bym wstawił uśmieszek. Niestety takie są realia, sam kiedyś tak miałem dlatego szukam odpowiedzi na moje pytanie.


Wstawić do wanny, nakierować na delikwenta prysznic, ustawić odpowiednią ciepłotę wody i UMYĆ ;) :P :blink:



#115314 Rozwód a Biblia

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-20, godz. 13:37 w Tematyka ogólna

A co zrobić jak żona lub mąż się nie myje? Albo co gorsza, nie chce się myć a na życzliwe rady reaguje krzykiem? Siedzieć całe życie z brudasem i łapać od niego brudne choroby? Zawsze zastanawiałem się jak pogodzić w takich lub podobnych przypadkach rozwód z Biblią.


To jest chyba żart, a jeśli nie to bez komentarza...

Czesiek ma rację w tym względzie: Biblia w ani jednym miejscu nie określa sposobu, w jaki powinno być zawarte małżeństwo. Niemniej jednak ślub powinien być aktem publicznym i powinien w związku z tym odbyć się w USC.

Jeśli ktoś się w tym względzie nie zgadza z powyższym zdaniem, to proszę powołać się na konkretne fragmenty Pisma.



#115310 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-20, godz. 11:59 w Świadectwa, wymiana doświadczeń


i vice versa

pozdrawiam


Niezbyt rozumiem, co w moim przypadku znaczy Twój zwrot "vice versa". Możesz mi to wytłumaczyć?



#115297 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-20, godz. 08:48 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ja nie jedno przeżyłem i przeczytałem a pomimo to pozostałem.
Pozdrawiam


Bo bałeś się podjąć jednoznaczną decyzję. Wygodniej jest zgadzać się na wszystko niż stanąć w obronie prawdy. Nie namawiaj innych, by byli w dosyć "osobliwy" (że tak to ujmę) sposób "szczęśliwi" w strukturach organizacji.



#115292 Skąd wiadomo, że człowiek ma naturę ludzką?

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-20, godz. 08:11 w Trójca

Jak. 3:7-8(BW)
7. Bo wszelki rodzaj dzikich zwierząt i ptaków, płazów i stworzeń morskich może być ujarzmiony i został ujarzmiony przez rodzaj ludzki.
8. Natomiast nikt z ludzi nie może ujarzmić języka, tego krnąbrnego zła, pełnego śmiercionośnego jadu.

Grecki wyraz phusis przetlumaczony tutaj jako "rodzaj" w wielu miejscach Biblii został przełożony jako "natura". Z kontekstu wersetu 8 widać, że chodzi o ludzi, a werset 7 mówi o ich "ludzkim" rodzaju lub jak wolisz naturze.



#115281 Rosyjskie bliny

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-19, godz. 22:59 w Boże Narodzenie & Sylwester

Kajzerki to są chyba jednak krojone na pięć części. Chyba że mieliśmy do czynienia z innym Kajzerem.


Takie krojone na pięć to się nawet mogą kojarzyć z pentagramem :P



#115280 Skąd wiadomo, że człowiek ma naturę ludzką?

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-19, godz. 22:58 w Trójca

Kochający prawdę (każdy kochający prawdę) wie, że aby niebo mogło być czerwone, czarne, żółte czy niebieskie, najpierw musi ono zwyczajnie być.
Ale czy można porównać kolor nieba z naturą ludzką?

pozdrawiam


Wszystko zależy od przedmiotu badania i od kąta spojrzenia...



#115264 Powitanie "melody"

Napisano przez kochajacy_prawde on 2009-03-19, godz. 21:39 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Najważniejsze jest to, byś nie traciła wiary w Boga. Ludzie są grzeszni. On nigdy się nie zmieni i nie przestanie Cię kochać, więc utrzymuj z Nim więź z całej siły.

Pozdrawiam.